PDA

View Full Version : Той заминава



HollyGolightly
12-06-2012, 04:14
С приятелят ми сме заедно от 1 година. Както всички хора и ние сме имали нашоте добри и лоши моменти, но заедно успяхме да стигнем до тук. Тъкмо започнахме да си правим планове да заживеем заедно, тъй като той живеем сам а аз повечето време го прекарвам у тях. Всичко беше започнало да се нарежда докато не дойде това писмо преди няколко седмици.
Приятелят ми е военен, до сега е бил на 3 мисии до Афганистан, и сега го викат за 4ти път. Той има възможност да откаже, тъй като има проблем с коленете, но той самият никога не би направил това, прекалено горделив е.Още от самото начало на връзката ни аз знаех, че има вероятност него да го повикат отново, но никога не сме говорили за това, предпочитахме да мислим, че този период от живота му е приключил и сега вече ще може да води нормален живот. Може да се каже, че бяхме на принципа "Докато не говориш за проблема, той не съществува", да ама не. Сега ни предстоят най-дългите 6 месеца, изпълнени с притеснения дали той ще се върне или не, и дали нещо няма да му се случи докато е там. Опитвам се да не мисля за това, не искам да го притеснявам, искам поне следващият му месец да е спокоен, гледаме все да избягваме тази тема. Той се държи точно така, както очаквах, прави си майтапи относно ситуацията в която се намира, държи се все едно, че заминава на почивка а не на война, но аз го познавам и тази маска не може да ме заблуди. Боли ме много да го вижда така, чувствам се срината. Страх ме е, че ще го загубя. Още повече ме притеснава това, че съм напълно безсилна в ситуацията, нищо не зависи от мен.

Знам, че не можете да ми дадете съвет, просто имах нужда да си ги кажа всички тези неща на някого, тъй като повечето ми "добри познати" не ме разбират. Те са на съвсем друга вълна в момента.
Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат всичко това.

tori
12-06-2012, 05:13
Ох, това е лошо. Поговори с него, кажи му как се чувстваш, обясни му от какво се страхуваш. Може би няма да промени нещата, но поне ще си му казала всичко.

valdesbg
12-06-2012, 06:21
Е тук е въпрос на приоритети. И на его. Щом може да откаже - би трябвало да го направи. Все пак... семейството е преди всичко друго според мен.

От друга страна... щом ти си знаела че той може да замине.. е глупаво сега да изпадаш в подобни драми. Трябвало е да си говорите, за да не става сметката без кръчмаря. Нищо..

Следващия път си поговорете за неговите военни неща и се разберете ще заминавали пак ако го викнат или не. Това ще ви спести маса главоболия.

anonymous708973
12-06-2012, 06:26
Войниците избират да отидат в Афганистан. За да го викат, значи той предварително е изявил желание (и евентуално подписал договор, но за това не съм сигурна и не мога да го твърдя). Не е до гордост, той го е избрал.

Не е чааак толкова сериозно колкото го изкарваш. Имам познат, който почти 7 месеца изкара в най-опасната зона (летището в Кабул) и всички от неговата девизия бяха живи и здрави. Да, чуват се бомби, работи, истории, обаче те си били в базата, където страшно няма. Най-големият му проблем бил липсата на секс и на алкохол (освен бира) :д

xoxi
12-06-2012, 07:29
6 месеца са предостатъчно време да му измислиш и да приготвиш голяма изненада за него, когато се върне.
Сега няма абсолютно никакъв смисъл да си набиваш в главата разни лоши неща. Той ще се върне жив и здрав, трябва да бъдеш сигурна в това. Вместо да се депресираш, шегувай се с него, прекарайте си времето пълноценно преди да е заминал. Когато замине, не мисли непрекъснато какво се случва с него. Както казах, можеш да му приготвиш изненада някаква, която ще е ангажирала мислите ти през по-голяма част от времето.

marilyn
12-06-2012, 09:12
Ами какво да ти кажа... знаела си, че има възможност да замине. Щом иска, ок, кариерата му също е важна. А това дали е опасно.. еми опасно, неопасно.. сам си е избрал да е военен. Знам колко ще ти липсва, но както казаха преди мен можеш да му спретнеш огромна изненада, когато се върне.
ПС: Говоря от гледната точка на човек, който има военен в семейството и не ми е толкова безразлична цялата ситуация. :)

