PDA

View Full Version : Децата, родителите и възпитанието



Claymore
12-11-2012, 19:00
Наскоро се случи да си говорим на тая тема, пък и съм си болна с мноооого свободно време и ще ми е интересно да прочета какво мислите.

Искате ли деца? Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Искате ли да приличат на вас? Какво разбирате под възпитание? Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/
Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не?

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо?

DeniseWallace
12-11-2012, 19:12
Не искам деца, искам кариера. 8-)

А що се отнася до младата дъщеря - имам приятелка, която забременя на 16. Родителите и не го приеха добре, но тя си искаше детето. Приятелят и я изостави когато тя беше в 7-я месец. Било го "срам". След като роди баща и я накара да остави детето в дом, но след две седмици някъде си го взеха и вече е на 3 годинки. :)
А "бащата" още го е срам, крие се в миша дупка. :D

NqkfaNikakva21
12-11-2012, 19:15
Това да си оставиш детето/майката в дом и респективно да оставиш жената ... е едно от най-долните и гнусни неща на тоя свят.
Като си си посял семето, ще си го гледаш.
Като родиш едно дете, ще си го гледаш.
Не да се мъчи в онея домове .... що за садисти?
Не бих абортирала и не бих позволила на дъщеря ми да го направи.

DeniseWallace
12-11-2012, 19:23
Не би позволила на дъщеря ти да абортира? И ще я оставиш да си зареже училището? Какъв е проблема да абортира ако е примерно в 1-2 месец?

nqmaznacheniee
12-11-2012, 19:27
Искам, но бих си позволил да имам, единствено, ако съм добре подсигурен финансово. Точно в момента съм убеден, че не бих могъл да го отгледам и възпитам.

NqkfaNikakva21
12-11-2012, 19:27
Ох, още ли някой мисли по тоя начин.
Ако иска момичето няма да позволи да и пречи на нищо. Има роднини, има самостоятелна форма има всичко.
Само желание да има.
Просто не виждам как може човек да живее с мисълта, че е убил детето си.

nqmaznacheniee
12-11-2012, 19:31
Просто не виждам как може човек да живее с мисълта, че е убил детето си.

Ами, ако нямаш някой, който да те подкрепя и помага, ако бащата се откаже от детето, ако нямаш възможност да го отгледаш ?

Ewok
12-11-2012, 19:34
Не бих абортирала и не бих позволила на дъщеря ми да го направи.

Тва пък е супер глупаво. За теб ок, ти си решаваш. Но дъщеря ти...
Щом е забременяла, значи води полов живот, за да го води трябва да е на минимум 12.
Да речем, че забременява на 13 (това е в най-лошия случай офк). И няма да и позволиш да абортира - ти ли ще го гледаш това дете? Тва обременява за цял живот, проваля и всичко. Дори май няма право да учи. Общо взето дотам с нормалното и развитие.
Следваща ситуация - 16. Вече е по-голяма, малко или много може да работи с главата си. Вече има някаква (дори малка) преценка и може сама да реши дали да си го задържи. Пак го има момента с образованието и въпросът дали ти ще го гледаш това дете. Добре, може да е тъпа и просто да не е внимавала, но ако е амбициозна и иска да се развива, а това е следствие на спукан презерватив? Тя не иска детето, но ти не и даваш да го махне и пак си има товар за цял живот.

Другият вариант е след 18, когато вече нямаш думата.


След малко на въпросите от темата. Нещо се развълнувах от това изказване :Д

Ewok
12-11-2012, 19:36
Просто не виждам как може човек да живее с мисълта, че е убил детето си.

Какво си убил, една зигота, нещо, което дори още не диша

DeniseWallace
12-11-2012, 19:38
Просто не виждам как може човек да живее с мисълта, че е убил детето си.

Не е убийство. Дори изобщо не може да се нарече "дете" до 3-тия месец. Тя може да НЕ го е искала, да е станало по погрешка. Тогава какво?

NqkfaNikakva21
12-11-2012, 19:41
Бе, окей, прави сте, ама си представям, че дъщеря ми ще има акъл и ще може да поеме няква отговорност.
Не мисля, че ще забременее на 13 :Д
На 16, ако забременее ... ми ще го гледам кво ще правя?
Пак казвам, основният ми мотив е, че просто не мога да си помисля как човек може да живее с мисълта, че е отнел човешки живот и то на собственото си дете ..

Няма значение ... лично за мен си, ако забременея ахахах (на 19 съм вече), не бих абортирала. Може да живея в общежитие, може да уча, но бебето си е бебе ... Имам родни ще помагат ...
Който няма ще взима повече мерки и така ...
Много хора не мислят като мен .. ама това си е тяхна мисъл.


