PDA

View Full Version : За живота...



So_bad000
12-10-2012, 15:54
Много пъти съм се питала какъв е смисъла на живота… но така и не съм откривала отговора. Не ни остава нищо друго освен да живеем за хората, които обичаме, но за каква обич си говорим в този извратен свят в който живеем сега? В нас не е останало нищо истинско, и все пак сме горди на се наречем хора, но въз основа на какво?!? Че сме станали безмозъчни машини, който следват правилата на НЯКОЙ или НЕЩО, че у нас не е останала и капка индивидуалност, че всички наши мисли са подчинени само на едно и също нещо, че не можем да открием щастието и в най-малкото, а търсим още и още… и още…! Хората са слепи за нещата, които стават около тях. Мисълта, че се развиват (с всичките нови материални придобивки, които правят живота им по-лесен ), ги задушава и ги кара да си мислят, че претърпяват значителни промени, а всъщност разликата от преди и сега е незначителна… !
Един въпрос, върху, който винаги съм разсъждавала… а именно Защо се молим да отидем в рая след като цял живот сме прекарали в ада? Как можем да се плашим от дявола след като той е сред нас всеки ден? И след като толкова ни е страх да бъдем лоши, какво правим за да бъдем добри? Всеки от нас живее в страхове, причинени от незнанието какво ще стане утре, защото това утре може да е всичко…! Животът ни е достатъчно труден и без да знам отговора на въпроса „ Защо го правим още по-труден?” ще отбележа, че причината не е в самите нас. Ние просто следваме ПРАВИЛАТА. Освен, че не се развиваме умствено, ние и деградираме емоционално. Толкова много хора са ми доказали въпросната теза и всички твърдения които се пораждат от нея.
Много чувства модерният човек е поставил на второ място. Материалното пред емоционалното! И се чудим какво не ни достига...! Ето да вземем любовта… какво стана с нея? Вече не е модерно да обичаш истински, да бъдеш верен и да го показваш. Но нека да се върнем малко назад… хората нима са били нещастни преди? Нима модерното по онова време не може да стане модерно и днес? Ние не бихме пробвали, защото се боим от резултатите, ето това ни е грешката и това е много тъжно за жалост. Нека подчертая, че хората са били по-добре отколкото сега, защо? Никой не знае… може би в центъра на всичко стои любовта!

lettering
12-14-2012, 10:36
За живота ли....!? За него могат да се говорят и напишат много неща, и въпреки това-никога написаната теза не е еднаква. Живота е нещо като мирогледа, всеки го вижда и оценява по различен начин. Написаното от теб и вярна и аз съм съгласна с това, но винаги има още, какво да се добави. Живота не е формула, която да се научи и прилага, не е наука, която да се назубри, живота е просто живот, и ние сме тези, които трябва да се насладим на всяка секунда от него. Ти спомена, че живеем в "извратен" свят, да така е - малко останаха добрите хора и въобще такива, които могат да се нарекат "хора", но какво от това, защо трябва да ги съдим!? Всеки сам гради живота си и всеки сам избира какъв да бъде - дали добър или лош, дали себе си или да следва някого. Жалко, че повечето от нас забравиха да бъдат себе си, забравих да обичат и да се наслаждават на малкото, което им дава живота. И когато прочетат няколко истински написани реда за живота, може би за секунда се осъзнават и имат реална преценка, но само до тук! Защото, когато затворят страницата, те пак са такива, каквито са! Не можем да ги променим, но най - важното е да не променяме себе си заради другите, макар да е трудно да се живее сред тях. Нека просто живеем и да се радваме, да градим и да ценим, това което ни е дал живота и ни дава, защото не знаем, кога ще го изгубим.