HollyGolightly
12-06-2012, 13:28
Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат и да отговорят. Прави сте, че трябва да гледам по-позитивно на нещата. Както казах когато съм около него, всичко си е по старо му , не се тръшкам и не правя сцени, просто гледам как да си прекарваме добре.
И да, той е подписал този така да се каже договор, но го е направил когато е бил едва на 18, и от тогава , докато навърши 26 (което е няма и 10 дни след заминаването му) подлежи на повикване. Яд ме е, че имам много познати, които призоват ли 2ри път се тръшкат и си намират 1000 причини и плащат на доктори да им поставят диагнози, само и само да се измъкнат, а той вече 4ти път го викат. Вярно е, чест му прави , че не иска да се измъква от дълга си, горда съм с него, но ми е и притеснено.
А и той е част от пехотата( мисля, че така се води), така че няма игри на карти и бири в неговият случай.
И благодаря за идеята, наистина трябва да измисля нещо да го изненадам :)

Забравих да спомена, живеем извън България и тук нещата стоят доста по-различно.

anonymous708973
12-06-2012, 16:28
Според мен си е за тръшкане. И не го прави заради дълга толкова, колкото заради парите. Един-два пъти за това да е отишъл, ама да си остави приятелката за 6 месеца ей-така. Може да е момичешко, ама аз бих се размрънкала.

umri
12-07-2012, 00:19
Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат и да отговорят. Прави сте, че трябва да гледам по-позитивно на нещата. Както казах когато съм около него, всичко си е по старо му , не се тръшкам и не правя сцени, просто гледам как да си прекарваме добре.
И да, той е подписал този така да се каже договор, но го е направил когато е бил едва на 18, и от тогава , докато навърши 26 (което е няма и 10 дни след заминаването му) подлежи на повикване. Яд ме е, че имам много познати, които призоват ли 2ри път се тръшкат и си намират 1000 причини и плащат на доктори да им поставят диагнози, само и само да се измъкнат, а той вече 4ти път го викат. Вярно е, чест му прави , че не иска да се измъква от дълга си, горда съм с него, но ми е и притеснено.
А и той е част от пехотата( мисля, че така се води), така че няма игри на карти и бири в неговият случай.
И благодаря за идеята, наистина трябва да измисля нещо да го изненадам :)

Забравих да спомена, живеем извън България и тук нещата стоят доста по-различно.

Гледай "Войната е опиат". В неговия случай, най-вероятно е така. Ако е видял истинския адреналин, ще иска още и още и спокойният живот в нормалния свят няма да го устройва. Пък и 3 пъти в Афганистан.. тва е бая време. Малко или много се е привързал и към хората и към всичко, което прави, към адреналина.

SisiStrange
12-07-2012, 04:30
Според мен си е за тръшкане. И не го прави заради дълга толкова, колкото заради парите. Един-два пъти за това да е отишъл, ама да си остави приятелката за 6 месеца ей-така. Може да е момичешко, ама аз бих се размрънкала.
Вероятно и аз. Не, сигурно е даже. 8-)

Все пак, ако това е нещото, което той наистина иска и е важно за него, щеш не щеш ще го разбереш и някак ще го преживееш. 6 месеца са поносим период от време на фона на хората, които водят връзки от разстояние. Просто се разнообразявай и не го мисли през това време.

sexa_na_kompleksa
12-07-2012, 05:35
Щом е решил да заминава, не ти остава нищо друго освен да го подкрепиш. И съм съгласна с хохи - не мисли какво лошо може да му се случи, съсредоточи се върху времето, което имате сега, и върху това, което ще имате после. : )

ludata_doide
12-07-2012, 12:23
обясни му как се чувстваш недей да се мъчиш гадно е така по-добре е да поговорите

Violenza
12-07-2012, 13:56
Притесненията ти са основателни, нормално е. Заминава на опасно място и то за много дълго време. Но

Щом е решил да заминава, не ти остава нищо друго освен да го подкрепиш.