Денис, както казах дъщеря ми, надявам се, ще има акъл в главата и като не иска нещо ще взима мерки за тая работа. И все си мисля, че като се случи нещо, трябва да понесеш отговорност за него и в следствие на акъла в главата (евентуално) може да и дойде майчиния инстинкт така да кажем и да се погрижи за собственото си дете.

Makenzi97
12-11-2012, 19:48
Категорично дечурлига не ща! Малки деца и бебешки рев не мога и не желая да търпя!
Не разбирам какъв е тоя стремеж в повечето хора към "продължаването на рода".

Ewok
12-11-2012, 20:05
Искате ли деца? Искам, но не ми е цел в живота. Едно, най-много две.
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? В момента не. Но ми е твъъърде рано. Когато реша да забременявам ще е защото имам финансова стабилност, мъж до себе си и съм приключила с голямото учене. И да, при тези условия смятам, че ще мога да ги отгледам. Смятате ли, че ще можете да ги възпитате?В това вече не съм много сигурна, смятам, че ще бъда лошия родител от страх да не загубя респекта им. Докато са малки са лесни - каквото им кажеш го приемат за истина (макар че и тогава е трудно защото трябва да се внимава какво се говори) Но като поотрснат и започнат да мислят става все по-трудно да им се задържи вниманието. Надявам се дотогава да съм придобила достатъчно житейски опит и увереност и да се справя с тази задачка.
Искате ли да приличат на вас? И да, и не. Не искам да са точни копия, а по-добри версии. Иначе от родителскагледна точка не съм най-страхотната дъщеря, но затова са си виновни те, ще гледам да не допускам грешките им.
Какво разбирате под възпитание? Ако не ме мързи ще отговоря утре.
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Чрез побой - не. Това оставя трайна следа в психиката на детето и то расте в страх. Също така смятам, че ако някой родител бие детето си, то той също има разни проблеми и комплекси. Но ме мързи да обяснявам разширено. Шамарчета, докато е малко и не разбира от дума - може би. Като влезе в пубертета обаче това е недопустимо.
Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/ След време... не знам, трябва да знам чувството да имам дете и да знам какво имам. В момента смятам себе си за най-важна в този живот, но съм чувала, че като имаш дете нещата се променят...


Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? Първо ще изясним ситуацията защо изобщо се е стигнало дотам. След това ще я попитам тя какво иска да направи и ще я попитам за доводите и. Но въпреки всичко ще се опитам да я убедя да не го задържа. Ако е твърдо решена (наистина твърдо решена и ми представи разумни причини) (и е минимум на 16) може и да склоня да го остави, но ще го има разочарованието.

ShtrudeL
12-11-2012, 20:19
Искате ли деца? Да, но не е задължително. I mean.. Естествено, че не искам да съм на 30+ и да си нямам детенце.. Да си стоя вкъщи и да плета чорапи, докато гледам някоя сапунка.. Сега ще кажете, че мога да имам хобита и какво ли не.. Да, така е, човек може да изпълни времето си с какво ли не, ако има нещо, което да обича и да го вълнува, но в един момент ще му се иска да не живее просто за себе си..
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? Сега - не. Когато един ден евентуаално си имам мъж и работа и общо взето всичко, което е нужно, за да се отгледа едно дете - би трябвало да мога.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Не.. Но бих била приятел с тях.
Искате ли да приличат на вас? Какво разбирате под възпитание? Малко.. Наистина. Все едно ме питаш 'какво разбираш под 'живот'?
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Никога.
Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/ Нямам представа.
Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не?

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо?

Ако е под 18 - аборт. Защо? Защото ще е твърде млада, за да си пропилее живота. Не, едно дете не е пропиляване не живот, но и едно дете на 15-16 също трябва да изживее нещата, които е писано да изживее на тези години. Да има приятели, да учи/работи/етц. Нямам нищо против младите родители, дори е много хубаво да си млад родител, но вече изучил се и можещ да си намери хубава работа. Примерно.
Ако е над 18 и е забременяла, не знае кой е бащата, или е някой мухльо - аборт. Едно дете трябва да се отглежда от 2 родители и да получава обич от двама. Точка. Макар че дъщеря ми би била достатъчно умна, за да не се хваща с мухльовци, защото бихме били приятелки и бихме си споделяме всичко.
И в двата случая - няма да я карам да ме мрази, чрез думите си.

NqkfaNikakva21
12-11-2012, 20:36
За вас зигота, за мен бъдещо дете.
Въпрос на мислене :Д

Claymore
12-11-2012, 20:38
Офофофоф, наблегнахте на въпроса, който ми бе най-малко интересен.
Отговорете на другите неща.
Няма нищо лошо в младите родители, защото клишето, че няма да си изживееш живота е остаряло. Перспектива има за всеки, винаги има някой, който ще ти помогне. Младостта ти не приключва когато навършиш 25. Ще има да си живееш и след това: да учиш, да се забавляваш, да се мандрахерцаш по дискотеките и т.н.
А, Щруделче, спри да живееш в страхотния си свят на обич, защото в днешно време има страшно много деца обичани само от един родител и не е чак толкова зле.

feikk
12-11-2012, 20:39
Наскоро се случи да си говорим на тая тема, пък и съм си болна с мноооого свободно време и ще ми е интересно да прочета какво мислите.

