PDA

View Full Version : Болки в ухото?



Djovani
12-05-2012, 16:10
Здравейте имам много много силни болки в ухото,боли ме цялата страна ,зъби и всичко ,прилошава ми ,някой да знае нещо което да пия или нещо да направя,имам проблеми с документите и не искат да ме прегледат ,та някой да знае нещо ?

Kalu
12-05-2012, 16:23
По-добре отиди на лекар, защото болките в ушите са наистина сериозно нещо. Знам много капки, но по-добре да не ги ползваш без предписание. Помня, че имаше един сироп, който като го пиеш и болката малко се успокоява [болка в гърлото, ухото, глава и така нататък], но не се сещам за име.

Djovani
12-05-2012, 16:26
Не знам страшно много ме боли ,случвало ми се е и преди ,попринцип ми се случва винаги когато го чистя с клечка и за това избягвам с клечка да го чистя,но днес нито съм го пипал нито нищо и започна много да ме боли,сълзят ми очите,зъбите ме болят пих капки някакви както ти казваш за успокояване на болката ,но пак е ужасно ..

tori
12-06-2012, 05:47
Капки хексалгин биха ти помогнали за болката, но само за 4-5-6 часа, после пак ще те боли. Може да си изстинал и от това да боли. Затопли малко олио. I mean в лъжичка със запалка примерно, и капни по една капка във всяко ухо и затапи със памуче. Не гарантирам, че ще мине, но предполагам, че ще поуспокои. И като излизаш - ШАПКА, не лента за уши или качулка, а шапка.

besso
12-06-2012, 07:20
Може да е резултат от възпаление във венеца. Не го подценявай, но и не се плаши, отивай на лекар и пиши после какво ти е казал :) Плати си прегледа ако трябва или иди в частна клиника, няма да ти излезе повече от 20-на лева. Или иди при познат лекар, който ще те прегледа без пари.

rusoto_baby_f
12-06-2012, 23:02
Болките в ушите са наистина много болезнени.Преживяла съм го, плаках цяла нощ като малко дете, от тога винаги имам капките Отипакс вкъщи..На мен лично много ми помогнаха..
Има много видове капки, най-добре е да идеш на лекар.На частно е към 20-25лв.
Но без да се консултираш няма как да ти мине.
Знам за облекчаване на болката е счукана скилитка чесън увита в марля се слага в ухото..
Както и затоплен зехтин..
Но това са начини които само облекчават самата болка, не я премахват напълно.

ALetterFromTheSky
12-07-2012, 07:06
Аз напоследък като захладня също имам страшните болки, чак по зъбите (ама на мен ми расте мъдрец) и като си навеждам дори леко главата ухото ме убива от болка. Също като сменя налягането или изляза на студено. Не знам на какво се дължи. Върви на лекар-25лв е прегледът при специалист, 10 или 15 беше на обикновените .

ALetterFromTheSky
12-07-2012, 07:09
И точно с ушите шега не бива, тия хексалгини, мексалгини на мен ми ги изписваха за мигрена. То е течен аналгин и не виждам как ще помогне ако има някакво възпаление в ухото и тн. Така че, аз не бих се доверила много много на мненията :)

Djovani
12-07-2012, 12:29
Ами да,само че не съм от този град нямам представа къде да ходя,болката спря ,но ми е възпалено и не чувам,отделно не си усещам едната страна на главата при болката ,смисъл целия се схванах ухото,зъбите ,врата ,а не съм настинал ..