Браво, че не му го натякваш това нещо и не му правиш сцени, защото би било, първо, адски малоумно и, второ, излишно напрежение.

Ebullience
12-07-2012, 20:36
Ти си много силна.
Да преглътнеш желанието на Егото си, да уважиш неговия избор, защото го обичаш, и да поставиш неговото решение над щастието си,... малко хора са способни на това. Говори много за теб и душата ти.
Просто му доказвай за пореден път, че го обичаш и .. не ти остава нищо друго, освен да чакаш и да не очакваш нищо. Да вярваш вътрешно в най-добрия развой на нещата и така...Успех, няма да ти е лесно.

anonymous708973
12-07-2012, 20:50
Ще ме извинявате с тия възвишени истории... ама ако той плюе със своя избор на НАШЕТО щастие, то аз имам пълното право да плюя на неговия избор.

Aeternal
12-07-2012, 22:51
Ще ме извинявате с тия възвишени истории... ама ако той плюе със своя избор на НАШЕТО щастие, то аз имам пълното право да плюя на неговия избор.

НАШЕТО значи ТВОЕТО, нали?

umri
12-08-2012, 08:42
Ще ме извинявате с тия възвишени истории... ама ако той плюе със своя избор на НАШЕТО щастие, то аз имам пълното право да плюя на неговия избор.

Имаш право да плюеш на каквото си искаш. Поводите се намират. Има някои неща, с които или се примиряваш, или избираш да си отидеш. Недей гледай толкова едностранчиво.

Ако Чеченеца беше отказал да отиде в Афганистан заради приятелката му, която никога не го е обичала, щеше да му е една от големите грешки в живота, щото тоя развой на нещата щеше да се получи така или иначе.

anonymous708973
12-08-2012, 08:58
НАШЕТО значи ТВОЕТО, нали?

Не. НАШЕТО означа мен+него заедно на едно място. А не мен, заточена тук, + него, на хиляди километри в Афганистан. Ако той не е щастлив с мен и предпочита да е толкова далече, прав му път.
Особено пък да ходи толкова пъти... Чест - дръжки. Тая чест я е отдал вече няколко пъти. За какво освен за пари? Разбирам да е закъсал финансово и да иде веднъж. Ама едва ли за 3-4 път е толкова закъсал след тия пари, дето са му ги изсипали за ходенията предишните пъти.

Изобщо не е едностранчиво даже. Няма как да знаеш какво е щяло да се получи. Нито пък дали някога го е обичала. Това е едностранчиво.

HollyGolightly
12-09-2012, 05:14
Първите няколко пъти, когато е бил там, не сме се и познавали. И да, права си, че не е само чест ами и пари, но най-вече е заради начина по който е възпитан. Всички мъже в неговото семейство са военни, за него това е като дълг, който той трябва да изпълни, и тъй като и моят баща е военен , до някаква степен го разбирам това.
Истината е, че в този случай нищо не мога да направя, не мога да го разубедя. Да му викам, да му се карам и сърдя не е в мой стил, пък и как точно ще помогне? Остана точно месец до заминаването и не бих искала да правя циркове и да го притеснявам излишно. Докато е там искам да има хубави спомени, и да не седи и да ме мисли дали не рева за него, дали не му се сърдя, той трябва да се съсредоточи върху други работи.
И благодаря на всички които писаха и прочетоха, имах нужда да чуя мения различни от " Скъсай го, за к'во ти е да си губиш времето в чакане"

smil4eto
12-09-2012, 19:12
Ще ме извинявате с тия възвишени истории... ама ако той плюе със своя избор на НАШЕТО щастие, то аз имам пълното право да плюя на неговия избор.

TRUE THAT!

umri
12-10-2012, 10:47
Не. НАШЕТО означа мен+него заедно на едно място. А не мен, заточена тук, + него, на хиляди километри в Афганистан. Ако той не е щастлив с мен и предпочита да е толкова далече, прав му път.
Особено пък да ходи толкова пъти... Чест - дръжки. Тая чест я е отдал вече няколко пъти. За какво освен за пари? Разбирам да е закъсал финансово и да иде веднъж. Ама едва ли за 3-4 път е толкова закъсал след тия пари, дето са му ги изсипали за ходенията предишните пъти.

