PDA

View Full Version : Белези от акне



elitovt
12-10-2012, 13:10
Здравейте. Пиша ви ако можете да ми погнете като ми кажете някакви продукти или неща които да правя в домашни условия за да си махна белезите от акнето. Много ми е гадно,защото ми се намират точно на брадичката ии е просто ужас и особено сега през зимата като станат едни червени...ужас.. дано да ми погнете. Чувала съм също че и правилни хранителен режим подпомага за да не се образуват пъпки. Очаквам вашите мнения............ :) :) :)

strawberry88
12-10-2012, 13:14
За да не ти излизат не яж мазни храни, като пържено, чипс, пици, хамбургери.Също не пий газирано.Най-добре пий главно вода.По 2 литра на ден някъде.Може и повече де.Не пий прясно мляко.Не яж сладкиши и никаква захар.Мда знам, че доста неща не е добре да се яде ама... :D :/

GoldenHeart
12-10-2012, 13:54
Хах... правя всичко изброено по-горе от Ягодка88 ... Лицето ми е цялото в пъпки. :)) Вече 2 месеца сладко не съм бутвала. Почиствам си редовно лицето. Не е като да съм някаква мърлява. Всичко е до ген, но и до продукти. Сега минах на колекцията на Нивеа. Ще видим какво ще стане.

lqlq89
12-10-2012, 14:01
Вземи си измиващ гел и крем за проблемна кожа от козметичката ти. Тя най-добре ще прецени от какво имаш нужда. Може да дадеш там 50-60лв, но си струва.

strawberry88
12-10-2012, 14:04
Всичко е до ген.

Абсолютно!!!Не съм казала, че като не ядете тези неща ще имате перфектно лице, но поне ще са много по-малко.И ти препоръчвам да пробваш нещо на Юсерин, Авен, Биодерма и тези медицински марки.Не мисля, че Нивеата ще помогне. :?

GoldenHeart
12-10-2012, 14:29
Абсолютно!!!Не съм казала, че като не ядете тези неща ще имате перфектно лице, но поне ще са много по-малко.И ти препоръчвам да пробваш нещо на Юсерин, Авен, Биодерма и тези медицински марки.Не мисля, че Нивеата ще помогне. :?

Ами, минах на Нивеа, защото другите са ми твърде силни. Лицето ми постоянно се лющи и направо откачам. Козметичката ми препоръча да си взема един тоник и пилинг на Акнерол. Леле, мале... Трагедия. Много суха ставаше. От Гарние пак доста се дразнеже кожата. Минах на по-лекичкото просто. Много се надявам да има положителен ефект, защото полагам страшно много грижи и се лишавам от толкова много неща, а резултатът е минимален.

FuCKkK13
12-10-2012, 14:59
Ами, минах на Нивеа, защото другите са ми твърде силни. Лицето ми постоянно се лющи и направо откачам. Козметичката ми препоръча да си взема един тоник и пилинг на Акнерол. Леле, мале... Трагедия. Много суха ставаше. От Гарние пак доста се дразнеже кожата. Минах на по-лекичкото просто. Много се надявам да има положителен ефект, защото полагам страшно много грижи и се лишавам от толкова много неща, а резултатът е минимален.
щом се бели,значи действа - поне при повечето продукти е така... просто можеш после да слагаш някое леко бебешко кремче ( малко количество) и си готова... иначе домашните маски за лице никога не са излишни

GoldenHeart
12-10-2012, 15:43
щом се бели,значи действа - поне при повечето продукти е така... просто можеш после да слагаш някое леко бебешко кремче ( малко количество) и си готова... иначе домашните маски за лице никога не са излишни

Отвратително е това белене. Предпочитам да мина без него. Пък и не се забелязва някаква разлика при ползването на тези силни продукти. Иначе си правя маски с мед и отделно си чистя порите с маска от белтък. Понякога, но рядко си правя и маски с хума.

FuCKkK13
12-10-2012, 16:00
Отвратително е това белене. Предпочитам да мина без него. Пък и не се забелязва някаква разлика при ползването на тези силни продукти. Иначе си правя маски с мед и отделно си чистя порите с маска от белтък. Понякога, но рядко си правя и маски с хума.

