PDA

View Full Version : Мислите ли, че..



fUcKsMiLe
12-13-2012, 15:13
момиче и момче/жена и мъж могат да бъдат приятели.
*Най-добри приятели! В каквато и да било възраст.

Не мога да се сетя да съм срещала такава тема (но съм сигурна, че някъде има). W/e.
Какво мислите вие по-въпроса. Обосновете отговора си.

/Скучно ми е. <3

musshy
12-13-2012, 15:25
Вярвам, че би могло, но е много рядко срещано. Ами защо пък да не могат? Смятам, че е много глупаво като ми кажат " Ами, все някога единият от тях ще има чувства към другия" е не е задължително. Познавам такива хора, които имат много добри приятели от другия пол и никога са нямали чувства.

KumchoValcho
12-13-2012, 15:26
Много ясно, че да 8-)
Това, че хората не могат да правя ЯСНА разлика м/у чувството на любов и нуждата от любов е съвсем друга тема.
Много често си мислим, че сме влюбени, а всъщност корена на въпросната привързаност се крие в нещо друго

ilovedeath
12-13-2012, 15:30
Разбира се. Имам много добри приятели момчета, чак най-добри не.

NaOH
12-13-2012, 15:31
Разбира се, че не. Всеки рационален човек би искал да чука човека, с когото прекарва най-много време. Това, че лапенцата все още не са го осъзнали, си е лично техен проблем. А дори и в началото да няма нищо, след Х време ще започне да се появява. Винаги е било така, винаги ще си бъде така.

StringTheoryPracticist
12-13-2012, 15:34
Винаги ми е било любопитно защо някои хора задават този въпрос, след като същевременно момичетата френдзоунват хора? Трудно ли е да си представите как сте добри приятели с някого, с когото вече сте фр зона?

Разбира се, че не. Всеки рационален човек би искал да чука човека, с когото прекарва най-много време. Това, че лапенцата все още не са го осъзнали, си е лично техен проблем. А дори и в началото да няма нищо, след Х време ще започне да се появява. Винаги е било така, винаги ще си бъде така.
5% от жените са асексуални и аромантични. Надали те мислят така.

Wwwooow
12-13-2012, 15:38
Да възможно е

fUcKsMiLe
12-13-2012, 15:42
С една приятелка водихме разговор по тази тема веднъж и сега ми стана интересно какво мислите вие.. :д

А какво ще кажете за последната мода(i guess) сред тийновете и не само, които френдзонват всички мом(и)чета, които ги харесват?

едит: Зарко не видях поста ти, но това не се отнася само за момичетата. Отнася се за всички, които го правят.. дали мъжко или женско.

KumchoValcho
12-13-2012, 15:42
Разбира се, че не. Всеки рационален човек би искал да чука човека, с когото прекарва най-много време. Това, че лапенцата все още не са го осъзнали, си е лично техен проблем. А дори и в началото да няма нищо, след Х време ще започне да се появява. Винаги е било така, винаги ще си бъде така.
Чакай сега, желанието за секс не е нужно да пречи на приятелството? То може и да си го има, но всеки рационален човек може да се въздържа + това едва ли всеки път като си с някоя приятелка си късаш панталоните от възбуда. Едва ли всеки е чак толкова загорял.

Но любовните чувства могат да попречат. Но любовта не никне като гъби след дъжд, освен ако не си емоционална развалина, която се влюбва във всеки, който те накара да се чувстваш специален/харесван и т.н. Проблема е в теб обаче, не в това, че сте 2 различни пола ;*

FuCKkK13
12-13-2012, 15:44
може... аз се разбирам повече с момчета от малка.. най-добрия ми приятел е момче,тия с които движа 70/80% са момчета и хич не ми пука.. момичетата са интригантки.. като не се обадиш на някоя 1 месец и се почва '' ама ти ме забрави'' '' не си ми приятелка '' '' търсиш ме само като ти изнася'' а на момчетата като им се обадиш за щурмуване навън и са готови.. не се контят по 5 часа,НЕ ЗАКЪСНЯВАТ и такам.... като цяло с момчета повече се разбирам.. и до сега само 1 мой приятел е имал повече от приятелство към мен ама бързо му мина 8-)