Искате ли деца? Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Искате ли да приличат на вас? Какво разбирате под възпитание? Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/
Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не?

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо?

Искам деца, определено... Самото ми чувство, че съм човек ме подтиква към желанието и аз да създам живот, някой ден да има какво да обичам.. Самата мисъл е уникална... макар и само теоретично в момента пак е.. хубаво :) И разбира се, че да. За да създам дете, е ясно че ще бъде, когато имам възможността да го отгледам и да му дам всичко, от което смятам, че има нужда. Като за начало достатъчно отделено време... парите са след това. И не... не искам да приличат на мен, причините са много, но може би ако запазят само моята амбиция в характера си, ще е супер :D Пък и докато имам деца, може да съм се променила и да искам още нещо да им прехвърля или да наследят 8-) Относно възпитанието... под тази комерсиална думичка разбирам единствено духовни и морални ценности, които да им създам, и да знам, че колкото и да се променят с годините и се учат от улицата \неизменна част от живота на всяко дете\, някъде там в съзнанието им да са останали и от моите думи и да се водят малко или много И от тях... за разлика от мен и моята майка, от която не помня нищо, за което да се хвана като аспект на някаква ценност в живота... Възпитание е преди всичко да уважаваш себе си и околните и да знаеш какво искаш.Така ще улесниш своя и този на околните живот, поне според мен. И не, никога не бих посегнала на детето си... в какъвто и да е момент, поне не с цел да го възпитам. С бой мога единствено да му създам негативизъм, който рано или късно ще изплува... Какво мога да жертвам за детето си... вероятно всичко. Разбира се, докато е малко. Когато порасне вече ще обсъждаме кой каква глава има на раменете и да се разбираме относно това, че трябва да се подкрепяме, а не да се жертваме една друга.. в лошия смисъл, разбира се.
Отделно за аборта... твърде млада ? Ако е на 13-15 изобщо няма и да я питам, директно в болницата. Аргументите ми са на горните 15 реда.... едно дете трябва да живее в пълноценна среда, а не като грешка !!! И то грешка на други две неразумни деца. Вече ако е от 16 нагоре, главно тя си преценява, ще я подкрепя каквото и да реши, макар че едва ли ще съм удовлетворена от каквото и да е решение. Разбира се и фактора баща влияе, ако се покрие като мишок, двойно по-тежко ще е, тогава освен подкрепа друго няма какво да дам.. само аз ще съм й останала. Варианта детето да си има татко, вече ше тряа да ги убеждавам и двамата колко са смотани... честно няма да ги пожаля. Все пак не си говорим за папагал или за куче.. като и кучето има чувства, както едно дете, което би могло да се чувства отхвърлено или недооценено..

ShtrudeL
12-11-2012, 20:46
Офофофоф, наблегнахте на въпроса, който ми бе най-малко интересен.
Отговорете на другите неща.
Няма нищо лошо в младите родители, защото клишето, че няма да си изживееш живота е остаряло. Перспектива има за всеки, винаги има някой, който ще ти помогне. Младостта ти не приключва когато навършиш 25. Ще има да си живееш и след това: да учиш, да се забавляваш, да се мандрахерцаш по дискотеките и т.н.
А, Щруделче, спри да живееш в страхотния си свят на обич, защото в днешно време има страшно много деца обичани само от един родител и не е чак толкова зле.

Душа, никой не казва, че живота приключва като имаш дете, но обясни ми как ще учиш и ще сменяш памперси на всеки час/ще ходиш по детски градини и куп други неща? Кой ще ти гледа детето и спокойна ли ще си най-вече, когато отидеш да се разбиваш в някой бар/дискотека вечер?
И не, не вярвам, че на едно дете с един родител, не му липсва другия, колкото и обич и каквото и да получава.
Имам колежки с деца, които учат, но не питай колко им е трудно и какви проблеми имат с университета и колко се ядосват допълнително..

THADONMAKAVELI
12-11-2012, 21:07
Искам да имам деца , но съм на 20. Мисля ,че още ми е много рано да си напрягам мозъка за такива работи.Не ,че не съм мислел , но за малко и рядко.