Изобщо не е едностранчиво даже. Няма как да знаеш какво е щяло да се получи. Нито пък дали някога го е обичала. Това е едностранчиво.

Не е. Тва го знам. Имаше нещо, винаги има, ама не беше любов от нейна страна.

Авторът го прави от страст към професията, адреналина на войната, според мен. Не е за пари, нито за чест.

aks13v
12-10-2012, 22:40
По-интересното в случая е че те лъже както си иска и ти му вярваш. Подписал някъв си договор на 18 години като бил сега на 26 бил и още можело да го повикат, щото подписал тоя договор ахахахахахах. Е не мога, колко си наивна. Няма такива работи. Ние не сме във война с Афганистан и никой няма право да го вика където и да е.
Ситуацията е следната. Той е искал да отида, минал е тестовете, дори може и да е бутнал пари при някой лекар и се е записал доброволец. Никой не го задължава и всичко е за пари. Сега вече, дали тези пари ще ги употреби и за тебе, само той си знае ... но едва ли.

aks13v
12-10-2012, 22:42
Авторът го прави от страст към професията, адреналина на войната, според мен. Не е за пари, нито за чест.

Надявам се сарказъм.

HollyGolightly
12-10-2012, 23:27
По-интересното в случая е че те лъже както си иска и ти му вярваш. Подписал някъв си договор на 18 години като бил сега на 26 бил и още можело да го повикат, щото подписал тоя договор ахахахахахах. Е не мога, колко си наивна. Няма такива работи. Ние не сме във война с Афганистан и никой няма право да го вика където и да е.
Ситуацията е следната. Той е искал да отида, минал е тестовете, дори може и да е бутнал пари при някой лекар и се е записал доброволец. Никой не го задължава и всичко е за пари. Сега вече, дали тези пари ще ги употреби и за тебе, само той си знае ... но едва ли.
Писах по-горе , че не живеем в България и нещата стоят по различен начин, ама няма кой да види.
Ако беше единственият ми познат, на когото се случва това нещо, нека съм наивна, ама не е. Станеш ли на 17 можеш да се запишеш като доброволец в армията и да заминеш след като те одобрят, но винаги могат да те повикат отново, докато не навършиш 26. И както вече казах става дума за сериозна връзка, не за някоя еднодневка, ако пък наистина не иска да бъде с мен просто ще ми го каже, няма да "бяга" чак в Афганистан.

umri
12-11-2012, 11:14
Надявам се сарказъм.

?

aks13v
12-11-2012, 16:06
Не съм видял къде пише, че не живеете в България. Ако е така и по-точно живеете в САЩ, нещата вече стоят по съвсем друг начин, за което се извинявам.

HollyGolightly
12-11-2012, 19:18
Авторът го прави от страст към професията, адреналина на войната, според мен. Не е за пари, нито за чест.
Това също е вярно до някаква степен. Както вече казах първият път е било по негово желание, никой не го е карал да го прави. Пък и той е малко на принципа "Колкото по-опасно, толкова по-добре". И да през последната една година от както се е върнал от последната мисия там доста неща пробва, но може би никое не може да се доближи по опасност до Афганистан.
И така, докато аз се притеснявам за живота му, той се притеснява да не го зарежа докато е там.

aks13v , да за Щатите става въпрос.

aks13v
12-11-2012, 19:38
А той българин ли е или американец. Защото ако е българин без американско гражданство не знам как е в тяхната армия редовен войник.

HollyGolightly
12-11-2012, 19:43
А той българин ли е или американец. Защото ако е българин без американско гражданство не знам как е в тяхната армия редовен войник.
Американец е , аз тук българи не познавам.
Но дори и да не беше, ако си тук легален при влизане в страната (говоря когато идваш тук за постоянно а не само по работа или екскурзия) подписваш, че ако си на възраст м/у 18 и 26 и нещо стане трябва да се отзовеш. И да, можеш и да си доброволец стига да имаш желание.