FuCKkK13
12-13-2012, 15:44
Чакай сега, желанието за секс не е нужно да пречи на приятелството? То може и да си го има, но всеки рационален човек може да се въздържа + това едва ли всеки път като си с някоя приятелка си късаш панталоните от възбуда.
Но любовните чувства могат да попречат. Но това са 2 различни неща

+ че приятелство не означава нон стоп заедно...... както казах момчетата и през 1 месец да ги търсиш са си ти приятели

StringTheoryPracticist
12-13-2012, 15:49
А какво ще кажете за последната мода(i guess) сред тийновете и не само, които френдзонват всички мом(и)чета, които ги харесват?
хм. а ти не френдзоунваш ли мом(и)чета? :д

DeviL_AsS
12-13-2012, 15:54
Мии относително е.Например имам един мноооого близък приятел,който като бяхме по-малки изпитваше някакви чувства към мен,но с времето тея чувства се заличиха и сега сме си доста близки приятели и всичко е окей.

fUcKsMiLe
12-13-2012, 15:56
Зарко, нямах предвид този тип френдзоунване.
А ако примерно човека отсреща те харесва и ти го е намекнал..?

FuCKkK13 (забравих ти името, сори), и момчетата(поне част от тях) са душички. Ако те възприемат като приятел няма да им е особено приятно, ако ги заебеш, нали? Много зависи.

FuCKkK13
12-13-2012, 16:03
Зарко, нямах предвид този тип френдзоунване.
А ако примерно човека отсреща те харесва и ти го е намекнал..?

FuCKkK13 (забравих ти името, сори), и момчетата(поне част от тях) са душички. Ако те възприемат като приятел няма да им е особено приятно, ако ги заебеш, нали? Много зависи.
виж не говорим за зарязване... просто самото приятелство е различно.... че и те са хора - вярно е,но те приемат по друг начин нещата и някак си е по-безгрижно приятелство.. не мога да ти обясня.. има момичета,които мислят,че приятелките им са длъжни да направят еди какво си без да са обсъждали това с приятелка,защото там нещата стават с обсъждане,докато при момчетата не е така... или момичетата могат от някаква глупост да ти направят проблем,а момчетата не го приемат толкова сериозно....... ох.. точно сега уча,пиша тук,сл музика,превеждам текст и не ми е много до мислене за пример... нда.. опитай да разбереш това,което написах 8-)

NaOH
12-13-2012, 16:27
Чакай сега, желанието за секс не е нужно да пречи на приятелството? То може и да си го има, но всеки рационален човек може да се въздържа + това едва ли всеки път като си с някоя приятелка си късаш панталоните от възбуда. Едва ли всеки е чак толкова загорял.

Но любовните чувства могат да попречат. Но любовта не никне като гъби след дъжд, освен ако не си емоционална развалина, която се влюбва във всеки, който те накара да се чувстваш специален/харесван и т.н. Проблема е в теб обаче, не в това, че сте 2 различни пола ;*

Не е нужно, но кво ти пречи да ги има и двете? Ако ти е приятно с някой човек от другия пол и двамата си нямате половинки, харесва ви времето, което прекарвате заедно, не е ло логично да търсите и нещо повече? Всеки зрял човек би го направил.
Ако няма причина, поради която другия не ти харесва, било то външен вид, характер и т.н. (макар че външния вид е доста субективен), двамата просто сте един за друг и е глупаво да се отрича това. Такова нещо като само приятели няма в дългосрочен план, има само тинейджърски внушения за тази илюзия, наречена приятелство между двата пола. Питай който и да е зрял човек за това, без значение от пола, ще ти отговорят по един и същи начин.

anonymous908491
12-13-2012, 17:12
Разбира се. Имам много добри приятели момчета, чак най-добри не.

