PDA

View Full Version : Сексуална активност и сексуална пасивност



ShtrudeL
12-09-2012, 10:00
Веднага искам да кажа, че не става въпрос за инициативата в това кой иска секс и кой не.

Вчера с едно много прекрасно приятелче, което си обичам по свой начин, си говорехме за това и ми обясняваше своята теория, която ще се опитам да обясня тук и която едва ли е нещо ново, но ми беше интересно.
Та той разделя хората на два типа: сексуално активни и сексуално пасивни
'Нищо ново' ще си кажете, но:

Сексуално активните са хора, който не се възбуждат от мисълта за секс, а от мисълта за власт. За това, че могат да контролират и да правят с отсрещния човек каквото си искат. Тея хора могат да са осъзнати и неосъзнати controlmind-ери, като осъзнатите намирам за по-готини. ^^

Сексуално пасивните пък, обичат да са обект. Възбуждат се от мисълта, че някой може да има контрол над тях.

Аз ест не мога да го обясня по очарователния начин, по който го чух и за това ще помоля другарчето си да ми го напише (защото тогава ми го говори) и ще го постна тук.

До тогава можете да кажете вие какви сте: сексуално активни или пасивни?

PeDoBeR
12-09-2012, 10:10
Сексуално активен съм но ми интересно ти каква си ShtrudeL? :D

NomNomNom
12-09-2012, 10:29
Ав, при мен това е весела тема.
Активна и доминираща го играя, защото чакам/се надявам някой да ме натисне.
Ама по-рядко се появяват по-силни психически мъже.
Заради това от време на време се правя на овчица и не се оплаквам.

mlakniwe
12-09-2012, 11:03
мразя всичко свързано със секса

Dark_Angel_
12-09-2012, 13:15
мразя всичко свързано със секса

това не е нормално .... чудя се каква е причината - проблем, които имаш или просто не ти пускат

phoeniX_boy_BG
12-09-2012, 13:37
Ебава се

nymphadora
12-09-2012, 13:49
Повечето пъти ме избива на сексуална активност,обичам да контролилам положението,но моя не се оплаква. :D

Dark_Angel_
12-09-2012, 14:20
Повечето пъти ме избива на сексуална активност,обичам да контролилам положението,но моя не се оплаква. :D

няма мъж, който да не харесва жената да поема контрола от време на време

granger
12-09-2012, 14:21
Да си кажа -според зависи. По-скоро съм активната,но моят е същият и става огън! И двамата сме адски властни и контролиращи ,относно секса,но сякаш предпочитам понякога да го оставям той да води, хич не се оплаквам ... :D много ми е добре.

xoxi
12-09-2012, 15:06
И двамата сме активни, той малко повече.
Най-хубаво ни е, когато единият започне като активен, а свърши като пасивен. Сменяме ролите непрекъснато. Рядко единият ще позволи на другия да има пълен контрол през цялото време.

Ivaaaaa
12-09-2012, 15:14
Определено от пасивните.

Dark_Angel_
12-09-2012, 15:14
И двамата сме активни, той малко повече.
Най-хубаво ни е, когато единият започне като активен, а свърши като пасивен. Сменяме ролите непрекъснато. Рядко единият ще позволи на другия да има пълен контрол през цялото време.

трябва да има разнообразие, иначе става скучно

FuCKkK13
12-09-2012, 15:21
аз пък мисля,че всеки е и двете.. моменти,в които е от първия тип и моменти,в които е от втория...

anonymous708973
12-09-2012, 16:15
Имам чувството, че изобщо не загряхте идеята на темата и се хващате за пасивен/активен и ги зареждата с ваша символика.
Според тази теория съм пасивна през повечето време... но ще изчакам другарчето на Щруд да напише няква обосновка.

Sh@d0w
12-09-2012, 16:21
Аз твърдо съм си от активните, като гледам тая теория. Ако може да се нарече теория де - попринцип в природата е така винаги има доминиращ и доминиран.

TrueStory
12-09-2012, 16:22
Определено най-често съм от пасивния тип .....обичам, когато той контролира нещата.

Ivaaaaa
12-09-2012, 16:56
Имам чувството, че изобщо не загряхте идеята на темата и се хващате за пасивен/активен и ги зареждата с ваша символика.

О.о ти понеже винаги всичко разбираш...за твое инфо много добре разбрах темата.

Auriss
12-09-2012, 17:01
^Ми не сте загряли, к'во джафкаш. Право е момичето като ви казва, че не чаткате много-много к'во се пита.


Сексуално активните са хора, който не се възбуждат от мисълта за секс, а от мисълта за власт.

Сексуално пасивните пък, обичат да са обект. Възбуждат се от мисълта, че някой може да има контрол над тях.
Не ви пита обичате ли да сте отгоре, а по-скоро да съблазнявате или да ви съблазняват предпочитате. Да сте невинното ангелче или мръсницата ... Нещо подобно и в този ред на мисли.
Въпросът е по-скоро социален.