PainMonopoly
12-11-2012, 21:43
Искате ли деца? По принцип да, но на този етап мисълта ме ужасява. Децата ме ужасяват. Не знам как да се държа с тях. Не знам как ще се държа с детето си ако имам. И не на последно място, не съм намерил жената която ще ми ги роди и това ще отнеме време. :Д Не знам дали някога ще стана ентусиазиран за деца, ама сигурно е логичното продължение на дългогодишна зряла връзка с дадена жена и когато се появят, ще им се кефя.
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? В момента - абсурд. Правя много малко пари. :Д След 2-3 години предполагам че ще имам истинска работа и ще мога.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Това е много сложен въпрос. Аз още работя за да възпитам себе си. Родителите имат навика да обременяват децата си със собствените си психологически проблеми. Майка ми цял живот се е бунтувала срещу баща си и това ми е повлияло изключително негативно. Аз пък цял живот се бунтувам срещу нея. Това е моят кръст, но не е работа на децата ми да го носят.
Искате ли да приличат на вас? Бих се радвал ако приличат в позитивните аспекти, но за мен би било важно да са личности със собствена индивидуалност и аз да я приемам (бунтът срещу майка ми), така че не е задължително.
Какво разбирате под възпитание? Предполагам да упражнявам родителски контрол за да насоча детето си в приемлива за мен посока.
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Никога, изключително варварско и примитивно е да удряш собственото си дете.
Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/ Иска ми се да мисля, че не бих жертвал нищо. Смисъл, искам да мога да балансирам нещата и да не се стига до жертви за никого. Познавам един, който има жена и син на 10 и този син му се роди мнооого рано, на 20 и нещо. Не е зарязал нищо от това, което харесва, ходи си по заведенията, забавлява се с млади хора, кара си моторите.... като го погледнеш изобщо не прилича на семеен човек (и не мисля че е безотговорен). Докато братовчед ми се е оплаквал че не може да отиде с приятелите си за риба заради децата си. Кой както си го направи.

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? Бих реагирал на базата на това какво знам за дъщеря си, дали има бъдеще в академичен и професионален план (най-вероятно ще има, защото ще се е метнала на мен :Д), дали би била достатъчно силна да се справи... пък и на базата на това какво иска тя. Не искам да налагам със сила някакви мои решения (ех този бунт).

ohluv
12-11-2012, 22:02
дали има бъдеще в академичен план
горкото момиче майна :D

В момента не мога да отгледам или възпитам никой(не мога да си позволя даже да имам връзка :D ).Деца на по-късен етап в живота,бих ги възпитал да са самостоятелни и да се справят сами,все пак един ден ще напуснат гнездото,и ще трябва сами да се справят(до голяма степен).

Canis_Dirus
12-11-2012, 23:00
Унищожавайте малките деца!

psychopath
12-12-2012, 08:14
Искате ли деца? Да, само трябва да си намеря кой да ми ги роди :D. Не мога да разбера хората, които не искат да имат, било то заради кариера или друго.
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? В момента не, иначе съм убеден.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Смятам, дано да съм прав.
Искате ли да приличат на вас? Искам, но няма да си налагам възгледите и мнението, както на мен не са ми го налагали и сам съм правил изборите си. Ще давам съвети и насоки...
Какво разбирате под възпитание? Това ще бъде дълго и нямам време в момента
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Не.
Какво сте готови да жертвате за детето си? Предполагам всичко.
Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не? - По-късно

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо?
Не знaм, наистина

Oldschool
12-12-2012, 08:48
Надявам се, че ще имам - ако не - ще си осиновя.
И в момента имам как да го гледам в чисто финансова гледна точка, макар и да не съм сигурен, че съм готов за самата отговорност все още.
Възпитанието на детето ще е либерално, защото съм се убедил, че крайните рестрикции водят до по-сериозни последствия.

Не знам дали искам да прилича на мен - май ще е по-добре да не прилича, защото имам доста кусури.
Но пък ще съм подготвен за всичките му номера, хъхъхъхъхъ


Ако имам дъщеря на 16 години и тя забременее - ще реши сама какво да предприеме, а аз ще я подкрепя в решението ѝ. Ако иска аборт - ще я заведа, ако иска да запази детето - ще ѝ помагам с отглеждането, за да може тя да продължи образованието си и т.н.


Един контра въпрос:

Ако вашето дете се окажа хомосексуално?

Claymore
12-12-2012, 09:07
Между другото като попитах дали ще можете да ги отгледате нямах предвид финансовите ви възможности. В момента повечето от вас нямат лични доходи, но след време би трябвало да имат. В края на краищата това да си без пари в днешно време означава да си пълен мухльо и не вярвам да сте толкова зле финансово, че да не можете да го издържате.

Oldschool
12-12-2012, 09:07
А какво означава?

Canis_Dirus
12-12-2012, 09:36
Това мислене "който няма пари е пълен мухльо" е...

Вашето образование го дължите на една пасмина мухльовци в такъв случай.

