PDA

View Full Version : Не ми утивала очна линия и какво ли още не, според майка ми.... Вие слагате ли такава



zaqdlivka
12-05-2012, 07:18
Онзи ден реших да си сложа от една очна линия, която имам и стои в чантичката ми с гримове чисто нова от няколко седмици. Черна очна линия. Сложих я много правилно и прецизно, имам добра ръка за тези неща, но въпреки това майка ми като ме видя каза, че съм по - добре без нея. Каза ми, че за нея тази очна линия е отживелица, едно време са ги носели, но сега по - красиво било само спирала и малко фон дьо тен с гланц.
От една страна ми стана мило, че ме харесва без нея повече, но от друга си казах "Ако бях достатъчно красива, всичко щеше да ми стои добре... това е само една очна.."
всички красиви жени са още по - уникални с очна линия... явно аз не съм от тях.

Вашето мнение за очната линия, слагате ли си, как се предпочитате?

mimit0o0o
12-05-2012, 07:23
Аз мисля,че просто майка ти не е свикнала да те вижда с очна линия.И аз бях така,майка ми все ми казваше,че не ми отива,но щом свикнаха да ме виждат,нямаше проблем!има хора на които не им стои наистина,но ти не питай майка си или най добрите приятели,ами погледни се сама и си кажи дали наистина се харесваш!!!;)

strawberry88
12-05-2012, 07:23
Пише се Отива!!! :?
Аз слагам очна линия.Според мен на всеки му отива.

Schtefito
12-05-2012, 07:25
Може самият начин,по който си я сложила да не е подходящ за формата на окото ти. Напълно нормално е майка ти да смята,че е по-добре да ходиш без или с по-лек грим.
Аз лично се харесвам с очна линия,но рядко си слагам.

zaqdlivka
12-05-2012, 07:42
O, благодаря за поправката, тъкмо се чудих как се пише дали с у или с о обаче избързах без да направя справка с гугъл.
Ето така си я слагам с малко сенки понякога, но ми идва по - тежко:
http://prikachi.co/iages/117/551117H.jpg

а иначе повече ми харесва само очна линия сложена по тоЗи начин, с по - остра линия без сенки.
http://prikachi.com/images/134/5571134Y.jpg

Причината, поради която искам да нося понякога е, че все ходя без грим. Или ако сложа някакъв изобщо, той е само фон дьо тен. Но пък не знам очната линия за през деня как е.... по барове не ходя много и затова пак тежкия грим при мен отпада донякъде.

anonymous708973
12-05-2012, 07:43
Може самият начин,по който си я сложила да не е подходящ за формата на окото ти. Напълно нормално е майка ти да смята,че е по-добре да ходиш без или с по-лек грим.


Мда. Аз нося почти всеки ден и ако я сложа по правилния начин за окото ми, стои уникално.
Майка ми, естествено, смята, че не трябва да ходя с дебела черна очна линия посред ден :д

Я дай снимка на твоето око с очна линия.

strawberry88
12-05-2012, 07:43
Авторке, по начина ти на писане предполагам си много малка и затова майка ти мисли, че не ти отива. :д

zaqdlivka
12-05-2012, 07:46
Качих снимка, но се измести по - нагоре от новите мнения.

zaqdlivka
12-05-2012, 07:49
Това е същият грим, но гледам надолу, не обръщайте внимание на миглите, голяма грешка бяха и не съм ги сложила добре, а и не стоят много като истински.
http://prikachi.com/imaes/149/5571149G.jpg

mimit0o0o
12-05-2012, 08:00
Очната линия
Контурните моливи за очи се произвеждат по същата формула, както и червилото, но с по-голямо съдържание на втвърдители. Мекият графит съдържа натурални масла и восък. Маслената му консистенция осигурява леко плъзгане и точно нанасяне. Благодарение на специалната формула моливите могат да се прилагат даже при най-чувствителна кожа, без да предизвикват раздразнения. Те трябва да са безвредни и да се плъзгат леко по кожата на клепачите, очертавайки ясна и отчетлива линия. Цветовата гама е съобразена с най-разпространените цветове на очите и косите. Използват се за контура на долните и горните клепачи. По-меки са от моливите за вежди. Трябва да бъдат добре подострени, но тъй като сърцето на молива е много меко, това изискване в повечето случаи е трудно изпълнимо. За поддържане на молива най-подходящи са специалните острилки.

Туширащите моливи са двустранни с апликатор. Те могат да се използват като контури и като сенки за очи едновременно.

Моливите за вътрешна очна линия са изключително меки, за да не наранят вътрешния нежен край на клепача. Те могат да се използват и като молив за външна очна линия.

Течната очна линия с тънка остра четчица или флумастер е изключително ефектна и удобна. На пазара тя е известна с различни наименования: Eye Designer, Quick Liner, Fine Line, Aqua Liner.

Прахообразната очна линия е пресована в блокчета и може да бъде във вид на комплект от два и повече цвята. Те се нанасят на клепача с четчица, напоена във вода. Средството за оформяне контура на очите (четка, флумастер и др.) се наричат още и Eyeliner.

