PDA

View Full Version : Биатлон



Ivaaaaa
12-08-2012, 16:53
Темичка за феновете на този велик спорт. Изказвайте мнения за стартовете и спортистите, кои са вашите фаворити, нещо ново около биатлона. Всичко свързано с този прекрасен спорт се надявам да обсъждаме тук. Днес например преследванията и при мъжете и при жените бяха изключително интересни. Жалко, че фаворитите ми Домрачова и Фуркад не взеха най-челните места, но отново бяха на ниво.

Falstad
12-08-2012, 18:30
Не съм гледал от близо 2 години но тогава фаворитите ми бяха: Ларс Бергер а от Жените Уши Дизел и Лив Грете Поаре

Ivaaaaa
12-09-2012, 08:45
От тогава много неща се промениха сега действащ е само Ларс Бергер, но за съжаление той вече не е в онази форма, в която беше преди. Биатлонът все повече и повече се развива и става все по-гледан спорт. Нивото е много по-високо от преди, не че подценявам звездите от близкото минало ;)

psychopath
12-09-2012, 20:03
Останах приятно изненадан от тази тема.
Откакто се помня винаги любим ми е бил Бьорндален. Честно казано последните години не го следя толкова, колкото преди и нещата са се попроменили, липсват ми някои от старите биатлонисти. (Примерно Рико Грос, Свен Фишер, Уши Дизел, Павел Ростовцев, Николай Круглов, Мартина Глагов, Фроде Андресен, Венсан Дефран, Сандрин Баи (или както се пише, не разбирам от френски) Мики Грайс, който се отказа тази седмица, )
Магдалена Нойнер! Винаги съм харесвал и Андреа Хенкел.
От действащите, освен споменатите - Яков Фак ми е симпатичен.

Но Оле е наистина ненадминат спортист, жива легенда.

Falstad
12-10-2012, 01:27
Няма да забравя когато на последната стрелба водеха:Магдалена Форсберг,Уши Дизел и Ирина Никулчина....И тритв правят по 2 грешки но с Финален спринт Никулчина задмина Лив Грете Поаре и взе бронза.След златото на Дафовска в Нагано,това ми е любимият момент.

psychopath
12-10-2012, 07:53
Други години бяха... : )

Ivaaaaa
12-10-2012, 12:52
Други години бяха... : )

От Нагано насам всичко се е променило, макар че аз не помня това време била съм само на три години. Сега, ако не е един Краси Анев да поддържа едно долу горе нормално ниво, българският биатлон загива. А какво да кажем за щафетата на жените в Хохфилцен. Пълна трагедия.

Между другото и аз смятам определено Оле за най-добрият спортист изобщо в зимните спортове. Уникален талант! Възхищавам се на силата на духа му, тази година той загуби баща си и доколкото чух май се раздели и с жена си. Същото се отнася и за Тора Бергер, която въпреки рака на кожата се съвзе и прави невероятни състезания.

psychopath
12-10-2012, 21:44
Абсолютно!

Ivaaaaa
12-13-2012, 14:57
Уау браво на Владко. Днес той беше на много високо ниво на ски бягане и отлична стрелба. Най-после едно истинско престижно място за българските мъже. Толкова се радвам за успеха на биатлониста ни, както и за Яков Фак, който зарадва домакините.

babatigosho
12-14-2012, 15:07
Кое място заехме на щафетата преди няколко дни? На рубежа като гледах аха-аха нашия да се натъкми, и сменят кадъра мръсниците, на няколко пъти се случи :D

Ivaaaaa
12-14-2012, 15:19
Мъжете на 12-то, а жените мноого назад сред последните.

babatigosho
12-14-2012, 15:29
Еее евала, те преди Анев вървяха 15-ти и накрая изпуснах вече..

Ivaaaaa
12-14-2012, 15:39
Сега не само Анев е добър изключително съм впечатлена от Владко Илиев.

granger
12-14-2012, 18:07
Мда, аз останах много изненадана от 6то му място,дано всички продължават така добре да се движат. Личи си ,че има голям напредък при тях!

granger
12-14-2012, 18:07
Между другото и аз смятам определено Оле за най-добрият спортист изобщо в зимните спортове. Уникален талант! Възхищавам се на силата на духа му, тази година той загуби баща си и доколкото чух май се раздели и с жена си. Същото се отнася и за Тора Бергер, която въпреки рака на кожата се съвзе и прави невероятни състезания.
100% съм съгласна.
Краля е велик!

Ivaaaaa
12-14-2012, 19:00
Мда, аз останах много изненадана от 6то му място,дано всички продължават така добре да се движат. Личи си ,че има голям напредък при тях!

