PDA

View Full Version : Фитнес тренировки и хранене



bReAk3R
12-09-2012, 18:30
Влязох, за да напиша тази тема, понеже се нуждая от съвет малко така.. Значи първоначално от края на миналата учебна година, тва ще рече юли месец 2012г., почнах да тренирам с упражнения само, с цел резултати.. И тренирах цялото лято обаче пък после започнах в двора на едно даскало стрийт фитнес, тоест там на успоредката 5 серии по кофи еди колко си броя, лицеви, набирания и тн. и взех че се зарибих, резултатите дойдоха бързо и така, също така и тренирах в нас, вдигах щанга от лег там, бицепсово сгъване, пак лицеви от по-трудните и коремни на лежанка... Кофички пак в нас понеже имам всякакви уреди и т.н. И отскоро пък сега започнах да ходя на една зала близо до нас... Но се замислих тъй като все още съм малък, дали не може пустия фитнес да ми навреди по някакъв начин... Все пак още нямам 14 и много скоро ги правя, но въпреки това... Като ходим с един приятел, не сме се съветвали до сега с инструктор, и някои упражнения дори ни казват, че правим грешни. Но не е до това, а до тва дали не правим прекалено големи тежести и т.н. Пък и откакто тренирам, и преди бях казал, че съм дръпнал тая година само 3,4 санта май, а предишните 2 години по над 10 на година... Колкото и невъзможно да ви се струва, ако ви се струва.. Та за това се притеснявам... Вярно е, че не може всяка година по 10 и повече см да качвам, ама все пак повече от 3,4 санта да бях пораснал 2012г. И другия ми въпрос: Какво мога да ям докато съм на училище в голямото, което да е здравословно? Тъй като ми дават пари за даскало, в смисъл не си взимам неща от нас. Смисъл всеки ден ходим с приятелите до едни закуски и винаги си взимам по една мазна пица и след като я изям, винаги съжалявам... И това ми е проблема. А не може и да тренирам, и да се храня така. При положение, че ям такива неща ВСЕКИ ДЕН... Чакам вашите мнения и благодаря предварително...

DownloadVirus
12-09-2012, 18:37
Не беше ли на 15 години и то преди 1 година :D ..
Фитнесът няма да ти навреди на растежът.. 10 см на височина да растеш на година е безумие :D Тоест в последните 2-3 години си растял по 10 см и сега какво? 14 годишен около 1.90 ли ? В пубертета си ,минава времето ..Ще дойде момент дето с година ако порастнеш 1-2 см пак ще си доволен.. И момент , при който въобще няма да растеш на височина.

redbul2
12-09-2012, 19:01
Пък и откакто тренирам, и преди бях казал, че съм дръпнал тая година само 3,4 санта май, а предишните 2 години по над 10 на година... Колкото и невъзможно да ви се струва, ако ви се струва.. Та за това се притеснявам... Вярно е, че не може всяка година по 10 и повече см да качвам, ама все пак повече от 3,4 санта да бях пораснал 2012г.
Момче,фитнесът е за мъжете, не е за децата! Може да се набиеш и останеш дребосък 160-168 см. Чакай да станеш на 17-18 години и тогава ходи пак в залата. Фитнесът няма ти избяга. :)

bReAk3R
12-09-2012, 19:47
Не беше ли на 15 години и то преди 1 година :D ..

За сефте или втори път си казвам годините в тоя сайт, не съм казвал преди една година, че съм на 15 :D На 14 съм тая година.. Безумие вика.. ;дд 13-14 санта изкарах 5ти клас като ни мериха в началото на учебната и в края на другата година ама не учебна бях с толкова сантиметри нагоре... То се помни например като си бил 1,50 и като после се премериш и видиш 1,65.. помня, все пак са се минали 2-3 годинки от 5 клас ;д
И в крайна сметка единия казва, че няма да ми навреди, другия ми казва да изчакам. :Д Редбул, та аз сега съм 1,72, няма как да остана 160-168 см. Но просто в началото на тоя клас бях 1,67 някъде и няма голям напредък ;S А и като казваш да изчакам, как ми предлагаш да поддържам за напред резултатите, които до сега съм постигнал? Например издръжливостта на тежко и не само и т.н., а и резултатите по тялото? След всичките тренировки на слънце лятото по 2 часа и въобще през целия период от юли-август до сега.. С какво да продължа да поддържам, ако да кажем трябва да спра да хода на зала? А и междудругото не правя нищо, с което да се набия ;дд Правя флайс серии, правя на онова, което издърпваш отгоре-надолу един лост с широк хват за гръб, правя бицепсово сгъване с няколко уреда, някви глупости за крака, 2 вида коремни преси по 5 серии единия, правя с дъмбели 15 кг когато ми скимне бицепсови ако и те се водят по 5 серии пак и тн... има и за кофи в залата. И тях правя , когато ми скимне. Не мисля, че това може да ми навреди, ама все пак видях някви теми за някъв, дето тренирал и се притесних да не е от това, въпреки че отдавна съм си го мислил..