Неприятната истина е, че момчета стават приятели в този смисъл само с грозните женки.
Жена, без значение красива или грозна, никога не бих я приел за приятел.
Има си причина толкова момичета да казват, че не искат приятелки, а приятели.

ilovedeath
12-13-2012, 17:15
Неприятната истина е, че момчета стават приятели в този смисъл само с грозните женки.
Жена, без значение красива или грозна, никога не бих я приел за приятел.
Има си причина толкова момичета да казват, че не искат приятелки, а приятели.

Хубаво, грозна съм. Доволен?

anonymous908491
12-13-2012, 17:26
Хубаво, грозна съм. Доволен?

Зависи дали си 90/60/90.
Няма да те гледам в лицето, нищо лично.

FuCKkK13
12-13-2012, 17:34
Неприятната истина е, че момчета стават приятели в този смисъл само с грозните женки.
Жена, без значение красива или грозна, никога не бих я приел за приятел.
Има си причина толкова момичета да казват, че не искат приятелки, а приятели.
нда... и мене грозна ме изкара,мерси,мерси

anonymous908491
12-13-2012, 17:37
нда... и мене грозна ме изкара,мерси,мерси

Къде видя да те изкарвам ?
Ти ги мислиш за приятели, обаче не знаеш те как те възприемат.
Ако ти измислят прякор 'малката лепка' ще се сетиш защо.

ilovedeath
12-13-2012, 17:38
Зависи дали си 90/60/90.
Няма да те гледам в лицето, нищо лично.

Пф. Изобщо няма да ме гледаш.

anonymous908491
12-13-2012, 17:52
Пф. Изобщо няма да ме гледаш.

Не е нужно, и на тъмно ще се справя, ще имам мноооооооого за пипане.

ilovedeath
12-13-2012, 17:56
Не е нужно, и на тъмно ще се справя, ще имам мноооооооого за пипане.

Или пък не.

anonymous908491
12-13-2012, 18:16
Или пък не.

Времето ще покаже.

ilovedeath
12-13-2012, 18:22
Времето ще покаже.

Или пък не.

anonymous908491
12-13-2012, 18:52
За Коледа ще ям заешко, да си знаеш.

ilovedeath
12-13-2012, 18:57
За Коледа ще ям заешко, да си знаеш.

Или пък не.

anonymous908491
12-13-2012, 19:33
OK

VictoriousOne
12-13-2012, 22:45
Не мога да се логна с главния си профил дееба...

Ех, вечната тема... приятелство между момиче и момче е възможно, но има много условия, а доста жени не ги осъзнават, защото не разбират мъжката психика, колкото и да е проста тя.

В следните ситуации лично аз съм бил или съм приятел с момиче:
-намирам я за грозна, но пък ми харесва като човек и да се мъкна с нея; но пък е грозна и никога не бих я чукал
-има някакво огромно и непреодолимо разстояние между нас
-бившата ми е бфф, защото съм бил с нея толкова дълго, че сме се изчерпали и любовно и сексуално и не бих искал да се връщам при нея, още по-малко пък тя при мене; това не винаги е възможно, защото обикновено връзките приключват с драми, но когато това не е така, защо не?
-аз съм с гадже, момичето е с гадже или и двете

Накратко, ако не искам, или не мога да я чукам, бих бил приятел с нея. Затова, жени, ако искате да сте "просто приятели" с момче, трябва да сте сигурни, че не може или не иска да ви чука. Ако знаете, че ви намира за хубава, ако и двамата сте сингъл и ако прекарвате времето си заедно, бъдете сигурни, че нещата ще ескалират и той ще ви налази, освен ако не е гей.

StringTheoryPracticist
12-14-2012, 00:18
Всъщност ми е много лесно да си представя сценарий, в който мога да съм приятел с много хубаво момиче, без да имам допълнителни намерения към нея.

На практика имам няколко момичета приятели, но не са ми много близки, а с най-близките ми от тях не сме изцяло приятелски настроени.

fUcKsMiLe
12-14-2012, 11:23
Интересно.
Благодаря за отговорите. ^__