Ivaaaaa
12-09-2012, 17:06
Не ви пита обичате ли да сте отгоре, а по-скоро да съблазнявате или да ви съблазняват предпочитате. Да сте невинното ангелче или мръсницата ...

Аз къде съм споменала какво предпочитам???

SisiStrange
12-09-2012, 17:06
Аз обичам и двете в зависимост от случая. По-често съм доминирана, ако трябва да има някаква статистика. Има от време на време, обаче, моменти, в които ми проблясва нещо и ставам "мръсницата" спрямо уточнението на аурис. И двете са хубави, но си мисля, че при повечето жени да бъдат доминирани взема превес. Това е нещо първично, свързано с мисълта за големия и силен мъж, и крехката жена.

ShtrudeL
12-09-2012, 17:23
^Ми не сте загряли, к'во джафкаш. Право е момичето като ви казва, че не чаткате много-много к'во се пита.



Не ви пита обичате ли да сте отгоре, а по-скоро да съблазнявате или да ви съблазняват предпочитате. Да сте невинното ангелче или мръсницата ... Нещо подобно и в този ред на мисли.
Въпросът е по-скоро социален.

Благодаря, че поясни.

Наистина не става въпрос за активност и пасивност като.. действие, а по-скоро е въпрос на психика.

Хората, които са активни не се възбуждат от това, че ще правят секс, те дори не мислят за самият секс докато мастурбират (примерно). Те се възбуждат от мисълта, че имат власт над някого. От това, че имат 'жертва' в ръцете си, която се дърпа и страхува едва ли не в началото и която 'жертва' могат да укротят и да стане като послушно агънце, което изпитва страхопочитание и едновременно с това изпитва удоволствие от цялата работа. (Така си го обяснявам и нещо подобно ми обясни и той)
Пасивните пък са... послушните агънца. Които като такива не означава, че са по-малко сексуални. Може да са дори нимфомани и пак да са си пасивни и да желаят да са обект на някого. Пояснявам го, защото много хора си мислят, че пасивен е = скучен или такъв, който не прави нищо.

FuCKkK13
12-09-2012, 17:36
а аз имам чувството,че само аз си разбрах това,което написах... не беше свързано с действие,а точно с темата,но пък така го написах че...

rusoto_baby_f
12-09-2012, 19:15
Опитвам се да съчетавам и двете...Понякога активна, понякога пасивна, според настроението ми..А и да разнообразим..
Но може би повечето пъти съм пасивна..

Ewok
12-09-2012, 19:30
Пасивна.

Обосновка?

dream1707
12-09-2012, 19:52
И аз съм по-скоро пасивна

nymphadora
12-09-2012, 19:52
Мне,разбрах я темата.Не съм споменала,че съм отгоре,а че съм активната ;)

jghgh
12-09-2012, 19:53
т'ва сексуално активен/пасивен не се връзва с дефиницята на приятеля ти, нищо чудно че се объркват хората, включително и аз, като си структурирам мнението. както и да е.

предполагам съм от "пасивните" тогава. предпочитам върху мен да имат контрол, да се чувствам аз желана, контолирана и т.н.;
не просто предпочитам, но и това харесвам.
аз не мога да бъда властна.
разбира се, идеята че подлудявам някого адски ми харесва, но не съм контролираща (нито Mind-контролираща, нито никак) - поне не в леглото. предпочитам мен да ме контролират gently.

Azoria
12-10-2012, 10:58
Харесвам и двете - да "подчинявам" и да ме "подчинява". Разменяме се за разнообразие. :D

ShtrudeL
12-10-2012, 13:29
Разменяме се за разнообразие. :D

Ама какво значи 'за разнообразие'? Точно разнообразието в това отношение не го разбирам. Все едно да кажеш 'аз съм жена, ама за разнообразие понякога ставам мъж' ... I mean.. звучи ми безлично да си ту един, ту друг (в това отношение). ^^

П.П. Не коментирам специално твоя пост, а всички, които споменаха разнообразието. Защото не си представям един човек, който иска да има власт над нещата и да контролира положението, който в главата си има настройката, че е по-силния, в един момент да иска да го подчиняват...
Аз не си се представям например като някоя, която ще иска да завърже някой мъж и да има пълен контрол над него (психически и физически). Та сигурно и на него няма да му хареса. Може би ще ми достави удоволствие да съм активна, ако чувствам човека до мен (независимо от какъв пол е), като по слаб, фин, нежен, уязвим.. от мен..

Ewok
12-10-2012, 14:07
Аз пък не мисля че в това може да има разнообразие и да се разменяте на собствена глава. Според мен това е до... характер, личност и не избираш какъв да си, просто си такъв. Според мен може да има някаква смяна, но по-скоро ще е следствие на нещо силно емоционално и за момента цялото ти същество не е каквото е по принцип.

jghgh
12-10-2012, 16:47
Аз не си се представям например като някоя, която ще иска да завърже някой мъж и да има пълен контрол над него (психически и физически). Та сигурно и на него няма да му хареса. Може би ще ми достави удоволствие да съм активна, ако чувствам човека до мен (независимо от какъв пол е), като по слаб, фин, нежен, уязвим.. от мен..