LadyDi
12-12-2012, 06:34
Аз се извинявам за късното включване, доста време се колебах дали изобщо да пиша в тази тема.
Не съм съгласна с тезата "Ако той ме обича, ще се откаже". Да си военен, особено в САЩ, е повече от призвание, дълг и там каквото още смятате. Това е начин на възпитание, убеждения и лични разбирания. Колкото и да го обичаш, не можеш да искаш от него да се откаже от това. Все едно да искаш да се откаже да бъде мъж. Той е избрал този път много преди да избере теб, а когато ти си го избрала, е трябвало да си наясно с това кой и какъв е.
Знам, че е тежко, когато месеци наред си живяла с вярването, че той няма да замине и сега тази ситуация те удря през лицето. Но (пак се връщам на избора ти), ти си го избрала. Трябва да го уважиш. Можеш да му кажеш как това те кара да се чувстваш, но го остави да вземе избора за себе си. Като мъж.

Irti
12-12-2012, 07:21
Не. НАШЕТО означа мен+него заедно на едно място. А не мен, заточена тук, + него, на хиляди километри в Афганистан. Ако той не е щастлив с мен и предпочита да е толкова далече, прав му път.
Особено пък да ходи толкова пъти... Чест - дръжки. Тая чест я е отдал вече няколко пъти. За какво освен за пари? Разбирам да е закъсал финансово и да иде веднъж. Ама едва ли за 3-4 път е толкова закъсал след тия пари, дето са му ги изсипали за ходенията предишните пъти.

Изобщо не е едностранчиво даже. Няма как да знаеш какво е щяло да се получи. Нито пък дали някога го е обичала. Това е едностранчиво.

Никой нормален мъж, който иска да направи пари (впрочем няма чак такива пари каквито си представяте в армията), кариера или просто да постигне нещо никога няма да се съобрази с теб. Ако го направи трябва да е най-големият путколизец и мъж под чехъл.

На мен лично, ако някоя ми мрънка да не заминавам това ще ме мотивира още повече да се махна от нея.

Обаче на теб, ако ти предложат да учиш на пичка си майчина и всичко ти е уредено, ама нямаш възможност да го вземеш и какво? Веднага ще му биеш шута и всички знаем какво ще стане. Ще си пренебрегнеш образованието и всичко останало за което така нахъсано говориш заради мъж, м? Нема връзка, нема романтика. Тези две неща НЕ ти слагат нищо в устата.

Нема адреналин, нема страст, нема чест, а пари. И винаги е било за пари.

:)

anonymous708973
12-12-2012, 08:23
Никой нормален мъж, който иска ... просто да постигне нещо никога няма да се съобрази с теб. Ако го направи трябва да е най-големият путколизец и мъж под чехъл.

Мъжът се грижи за семейството си. Когато съм с него и нещата са сериозни, съм част от това семейство.
Ако той не възприема това - прав му път.

Да, аз отивам да уча в чужбина. Но ти си нямаш най-бледа идея колко съжаления, сълзи, сериозни разговори и т.н. се крият зад това решение. И отивам, за да се развивам, за да имам по-добър старт в живота, а не да взема пари. За 3-4 път.

nymphadora
12-12-2012, 08:40
Да, аз отивам да уча в чужбина. Но ти си нямаш най-бледа идея колко съжаления, сълзи, сериозни разговори и т.н. се крият зад това решение. И отивам, за да се развивам, за да имам по-добър старт в живота, а не да взема пари. За 3-4 път.

Ооо,милата..това е най-трудното.И все пак не е невъзможно да си запазите отношенията и един ден,когато ти успееш и той да дойде при теб.Голяма съм романтичка май <3

LadyDi
12-12-2012, 08:45
Мъжът се грижи за семейството си. Когато съм с него и нещата са сериозни, съм част от това семейство.
Ако той не възприема това - прав му път.