Claymore
12-12-2012, 10:03
Well...бедни учителки в моето училище няма :lol:
Но като се замислиш е така, то дори един барман в днешно време получава 1000-2000лв

NqkfaNikakva21
12-12-2012, 10:21
:lol:
Къде ги тия бармани? :Д

DaNGeRousLy
12-12-2012, 10:51
Искате ли деца? - Да разбира се .. дори 2-3, но не и преди да съм се осигурил финансово и не съм навършил поне 25. Почти сигурен съм, че някой ден децата ми ще израстнат далеч от България.
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? - Още ми е рано, не.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? - Надявам се .. уча се от грешките на моите родители ( по-скоро родител)
Искате ли да приличат на вас? - Защо не, малко на мен и малко на мамчето
Какво разбирате под възпитание? - Създаването на бъдещия човек .. не знам :cool:
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? - До определена възраст ( примерно 10 годишна ), но чак бой не - ако се налага, шамар примерно.
Какво сте готови да жертвате за детето си? - Всичко - нерви, пари, време ..
Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не? - късно .. не си го представих

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? - Надявам се да не се наложи. ( Това ме подсеща за една съученичка, която сега е бременна и ще роди след няколко месеца ( около баловете ) и не ми се мисли как ще възпитава това дете като тя самата е супер затворена и има в/у какво да работи по себе си.

Тъпо ми е и за това отговарям .

Claymore
12-12-2012, 11:10
:lol:
Къде ги тия бармани? :Д

Смисъл? Познавам около 5-ма човека над 20, които работят в дискотеки и други заведения. Било то като охрана, бармани, момчета за всичко и т.н. През лятото на барманите не им мърдат 1000-1300, на охраната 1000. Имам позната която взимаше 2000 като барманка в дискотека, която затвори отдавна. През зимата заплатите им да паднат максимум до 900. Просто в днешно време и с образование и без образование имаш що-годе прилични доходи. Една обикновена касиерка в магазин по центъра взима по 600-700лв, че и нагоре.

haritov
12-12-2012, 11:23
аз познавам един дето е кравар и получава 2000лв заплата боже колко добре живеем в тази страна

Oldschool
12-12-2012, 11:25
За съжаление даваш като довод все професии, които не са перспективни в дългосрочен план - няма поле за развитие, а в примера с барманите - особено подходяща професия за хора с малко дете... :(

Claymore
12-12-2012, 11:42
Коя е професията, която би ти дала такава перспектива, каквато очакваш? Единствените професии, които могат да те издигнат до някъде са журналистиката и медицината. Но пък и от лекар до лекар има разликата. Оставям на страна хората с по-богати родители, те винаги имат перспектива.
Дали си учил хотелиерство, счетоводство, актьорство или ще си без образование оставаш на едно и също място цял живот, ако преди това нямаш силна опора под краката си. Учиш, учиш, учиш, накрая сядаш зад едно бюро и прекарваш остатъка от живота си там на заплата между 1000 и 2000лв.

haritov
12-12-2012, 11:45
все тая какво бачкаш
работи за себе си не за другия

Oldschool
12-12-2012, 11:51
Коя е професията, която би ти дала такава перспектива, каквато очакваш? Единствените професии, които могат да те издигнат до някъде са журналистиката и медицината. Но пък и от лекар до лекар има разликата. Оставям на страна хората с по-богати родители, те винаги имат перспектива.
Дали си учил хотелиерство, счетоводство, актьорство или ще си без образование оставаш на едно и също място цял живот, ако преди това нямаш силна опора под краката си. Учиш, учиш, учиш, накрая сядаш зад едно бюро и прекарваш остатъка от живота си там на заплата между 1000 и 2000лв.

Позволи ми да не се съглася :) и то агресивно.

Учих, учих - сменях бюра, сменях заплати... к'фо да ти кажа - и има още накъде да ходя, за да има стимул.

elito0o0o0
12-12-2012, 14:55
Искате ли деца? Duh, of course..
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? - Ако разполагам с нужните средства - да.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? - На първо място слагам възпитанието и ще се постарая каквото зависи от мен, това детето ми да стане човек, да го направя както трябва, за да не стане като тези дечица, които не знаят 80% от нещата, които говорят, какво означават. Кофтито е, че знам как е положението извън къщи и съм се сблъсквала с какво ли не, та не знам как ще го предпазя от цялата тая простащина, която се излива.
Искате ли да приличат на вас? - Че на кого другиго?
Какво разбирате под възпитание? - Навик за добро поведение, маниери етц..
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? - Не. /е може би по 1 - 2 плесника по дупето като направи някаква беля 8-) /
Какво сте готови да жертвате за детето си? - Последния си залък бих дала от устата си, живота си, цялото си съществуване.

