PDA

View Full Version : Връзка без секс или секс без връзка?



naksdy
12-06-2012, 21:36
Здравейте!
Наскоро ми зададоха въпроса: "Kое би издържало повече - връзка без секс или секс без връзка?". Това ме накара да се замисля. Ако едни взаимоотношения се крепят само на секса, то това не би продължило дълго, от гледна точка на това, че винаги в единия от двамата се заражда чувството за собственост, което би прецакало цялата работа. От друга страна, една връзка без секс не се ли нарича просто "приятелство"? Нали ако на някой му липсва нещо, просто гледа да си го набави от другаде?
Направо този въпрос според мен няма решение, нещо като "кое първо се е появило - яйцето или кокошката?"
Какво мислите вие по този въпрос?

anonymous708973
12-06-2012, 21:40
Не знам кое би продължило по-дълго, ама триста пъти избирам секс без връзка отколкото обратния вариант. Първото не ми се е случвало, второто - частично и хич не беше приятно. Доста бързо приключиха нещата.
Чакам интересен пост, за да си поспоря с някого или да ми дойде музата за нещо повече като писане.

leadyflame
12-06-2012, 21:54
На подобен въпрос не мисля, че има отговор или ако има, то той би бил по скоро секс без връзка за мен. Без секс ставам напрегната и дразнеща, мисля само за него и как да си го набавя хах. Все пак сексът е важна част от взаимоотношенията между двама души, които се предполага, че са във връзка. Не малко проблеми е създавал между двама дали със отсъствието (заради нечии емоционални проблеми )или рядкоста си и други. Напрежението нараства и се създават проблеми, като единственото решение може да се реши в леглото. Така че сексът си е важен и той трябва да се практикува.

AliceSw
12-06-2012, 22:44
според мене пък двете неща нямат абсолютно никаква връзка...двете са странни явления, но не са съпоставими...за съществуването на всяко си има причина...и двете неща съм ги правила, все пак "връзката" без секс ми е по-нездрава по принцип /трудно се намират доводи за нея/

сексът без връзка си е фън, ако хората си имат нормални граници и не се срещат по принцип често в ежедневието...най-дългата ми връзка от тоя тип е била около година и не е имало привързване/ скандали и тн...прекъсна, защото реших да се обвържа с друг човек по онова време, но чувства нямаше в никой от двамата - виждаме се, пушим, пием бира, говорим малко за ежедневието си, правим секс, единият си отива вкъщи...семпло, забавно и удобно...

"връзка" без секс поддържам с бивш приятел - чуваме се всеки ден, излизаме почти всеки, помагаме си един на друг, изслушваме се, вярваме си, споделяме всичко....част от тези неща не можехме да ги правим, когато спяхме заедно...абе странно е, когато правехме секс бяхме по-лоша двойка, отколкото сме сега - караници, ревност, стари гаджета, чувство за собственост....но сега пък сме просто нетрадиционно близки бивши...но да, никои няма контрол над интимния живот на другия...

calinca
12-06-2012, 22:55
От друга страна, една връзка без секс не се ли нарича просто "приятелство"?
Честно? Не. Ако ти си дефинираш дали имаш 'връзка' с даден човек според това дали правите секс, къде отиват така прославените и в този форум чувства, за които всички тръбят? Или те чувствата са чувства само тогава, когато и на двамата партньори им се прави секс? Ако случайно на единия не му е до секс в момента, вече няма връзка?

На въроса, кое би издържало повече - зависи от това какви са хората и какви са им отношениета. Което, мисля, не би следвало да изненадва никого. Така е естествено.

fenkaaa
12-06-2012, 23:23
Имам си връзка,получавам си и секс.. ноо :D Ако трябва да се поставя в такава ситуация.. по-добре да избера секс без връзка.

umri
12-06-2012, 23:27
Връзката без никакъв секс е пубертетска илюзия. Даже сексът без връзка може доста да продължи при определени обстоятелства, с големи паузи в комуникацията във времето и други.

ShtrudeL
12-07-2012, 03:21
Секс без връзка, защото:

Може да продължи много по-дълго от връзката без секс, ако и двамата са кххх кххх наясно с нещата, нямат специални чувства един към друг и не им дреме ако се свалят с различни хора. Няма наранени, просто секс, но наистина САМО ако и двамата са наясно с всичко и не са някакви мекушавци... като мен.
Такива хора могат да са много добри приятели според мен, ако са готини хора, а аз си представям перфектната такава 'двойка'... докато единия не намери 'сродната си душа' и трябва да прекратят всичко.