Да, аз отивам да уча в чужбина. Но ти си нямаш най-бледа идея колко съжаления, сълзи, сериозни разговори и т.н. се крият зад това решение. И отивам, за да се развивам, за да имам по-добър старт в живота, а не да взема пари. За 3-4 път.
Пак тези пари. Не всеки военен е военен заради парите.
И този двоен стандарт не ми харесва. Ти вярваш в нещо и се бориш за него - отиваш да учиш в чужбина, макар и да си проляла много сълзи и да си преживяла много тежки разговори.
На това момче сигурно му е дваж по-тежко.
Мериш нещата само от собствената си перспектива, а това не е редно. Повтарям - да си военен (особено в Щатите) е вътрешна нагласа, убеждения и реализация.
Ти би ли обичала мъжа до себе си, ако той се отрече от това, в което вярва? Аз бих била разочарована. Да не говорим, че и през ум някога не би ми минало да тропам с крак като глезла и да настоявам да се откаже от целите си, защото на мен ми е по-удобно.
Не те нападам, нито се опитвам да те обидя.

anonymous708973
12-12-2012, 09:47
Тежко му е, дръжки. Ако му беше, щеше да е говорил с приятелката си повече и тя щеше да има повече информация. Щото аз от нашите разговори с приятеля ми мога роман да ти напиша - толкова много варианти сме обсъдили, перспективи, аспекти и т.н.
Изобщо не е двоен стандарт. Не всяко дете има предоставения ми на тепсия шанс за развитие, че да си позволявам да се глезя.

Американските войници са баш като нашите. Пловдивската (предимно) дивизия (май вече не се нарича така, ама карай) беше в Афганистан в периода януари - август с американски войници. Достатъчно неща знам.
Баш за пари отива.

LadyDi
12-12-2012, 09:56
Познаваш момчето и си разговаряла с него? Затова ли знаеш, че отива за пари?

anonymous708973
12-12-2012, 09:59
Ох, моля ти се. Отиваш 3 пъти за по 6 месеца в Афганистан. За какво друго?
А ти знаеш, че отива за чест, защото...? Някакси моите аргументи звучат по-логично. Повече ходения - повече пари, докато честта вече е отдадена. Хайде да не се правим на прекалено възвишени. Хората от втория месец там почват планове да правят за какво ще ги изхарчат тия пари.
Не ми се спори.

LadyDi
12-12-2012, 10:05
Никой не те кара да спориш. Дори и да е заради пари, какво лошо има в това?
Айде, нека и не си придаваме прекалена важност и да смятаме, че света на всеки трябва да се върти около нас. Каквито да са му мотивите, това си е негов избор.

anonymous708973
12-12-2012, 10:17
Когато в избора ти са намесени и други хора, си длъжен да се съобразиш - като това не означава задължително да се съгласиш с тях. Това ми е максима в живота и очаквам същото отношение.
Лошо е, защото военните си получават хубава заплатка. Не е като да е в супер изпаднало положение - да си военен никак не е зле. Лошо е, защото ако за тия пари е склонен да си остави приятелката... ок. Аз не бих. Моят приятел също не би.

LadyDi
12-12-2012, 10:20
Това ти казах - че съдиш от собствената си паница.
Ти не би го направила. Но не всички са длъжни да бъдат като теб.

А и колкото и грубо да звучи - не е като да са женени или дори сгодени.

Irti
12-12-2012, 10:43
Да, аз отивам да уча в чужбина. Но ти си нямаш най-бледа идея колко съжаления, сълзи, сериозни разговори и т.н. се крият зад това решение. И отивам, за да се развивам, за да имам по-добър старт в живота, а не да взема пари. За 3-4 път.

Да бе да, сигурно. Хайде стига - без маски, ако може. Няма да спорим и живи и здрави. Стига толкова.

Просто искрено съжалявам всичките тези мъже, които биват омагьосани по този начин.


Тежко му е, дръжки.

По тази логика и на теб няма да ти е тежко. Просто ще се пуснат няколко изкуствени сълзи, а както всички знаем наистина може да се разревете, когато си поискате и айде.

:)

3oPuTy
12-12-2012, 11:22
Пантерке,по твоята логика авторката сама е плюла на щастието си,защото още преди да се съберат е знаела,че той вече е ходил няколко пъти и би отишъл пак ...

