PDA

View Full Version : Испански и френски или немски



*diamond*
12-05-2012, 16:14
Испански и френски или немски :))

vladislavcheto
12-05-2012, 16:52
И 3те..макар че не може ;дд
Иначе аз съм с испански и от догодина френски..За немския знам,че има 6 времена - 2 прости и 4 сложни (ако направя грешка,не ме убивайте).Глаголите имат рекция,4 падежа и строг словоред..Един от най-търсените езици в Европа..Германия е безбожно богата,но за съжаление езикът не най-масово говореният в света(не казвам,че никой не го говори на планетата,но не е като английския)+ тва има със сигурност 1 куп неща в граматиката,които са меко казано ужасни,но все пак само 6 времена
Френският е много разпространен,но имат дванайсет времена и като цяло му е гадно произношението,но е важен все пак..
Испанският е вторият най-говорим в света,но имат 15 (а май и повече времена).Всичко се съгласува по род и число и трябва да мислиш кое време да сложиш,ако еди какво си и еди-що и може да ти отрови живота + тва има много,ама повярвай ми,МНОГО,МНОГО гадни правила за ударенията,които още повече усложняват езика.
Искам да ти кажа да не се водиш по ничие мнение,а да избереш това,което ти искаш и смяташ за правилно..Просто избери най-лесният според теб език,а според мен това е езикът с най-малко времена :D :D :D :D :D

P.S. За някои сигурно звуча супер тъпо,обаче наистина,времената и употребата им ми тровят живота :ДДД

weheartiit
12-05-2012, 18:30
Испанския наистина е труден.Не се влияй от многото,които казват,че е много лесен и го учиш да отбиеш времето.Хубавото при него е ,че повечето неща се пишат както се изговарят,но наистина ударенията са важни и доста често ме изнервят ;д.Има и прекалено много времена (аз знам,че са 14 ,но може и да бъркам).Френския ,доколкото знам има по-лесна граматика ,но думите са по-трудни,казва се едно,пише се друго.Има ,мисля че 8 времена от които се използват около 3-4,а при испанския се използват почти всички!
Немският според мен е най-труден ,но и ще ти върши най-много работа,ще имаш по-голяма реализация с него.
Моят съвет е да избереш него. :)

fogdog
12-05-2012, 18:39
Пълни глупости, ама пълни. Испанският е лесен, уча го от 5 години. И немски съм учила - ужасен и труден, немелодичен.. блах. Испански ще ти е хем най- лесно, хем най- полезно да научиш.

Allex
12-05-2012, 18:42
Немски.. учи две определения и се справяш с доста упражнения.. за разлика от английския в който може да научиш 10 определения и да ти послужат за 2 изречения...

xwhitecarnationx
12-05-2012, 19:56
Чувала съм, че Немският език е много труден. Не съм го учила все още и не мога да кажа дали според мен е труден, но все пак. Испанския обаче е по-лесен. :) За Френски език също не знам дали е лесно или трудно.

Nikolcheto24
12-05-2012, 20:27
Пълни глупости, ама пълни. Испанският е лесен, уча го от 5 години. И немски съм учила - ужасен и труден, немелодичен.. блах. Испански ще ти е хем най- лесно, хем най- полезно да научиш.

Испански - полезен?!Хахаха!Немският е най-труден, но е най-добрия избор.

weheartiit
12-06-2012, 07:44
Испански - полезен?!Хахаха!Немският е най-труден, но е най-добрия избор.

+ :) и аз уча испански и да по-лесен е в сравнение с немския ,но не и толкова колкото всички казвате.Има си своите особености,които лично мен ме затрудняват.

anonymous708973
12-06-2012, 08:45
Немски.. учи две определения и се справяш с доста упражнения.. за разлика от английския в който може да научиш 10 определения и да ти послужат за 2 изречения...

Какво имаш предвид под "определения"?

Аз уча немски откакто се помня. Труден е, определено.

marilyn
12-06-2012, 08:58
Ами те са толкова различни трите... избери си този, който ти се учи. На мен испанският си ми е голямата любов. На мен не ми е труден, да го уча беше удоволствие просто и не съжалявам, че записах такава паралелка.
Френският си е труден, има хора, на които не им харесва изобщо как звучи и това, че се пише по един начин, а се чете по съвсем друг.
Немският за мен е ужасно труден, учила съм малко (и трябва да намеря време и пари да изкарам един курс та да вляза в час!!!), на мен не ми звучи красиво и не ми е особен кеф да се занимавам с него. Но колкото езици знаеш, толкова по-добре.
Който и да запишеш, няма да ти е излишен.

*diamond*
12-06-2012, 17:09
Според мен френския е най-труден :( .Най-ми харесва испанския , но ако избера испански трябва да уча френски :D :D :D A немския ми е като резервен вариант, обмислям и него сериозно. :) :) :) Благодаря ви за мненията , чакам ощее :)

krasiveli
12-06-2012, 17:20
Френският и немският са трудни езици, испанският е детска игра в сравнение с тези двата. Лично аз бих ти препоръчала френския, освен във Франция, се говори и в Канада (и на някои места в Африка). Също така е и престижно да знаеш този и с можеш по-лесно да се справиш с другите езици от романската група e.g. испански, италиански, румънски, отколкото обратното. Аз в момента уча първи френски и втори испански.