А връзката без секс... дори не си я представям... все в един момент и на двамата ще им се прави секс, въпроса е дали момичето (обикновено) ще 'се жертва' като се довери на човечето си, или ще влезе в ролята на Претенция. Тук подкрепям до някъде фразата 'Ако ме обичаш, ще го направиш.', при условие, че няма някакви минали психически/физически травми от сексуален тормоз и общо взето е нормално момиче, което е с момчето си от n месеца/година+..

dimitar_ak
12-07-2012, 05:30
Връзка без секс няма. Това си е чисто и просто приятелство с несподелени мераци. В един момент на някой ще му писне и ще си хване пътя. Обратното е много по-възможно и може да продължи много дълго. Тук пък нещата се развалят ако един от двамата хлътне или си намери истинска връзка с друг.

tori
12-07-2012, 05:57
Връзка със секс. Само тогава ще е пълноценна връзката.

Violenza
12-07-2012, 06:45
При мен би издържал повече сексът без връзка. Връзка без секс даже не бих поддържала.

psychopath
12-07-2012, 07:02
Секс без връзка. Другото дори не мога да си го представя...

granger
12-07-2012, 07:43
нито едното , нито другото. И двте са крайности,които няма да доведат до продуктивна и здрава връзка. Няма начин нещо такова да ми харесва. Секс без връзка - плътските нужди може и да са задоволени, но лично за себе си , не мога да съм с човек,който не обичам.Другата крайност също е тъпа, да си с някого и да не можеш да консумираш връзката си,щото еди кво си...
не ми ги побира ума и не смятам,че са нещо нормално.
Естествено съдя по себе си, за щастие съм си намерила златната среда :D

magi_dark
12-07-2012, 07:51
Секс без връзка,ако имаш връзка,а не правите секс рано или късно ще започнете да си изневерявате и ще се разделите

Siege__
12-07-2012, 09:01
На този въпрос може доста да се спори. Но според мен за всеки е различно и доста индивидуално, смисъл отговора на този въпрос не може да се отсъжда само защото повече от хората не биха издържали на връзка без секс или обратното - биха се влюбили само докато правят секс.

marilyn
12-07-2012, 09:39
Няма връзка без секс. За мен това не би могло да се нарече връзка, а и не знам .. не съм попадала на някой, който да ми предлага такъв тип отношения. И слава богу!!!

Секс без връзка е за предпочитане. То това, че няма връзка, не значи, че няма страст, чувства, че не е красиво, прекрасно и тн.

TROLLDADLOLCAKE
12-07-2012, 11:11
Секс без връзка ! =)

Foxa^
12-07-2012, 11:18
СЕКС С ВРАТОВРЪЗКА !

Azoria
12-07-2012, 11:41
Сексът без връзка не е най-примамливото за мен, но връзката без секс си е чиста илюзия.

DragonLady
12-07-2012, 13:19
Имам си връзка,получавам си и секс.. ноо :D Ако трябва да се поставя в такава ситуация.. по-добре да избера секс без връзка.

+1
И аз съм на това мнение.

bitchwolf
12-07-2012, 18:30
Секс с цип, не обичам връзки. :lol:

YoUcANNOtiMaGiNe
12-07-2012, 18:48
Крайностите никога не са били хубаво нещо.

xXxPETYAxXx
12-07-2012, 19:11
Секс без връзка вероятно би издържал по-дълго, въпреки, че ако се виждаш с някого само за секс си се води чиста "сексуална връзка".
И все пак, ако си на възраст до 15-16 може и една година само да се гушкате и цункате с гаджето си, без да си изневерявате, просто защото не сте започнали да водите полов живот.
За мен връзка без секс не може да съществува.
Смятам, че ако не си девствен/а и си правил секс е съвсем нормално да мислиш по същия начин, но започнеш ли да правиш секс, след това да имаш (продължителна)връзка без секс, някак - няма как да стане.

anonymous708973
12-07-2012, 21:15
И все пак, ако си на възраст до 15-16 може и една година само да се гушкате и цункате с гаджето си, без да си изневерявате, просто защото не сте започнали да водите полов живот.
но започнеш ли да правиш секс, след това да имаш (продължителна)връзка без секс, някак - няма как да стане.