Illusion772
12-09-2012, 19:52
Лично според мен си малък за фитнес , защо не започнеш да се занимаваш с някое бойно изкуство (джудо например) би ти помогнало , или пък някои от груповите спортове (волейбол ) --- Аз започнах с кудо и май бях по-малък от теб защото се занимавах над 5 години , сега се занимавам с волейбол и фитнес активно ,но съм 17 годишен. Но ако искаш фитнес давай ,но поне според мен няма да ти повлияе на ръста, но няма и да ти помогне ......избора е твой . Успех

bReAk3R
12-09-2012, 20:14
Дам, относно бойното изкуство наскоро се зарибих по карате много ама не съм говорил с никой да се записвам... А и щом няма да ми повлияе на нищо, защо тогава да спирам? Все пак спортувам. И също така защо никой не ми препоръча до сега стрийт фитнеса? Или и той не става? От лостовете баща ми ми каза, че се става висок и е по-добре от фитнеса за мойта възраст..

redbul2
12-09-2012, 20:51
правя на онова, което издърпваш отгоре-надолу един лост с широк хват за гръб
Придърпвне на вертикален скрипец с широк хват.
Е,ако не клякаш със 70-80 кг щанга и не правиш тежка тяга,карай внимателно в залата. Трябва да ходиш най-много 3 пъти седмично. А стрийтфитнеса му мина сезона вече. И сега като затрупа сняг ще трябва нещо на закрито и топло да се прави. Някакъв спорт.

bReAk3R
12-10-2012, 12:42
Стрийт фитнеса според мен не се тренира на сезони, ако съм привърженик и в снега ще си тренирам, но си е истина, че му мина сезона, понеже ся като излеза и в това студено време хич не ми се тренира... Иначе никакви такива не правя и ходя понеделник, сряда и петък или вторник и четвъртък... и 3тия ден нещо вкъщи сигурно или нищо. Но в крайна сметка дано съм разбрал, че няма да ми навреди.

JuStIc3
12-14-2012, 23:29
Абе каквото и да си говорим , фитнесът уврежда ставите доста сериозно .. Така че аз лично не бих започнал от 14 годишна възраст.. Не че искам да те обиждам, ама тва на 14 още си си дете.

DownloadVirus
12-15-2012, 08:45
Абе каквото и да си говорим , фитнесът уврежда ставите доста сериозно .. Така че аз лично не бих започнал от 14 годишна възраст.. Не че искам да те обиждам, ама тва на 14 още си си дете.

Или по-скоро ги заздравява ;) ..

firstdiesel
12-15-2012, 10:39
Или по-скоро ги заздравява ;) ..

вирусе, καλλιμερα

тия деца не ги ли научихте да ровят с търсачката? на тия въпроси сме давали отговори по 100 пъти през миналите 2-3 години

JuStIc3
12-15-2012, 15:27
Заздравява ставите ?! Аз съм останал с точно обратно впечатление..

DownloadVirus
12-15-2012, 16:27
кости стави сухожилия като приемаме,че се постига при постепенно покачване на килограмите (тоест без ААС) С медикаменти мускулите имат повече сила,но ставите и сухожилията не привикват на натоварването и тогава става проблема от бързото неестествено покачване на силата

firstdiesel
12-15-2012, 22:29
кости стави сухожилия като приемаме,че се постига при постепенно покачване на килограмите (тоест без ААС) С медикаменти мускулите имат повече сила,но ставите и сухожилията не привикват на натоварването и тогава става проблема от бързото неестествено покачване на силата
.. и разбира се, правилно изпълнение на движенията

иначе няма как да съм по-съгласен!