PDA

View Full Version : ПОМОЩ! проблем с клавиатурата.



ivaka98
12-09-2012, 09:51
Един ден играех игра и докато си ходя изведнъж клавиатурата спря реснах компа и се оправи но сега воубще не реагира само като включа компа и светват 3те лампички и дотам. Така като вляза в контрол панела отивам в принтери и друг хардуер после в клавиатура и там не е регистрирана никаква клавиатура а когато отида пак на контрол панела -> принтери и друг хардуер
и на мишка там има регистрирана мишка но клавиатурата НЕ не знам защо. Както си работеше и спря. И сега пиша с виртуалната клавиатура. на winXP съм.

dangerlol
12-09-2012, 10:52
Най-вероятно си със PS/2 клавиатура.Или клавиатурата е заминала или порта на дъното е изгорял(което се случва доста често).
За да разбереш пробвай с друга клавиатура дали работи.

npp
12-09-2012, 18:39
а пробвал ли си да видиш да не би конектора на клавиатурата да се е измъкнал?

anonymous908491
12-09-2012, 18:51
Така като вляза в контрол панела отивам в принтери и друг хардуер после в клавиатура и там не е регистрирана никаква клавиатура а когато отида пак на контрол панела -> принтери и друг хардуер
и на мишка там има регистрирана мишка но клавиатурата НЕ не знам защо.

Това нищо не означава, не е нужно да присъства, там се показват нещата, за които са слагани драйвъри.

ivaka98
12-10-2012, 10:01
Най-вероятно си със PS/2 клавиатура.Или клавиатурата е заминала или порта на дъното е изгорял(което се случва доста често).
За да разбереш пробвай с друга клавиатура дали работи.

Добре ако е изгорял порта 3те лампички вероятно не трябва да мигат при пускане на компютъра. Ще пробва с друга клавиатура PS/2 ако не стане значи от порта на дънотои тогава ще пробва с USB порт.

dangerlol
12-10-2012, 10:21
При изгорял порт почти винаги мигат лампичките.Два пъти ми се е случвало :Д

ivaka98
12-10-2012, 10:27
При изгорял порт почти винаги мигат лампичките.Два пъти ми се е случвало :Д
Значи най-вероятно е изгорял порта. Мерси за помощта :)

dimitar_ak
12-10-2012, 10:36
Пробвай с друга клавиатура преди да си правиш изводи.

robul
12-11-2012, 06:02
Подкрепям дангерлол

ivaka98
12-26-2012, 16:19
Пробвай с друга клавиатура преди да си правиш изводи.

probvah kupih si nova s USB ot. 1viq den ok instalira si avtomati4no draivarite 2riq den ashta mi q izkara bez da zn 4ee tq ot otzade posle q slojih ne ttragva. 4as po kasno stana pita ma za draivarite pak instalna gi i klaviaturata pak ne raboti. I sq zakvo stava taka nz ve4e

koko95
07-29-2014, 15:18
Помощ, клавиатурата нещо се бъзика, някои бутони не работят, н астарата клавиатура n бутона спря да работи, сложиш новата , някои бутони не работят. Мишката си баца,предполагам проблма е от усб-тата.

npp
07-29-2014, 19:05
Помощ, клавиатурата нещо се бъзика, някои бутони не работят, н астарата клавиатура n бутона спря да работи, сложиш новата , някои бутони не работят. Мишката си баца,предполагам проблма е от усб-тата.

виж дали ще работи като пъхнеш кабела на клавиатурата в други usb конектори, ако не проработи така, тогава може да е проблем с клавиатурните настройки/драйвери

koko95
07-30-2014, 22:35
виж дали ще работи като пъхнеш кабела на клавиатурата в други usb конектори, ако не проработи така, тогава може да е проблем с клавиатурните настройки/драйвери

Kупих си една клавиатура Trust, инсталираха се автоматични драйвери на хп и всичко заспа. Не си купувайте клавиатури нео и хама!!!