Как да изберем добър молив за очи?
Ако моливът е дървен, трябва да бъде направен от монолитен материал, а не от пресовани стърготини. Пластмасовите моливи са по-практични и по-удобни от дървените: графитът се изтегля механично и се изостря автоматично. Дървото от друга страна, е добър антисептик и пречи на размножаването на микроби. По графита на молива не трябва да има бял налеп. Ако има, моливът е стар или компонентите в състава му са се развалили. Капачето трябва да бъде добре фиксирано. Графитът не трябва да бъде прекалено мек, защото вместо изящна, очната линия ще се получи мазна и разливаща се. Не трябва да бъде и много корав, за да не драска кожата на клепачите. При нанасянето моливът трябва да оставя точна и еднородна линия.

Класическата очна линия е черна и се прилага без цветни сенки за очи. Изключение се допуска при тежък грим. Когато се нанася голям щрих, в преобладаващата си част той служи, за да подсили сенките от същия цвят. Линия, която съответства по цвят на миглите и веждите, изглежда много естествено. Най-добре е щрихът да се нанася с течен лайнер. От четчицата му предварително се премахва излишъкът от оцветител, за да се получи достатъчно тънка линия. Сенките се нанасят винаги преди очната линия. С очна линия, която има къс и гъвкав апликатор, се работи по-лесно, отколкото с тънка четчица, която изисква повече майсторство. Моливите-флумастери са още по-лесни за употреба – оцветителят автоматично напълва края на флумастера.

Линията, направена с молив, изглежда по-естествено, отколкото тази с лайнер. Клепачът трябва да бъде по възможност обезмаслен като кожата се напудри, например със сенки. Линията се изтегля от вътрешния ъгъл на окото до външния без прекъсване. Може да се започне и от средата на клепача, да се дорисува до външния край, а после да се завърши към вътрешния ъгъл. Ако кожата е възпалена, по-добре е на клепача да се нанесат точки, които след това да се съединят помежду си. За по-лесно нанасяне кожата на горния клепач трябва да се опъне леко с два пръста. Същото важи и за извивката във външния ъгъл на окото – кожата се опъва нагоре, тогава се получава изящен завой на линията нагоре.

=================
Ако това е твоето око наистина мисля,че ти стои добре,но не използвай всекидневно-мое мнение!!

zaqdlivka
12-05-2012, 08:06
?

mimit0o0o
12-05-2012, 08:09
?

Мисля,че ти стои добре ;)

malka_sladkka
12-05-2012, 11:35
O, благодаря за поправката, тъкмо се чудих как се пише дали с у или с о обаче избързах без да направя справка с гугъл.
Ето така си я слагам с малко сенки понякога, но ми идва по - тежко:
http://prikachi.co/iages/117/551117H.jpg

а иначе повече ми харесва само очна линия сложена по тоЗи начин, с по - остра линия без сенки.
http://prikachi.com/images/134/5571134Y.jpg

Причината, поради която искам да нося понякога е, че все ходя без грим. Или ако сложа някакъв изобщо, той е само фон дьо тен. Но пък не знам очната линия за през деня как е.... по барове не ходя много и затова пак тежкия грим при мен отпада донякъде.

Доста добре си се справила, даже много ми харесва. Не можем да ти кажем дали ти отива, защото не се вижда цялото ти лице, но принцип на всеки стои добре. На колко си?

marilyn
12-05-2012, 16:41
Не мога да видя снимката как ти стои, но да ти кажа.. и моята майка не ме харесва с очна линия и казва, че е отживелица.

Пише се Отива.

Hayashi
12-05-2012, 16:49
Очната линия както е поставена на снимката отива на хора с по-големи очи. По-този начин сложена на момиче с по-малко око ще го смали още повече оптически и ще стои много смешно.
Аз също много обичам да нося очна линия. Определено поставя акцент върху очите.

anonymous708973
12-05-2012, 17:33
Това твоето око ли е?

ShtrudeL
12-05-2012, 20:09
само с очна линия се разнасям :3 https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/282298_484709904884323_1149807434_n.jpg

PullMeCloser
12-05-2012, 20:23
Очната линия е нещо прекрасно. И примерно ако не искаш черна през деня, можеш да слагаш кафява/лилава/ цветна някаква като цяло и стои супер яко. Много лесен начин да ти се промени цялата визия и е подходяща за абсолютно навсякъде.

JoLLiE92
12-06-2012, 06:01
Обожавам я! Но никога не бих сложила като теб отгоре и на цялото отдолу. Маааксимум ако излизам вечер някъде слагам отдолу до половината, но така смаляваш около както казаха по-горе. Моля те, кажи ми, че си го направила долното с молив, не с течна очна линия :D
Щрудел, бонбона сладка :---)

PullMeCloser
12-06-2012, 07:48
И що пък да не го направи с течна очна линия?

Hayashi
12-06-2012, 08:34
Защото на водната линия как ще сложи течна очна линия? На мен малко да ми попадне там и се размазва и теква по цялото око.

PullMeCloser
12-06-2012, 08:36
Водоустойчивите не мърдат. Бях гледала дори гримьорка, която препоръчва за по-дълготраен ефект да се слага водоустойчива очна линия, ама май говореше за гелообразна.

JoLLiE92
12-06-2012, 14:39
Не знам, аз не мога да си го представя :D

nor4eto99
12-07-2012, 03:23
Авторке, на колко години си?

~The Smile~
12-22-2012, 08:27
Първо се научи на пишеш правилно ,а после ще гримирай.

~The Smile~
12-22-2012, 08:27
Авторке, на колко години си?

В профила й пише,че е на 19. :shock: