PDA

View Full Version : проблем



Brook
12-04-2012, 01:30
Имам проблем с речника или поне аз мисля че е такъв проблема не знам вие ще ми кажете.Брат ми вместо да рестартива компютара когато речника се е изгубил идиота ми с идиот е пипал някакви настройки не мога да разбера кои на речника или някой дурги които отговарят за езика.Сега като си тегля фил ми сложа българските субтритри вместо тях ми излизат някакви юероглифи които не мога да разбера.пробвах всякакви плеъри да отварям дадените субтитри след като си стартивам филма но с всичките ми плейри нищо не става излизат тези йероглифи.Освен това видях че нещата които съм пишала на български в тестови файлове документи и те също са се променили.Нарочно напишах нещо на български и когато ми даваше да сейфам промяната ми се изпиша следното съобщение?Този файл съдържа значи на Unicode формат,които ще се изгубят ако запишете файла като ANSI кодиран тестов файл.След като запазите уникод информацията щракнете "Отказ" по-долу и след това изберете една от уникод отпциите от падащия списък "кодиране". Който прочие не видях.Та така някой би ли ми казал какъв е проблема тъй като не ми е много наясно с тия тънкости и как да го оправя ако можете малко по -подробно да обясните рашението на проблема .

Anonys
12-04-2012, 09:27
Направо ме изнервяте, като видя, че не си правите труда и да разберете нещо относно ОС. Първо- не разбрах за какъв "речник" става въпрос.. Относно езиците - има различни вариянти за фонетична кирилица (например Flex 2ktype). Второ- научи се да пишеш правилно и граматически вярно! Няма дума, наречена "стартивам". Трето- въобще не знам, защо ще си направя труда, за да ти помогна?! Та.. Теглиш това (http://file.bg/c201178BlcmK), инсталираш го, влизаш в контрол панел-а>Regional and Language options>Languages>Details>Цъкаш върху Bulgarian или ако нямаш такъв натискаш Add, търсиш - слагаш Bulgarian(latin), след това натискаш върху него и пак Add, този път търсиш Bulgarian(phonetic). Натискаш Оk.След това влизаш в Advanced и го правиш да е на Bulgarian, след което компютъра ти ще иска рестарт, рестартирай го и всичко ще ти е готово.

npp
12-04-2012, 12:20
какъв въобще е windows-а, xp, vista, или 7?

Anonys
12-04-2012, 13:59
^М, да.. С това не съм се съобразил.. Кажи каква ти е ОС?

Brook
12-15-2012, 12:24
windows xp ми е и не се се изказах както хората смисъ лимам речник но просто като сваля българските субтитри и сложа не ми излизат така а като някакви йероглифи и освен това в тестовите документи където съм пишала нещо по нормалния начин като си отварям не ми се отварят нормално на показват ми се някакви въпросителин йероглифи и не знам акъв е проблема.казах ви че брат ми е пипал нещо свързано с езика не знам какво точно е направил тъй като не съм добра по технологиите ако бях нямаше да питам тук някой да ми обясни.Относно грешките извинявам се но аз пиша бързо и не проверявам навик .

npp
12-15-2012, 13:25
задай всички настройки на български(bulgarian) в start бутон --> control panel --> regional and language options --> табове regional options и advanced, след което кликни поседователно върху бутоните 'apply' и 'ok', след което ако излезе съобщение за рестартиране, рестартирай от него, или ако не излезе такова, рестартирай от start бутон --> turn off computer --> restart

Brook
01-03-2013, 12:27
Хора пак имам същия пробллем.Макар че бях успяла някакси да запазя настройките на български на една от графити по точно на regional options на advanced не успях да променя настройките по точно да ги сейфам тъй като ми трябва някакъв диск или нещо от софта който аз няма мно не ми създаваше проблеми и субтитрите ми излизаха нормално поне досега.Преди малко като си пуснах един сериал и си сложих субтитрите те не ми излизаха изилзаха ми някакви въпросителни значи и нещо като йероглифи като опитах с друга програма .
Интересното е че брат ми като отвори сериала който гледа и слага субтитрите при него му изилзат нормално но аз отворя ли със същата програма коресйкия сериал който салгам и слагам бг субтитрите не ми излизат.

icobug
01-18-2013, 09:01
тва май ти е от плеара бе мило не от настройките за езиците ровичкай в плеара ако си на бс плеар то пускаш филма слагаш субтитрите даваш на цял екран натискаш дясно копче даваш на субтитри даваш първото от горе то се казва
primary после пак най горното то се казва subtitle properties после пак най горното то се казва Font и после на script трябва да го нагласиш да бъде на cirilik кирилик и после ще ти е оправят субтитрите ако проблема ти е само с субтитрите