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? - Сега нямам деца. От къде бих могла да знам реакцията си? Всеки родител се притеснява за детето си и гледа да го предпази от подобни неща. Ако стане подобно нещо, първо в себе си ще потърся вината. Пък и плюс това ще се погрижа да не се получават подобни гафове като й обясня по-отрано някои неща. А и мисля, че ако ми каже, че е бременна, няма да я убия - все пак съм й майка и трябва да я подкрепям каквото и да става. Бих я подкрепила в решението, което ще вземе САМА - дали да роди детето или да направи аборт. Всеки малко или много сам решава по кой път да поеме в живота си, но аз няма да съм вечно до децата си, така че малко трябва да помислят първо за себе си, после за възбудения член на празноглавия си приятел, който е забравил да си сложи гума.

БожиятАгнец
12-12-2012, 15:42
Просто не виждам как може човек да живее с мисълта, че е убил детето си.

Взимала ли си Ескапел? Не смяташ ли, че и той убива? Каква е разликата дали "детето" е на 3 дни или 1 месец - все го убиваш. Следвайки твоята логика, ако съм на 13 и стане гаф/изнасилят ме и взема Ескапел съм си убила детето? Би ли ми препоръчала да не взимам Ескапел в този случай?

А, ако те изнасилят би ли абортирала? А, ако изнасилят дъщеря ти?

Смяташ ли, че циганите са добри хора, защото не абортират....Дори и след 12тото си дете?

Виждала ли си тийнейджърка с дете? А говорила ли си с такава? Виждала ли си такава 5-10 години след като е родила? Какво е мнението ти за нея и детето?

NqkfaNikakva21
12-12-2012, 15:51
Ми, ако си на 13 и ти е празна главата за какъв чеп ще правиш секс? :Д
Не съм пила Ескапел, не ми се е налагало. Презерватив + противозачатъчни и почти чиста работа.
Виж за изнасилванията е друга система. Щото дори аз бих се замислила сериозно в тая ситуация. Честно казано не знам :Д

Циганите няма да ги коментирам.

Виждала съм, общувала съм. Трудно е, да, но кой е казал, че е лесно? Стига да има желание всичко става.
Въпросните си живеят, учат и си гледат едно прекрасно дете.

БожиятАгнец
12-12-2012, 18:48
Ми, ако си на 13 и ти е празна главата за какъв чеп ще правиш секс? :Д
Не съм пила Ескапел, не ми се е налагало. Презерватив + противозачатъчни и почти чиста работа.
Виж за изнасилванията е друга система. Щото дори аз бих се замислила сериозно в тая ситуация. Честно казано не знам :Д

Циганите няма да ги коментирам.

Виждала съм, общувала съм. Трудно е, да, но кой е казал, че е лесно? Стига да има желание всичко става.
Въпросните си живеят, учат и си гледат едно прекрасно дете.

Ако съм на 13 и ме изнасилят ми е празна главата? Или, ако ми се скъса презерватива? Хмммм - бих минала на противозачатъчни, като теб...Но съм на 13. Дай да почна да се тровя от рано?
На 13 съм и правя секс, защото имам желание и висока сексуална култура (иначе нямаше да знам за Ескапела) + че съм намерила момък, който обичам - това ще е първият ни и последният ни гаф през целият ни бъдещ живот. След 15 години ще сме женени и ще имаме едно дете, а с него ще сме високоплатени програмисти. Но сега не искаме - не можем да си го позволим. (Примерно.) Да взема ли Ескапела или не? Да убия "детето" или бъдещето си? По-бързо, че до 72 часа трябва да съм решила. :/ (А сега същото, но въпросът е от дъщеря ти, която се допитва до теб, защото знае за принципите ти и думата ти е закон за нея.)

Радвам се за твоите познати. Моите наблюдения са съвсем други - майката се превръща в развалина, не знае как да се грижи за детето си, бащата ги напуска, а за самото им чадо става ясно и от един поглед, че няма светло бъдеще. Ще кажеш 'роднини'...Ами, не. На тях им писва. Примерно една девойка наскоро я изгониха от тях със съдебна заповед. Собствената й майка го направи. Заедно с детето. Бащата (на бебето) не ги ще. Сега живее у разни познати.

Трябва да си човек в пълният смисъл на думата, за да имаш дете. А на 13-20 (най-общо казано) още не си изградена личност, не си се намерил и не си се изградил. И такъв индивид ще се търси и ще иска да си натрупа опита - а с дете няма как това да стане. И, ако сам не знаеш какво си и 'що си как ще възпиташ едно дете? Ако ти не си личност как ще изградиш друга такава?

