PDA

View Full Version : Пирсинг



JeezBG
12-12-2012, 15:21
Не знам дали съм публикувал темата където трябва , но мисля , че трябва да е тук !

Здравейте ! Наскоро реших да си направя пирсинг (по скоро да си продупча езика) , но все още не съм решил.Потърсих информация в Интернет (по специално за продупчване на езика) и горе долу разбрах какво е.Но искам да потърся съвет от хората който имат и как са стигнали до това решение , заслужава ли си и тъй подобни.

Аз съм МОМЧЕ на 15год. съм.Относно пирсинта .. парите и болката не са ми проблем.Издържам на болка.

Искам да си направя на езика или може би на веждата , не знам точно къде.Искам съвет , къде е по добре да си направя (къде е по добре за 1 момче) , какви са последствията (болка , подут език , инфекция и тъй подобни) !!

Благодаря предварително на хората направили си труда да прочетат поста ми и да ми отг. :) !

BamBamBo
12-12-2012, 15:36
Пише се "пиърсинг".
По това , което съдят от поста ти ти изобщо не знаеш какво искаш.Как може ние да ти дадем съвет къде е по - добре?
Това е твой собствен избор.
И аз се пробих когато бях на 15,но знаех какво искам и,че го искам.Не питах никой за мнение,бях сигурна в решението си.
За мен си заслужаваше,защото ми харесва до ден днешен съм с нея(на 22 съм) и не мисля,че ще я сваля дори и да стана на 50.
Не съм сигурна,че тази работа е за теб,малко си объркан и си се подвел на някой по свирката.

JeezBG
12-12-2012, 16:01
Пиша много бързо и за това съм забравил "ъ" относно "пиърсинг" Не съм сигурен , защото не съм виждал много момчета с продупчен език.Относно това което искам пиърсинг на езика , веждата или устната.Просто не знам кое да избера.И моля за съвет , а не за критики :) ! Къде ще е по добре питам.Аз съм съгласен на и на 3те места , но искам само 1.И не знам къде ще ми отива повече !!

*Надявам се следващият пост да ми помогне , а не да ме критикува*

BamBamBo
12-12-2012, 16:20
Е добре де,как ще слушаш някой друг къде да се пробиеш?
Има си доста момчета с продупчен език,спокойно.
Моето не е критика,а съвет,според разбирането ми,че не знаеш дали го искаш наистина.
Друг съвет,направо отиди в някое студио и се консултирай с пиърсър.

tori
12-12-2012, 18:30
А, не! Като си направя студио, не искам да ми идват такива хора и да ме питат къде, аджеба, да се пробие, че имал 40тина излишни левчета. Измисляш къде искаш, какво искаш, четеш, мислиш, събираш пари и ходиш да събираш информация за студиото, след което се пробиваш. Пиърсъра и нас няма да ни боли ако не се грижиш както трябва и като се пробиваш.

dream1707
12-12-2012, 18:35
Постни една снимка... Пиърсинга, особено на езика много си зависи и от стила... Може да изглежда готино, може и супер гейски ... Попадала съм и на двата случая...
С веждата е подобно

Иначе подутия език ще си го имаш.. Ще си те наболява.. ама не е чак болка за умиране

stelit0
12-13-2012, 07:23
Постни една снимка... Пиърсинга, особено на езика много си зависи и от стила... Може да изглежда готино, може и супер гейски ... Попадала съм и на двата случая...
С веждата е подобно

Иначе подутия език ще си го имаш.. Ще си те наболява.. ама не е чак болка за умиране
Напълно съм съгласна. На някои им отива на други не..:) Иначе самото пробиване не боли. После е малко не приятно докато свикнеш и е надуто,но не е болка за умиране. Няколко дни на супички и така.. За веждата не знам как стоят нещата,но са ми казвали,че доста боли самото пробиване :) ти си преценяваш ..