И стига с тия тъпи изказвания,че всичко се прави за пари :? Аз имам 4-5 познати (българи),които са ходили по над 5 пъти и при тях всичко е до адреналин,чест и най-вече мъст,защото са губили не един или двама приятели и/или роднини ... Всички те са възрастни с жени и деца и това,че ходят веднъж на няколко години въобще не влияе на семейните им отношения.

xXxPETYAxXx
12-12-2012, 12:40
А някой въобще прочете ли коментара на авторката, в който се казва, че момчето е израстнало в семейство на военни, че спорите за простотии пак?!
Да българите ходят за пари, обаче тук случая не е с някой пловдивски момък, дето иска да си купи мерцедес като се върне! Момчето е така възпитано.
На авторката ще й е тежко, но пък когато се върне момчето, вече вероятно няма да го викат пак.
Не може да му държи сметка за това, че не остава с нея и не си плюе на семейните ценности и възпитание.

И представете си - някой хора, когато им е тежка една тема - не я дискутират! Това, че няма дълги разговори, обяснения и сълзи НЕ ЗНАЧИ, че на пича му е все тая!

umri
12-12-2012, 13:17
Ох, моля ти се. Отиваш 3 пъти за по 6 месеца в Афганистан. За какво друго?
А ти знаеш, че отива за чест, защото...? Някакси моите аргументи звучат по-логично. Повече ходения - повече пари, докато честта вече е отдадена. Хайде да не се правим на прекалено възвишени. Хората от втория месец там почват планове да правят за какво ще ги изхарчат тия пари.
Не ми се спори.

Частта с тва, че е американец и другите неща прочете ли ги? Не всичко на тоя свят е пари. Невинаги всеки прави всичко само за пари.

Тва може би никога няма да го разбереш - чест, страст към работата, пристрастие към адреналина. С парите какво? Ще си купи боклуци, които обществото му е втълпило, че има нужда от тях и пак няма да е щастлив. Дали къщата му е на един или два етажа, дали двора му е половин или един декар, дали ще кара бмв 2012 или 2003.. И едното ще те закара, и другото. И двете могат да вдигнат скорост много над ограниченията по магистралите. И двете са много удобни, с климатроник, радио, затопляне на седалки и други глезотии, от които също нямаш нужда, но все пак каква е разликата? Че на едната дизайна ѝ е малко по-модерен и е по-нова, съответно по-скъпа и ти е втълпено, че трябва да я имаш. Промит ти е мозъкът по най-евтиния начин за масова промивка. Всичко това е суета. Неща, от които нямаш нужда, луксове, които ти дават грешна представа за сигурност, щастие, докато много скоро не разбереш, че всъщност нещо ти липсва. Защо тенденцията е най-богатите и най-известните да са най-нещастни? Не знам всичките причини, но определено има много.

SisiStrange
12-12-2012, 14:15
Когато си с един човек, не трябва да се мъчиш да го променяш. Да, трябва да се съобразяваш, но това си има граници. Ако той не отива там за пари, а заради всички останали вътрешни подбуди, които вече останалите изброиха, би било много грубо и собственическо да се мъчи да го спира.

Ще дам малко по-странен пример, но да речем, моят приятел не харесва факта, че гледам тарантули. С всяка нова си купувам все по-отровни и по-агресивни от чиста колекционерска страст (което си е самоугаждане и "несъобразяване" с неговото мнение) и той се стряска на мисълта, че не се знае към коя ще се окажа алергична, ще ме ухапе и ще гушна букета. Съответно за него увеличаването на колекцията ми е нещо, което не одобрява и не му е приятно, но е наясно, че ако се сецне и заяви: "Край. Никакви тарантули повече." ще спра да гледам на него по същия начин и ще се чувствам все едно ми е сложил капак. За Коледа дори ще ми вземе един вид, който искам отдавна.

По същия начин, ако HollyGolightly му каже: "А, не, много се притеснявам за тебе, няма да ходиш. Иначе ще ти се сърдя и ще плюя на избора ти.", той вероятно ще спре да гледа на нея като на негова опора и помощ, а като на воденичен камък, пречещ му да бъде себе си. Именно по тази причина много я уважавам за това, че не му пили и не се вкарва в драми, а се е стегнала и приема нещата така кротко. Мисля, че с това вече е спечелила не малко точки в мнението му за нея.