Казва ми комшийката (родила на 16) "Изпикай ти едно бебе и тогава ще си говорим". Това всяка дама с правилно функционираща полова система го може - от там нататък е трудната част. От там нататък ще си говорим за морал и какво може да ти тежи на съвестта. Тя не се грижи правилно за детето си - да, "изпикала" го е, не го е убила....И какво от това? Единственото, което е постигнала е да преебе бъдещето на две същества, две деца - себе си и чадото си.
Това да си родител е много повече от това да имаш дете.

За финансовите аспекти за отглеждане на дете въобще няма да говоря. С какви очи ще кажеш на детето си "нямам". "Нямам пари да ти купя коледен подарък/хляб/да платя тока, защото съм на 20, но и се благодари, че въобще си живо....И не ги гледай другите деца, че имат хляб/ток/подарък." Или не - това са отговорности на роднините. И те ще ръкопляскат колко добър човек си, щото не си убил ембриона, докато издържат детето ти.

Е, ти явно си от друга социална класа. Аз ги мисля тези неща от името на един скромен и беден човек, който иска да се развива и не може да си поставя повече от съществуващите вече пречки за това. И който знае, че е по-добре да махне зиготата отколкото да я въведе в този свят и да й предостави N години немотия и мъчение заради едно мое необмислено действие.

Ако при теб ще е обратното - жива и здрава. От твоята камбанария нещата разбира се, че ще изглеждат добре.
На теб няма как да не ти тежи на съвестта подобно нещо....Но не при всички е така. :)

yakuza_
12-12-2012, 19:07
По принцип не съм им фен, но ако имам, нарочно ще заеквам като то е в стаята и ще карам всеки който го види, да заеква така и то ще заеква !

NqkfaNikakva21
12-12-2012, 19:10
Всеки с мнението си ..
Ясно ми е, че теорията ми куца и далеч не е валидна за всички, то не е теория де, възглед го кажи.
Наще далеч не са ни изгледали с много (мен и сестра ми), но ето живи сме, хора сме. И да, може да не мога да си позволя да си купя скъп коледен подарък (майка ми ни издържа със сестра ми с известни доходи от наша страна), но пък се радвам, че съм жива и далеч не завиждам на хората с много, напротив радвам им се.

Възгледът ми може да е успешен при определени условия, надявам се, ако се случи нещо такова, да ги има тези преподставки и да не се стигат до няколко разбити живота.

Относно годините .. не мисля, че на 13 трябва да се прави секс, но всеки с мисленето си.

elito0o0o0
12-12-2012, 19:26
Това изнасилване го превърна в ежедневие на всяко едно 13-годишно момиче. Айде моля ти се..
Тук говорим за съвсем друга ситуация, при която има едно младо девойче, което в следствие от глупостта си или глупостта на партньора си, е забременяло. Естествено, че ако говорим за 13-годишно изнасилено момиче, най-добре да направи аборт. ;)

Wax
12-12-2012, 20:01
Искате ли деца? - О да. Може би две, като се надявам да са разнополови, щото иначе си мисля, че ще е голям сакатлък. :d
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? - Ами да. Впрочем доста често се налага да гледам по цял ден или повече 3 годишната братовчедка. Не казвам, че е като да гледаш бебе, щото има доста разлики за тея 3 години, но смятам че бих могъл. Забелязах, че като направих 16 ли колко почнах да се кефя на малките деца и си казах- "Ще е айляк и аз да имам такова" Може би това е отключило желанието да съм баща.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? - Възпитанието е сложно, защото всяка личност си има характер пък и движението на тогавашното поколение ще оказва влияние, но въпреки това ще се опитам да го възпитам поне на морал, искреност и още някои основни качества. Като дете на комуняги не се чувствам доста комфортно, защото често възгледите ни се спречкват. Затова не бих искал да съм като мойте родители. Това е може би един мой голям страх - че ще заприличам на баща ми.
Искате ли да приличат на вас? - Амииии... не. Доста хора са ми казвали, че съм извратен, особняк, за 4ти километър и прочие и донякъде това си е така. Зная че съм далеч от определението "Нормален гражданин на Република България" Поне се надявам да има положителните ми черти, бидейки те малко.
Какво разбирате под възпитание? - Ами начина по който ще научиш детето ти да отреагира на различни ситуации. Да знае кое да цени, как да говори и какво, да не ругае ненужно - все неща, който ми липсват.
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? - Лично аз съм търпял доста бой от нашите, както и от брат ми. Странно или не си мисля, че това донякъде ме оформи като човек и ме научи да се оправям сам в живота и да не чакам наготово. Не че все още не ми помагат - живея с тях, но отделно от това гледам да не ги затормозявам. Пък и когато навърших 15-16 вече научих да ги блокирам, а при брат ми - той да яде юмруците.
Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/ - Доста. Точно в момента, имайки предвид, че нямам дете, не мога да кажа точно. Имам чувството обаче, че бих дал всичко от себе си за да може да му е добре и да не му липсва нищо. Въпреки това не смятам и да го глезя. Затова и си мисля, че да имаш брат или сестра е по-хубаво, отколкото да си самотно дете, защото повечето такива стават точно разглезени.