Мдам.
Има си и връзка без секс и още как. Повечето момичета сме имали такава в началото на половото си образование, хаха. И лично аз хич не се оплаквам. Беше мило, готино, загрижено, споделящо - но без секс. Естествено, че със секс е далеч по-хубаво и зряло, но не отричайте подобно нещо сляпо. Докато единият е девствен и другия го устройва тоя вариант или и двамата са девствени - нещата са окей.
Свикнеш ли на редовен полов живот, връзка без секс - забрави.

nymphadora
12-08-2012, 21:32
Общото между тях е,че и двете не издържат много.:D

liglata_bg
12-09-2012, 07:02
Секс без връзка ще предпочета.

Bastard
12-09-2012, 09:07
Friends With Benefits .... кво да ти кажа

dream1707
12-09-2012, 09:15
Колкото и да не си падам по тия работи... бих предпочела секс без връзка... Максимум съм била във връзка без секс 5 месеца.. и не си е работа :D

druzilla
12-09-2012, 09:21
Секс без връзка мисля,че е по-добрия вариант. :D

NomNomNom
12-09-2012, 10:32
При мен издържа сякаш повече секс без връзка, от колкото обратното.
За да има дълга връзка без секс - или единия/двамата са девствени, или има някакъв проблем.

За съжаление/или за щастие, на скоро имах двете ситуации последователно.
Е, от връзката без секс още ме боли душевно, бях много влюбена, това беше проблема.

От секса без връзка - само хубави спомени, и с човека сме дружки.

greenblood
12-09-2012, 19:02
Извода женските не могат без секс. :D

jghgh
12-09-2012, 19:50
странно поставен и невъзможен въпрос, но все пак предпочитам връзка без секс :д

Ewok
12-10-2012, 15:22
А секс с чувства без връзка?
Смисъл, и двамата са свободни за други хора.

EternalDream
12-10-2012, 15:28
Секс без връзка. Да си с някой, да си го обичаш, ама да не си задоволен - не. Просто не става.

ccelebratee
12-10-2012, 19:37
Връзката без секс не трае много , защото партньорите правят голямата крачка :Д:Д

xwhitecarnationx
12-10-2012, 19:47
Връзка без секс, мда.

psychopath
12-10-2012, 20:20
А секс с чувства без връзка?
Смисъл, и двамата са свободни за други хора.

Малко е утопия...иначе звучи хубаво, но на практика няма да трае дълго (зависи какви чувства имаш предвид). : )

Ewok
12-10-2012, 20:52
Имам предвид, ако е доста трудно двамата да са заедно по някакви причини, но да ги има чувствата и секса.

psychopath
12-10-2012, 21:41
Зависи какви са причините да не могат да са заедно. Сигурно най-важното при секса е страстта (в следствие и удоволствието), още по-голяма значимост има, когато няма връзка, но така или иначе "връзка" си е условно понятие. :)
Как си представяш да имаш чувства към някое момче, да имате сексуална връзка, но в същото време той да си чука други? Съмнявам се, че ще си напълно удоволетворена от този тип взаимоотношения и ще се чувстваш добре.

ludata_doide
12-14-2012, 12:33
Връзка без секс

fUcKsMiLe
12-14-2012, 23:54
Познавам една двойка (11-ти клас е момичето и 12-ти клас - момчето) и са заедно от 1 година и ~2-3 месеца заедно, но не са правили секс. Познавам и други, които не са двойка, но пък си правят секс редовно.. ей така щото просто им се прави секс. Така че и двете може да съществуват, но според мен и двете могат да продължат различно. Зависи от хората и чувствата им..

bummby
12-15-2012, 18:02
секс без връзка по-добре ..

I love Music
12-15-2012, 19:26
Имам си връзка,получавам си и секс.. ноо :D Ако трябва да се поставя в такава ситуация.. по-добре да избера секс без връзка.

Шапка ти свалям :)

NambyPamby
12-18-2012, 03:24
Минала съм го отдавна тоя етап, в който са ме удволетворявали платоничните отношения.
Секс без връзка избирам. Пък то, ако е писано, ще си прерасне, в каквото е нужно.

BloodY_MerY
12-18-2012, 06:01
Само секс!