PDA

View Full Version : Кой/Какъв/Защо лаптоп



IvelinaHips
12-06-2012, 11:36
Скъпи хакерчета, геймърчета и хипстърчета, много бих се радвала, ако попълните една съвсем скромна и кратка анкетка, която ми попадна. След това споделете и на всеобщо слушание за вас, кой е лидера при лаптопите и защо. Повечето ми приятелки го харесват на цвят, но това май не е най-важното, ще се радвам ако аргументирате защо.
Малко инфо за вашата водеща марка няма да е излишна: дъно, видео карта, издръжливост на батерия, озвучителна система(макар че, при лаптопите не очакваме чудеса) и разбира се- ценови диапазон.
Ето и анкетката, ако ви се занимава разбира се: http://www.ehac-cluster.com/iwr.asp?project=RepBrand.LaptopPC
По-здрави от мен ;)

Anonys
12-06-2012, 12:01
Лидера е Dell, с неговите модели на ALIEN. Най-добри са откъм качество, могат да се сменят частите, и са отлични спрямо програми и игри. Да, цвета не е най-важен :D. Как да ти кажа.. Лаптопа е като човек - ако го определиш само по външността си с психични отклонения.
Малко инфо за вашата водеща марка няма да е излишна: дъно, видео карта, издръжливост на батерия, озвучителна система(макар че, при лаптопите не очакваме чудеса) и разбира се- ценови диапазон. Тук това не го разбрах.. Искаш да кажеш най-добрия модел или по принцип какви са параметрите? Ако е това - геймърските лаптопи на DELL са г/д с 16/32ГБ рам, за дъно нямам инфо, процесор - и7 4/8 ядрени по 3.8(с турбо бууст), видео - около GTX 670 2/3GB, само да кажа, че в момента най-добри твърди дискове имат Toshiba. Издръжливост на батерия - 8-12ч. Цените на Dell са огромни(та нали са лаптопи). Добрите параметри започват от над 3500лв. и до около 9000лв. Относно лаптопите - ненавиждам ги. Поне за мен лаптоп не ми е нужен. Сякаш да си прекараш интернет през телефона за 4лв. и да си гледаш филми на него и т.н. Най-добрата конфигурация на Alien можеш да я направиш с бюджет около 2000-2500лв., като за настолен компютър. Алиен са за работници, които се занимават с тежки програми, програмиранe(с всички езици[C++,C#,JAVA etc.]), а не за гъзария. :)

Nam3less3
12-06-2012, 13:25
По азбучен ред Apple, Asus, Dell, Lenovo, Samsung от водещите марки сега се радват на репутация, за останалите като че ли има повече критики, отколкото за тия.
Като има лаптопи за игри, за интернет и забавления, за бизнес, има и ултрабуци, а вече и хибриди/convertibles, не може да се правят абсолютни изводи. Зависи кой модел и за какво ще се ползва.

Най-добрите за мен са Intel Ultrabook сертифицираните ултрабуци, защото са тънки, леки, малки, портативни(и все пак с големи екрани), не загряват много, здрави са, с качествен хардуер, със ssd обикновено, най-дълго издържат само на батерия, и имат други premium екстри. Недостатъка е че са скъпи(и за доста по-малка сума може да намериш същия хардуер). А напоследък са и с хубави тъчскриини с Win 8 и конвентируема форма и стават и на таблети.

Dell Alienware са за игри и гъзария не могат да заменят другите класове лаптопи. За 3 пъти по-евтино ще направя по-добър настолен с професионален монитор и т.н., а не да взимам доста непортативен лаптоп.

calinca
12-06-2012, 21:35
Мислех си, че въпросът е нереален, обаче анкетата го бие.

Та на въпроса: лидер просто така заради лидерството няма, всичко зависи от това за какво и как ще го ползваш. Ако си вземеш супер-дупер-геймърски лаптоп и се окаже, че ти трябва предимно да пишеш на него, а клавиатурата ти е мега неудобна, това, че игрите ти вървят като пушка, едва ли ще те топли много. Примерно.

Anonys
12-07-2012, 08:49
Точно пък геймърски лаптоп с неудобна клавиатура :?

IvelinaHips
12-07-2012, 09:14
Съгласна съм, просто искам да събера мнения, защото на общи приказки всички много знаят. Въпроса е всеки да се аргументира, коя марка според него е най- добра, където разбира се ще спомене и за какво ще го използва ;)

Nam3less3
12-07-2012, 09:50
Съгласна съм, просто искам да събера мнения, защото на общи приказки всички много знаят. Въпроса е всеки да се аргументира, коя марка според него е най- добра, където разбира се ще спомене и за какво ще го използва ;)Ми аз бих си взел lenovo thinkpad или някой dell, общо взето са от най-качествените, здравите, защитените, с добри гаранции, и удобни клавиатури абе въобще направени за работа(официално са клас small business).

anonymous908491
12-07-2012, 10:48
Съгласна съм, просто искам да събера мнения, защото на общи приказки всички много знаят. Въпроса е всеки да се аргументира, коя марка според него е най- добра, където разбира се ще спомене и за какво ще го използва ;)

Ако си момиче ти е простено да си глупава.
Няма най-добра марка, има модели с качествени части, а при всички продукти на apple това е така.

IvelinaHips
12-07-2012, 12:13
Това е тъпо изказване :/

anonymous908491
12-07-2012, 13:34
А ти не си красива.

Nam3less3
12-07-2012, 14:29
А ти не си красива.Ако е красива, това би я извинило донякъде. Ама все пак е плюс, че се интересува от тия теми и е момиче едновременно.

Anonys
12-07-2012, 17:31
Хаха, това ми напомня на
-Много си грозна
-А ти си пиян!
-Да, но утре аз ще изтрезнея, а ти ще си останеш грозна :D

/нищо лично.