PDA

View Full Version : Въпрос за лещи



ShtrudeL
12-06-2012, 15:16
Поръчах си и ще пристигнат утре, но като ми се обадиха за потвърждение ме питаха дали имам разтвор и им казах, че ще си взема от някоя оптика. Таа те как пристигат лещите? Всмис.. в контейнерчето, в което стоят как са ъъ 'опаковани'?! И колко струва един разтвор за лещи? И ако искам да ги пренасям с това контейнерче, то ще се обръща на хиляди страни и няма ли да изсъхнат, като не са в разтвора? :3

ledenakrasota
12-06-2012, 15:20
Лещата е пакетирана в еднократна полусферична опаковка. Ти трябва да си купиш разтвор. Той върви с контейнер, в който държиш лещите си. Има под 10 лв и нагоре. Взе ми какъвто искаш, но попитaй за всеки случай дали има контейнер,че аз съм имала гафове. :D Когато си махаш лещите ги слагаш в контейнера, в който първо си сложила разтвор, за да не изсъхнат и така.

ShtrudeL
12-06-2012, 15:27
мхммм мерсим <3 :3

а самите лещи като си ги махам, промивам ли ги с този разтвор преди да ги сложа в контейнера, в който също ще има?

malka_sladkka
12-06-2012, 15:32
^Да, трябва. И е хубаво да го сменяш всеки ден.

И аз да питам за лещите да не правя нова тема. Какво мислите за еднодневните лещи, от хигиенна гледна точка не е ли по-добре да са еднодневни, отколкото месечни. До сега винаги съм ползвала 3-месечни, ама се замислям дали да не мина на еднодневни.

ShtrudeL
12-06-2012, 15:36
Колко струват тези еднодневни? :3

ledenakrasota
12-06-2012, 15:37
^Да, трябва. И е хубаво да го сменяш всеки ден.

И аз да питам за лещите да не правя нова тема. Какво мислите за еднодневните лещи, от хигиенна гледна точка не е ли по-добре да са еднодневни, отколкото месечни. До сега винаги съм ползвала 3-месечни, ама се замислям дали да не мина на еднодневни.

Аз не знаех, че има такива. Питай в оптиката. :)

malka_sladkka
12-06-2012, 16:43
Колко струват тези еднодневни? :3

http://www.kontaktni-leshti.bg/ednodnevni-leshti.html Това намерих иначе, на мен ми казаха, че трябва да платя 50 паунда за цялото това удоволствие, не знам точно колко струват, ама ралзично е. Твоите цветни ли са или да виждаш по-добре?


Аз не знаех, че има такива. Питай в оптиката. :)

Ще питам със сигурност, ама все пак и вас да питам. В Англия масово ги използват...

ledenakrasota
12-06-2012, 17:00
Лев и нещо ти е едната. :D Предпочитам си моите. Внимавайте с цветните. Ако зеницата ти е по-малка от предвиденото на цветната леща, седи много смешно. Може да не личи, но зависи от цвета на лещата и твоето око.

DaNGeRousLy
12-06-2012, 17:24
Тези еднодневните пробвал ли ги е някой ?
Аз ползвам от месечните, но като ги нося след 5-6 часа стават много сухи и се налага да си слагам капки (изкуствена сълза), но пък аз не си нося попринцип с мен .. та дали еднодневните ще са си влажни 24 ч ?

SweetySmallDevil
12-06-2012, 17:32
Да, но като се замислите еднодневните излизат доста скъпи ... аз нося от 3 месечните и нямам проблеми .. колкото до авторката препоръчвам ти тази марка, само нея ползвам .. голямата бутилка е най-оферта .. 15-16лв и изкарвам почти цяла година с нея. :)

http://www.лещи.bg/galleries/876/opti-free-express-2ks-9308.jpg

Hayashi
12-06-2012, 17:33
Аз пък си ползвам тримесечни (които всъщност нося по 5 месеца) и ги нося по 12 часа, а нямам проблеми с изсушаването.

malka_sladkka
12-06-2012, 18:17
Тези еднодневните пробвал ли ги е някой ?
Аз ползвам от месечните, но като ги нося след 5-6 часа стават много сухи и се налага да си слагам капки (изкуствена сълза), но пък аз не си нося попринцип с мен .. та дали еднодневните ще са си влажни 24 ч ?

