PDA

View Full Version : Уеб камера



itsivka
12-08-2012, 15:37
Тарададамммм ;дд Значи имам Уеб камера на която не съм инсталирала нищо (само я ръгнах в компа и си работи ;д) Обаче само на Скайп и Пикаса работи... отварям моя компютър и има една иконка с камера и пише "USB Video Device"... Тъй де цъкам я обаче изписва "Предотвратяване на изпълнението на данни. За да защити компютъра по-добре, Windows затвори програмата..." т.е. не ми го отваря (преди го отваряше) и после ми излиза "Windows Explorer needs to close and..." т.е. цъкам на "Close" и ми презарежда Декстопа (Без картината) и до там.... искам да я използвам в нет-а, пускам един сайт (примерно Cameroid), пита ме дали да може да използва Камерата и т.н. и натискам "Allow" и излиза " Приставката Adobe Flash се срина" преинсталирала съм си Adobe-то 168846621321354 пъти, но не помага... ХЕЛП!!

npp
12-08-2012, 18:05
кои са марката и модела на камерата?

itsivka
12-08-2012, 19:54
Ами на камерата пише "XTrust".... само това знам за нея ;дд

npp
12-08-2012, 21:46
коя от тези: http://www.trust.com/products/group.aspx?ProductCategory=CHAT&ProductGroup=WEBCAMS ?

itsivka
12-09-2012, 08:51
Ей тази http://www.trust.com/products/product.aspx?ProductCategory=CHAT&ProductGroup=WEBCAMS&artnr=17003

npp
12-09-2012, 18:47
направила ли си всички стъпки от това упътване за инсталация: http://manuals.trust.com/download.aspx?file=/17/17003-va-qm.pdf ?

itsivka
12-10-2012, 12:11
Ама аз не съм я инсталирала.. в смисъл ръгнах я в компа и тя си проработи.

bReAk3R
12-10-2012, 12:50
Ръгнах я в компа :D :D :D

npp
12-10-2012, 15:51
Ама аз не съм я инсталирала.. в смисъл ръгнах я в компа и тя си проработи.

инсталирай я според указанията ако не си

itsivka
12-10-2012, 18:39
Ръгнах я в компа :D :D :D

Ами точно това направих :D


инсталирай я според указанията ако не си

Ок

Edit: Хубаво де ама само аз ли съм тоя индиянец дето има само USB кабел на камерата?! :D И не мога да я инсталирам... следвам указанията обаче съм с ХР, на български и при мен не е така... имам 2 ей таквиз за звук и на първото като го натисна излизат други неща...

anonymous908491
12-10-2012, 19:00
Тук сякаш индианци дават съвети.
Какво общо има инсталирането с работата на камерата, за да и обяснявате да следвала ръководството.
Значи влизаш в сайт с видеоклипове, даваш десен бутон върху видео и гледаш дали си разрешила да се ползва камерата, да се складира кеш и нещо друго имаше.
Проблема е с флаша, а не със самата камера.

itsivka
12-10-2012, 19:30
Тук сякаш индианци дават съвети.
Какво общо има инсталирането с работата на камерата, за да и обяснявате да следвала ръководството.
Значи влизаш в сайт с видеоклипове, даваш десен бутон върху видео и гледаш дали си разрешила да се ползва камерата, да се складира кеш и нещо друго имаше.
Проблема е с флаша, а не със самата камера.


Правя това което каза.. влизам в Vbox7.com, отварям някой клип и кликам десен бутон... след това има 2 вида настройки "Настройки" и "Глобални настройки" като отворя глобалните настройки и ми излиза там дали да ме пита ако някой сайт иска да използва камера или микрофон, на кои сайтове да забрани камерата и микрофона и ей таквиз..... на другото като цъкна ми измерва звука на микрофона и там ми проверява камерата (като цъкна да я провери и крашва)...... май ще си купувам аз нова камера като гледам ;х (голям индиянец съм на такива настройки ;д)

Edit: Като ме попита дали позволявам да се използва камерата и като приема и тогава крашва....

anonymous908491
12-10-2012, 19:40
Ако още си с бъгава версия на флаш е възможно, има и още стотина причини.
Камерите са евтини, 50лв струва някоя за 720p.
По принцип XP не слага сам драйвъри, може да си с някои скапани и това да е причината.

itsivka
12-10-2012, 19:46
Би трябвало да е от Флаш-а защото като я включа в Picasa или Skype и не прави проблеми.Честно казано няма да лъжа, купих си камерата преди около година (за коледа) в пакет с слушалки с микрофон за около 20-30лв. Може и да съм наистина с скапани драйвъри... не знам. Май ще си продължавам да си я ползвам с програмките, няма да я ползвам в нет-а.

anonymous908491
12-10-2012, 19:56
Пробвай нещо друго.
Махни флаша и сложи някоя стара негова версия. След осирането им с 10.3 или 11.3 ( не помня) промениха много неща и просто може да става конфилкт с камерата и драйвърите за нея.

robul
12-11-2012, 06:18
Според мене е трябвало да си земеш http://www.trust.com/products/product.aspx?ProductCategory=CHAT&ProductGroup=WEBCAMS&artnr=17676 защото е HD
Папагуи и при мене така беше но си я смених и ми я дадоха с драивари и много точно ми стана

itsivka
12-11-2012, 16:02
Според мене е трябвало да си земеш http://www.trust.com/products/product.aspx?ProductCategory=CHAT&ProductGroup=WEBCAMS&artnr=17676 защото е HD
Папагуи и при мене така беше но си я смених и ми я дадоха с драивари и много точно ми стана

Да де, ама нали казах, че беше в комплект с слушалки и нямах право на избор ;д Просто се нуждаех и от двете и ми излезе по-изгодно :)


Пробвай нещо друго.
Махни флаша и сложи някоя стара негова версия. След осирането им с 10.3 или 11.3 ( не помня) промениха много неща и просто може да става конфилкт с камерата и драйвърите за нея.

И аз си мислех за този вариант... в сайта на Adobe има само най-новата версия, ей сега ще проверя в Замунда.

Edit: И това не работи.. в един сайт дава, че няма Flash Player, в друг си крашва... (инсталирах 10 версия)