Представете си, че всеки един въпрос е придружен с въпросите - Защо и защо не?

Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? - Ами да направи. Човек се учи от грешките си. Пък и както казаха по-нагоре - обстоятелства бол. Зависи от доста.

fUcKsMiLe
12-12-2012, 22:10
Искате ли деца? Сега не, след 27 годишна възраст - да. Преди това искам кариера и да се убедя, че ще имам мъж на който да се доверя.
Смятате ли, че ще можете да ги отгледате? Тогава да. Ще направя всичко възможно децата ми да не бъдат лишавани от нищо. Но това не значи, че ще ги направя глезльовци от класа. Всичко си има граници.
Смятате ли, че ще можете да ги възпитате? Да.
Искате ли да приличат на вас? Само някои мои черти.
Какво разбирате под възпитание? Търпение, говорене, търпение и пак говорене. Също така и да си близък с децата си и да можеш да ги попиташ за всичко и да ги съветваш за всичко. Не смятам, че дете може да се възпита по друг начин. Изяждала съм шамар от майка ми като по-малка (заслужавах си го всъщност), но като цяло нямаше кой знае какъв ефект.
Бихте ли възпитавали вашето дете чрез бой? Не, аз удрям с думи. Това най-боли и най-има ефект според мен.
Какво сте готови да жертвате за детето си? /тук слагам скоба и питам какво сега смятате, че ще можете да жертвате след време/ Каквото е нужно в дадения случай. И не съм сигурна за това какво ще мога да жертвам след време. Много зависи от събитията.
Последно, представете си, че имате млада дъщеря, доста млада. Тя забременява. Вашата реакция и вашето решение относно това дали да направи аборт или не? Отново защо? Зависи от годините, но като цяло не толерирам бременностите преди 16-18 годишна възраст. В момента аз съм точно на 17 и в никакъв случай не бих позволила, при каквито и обстоятелства, който и да ми е приятел да стане нещо от този род. Аз се възприемам като дете. Не мисля, че нито е времето, нито имам възможностите да го гледам на такава възраст. Ако дъщеря ми един ден е бременна(нещо, което не бих позволила да се случи) и е на по-малко от 16-17 (айде на 18 вече нямам думата..) аз ще искам този аборт, защото нямам намерение да гледам как бъдещето и пропада, заради някой който после ще се скрие и ще го е срам (визирам случая който описа DeniseWallace). Още нещо. С един родител до никъде не се стига. И аз знам това и още сигурно много хора в този форум.. а да не говорим за целия свят. Просто ако няма 2-ма родителя и няма роли, детето ще се обърка, ще се чуди защо няма още един родител, защо е различно. Ще стане прекалено емоционално и уязвимо. Минала съм през този път.. айде да не кажа правия(когато някой е починал или изобщо не си го спомняш единия родител), че там е още по-кофти. Просто ще гледам да и разясня всичко от-до. Ще и дам аргументи защо според мен трябва да направи така и така, а ако тя не пожелае да ме послуша, ще се наложи да гледам още едно дете. Няма лошо в това, но смятам, че трябва да си улегнал и зрял, за да се грижиш за нечий друг живот.

VictoriousOne
12-13-2012, 22:41
Опа...

DeniseWallace
12-14-2012, 18:15
Искате ли деца? Не. Според мен човекът е лош генетичен експеримент, освен това малко знаем за живота изобщо, а аз като не знам едно нещо за какво е, не го правя.

Евала! :D

NqkfaNikakva21
12-14-2012, 18:18
Илко, не дай си Боже да имаш деца някой ден ...Ама то няма как да се случи де ^_^

JoLLiE92
12-15-2012, 06:31
Вчера моя приятелка написа във фейсбук, че ако една жена е готова на всичко за един мъж, значи го е родила. Ужасих се. Първо като момичета сме потресени какви мамини детенца са всички мъже, после като майки глезим синчетата си, оплакваме се че мъжа ни е мамино детенце и майка му го е разгевезила и носим на ръце сина си. Ирония, нали? Моят син ще бъде възпитаван като истински мъж, а моята дъщеря като дама и ако по някаква случайност забременее ако и е прекалено рано, какво да правиш, случило се е .. няма да бъда никак доволна, особено ако е от някой боклук, който я изостави, но не може да убием малкото невинно човешко същество. Ако дъщеря ми забременее на 14-5 това би означавало, че съм се провалила като майка. Ще си поговоря сериозно с нея, ще взема някакви мерки, ще и помагам да си гледа детето, но няма да я карам да абортира в никакъв случай.