"Ийл". Супер анти-възбудно ми е т'ва (измислих си нова дума, даже ми я подчерта).

Но да започна по ред:
1. Съгласна съм с теб. Ако ти е "заложено" да си еди-какъв-си в леглото, едва ли ще искаш по другия начин. Може всъщност да искаш да пробваш, но няма да ти доставя същото удоволствие. Допускам го ако си "граничен" - по средата, без ясно изразен уклон към едното или към другото.


2. Да си продължа за мъжете, които искат да ги контролират. Олеле, ужас. Не. Само не и това. Забелязвам, че тези, с които съм била, харесват да съм отгоре (като поза), да ги дера, целувам, хапя и те да лежат - о не, благодаря. Веднага ми пада възбудата. По- ми харесва те да са активни, нападателни, а не аз. И това не значи, че съм дърво. Просто не ми харесва тая роля на господарка, подчинителка, ездачка. Не е за мен. Аз в живота гледам доколкото мога да се налагам където мога, но в леглото това просто не е за мен.

А

по слаб, фин, нежен, уязвим.. от мен..
дума да не става. Имам предвид - обожавам чувствителни момчета, обожавам романтици. Харесвам красивите, тъжни, нежни хора от всякакъв пол. Но в леглото не искам аз да доминирам!

Ewok
12-10-2012, 18:34
^ знаеш ли, че се имаме в ластфм? :д

anonymous708973
12-10-2012, 18:57
Защото не си представям един човек, който иска да има власт над нещата и да контролира положението, който в главата си има настройката, че е по-силния, в един момент да иска да го подчиняват...

Ще те запозная значи :)
Има го и тоя момент с преобразяването.

jghgh
12-10-2012, 19:02
^^Сигурно, най-вероятно ти си ме добавила :)

Azoria
12-10-2012, 22:37
Ама какво значи 'за разнообразие'? Точно разнообразието в това отношение не го разбирам. Все едно да кажеш 'аз съм жена, ама за разнообразие понякога ставам мъж' ... I mean.. звучи ми безлично да си ту един, ту друг (в това отношение). ^^

П.П. Не коментирам специално твоя пост, а всички, които споменаха разнообразието. Защото не си представям един човек, който иска да има власт над нещата и да контролира положението, който в главата си има настройката, че е по-силния, в един момент да иска да го подчиняват...
Аз не си се представям например като някоя, която ще иска да завърже някой мъж и да има пълен контрол над него (психически и физически). Та сигурно и на него няма да му хареса. Може би ще ми достави удоволствие да съм активна, ако чувствам човека до мен (независимо от какъв пол е), като по слаб, фин, нежен, уязвим.. от мен..


Ами затова му се вика разнообразие. Аз не се приемам като само активна или само пасивна (спрямо условието). Ако трябва да избера кое ми е повече на сърце - може би пасивността. Харесва ми да ме подчини, да ме притисне силно, може би малко грубо, да ме бутне на леглото, да ме налегне и да ме прави каквото си иска, НО понякога изпитвам нуждата и аз да съм доминиращата. Може би, защото ми харесва да съм подчинена , искам и аз да дам същото усещане.
Тук вече е хубаво, че с приятеля ми сме на едно дередже и на него му харесва да е активния, но се наслаждава И когато аз съм в тази позиция.

SisiStrange
12-11-2012, 04:16
Започнахте много да философствате. 8-)

В една голяма част от времето всичко, което искам е той да е активния, да определя "правилата", да ме държи в ръцете си и да прави, каквото си иска с мен. Харесва ми дори в леко по-груби форми. Да ме връзва, да ме хапе, да ме одере, да ми остави синини, да ми дърпа косата назад, няма се разсърдя и да ми удари някой по-здрав шамар, макар че досега не го е правил. Играли сме си много пъти на невинното, срамежливо момиченце и големия лош вълк /не буквално/. Фантазията за изнасилване едва ли се среща за пръв път при мен. 8-) Това е донякъде и стил на живот - той да води.

Това не пречи рядко, но все пак достатъчно често, да ми се ще да застана на високите токчета, да му сложа белезниците и да си правя аз, каквото искам. Не го чувствам по-нежен, уязвим и каквото Щрудел си мислиш, напротив. Да подчиниш по-слаб от теб е свръх скучно. Фактът, че го чувствам по-силен, по-доминиращ и все пак е в моя власт, е много по-възбуждащ, вероятно, от самия акт на подчиняване. Мисля си, че макар да му харесва да доминира, тези моменти му действат като адски приятна изненада и си умира от кеф. Зачудих се за момент дали да дам някой малко по-ясен личен пример, но ще се въздържа.

Azoria
12-11-2012, 11:16
Фактът, че го чувствам по-силен, по-доминиращ и все пак е в моя власт, е много по-възбуждащ, вероятно, от самия акт на подчиняване. Мисля си, че макар да му харесва да доминира, тези моменти му действат като адски приятна изненада и си умира от кеф.

;-)