PDA

View Full Version : Зумба



jolie_34
12-08-2012, 13:08
Какво ви е мнението за Зумбата? Практикували ли сте? Какви са били резултатите ви? За колко време ги постигнахте? :)

sweet_mouse
12-08-2012, 17:44
Аз ходех до преди няколко месеца на зумба. Ами какво да ти кажа отначало ми беше забавно, но омръзва. И да ти кажа няма голям ефект от него. Ако имаш възможност и ти харесва се запиши на нещо друго. Аз ходя на тае-бо и съм много доволна.

MaLkaTa_LaDy
12-08-2012, 19:27
Това е поредната глупост, измислена за жени. Ходи на фитнес.

vampire_girl_
12-09-2012, 08:40
Забавно е,но ако очакваш да отслабнеш само от това никакъв шанс.Да се стегнеш малко-може би,но друго...
В групата има момичета които ходят повече от година и не са мръднали грам.

FuckingFreak
12-09-2012, 09:51
Това е поредната глупост, измислена за жени. Ходи на фитнес.

+
Маркетингова реклама с надслов "отслабвай, докато се забавляваш" с роднини пилатес и каланетика. Ако си от порядъка на 100тина кила, може и да има ефект, но ако имаш малко за сваляне - на дали ще забележиш каквато и да било разлика. Ако ти е приятно, няма лошо, ходи, ама смисъл няма от това да поскачаш 1 час на място, размахвайки крайниците си под съпровода на банална музика. :)

Jaune
12-09-2012, 10:27
Абе, зависи. И аз бях много скептична, ама ходя чат-пат и ми е забавно. Първите пъти се изморявах, сега ми е доста лежерно /и съм при друг инструктор де, който впрочем е страхотен танцьор/ - зависи кой го води и как го води. За човек, свикнал на този тип натоварване, не е кой-знае какво, но пък аз примерно обичам всякакъв вид кардио...
На мен зумбата ми е само допълнение към останалите тренировки, така че не мисля, че от нея има някакъв кой-знае какъв ефект. Ако ходиш всеки ден примерно, и тренировките са интензивни, би имало резултат.

monroe999
12-09-2012, 10:47
аз съм гледала клипчета и съм подскачала с тях вкъщи 8-) повечето са скучни, честно казано, но има някои забавни
ако са по-динамични движенията, защо да няма ефект?

marilyn
12-09-2012, 13:51
Ама то си е въпрос на вкус, ако на авторката й допадат, защо не. Каквото и движение да извършва човек, все е добре. И каланетиката, някой я спомена, е готина. Бях скептична, а се оказа, че за 2 часа в залата, така си релаксвам, че после се чувствам супер. Така, че пилатес, каланетика, зумба или друго.. важното е да се чувстваш на място.

strawberry88
12-09-2012, 16:12
Аз ходя от една година.Попринцип съм си слаба и не съм забелязала да съм отслабнала. :D Има едно момиче там, което също ходи от година май и е свалила 16 кг.На мен много ми харесва.Определено се стяга тялото и е забавно. :D :---)