Това не е нормално. Какъв разтвор ползваш?


Да, но като се замислите еднодневните излизат доста скъпи ... аз нося от 3 месечните и нямам проблеми .. колкото до авторката препоръчвам ти тази марка, само нея ползвам .. голямата бутилка е най-оферта .. 15-16лв и изкарвам почти цяла година с нея. :)

Използвам същия, само че само на мен ли ми стига за кратко време? Не знам дали има даже и 6 месеца. Иначе никой не е казвал, че излизат евтино. По принцип лещите са скъпо нещо, много по-евтино е да се носят очила, обаче за мен тоя вариант не е вариант :D Та, от хигиенна гледна точка ме интересува... Преди половин година получих инфекция, така и не разбрах как и от какво, очите ми бяха целите червени, боляха ме и ми излизаше някаква течност бяла, спрях да нося лещи за известно време и се оправих, сега ме е страх да не ми се случи нещо, ужасно е....

ShtrudeL
12-07-2012, 12:15
Добрее, пристигнаха ми лещичките и в инструкциите за употреба пише, че трябва да престоят в разтвор ПОНЕ 4 часа, т.е. преди да си ги сложа за пръв път трябва да са стояли толкова време, така ли?

DaNGeRousLy
12-07-2012, 13:52
По принцип преди първото слагане трябва да стоят малко в р-вор, но чак пък 4 часа - 15-20 минути са достатъчни,
а мен ми се е случвало да си ги сложа и направо от опаковката ..


снимка (http://www.лещи.bg/galleries/876/opti-free-express-2ks-9308.jpg)
днес си купих абсолютно същия, жената от оптиката ми каза, че е по-добър :cool:

ShtrudeL
12-07-2012, 13:55
а пречи ли, ако ги 'отворя' след няколко дена, докато си взема разтвор?

DaNGeRousLy
12-07-2012, 13:57
не, все пак в оптиката си стоят така с месеци

malka_sladkka
12-07-2012, 14:02
а пречи ли, ако ги 'отворя' след няколко дена, докато си взема разтвор?

На мен са ми седяли така с месеци, така че не мисля, че има проблем, даже понякога съм си ги слагала директно без да седят в разтвор :D На мен очната лекарка ми беше казвала да ги вържа върху хладилник и прохладно място, не е хубаво да стоят на топло, на не повече от 25 градуса.

Hayashi
12-07-2012, 15:45
За пръв път чувам, че преди това трябвало да престоят в разтвор. Това което са в него нали и то е разтвор. Аз винаги съм ги слагала директно.

DaNGeRousLy
12-08-2012, 09:29
За пръв път чувам, че преди това трябвало да престоят в разтвор. Това което са в него нали и то е разтвор. Аз винаги съм ги слагала директно.

не е същия ..
тази от оптиката ми обясняваше веднъж какво е, но не съм я слушал явно - избщо не си спомням

ShtrudeL
12-10-2012, 16:21
ох последен въпрос, наистина 8-)

Когато навън е студено и има страшен вятър и ми се насълзяват очите (разбирайте направо все едно плача), има ли възможност да им стане нещо/да паднат/етц?! 8-)



похваал https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/262687_502826353072678_2048177844_n.jpg :3

bijou
12-10-2012, 16:27
^Не.

tonssy
12-10-2012, 16:44
Не :д обаче при силен вятър може да ти влезе прашинка и да стане гадно, но малко като се поразмести лещата се оправя. Гледай като духа да си пазиш очите по някакъв начин, аз си навеждам главата ;д

paradosou
12-10-2012, 17:23
похваал https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/262687_502826353072678_2048177844_n.jpg :3

Не съм навътре с материята относно лещите, обаче ти седят супер естествено и като цяло ми харесваш. :)

malka_sladkka
12-10-2012, 19:01
ох последен въпрос, наистина 8-)

Когато навън е студено и има страшен вятър и ми се насълзяват очите (разбирайте направо все едно плача), има ли възможност да им стане нещо/да паднат/етц?! 8-)



похваал https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/262687_502826353072678_2048177844_n.jpg :3

ЛОЛ, даже не си личи, че са лещи. Много як цвят. И аз да се похваля, имам вече нови лещи - едномесечни са, ама за повче нямало :D Сега виждам толкова перфектно (happy)

DisturbiaV
12-10-2012, 19:45
Щруделче,супер си с тях!На Фрешлук ли са.