albi951
12-13-2012, 08:46
Добре де, ти как си искаш някаква група непознати хора да ти кажат къде ще ти седи яко пиърсинг? Въобще има ли смисъл да си го правиш като не знаеш какво искаш? Според мен трябва да изчакаш някакво време и да решиш къде искаш да се дупчиш. Аз преди да се дупча винаги съм чела и гледала в нета и не съм отивала веднага щом ми скимне, а чакам някакво време независимо дали нямам пари/време или просто искам да видя дали след време все още ще искам да се дупча.

cw3tty
12-13-2012, 09:06
Езика - самото пробиване не боли, трябва да си се наял преди това щото 2 часа никаква храна, след това пюренца, супички и мекички неща поне 1 седмица ми казаха на мен ии никакъв алкохол, ама аз вече на 4тия ден бях на салата ;d иначе промивки със сандрин преди и след ядене/ пушене, първите дни на няколко часа, след това само сутрин и вечер.. те в студиото ще ти обяснят по-подробно и ще ти дадат телефон ако евентуално имаш проблеми да звъннеш ( най-добре веднага ), аз проблеми нямах ( за което изключително много се радвам ) ..

Вежда - пробиването не боли много, ама грижите трябва да са ти повечко там щото лесно се замърсява при вятър и т.н., обица с шипове не ти препоръчвам ( аз навсякъде се закачах и я разранявах така ), пръска се с там квото ти кажат ( моето не помня какво беше ), и пак - подробностите в студиото, човека ще ти даде телефон.. имай предвид, че лесно мигрира (както стана с мойта) и мноого трябва да я пазиш.. може да мигрира от най-малкото закачане, удряне, замърсяване, дори от грим.. ако забележиш разраняване, забиране или нещо странно - звъниш на човека

tori
12-14-2012, 07:49
При веждите няма някакви кой знае какви болки понеже там няма много нерви. Самото хващане със форцепсите боли повече от пробиването. Иначе мигрират лесно, както казаха и трябва да внимаваш, но не е нужно да си обсебен до такава степен, че да не си миеш лицето примерно или нещо такова. В повечето студиа се продават кремчета от типа на медисепт, той човека ще ти каже кое точно и как се нанася ако решиш да се дупнеш там. Обикновено си мажеш веждата, така че да влезе вътре в самата дупчица и след няколко часа трябва да бъде измита със антибактериален сапун и хладка вода. Като влизаш да се къпеш, за да не влизат разни неща из дупката, първите седмици докато заздравее можеш да слагаш по малко вазелин на двата края на дупката.
За езика, както и за устната, трябва да се чистиш със неща от типа на сандрин и биодент. Само че и с него не трябва да прекаляваш, защото се получава прегрижване. Ако избереш езика, вървите 3-4-5 седмици (докато зарасне перфектно) никакъв алкохол, орална любов и целувки. Първите няколко седмици може да си много подут, да фъфлиш и да ти се отделя много слюнка. На устната трябва да внимаваш за обецата, за да не ти смъкне венеца. Най-добре е или силиконова обеца (трябва обаче дупката да е зараснала, защото силикона "залепва" по самата дупка и не и позволява да диша), или халка/полухалка понеже те не смъкват венеца. Първите 1-2 седмици никакъв алкохол, орална любов и целувки.
Това е, което мога да кажа. Ама избери сам и избирай внимателно. Не гледай какво модерно и какво ти казват хората. Пак казвам - тебе ще боли, не другите.

ShtrudeL
12-14-2012, 13:27
Ако избереш езика, вървите 3-4-5 седмици (докато зарасне перфектно) никакъв алкохол, орална любов и целувки.

Какви ти 3-4-5 седмици без целувки и орална, wa?! 8-) (за алкохола не знам, понеже не пия 8-))
1 седмица макс. и всичко е точно.

BamBamBo
12-14-2012, 16:13
Алкохола,ако е концентрат може,най - вече водка.Все пак промива.Тцтц.
А зарастването при всеки е различно,но наистина максимума е седмица и половина , 2.

tori
12-14-2012, 18:37
Алкохола и спирта дразнят дупката. Точно за това на нов пиърсинг по тялото не се препоръчва използване на спирт.

youonlyliveonce
12-15-2012, 17:04
На веждата ми изглежда гейско..На устната и на езика е яко :)