HollyGolightly
12-12-2012, 14:20
Стига с тези пари. Колко пари си мислите, че ще вземе от тази работа? Вчера след като прочетох всичките коментари седнахме с него и сметнахме , че ако няма спестявания от преди , когато се върне ще е даже на минус. Все пак тук сметките продължават да си вървят.
И да ми сравнявате Пловдивската армия и Американската е абсурдно. Неговата ценностна система е толкова по-различна. Начина по който се гледа на войниците тук не може да се сравнява с това в България. Ако се откаже да иде, което означава да ИЗЛЪЖЕ би било едно от най-срамните неща за него. Как ще погледне баща си или дядо си след това, хората които са го отгледали и са служили преди години? Това което ми каза е, че ако той не може да поеме отговорност за решенията, които е направил преди време, той не мъж и как аз мога да разчитам на един страхливец.
Повечето му приятели също са ветерани, някои имат големи телесни щети , но ако могат да върнат времето на зад, пак биха постъпили по същият начин.
Това, че заминава не означава, че плюе на нашата връзка и на мен и на всичко, в неговите очи е точно обратното, той се доказва. И казах вече , нищо не ми пречи да тропам с крака да крещя и да го обвинявам, да се карам с него и да му се ядосвам, но какво ще промени това, освен начина по който той гледа на мен? Много е лесно да реагирам по начина, по който всички очакват една 19 годишна да реагира , да правя номера и да очаквам той да ме слуша, да се отказва от неща , за които е дал дума, че ще изпълни. Това си решение го е взел много преди да ме стрещне, може да ми се иска той да си промени решението, но не мога да изисквам нищо. Както LadyDi каза, ние не сме сгодени или женени.

3oPuTy
12-12-2012, 15:17
Много е лесно да реагирам по начина, по който всички очакват една 19 годишна да реагира , да правя номера и да очаквам той да ме слуша, да се отказва от неща , за които е дал дума, че ще изпълни.

Като гледам тук почти няма хора,които да смятат,че това е правилното държание.В случая реагираш напълно адекватно и нормално - все пак не си някоя пикла на 14-15 години,която мисли,че света се върти около нея :?

anonymous708973
12-12-2012, 17:59
Да бе да, сигурно. Хайде стига - без маски, ако може. Няма да спорим и живи и здрави. Стига толкова.

Просто искрено съжалявам всичките тези мъже, които биват омагьосани по този начин.

По тази логика и на теб няма да ти е тежко. Просто ще се пуснат няколко изкуствени сълзи, а както всички знаем наистина може да се разревете, когато си поискате и айде.

:)

Толкова много грешиш, че дори идея си нямаш. А аз няма да тръгна да обяснявам защо в подробности, само ще кажа, че изобщо не ми се ходи - страх ме е, почти съм сигурна, че няма да ми хареса, че няма да се интегрирам истински, че ще съжалявам и ще искам да се върна, но няма да мога. И това е само разумната част на нещата.

Файн, да бъде вашата.
Само че когато тая чест може да му коства връзката... аз лично бих се замислила.

Irti
12-12-2012, 18:50
Мхм

xXxPETYAxXx
12-12-2012, 18:59
Ако е здрава/сериозна/истинска връзката, тази "чест" или каквото и да е, довело до това решение, не би коствало връзката!

TheBeliever
12-12-2012, 19:03
Толкова много грешиш, че дори идея си нямаш. А аз няма да тръгна да обяснявам защо в подробности, само ще кажа, че изобщо не ми се ходи - страх ме е, почти съм сигурна, че няма да ми хареса, че няма да се интегрирам истински, че ще съжалявам и ще искам да се върна, но няма да мога. И това е само разумната част на нещата.


Но отиваш, коствайки връзката си, защото се чувстваш длъжна да приемеш възможността, която не се дава на всеки. Както той отива защото явно се чувства длъжен пред родината, семейството и принципите, с които е бил възпитаван. Не е чак толкова голяма разликата.

Браво на авторката за начина, по който приема нещата.