PDA

View Full Version : За вредата на GSM-мите



p0rt0kal
12-04-2012, 16:18
(Не знам дали е мястото тук на тази тема но...) Пиша я по повод статия, която прочетох за вредата на мобилните телефони. Пишеше,че ако говорим дълго време може да се образува рак или някаква друга болест; че мозъка се загрява и т.н. Много се притесних от това, защото много говоря по телефона. (но докато го правя не го държа само на едното ухо, а го местя и понякога говоря със слушалки). Моля дайте вашето мнение относно този въпрос. Благодаря :)

dangerlol
12-04-2012, 16:37
Хахахах,не стой близо до микровълновата,че ще ти се сбръчка носът.
Има вреда да.Но да се притесняваш от това е все е едно да те е страх да излезеш навън защото има остатъчна радиация от Чернобил.
Ако си залепиш телефона за главата и говориш 24/7 може и да ти стане нещо.По-вредно е да си близо до антените и клетките на операторите.

Nam3less3
12-04-2012, 16:57
То не е само GSM, има и WiFi, Bluetooth, UMTS, CDMA, LTE, не разбирам от радиовълни но те носят повече данни(и последните три са клетъчно-базирани както GSM), може да са по-опасни. Особено ако говориш по скайп с включена камера през мобилен интернет.

calinca
12-04-2012, 20:33
Защо и как една клетка се превръща в ракова - на този въпрос няма отговор. Има разни 'евентуални причинители' и 'рискови фактори', аз лично не съм спец нито по биохимия на мозъка, нито по радиовълни, да не говорим пък как едното взаимодействало на другото. Както не съм спец и по по-голямата част от нещата, които ме заобикалят. Общо взето гледам да си живея така, че да си причинявам най-малко стрес. Виж, това ми е ясно: стресирана ли съм, не реагирам нормално и изобщо страдам, което съм 100% сигурна, че не е ок за мен. Така че, ако си мисля, че говоря много по телефона и това може да ми навреди, ще си намаля говоренето по телефона, за да не се притеснявам; ако си мисля, че да не говоря по телефона означава да се откъсна от моето си лично общество около мен, на което държа, и това също не ми е ок, ще си говоря, за да не ми е самотно; ако си мисля и двете - е... тогава ще гледам да се поинтересувам как, да му се не види, това говорене точно ми вреди. Ама ако може по-подробно. Както и доколко да ми е самотно ми вреди, и що пък за самота е тази, може да има и други начини за комуникация (чак да се ненадяваш). И ще си правя изводите кое и доколко да жертвам съобразно намерената информация, така че на мен лично да ми е комфортно и ок с това, което правя. Доколкото може.