надявам се да навлизаме в нов период от историята на българският мъжки тим

DieselBlood
12-15-2012, 19:48
Останах приятно изненадан от тази тема.
Откакто се помня винаги любим ми е бил Бьорндален. Честно казано последните години не го следя толкова, колкото преди и нещата са се попроменили, липсват ми някои от старите биатлонисти. (Примерно Рико Грос, Свен Фишер, Уши Дизел, Павел Ростовцев, Николай Круглов, Мартина Глагов, Фроде Андресен, Венсан Дефран, Сандрин Баи (или както се пише, не разбирам от френски) Мики Грайс, който се отказа тази седмица, )
Магдалена Нойнер! Винаги съм харесвал и Андреа Хенкел.
От действащите, освен споменатите - Яков Фак ми е симпатичен.

Но Оле е наистина ненадминат спортист, жива легенда.
+1
С това темата направо се изчерпва. :D
Кралят Бьорндален, независимо, че е на 38, каза, че отново е жаден за медали. След последната мъжка щафета, спокойно мога да кажа, че Краля може да се пенсионира спокоен. Новаците разбиха конкуренцията на стрелбата от положение прав. Такава безупречна щафета на Норвегия не съм виждал доста отдавна.
Колкото до нашите, жените са пълна скръб. От 26 щафети, да заемен 25то място си е направо провал по всякакви критерии.

Ivaaaaa
12-15-2012, 21:52
А тва беше ли честно днес тая Гьоснер да спечели с толкова много грешки. Все пак биатлона е спорт със ски бягане и СТРЕЛБА. На мен не ми допадат такива състезатели, които печелят само по един показател. Като е толкова добра бегачка има и ски бягане, нали?

babatigosho
12-16-2012, 08:32
И Никулчина ги изяждаше на бягането :)

granger
12-16-2012, 10:18
Днес Владко ще е в Масовия старт,дано не прави много грешки, много му се радвам, както и на всички мъже де. Вярно е,че и жените се юркат там,ама просто при мъжете се наблюдава чудовищно развитие.

Ivaaaaa
12-16-2012, 19:08
Иееееееееееи отново Тора Бергер, обожавам я толкова е симпатична и харизматична и симпатична и и...

DieselBlood
12-26-2012, 20:03
И днес отново изпуснах старта. Шит. Няма ли ги някъде качени в интернет?

granger
12-27-2012, 09:03
Имало е старт?!?!!?!? Не почват ли направо от Януари тези за СК

Ivaaaaa
12-27-2012, 11:44
Няма стартове за световната купа...почти съм сигурна. Гледайте на 29-ти в Гелзенкирхен има състезание на двойки доста е интересно.
Ето и окончателния списък на всички участници:

Кайса Макарайнен (Финландия) - Карл Йохан Бергман (Швеция)
Мари Дорен - Мартен Фуркад (Франция)
Тея Грегорин - Яков Фак (Словения)
Екатерина Юрлова - Антон Шипулин (Русия)
Фани Хорн- Ларс Биркеланд (Норвегия)
Вита Семеренкo - Сергей Седнев (Украйна)
Сюзън Дънкли - Тим Бърк (САЩ)
Андреа Хенкел - Андреас Бирнбахер (Германия)
Франциска Хилдебранд - Михаел Грайс (Германия)
Франсис Пройс - Йоханес Kюн (Германия)

granger
12-27-2012, 13:51
мда, почват на 3ти януари чак тия за СК

Ivaaaaa
12-27-2012, 14:13
мда, почват на 3ти януари чак тия за СК

мхм

Ivaaaaa
12-31-2012, 12:04
Някой гледал ли е състезанието на Магдалена Нойнер?

psychopath
01-07-2013, 14:41
Мен Гьоснер ме кефи. :D

granger
01-07-2013, 15:34
Мен не ме кефи тая. Да стреля,ако може другия път пак 0/5 :lol:
А Лена Нойнер се отказа,за какво състезание става въпрос?

psychopath
01-07-2013, 19:38
Според мен е предобрила с амфетите...за какво й е да стреля точно, след като хвърчи като сперма. :D
Сигурно много трепери от дрогата и затова не може да ги уцели.

Да не се е'бавам с мацката, ако си оправи стрелбата ще стане едно от великите имена в този спорт. : )

Ivaaaaa
01-12-2013, 16:37
Тва за мен яко се зоби :lol:
все пак биатлона е спорт за ски бягане и стрелба, а тука има само едното
признавам Домрачова, тя не й отстъпва на бягането, но и стреля добре, макар че напоследък не й се отдава стрелбата много много
ай отваам да гледам мъжкия спринт :lol:

granger
01-12-2013, 16:42
аре дано го пуснат навреме, а не като женския...ще проверявам и по ес2,ако закъснее.

Ivaaaaa
01-12-2013, 18:42
иеййййййй Мартен Фуркад <3