виж.. никога не съм имала тежко акне.. по принцип преди цикъл ми излиза някоя друга пъпка и въпреки това си ме дразни... ето едно нещо от което съм много доволна http://bg.oriflame.com/catalog-images/product/global/21351_1.png

иначе на мен доста добре ми действат измиващите продукти на Гарниер... и едно с нар: http://static1.framar.bg/product/tiande-spa-nar.jpg

lqlq89
12-10-2012, 16:07
Да, може с бебешки крем, на Бочко например. Страхотен е. Или със Здраве в бялата кутийка.

brutaLxxbunny
12-10-2012, 17:36
НЕЕЕ, защо бе моме, Нивеа? Как ще ти помогне това набутано с нефт нещо :( ? Можеш да отделиш повечко пари за козметика на Биодерма, Авен, Уриаж, etc. ?

FuCKkK13
12-10-2012, 17:39
НЕЕЕ, защо бе моме, Нивеа? Как ще ти помогне това набутано с нефт нещо :( ? Можеш да отделиш повечко пари за козметика на Биодерма, Авен, Уриаж, etc. ?

+... юсерин ? а на кожен лекар ходила ли си ?

GoldenHeart
12-10-2012, 18:04
Не съм ходила, но го обмислям. Наистина трябва да ида. Но и майка ми е имала много акне. Даже при нея е било мнооооооого, далеч по-сериозно от моето. Тя чак дупки има от пъпките. Така ми каза баща ми, де. Не я знам аз. Та и затова не съм и ходила. Предполагам, че е ген ии.. оправията е много трудна.

MaLkaTa_LaDy
12-10-2012, 18:09
Ходете на дерматолог. Тези хора си знаят работата. Козметичка не може да ми каже какво да използвам!
Нито някой във форум ще ви помогне... Истината е, че проблема първо трябва да се оправи вътрешно и после да се използва качествена козметика както казаха по-горе. Бих добавила La Roche Posay като марка от която съм доволна.

strawberry88
12-10-2012, 18:41
Или със Здраве в бялата кутийка.

Ъхх, този ми е тооолкова мазен на мен. :D :? :x

Bloodlust
12-10-2012, 20:15
Белези от акне трудно ще премахнеш с домашни маски. Трябва ти избелващ крем или пилинг, като задължително нанасяш слънцезащитен крем през деня.
Иначе относно хранителния режим: това за сладкото не при всички е валидно. Основните неща са да се избягват пържено, газирано и полуфабрикати. Всички други храни, които оказват негативно влияние са индивидуални. Мен от сладкото не ми се влияе кожата.
Кое е полезно:
Вода - в разумни количества. Да изпиеш 2 литра наведнъж не е полезно, гледай да разпределяш приема равномерно през деня.
Зелен чай - прочиства организма
Лимон - намалява киселинността на организма и подобрява стомашния баланс ( в разумни количества).
Зеленчуци и плодове - мисля, че е ясно.
Подходяща козметика - строго индивидуално е, най-добре да се консултираш с лекар.
Спорт - това е много важно! Когато спортуваш порите ти се прочистват чрез потта. Да не говорим, че подобрява цялостното състояние на организма. Не говоря за лека атлетика, а за домашна гимнастика/тичане в парка/фитнес.
Грим - по възможност спри да ползваш за поне месец. Ако не можеш без грим се постарай да ползваш продукти, които не са комедогенни.
Козметик - веднъж месечно при някоя кадърна козметичка или дерматоложка.

И най-вече трябва постоянство. Ако от много време имаш акне няма как бързо да се изчистиш.

ross
12-11-2012, 08:21
Първоначално трябва да се посети дерматолог, за да определи акнето. Посещението при козметик са за доброто почистване и поддържане на кожата. Ето и компетентното мнение на специалист дерматолог: http://dermatolog-ivanova.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/79/%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D 0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC. Лично аз съм ходила при дерматолог и съм много доволна, изписа ми лекарство и ми направи терапия за един месец проблемните участъци по лицето изчезнаха. Сега ходя на козметик, но за почистване на лицето.