пп Естественият ти цвят кафяво с леко зеленеещо ли е около зениците?

ShtrudeL
12-10-2012, 19:54
Щруделче,супер си с тях!На Фрешлук ли са.

пп Естественият ти цвят кафяво с леко зеленеещо ли е около зениците?

Mерси. ( :
Не са на фрешлук, поръчах си ги от един сайт (някакви корейски са)

А естествения ми цвят е кафяв, в едното око имам малко зелено ако се вгледаш, а иначе самите лещи са зелени в 3 тона (поне така пише), като в средата жълтенее/светлозеленее 8-)

Зайче..
12-10-2012, 19:56
значииииии не ги носи когато има вятър, защото
1.влиза коса в очите /доста често/ и шанса да си скъсаш лещите е огромен.
2.докато си с лещите не трябва да плачеш, т.е. да имаш сълзи и т.н.
3.защото ще ти е гадно на очите ;d

ShtrudeL
12-10-2012, 20:15
значииииии не ги носи когато има вятър, защото
1.влиза коса в очите /доста често/ и шанса да си скъсаш лещите е огромен.
2.докато си с лещите не трябва да плачеш, т.е. да имаш сълзи и т.н.
3.защото ще ти е гадно на очите ;d

e... че аз съм огромна ревла, как така да не плача?
ще се постарая да не ми влиза коса в очитИ :3
мен ме е страх само да не 'излязат' самички, защото днес например като излязох и буквално вървя и ми текат сълзички от очите заради шибания вятър :3

Иначе слагането и свалянето ми е голям зор, ама ще свикна предполагам, а и съм толкова пипкава и внимателна, че няма на къде.. 8-) Иначе си виждам перфектно и не ми дразнят..

Зайче..
12-10-2012, 20:21
не, няма да ревеш ! ;д
четох в една статия, че това може да доведе и до ослепяване, така че сдържай се ;д

DisturbiaV
12-10-2012, 20:27
УУУ,я дай инфо за лещите тук или на лс.

ShtrudeL
12-10-2012, 20:59
не, няма да ревеш ! ;д
четох в една статия, че това може да доведе и до ослепяване, така че сдържай се ;д

абе глупостиии :3

Зайче..
12-10-2012, 21:01
ми все пак не си прави много майтап с очите си, щото е опасно :з
аз моите лещи вече ги слагам един път в седмицата най-много, щото вече започнаха да ме болят очите, примерно.

Hayashi
12-10-2012, 22:18
Нося лещи ежедневно и много пъти ми се е случвало да ми се насълзяват очите. Все още си виждам де. Напротив,
чрез сълзите очите се почистват.
Щрудел, ще ми пратиш ли сайта2 Може и на лично.

tonssy
12-12-2012, 06:21
не, няма да ревеш ! ;д
четох в една статия, че това може да доведе и до ослепяване, така че сдържай се ;д

Глупости. Доста съм си ревала докато съм била с лещи, ама още не съм ослепяла.
Щрудел, за слагането и свалянето- и аз бях така в началото, но макс за 1 седмица свикнах :д Хубаво е, че внимаваш, защото по- добре да си ги сложиш малко по- бавно отколкото да скъсаш някоя от бързане ;д

DisturbiaV
12-12-2012, 18:15
Щрудел ще ме извини,но искам лещи и си харесах в таааз.ком ,но не мога да си намеря цвета ето снимка http://prikachi.com/images/607/5600607L.jpg
харесах на фрешлук стърлинг грей и прегледах клипчета в ютуб,но на един клип са така както ги искам на друг за много сиви
http://www.youtube.com/watch?v=Ig1-JxgFyUg ето ги цветът,който искам

някой да е виждал или ползвал цветът?

Зайче..
12-12-2012, 18:19
аз не казах, че е задължително да ослепеете.
казах, че е възможно /т.е. така бях прочела и не, не съм на 100% сигурна, за това и не споря/.

M_smile
12-13-2012, 08:51
Оф лещите са ми болна тема направо ;х Не знам дали ще се справя с тея неща, като съм толкова непохватна ;дддд