PDA

View Full Version : Помощ относно ученето !



whitediamond
12-10-2012, 21:24
Здравейте !
Имам голям проблем.Вече съм 12 клас,чакат ме матури,а аз дори не мога да уча като хората. Общо взето по каквото и да е било. От години не съм учила,в смисъл до 7 клас бях с добри оценки,учих си редовно,най-ниската оценка ми беше по математика 4 ка,което по онова време за мен беше супер ниската оценка. После 8 клас паднах на някакви тройки,въобще пълна трагедия. Значи като седна да уча не мога да се концентрирам изобщо,постоянно се разсейвам за глупости. Даже си купих една книга- как да учим лесно и да запомняме бързо. Резултат-нула. Не запомням абсолютно нищо,дори не помня какво правих предишния ден. В часовете разбира се от нищо не разбирам,нито запомням. Освен,ако съм научила материала,който преподават,тогава всичко е на 6.

Мили хора,помогнете ми,дайте някакви съвети. Имам чувството,че се провалям и вече не знам накъде !

Makenzi97
12-10-2012, 21:40
Мързел му се вика. И глезотия. Ако си мислиш, че една книжка магически ще ти помогне да седнеш и да учиш.... ами няма да стане.
Решението е просто - ставаш и изключваш компютри, телефони, глупости, сядаш си на задника и... почваш да четеш уроците...

sexa_na_kompleksa
12-11-2012, 11:30
Втълпяваш си,че не можеш да се концентрираш. Ако нещо те разсейва, премахни го. Най-лесно е да си научиш, като слушаш в час и си водиш записки, и вкъщи само ги прочиташ.

marilyn
12-11-2012, 20:52
Подобри си концентрацията, ходи на училище и слушай в час.

the-little-pain
12-11-2012, 22:03
и аз имам същия проблем...имах по точно...сега съм 9 клас ии си имам нещо като стимулация...например искам да излизам сядам концентрирам се максимално и не мисля за нищо друго освен това което имам да чета със стимула че колкото по бързо го науча толкова по скоро ще съм навън...