PDA

View Full Version : Косопаад :(



High Five '
12-09-2012, 20:51
Някъде от средата на септември.. началото на октомври ми се появи интензивен косопад. При всяко сресване четката ми за коса е покрита с косми и всеки път, когато прокарвам пръсти през косата, в ръцете ми остават поне по 10 косъма. Усъмних се, че е заради новия ми шампоан, защото косопада започна, когато започнах да го използвам. Но не беше заради това, защото след като го смених, дори малко да отслабна, пак го имаше.
Четох, че обичайният есенен косопад, който се среща при почти всички, е нормална реакция на организма и не би трябвало да продължава повече от 4-6 седмици. Затова се притеснявам, защото в моя случай вече станаха почти 2 месеца и половина и все още няма наченки да спира.
Една приятелка даже наскоро ми каза, че косата ми изглежда по-рядка. :S Вече не използвам преса, а сешоар само в краен случай. Казаха ми, че може да е заради липса на някакви вещества или стрес, но аз нито съм си променяла хранителните навици, нито съм подложена на по-голям стрес от преди. :S:S
Помогнете! Какво да правя? Много ме е страх да не ми оредее прекалено. Дали да ходя на лекар или да използвам различна козметика..?? :S Благодаря предварително ;) :)

tonssy
12-09-2012, 21:11
Препоръчвам ти да отидеш на лекар- в този случай, доколкото знам, ендокринолог- да ти се направят изследвания на някои хормони. Миналата година по това време имах същия проблем и отидох на лекар (косопадът всъщност не беше причината) и се разбра, че той е една от изявите на произвеждане на по-малко от даден вид хормон. Разбира се, не казвам, че ти имаш такъв проблем, но след изчитането на много статии по този въпрос (във всяка от тях пишеше, че е добре да се направят изследвания ;д) ще е добре да провериш дали липса на някакви витамини/ хормони е причината при теб :)

rusoto_baby_f
12-09-2012, 22:12
и аз съм в същото положение
правя си маска с конски витамини
и пия хапчета против косопад предписани от лекар..
Най-добре е да се консултираш с лекар, той ще ти каже какво да пиеш за да спре косопада.

rubby179
12-10-2012, 07:47
Някъде от средата на септември.. началото на октомври ми се появи интензивен косопад. При всяко сресване четката ми за коса е покрита с косми и всеки път, когато прокарвам пръсти през косата, в ръцете ми остават поне по 10 косъма. Усъмних се, че е заради новия ми шампоан, защото косопада започна, когато започнах да го използвам. Но не беше заради това, защото след като го смених, дори малко да отслабна, пак го имаше.
Четох, че обичайният есенен косопад, който се среща при почти всички, е нормална реакция на организма и не би трябвало да продължава повече от 4-6 седмици. Затова се притеснявам, защото в моя случай вече станаха почти 2 месеца и половина и все още няма наченки да спира.
Една приятелка даже наскоро ми каза, че косата ми изглежда по-рядка. :S Вече не използвам преса, а сешоар само в краен случай. Казаха ми, че може да е заради липса на някакви вещества или стрес, но аз нито съм си променяла хранителните навици, нито съм подложена на по-голям стрес от преди. :S:S
Помогнете! Какво да правя? Много ме е страх да не ми оредее прекалено. Дали да ходя на лекар или да използвам различна козметика..?? :S Благодаря предварително ;) :)

Може би този косопад се дължи на смяната на сезоните или на липса на витамини. Въпреки всичко можеш да изпробваш маска с бадемово или арганово масло. Нанасяш го вечерта и на сутринта го измиваш с подходящ шампоан според твоята коса. Можеш да си вземеш и таблетки Мерц. Ако забелязваш, че косата ти капе, а не изникват нови косъмчета не се бави да отидеш на лекар. Колкото по-рано вземеш мерки, толкова по-добре.

haritov
12-10-2012, 08:41
и аз съм в същото положение
правя си маска с конски витамини
и пия хапчета против косопад предписани от лекар..
Най-добре е да се консултираш с лекар, той ще ти каже какво да пиеш за да спре косопада.
кви са тия витамини дето са конски?

ross
12-10-2012, 12:00
И аз съм на мнение, че е добре да се обърнеш към лекар - дерматолог. Именно той може да ти помогне като назначи точна терапия и лечение. Интересувайки се за проблемите при косопада намерих това: http://dermatolog-ivanova.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/80/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5 Поне е мнение на специалист. Не чакай първоначално отиди при личният лекар, той ще те насочи.

lifepmeu
12-10-2012, 12:28
Aз ти препоръчвам да си вземеш витамини и минерали за да се подхраниш отвътре.Много богата гама по нано технология има в ресторейта. Можеш да го видиш на www.lifepm.eu Лично съм го ползвала и ти го препоръчвам.

rusoto_baby_f
12-10-2012, 21:27
кви са тия витамини дето са конски?

конски витамини.
Продават се във ветеринарните аптеки.

haritov
12-10-2012, 21:44
конски витамини.
Продават се във ветеринарните аптеки.

препарата се нарича тривтаминол и от витамини АД3Е
и нямат нищо общо с конете

rusoto_baby_f
12-10-2012, 23:14
препарата се нарича тривтаминол и от витамини АД3Е
и нямат нищо общо с конете

Тривитаминол и конски витамин е едно и също или поне на мен така ми казаха във ветеринарната аптека когато си го купих

haritov
12-10-2012, 23:54
Тривитаминол и конски витамин е едно и също или поне на мен така ми казаха във ветеринарната аптека когато си го купих

дано да е търговско наименование което не съм чувал
иначе аман ни и специалистите :D

rubby179
12-11-2012, 08:08
Тривитаминол е медицинското наименование на лекарството, но ти препоръчвам първо да се консултираш с лекар, защото понякога ефекта от този медикамент може да е обратен. Всичко зависи от причините за косопада. Той е само симптом на някакъв друг проблем. Така, че преди всичко се вслушай в мнението на специалистите.

haritov
12-11-2012, 09:33
Тривитаминол е медицинското наименование на лекарството, но ти препоръчвам първо да се консултираш с лекар, защото понякога ефекта от този медикамент може да е обратен. Всичко зависи от причините за косопада. Той е само симптом на някакъв друг проблем. Така, че преди всичко се вслушай в мнението на специалистите.при локално приемане на витамини трудно ще стане нещо лошо

marilyn
12-11-2012, 20:44
Отиди на лекар.
Принципно щом толкова много ти пада косата само с маски няма да се оправи. На мен много ми помогна Фитовал-капсули и шампоан. Преди доста години беше де, косата ми падаше на кичури. Една лекарка ми каза за тези капсули и аз започнах да ги пия. Така косопада ми спря.

sexa_na_kompleksa
12-12-2012, 06:31
Тук също има няколко съвета: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/1659-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B0

melcho
12-13-2012, 15:38
http://www.belladonna-bg.com/2010/09/efikasna-maska-protiv-silen-kosopad.html eto ne6ti4ko i ot men. :)