Немският също става, но на мене лично не ми харесва, много ми е груб.

*diamond*
12-06-2012, 17:34
Френският и немският са трудни езици, испанският е детска игра в сравнение с тези двата. Лично аз бих ти препоръчала френския, освен във Франция, се говори и в Канада (и на някои места в Африка). Също така е и престижно да знаеш този и с можеш по-лесно да се справиш с другите езици от романската група e.g. испански, италиански, румънски, отколкото обратното. Аз в момента уча първи френски и втори испански.

Немският също става, но на мене лично не ми харесва, много ми е груб. В коя гимназия ? :)

krasiveli
12-06-2012, 17:35
4ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри", Варна

*diamond*
12-06-2012, 17:40
4ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри", Варна ее супер :)

YoUcANNOtiMaGiNe
12-06-2012, 20:36
Ако може не пиши никой от тези, ако не - испански (най-разпространен и най-лесен от всичките).

vladislavcheto
12-07-2012, 10:57
Френският и немският са трудни езици, испанският е детска игра в сравнение с тези двата. Лично аз бих ти препоръчала френския, освен във Франция, се говори и в Канада (и на някои места в Африка). Също така е и престижно да знаеш този и с можеш по-лесно да се справиш с другите езици от романската група e.g. испански, италиански, румънски, отколкото обратното. Аз в момента уча първи френски и втори испански.

Немският също става, но на мене лично не ми харесва, много ми е груб.
Детска игра?Тва прозвуча като:"Хей,имам перфектен английски,нямам проблеми с немския!" :D :D :D :D :D :D #EPICFAIL#

krasiveli
12-07-2012, 12:20
^Исках да кажа, че испанският е много по-лесен в сравнение с другите два езика.

strawberry88
12-07-2012, 12:31
Испански - полезен?!Хахаха!Немският е най-труден, но е най-добрия избор.

Така е!И аз уча немски.

FuckingFreak
12-08-2012, 12:05
Испански - полезен?!Хахаха!Немският е най-труден, но е най-добрия избор.

Подкрепям.

На мазните франсета единственото, което им харесвам, е кухнята и Париж. А испанския даже няма да го коментирам. Ако учиш език за кеф - избери си този, който ти харесва, мда. Ама ако имаш някакви амбиции да се развиваш извън България, не знам с какво би ти послужил - в Испания кризата ги е ударила яко.

weheartiit
12-09-2012, 08:39
Защо се изказвате толкова рязко за Испанския.Не е лош езика,вярно за сега няма особена реализация с него,но не се знае как ще е занапред.Какъвто и език да учиш,никога не ти е излишен.

UnkNoWn12
12-09-2012, 08:49
Въпреки, че темата е от половин година, все пак ще искажа мнение (ако авторката все още не е избрала, се надявам да и е полезно). Виж сега, ако учиш език за удоволствие, то избери този, който ти харесва наи-много. Ако го учиш за развитие, много зависи от това къде искаш да се развиваш. Да, в Европа немския е изключително ценен (и не е толкова труден). Ако обаче смяташ да се развиваш в Америка - немския няма да ти свърши абсолютно никаква работа. Цяла Латинска Америка + половината от САЩ говорят испанския, който толкова се подценява в тази тема. В Щатите едно 80% от англоговорящите са с 1ви чужд в училище френски или испански. Говориш ли испански, също така и италиянския е твои (личен опит), както и португалския.
И накрая, но не на последно място- Френският. Изключително ценен, както в Европа, така и в Америка. Един от официялните езици в ЕС, говорен още в Канада, една огромна част от Африка и арабските страни. Колкото и да не ми харесва езика, той е изключително ценен и важен.

*diamond*
12-09-2012, 18:01
Въпреки, че темата е от половин година, все пак ще искажа мнение (ако авторката все още не е избрала, се надявам да и е полезно). Виж сега, ако учиш език за удоволствие, то избери този, който ти харесва наи-много. Ако го учиш за развитие, много зависи от това къде искаш да се развиваш. Да, в Европа немския е изключително ценен (и не е толкова труден). Ако обаче смяташ да се развиваш в Америка - немския няма да ти свърши абсолютно никаква работа. Цяла Латинска Америка + половината от САЩ говорят испанския, който толкова се подценява в тази тема. В Щатите едно 80% от англоговорящите са с 1ви чужд в училище френски или испански. Говориш ли испански, също така и италиянския е твои (личен опит), както и португалския.
И накрая, но не на последно място- Френският. Изключително ценен, както в Европа, така и в Америка. Един от официялните езици в ЕС, говорен още в Канада, една огромна част от Африка и арабските страни. Колкото и да не ми харесва езика, той е изключително ценен и важен.
Благодаря :) :)

perry_the_platypus
12-09-2012, 18:15
Успех немския да е най-труден, хахаххаха. Излагате се. :)

vladislavcheto
12-10-2012, 10:57
Успех немския да е най-труден, хахаххаха. Излагате се. :)
Точно.Немския е лесен.Ходете научете испански/френски ... :D :D :D