PDA

View Full Version : Поговорки, афоризми и мъдри мисли



Ambiguous
12-13-2012, 16:33
Забелязах, че във форума за философия няма тема свързана с цитати и не можах да се сдържа да не на направя една.

READY...
SET...
GO!

"Ако притежаваш чук, си склонен да виждаш всеки проблем като пирон."

"Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем."

"Знаеш,че си създал нещо съвършено, не когато няма какво да добавиш към него, а когато няма какво да отнемеш от него."

"Когато стоиш на ръба на скалата,стъпка напред не е прогрес."

"Не е необходимо да обясняваш нещо, което никога не си казал."

"Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова."

"Често пъти съм се разкайвал, задето съм говорил,но никога, задето съм мълчал."

"Който не умее да вледее себе си, той е роб, па ако ще да владее целия свят."

"Убежденията се внушават чрез теория,а поведението се формира чрез пример."

"Лошият учител ни поднася истината,добрият ни учи да я откриваме."

"Мъдър е този, който знае не много, а необходимото."

Nam3less3
12-13-2012, 16:42
Недопустимо е да се качиш да караш Голф без да носиш Анцуг.

Слънце, въздух, сатанизъм - здрав и бодър организъм !

А оня ден едно такси ми приложи следната мъдра мисъл "Ми нямам да ти върна".

npp
12-13-2012, 17:20
"Ако притежаваш чук, си склонен да виждаш всеки проблем като пирон."

не се навивай на това, иначе после може да съжаляваш


"Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем."

така може да бъде единствено ако се родиш през първите 5-6 хилядолетия от вечността


"Знаеш,че си създал нещо съвършено, не когато няма какво да добавиш към него, а когато няма какво да отнемеш от него."

никой човек никога не е създавал каквото и да е съвършено нещо от себе си, само истинският Бог създава съвършени неща


"Когато стоиш на ръба на скалата,стъпка напред не е прогрес."

така е освен ако не си обърнат с гръб към скалата, или ако си решил да ставаш/бъдеш скачач с парашут или планер, или дори бънджи, но лично аз екстремните спортове не (смея да) ги препоръчвам на никого, защото са опасни за здравето и живота


"Не е необходимо да обясняваш нещо, което никога не си казал."

въпреки всичко все някой ден може да ти се наложи да обясняваш на някого (поне нещо от) Словото/Правдата на истинският Господ Бог


"Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова."

не е мисълта, но вършенето на духовно/религиозно беззаконие, например чрез практикуване на окултизъм, и въпреки това в вселената винаги е имало едни същества, които винаги сами по себе си са били зли, и това са явленията на "тъмнината", сиреч (познатите от Библията): "дявола", "звяра/666", "смъртта", "ада", "бесовете", и пр. - те не са създадени от истинският Бог


"Често пъти съм се разкайвал, задето съм говорил,но никога, задето съм мълчал."

да, по-добре е ако говориш, отколкото ако мълчиш, но само при условие че не си привърженик на неправда(-та), и че умееш да говориш само правдата


"Който не умее да вледее себе си, той е роб, па ако ще да владее целия свят."

никой никога не е могъл сам да владее себе си, освен единствено Бог, понеже всички останали могат да бъдат/са само марионетки в неговите ръце


"Убежденията се внушават чрез теория,а поведението се формира чрез пример."

в днешно време понятието "теория" често се асоциираше с зубренето и придобиването на знания, но истината е че само проявата на любов към останалите хора може да (на-)прави човека истински опитен за цял живот


"Лошият учител ни поднася истината,добрият ни учи да я откриваме."

а как добрият учител да те научи да я откриваш ако ти не започнеш да следваш на практика неговите напътствия?!, ако си лош и не искаш да бъдеш добър, тогава колкото и добър учител да си срещнал, това няма да ти е от полза ако не започнеш да бъдеш добър като него, а истината е че единственият истински учител е самият истински Господ Бог


"Мъдър е този, който знае не много, а необходимото."

истината е че само истинският Господ Бог знае кое е най-добро за всеки един човек в всеки един момент от вечността, всеки друг може да разбира само онова, което Той би благоволил да му даде да разбира

Doom_Stalker
12-13-2012, 17:21
Една моя мисъл (Ohh ohhh EGO ALERT!)

Животът е като една банка... Едни внасят с намерението да печелят в бъдеще, други теглят с намерението да плащат после, а накрая... всички остават прецакани. :D

npp
12-13-2012, 17:26
Една моя мисъл (Ohh ohhh EGO ALERT!)

Животът е като една банка... Едни внасят с намерението да печелят в бъдеще, други теглят с намерението да плащат после, а накрая... всички остават прецакани. :D

не и ако внасяш в "банката" на истинските Бог и Исус

Doom_Stalker
12-13-2012, 17:29
"Често пъти съм се разкайвал, задето съм говорил,но никога, задето съм мълчал."

да, по-добре е ако говориш, отколкото ако мълчиш, но само при условие че не си последовател на злото, и че умееш да говориш само правдата
Дали не си тъп, а? Всъщност именно това е потвърждение на това как изобщо не четеш, а искаш само да си напишеш профилактично глупостите. Или иначе казано, изкривяваш реалността в стремежа си да запълниш нуждата от необходимия, ежедневен, лъжовен булшит. Ти не си заинтересован от това да проповядваш някаква истина или любов, ти не искаш да убедиш някой в правотата на думите си... ти искаш да убедиш самия себе си. Защото всяка лъжа има нужда от постоянно преповтаряне за да съществува. Затова и си се хванал да отговаряш поотделно на всяка мисъл, която Ambiguous публикува.

Nam3less3
12-13-2012, 17:44
Една лъжа, повторена сто пъти, става истина.

Едно мнение на npp е трагедия, 1000 мнения са просто статистика.(не че отричам всичко написано от нпп).

npp
12-13-2012, 18:01
Дали не си тъп, а? Всъщност именно това е потвърждение на това как изобщо не четеш, а искаш само да си напишеш профилактично глупостите. Или иначе казано, изкривяваш реалността в стремежа си да запълниш нуждата от необходимия, ежедневен, лъжовен булшит. Ти не си заинтересован от това да проповядваш някаква истина или любов, ти не искаш да убедиш някой в правотата на думите си... ти искаш да убедиш самия себе си. Защото всяка лъжа има нужда от постоянно преповтаряне за да съществува. Затова и си се хванал да отговаряш поотделно на всяка мисъл, която Ambiguous публикува.

ние имахме предвид че мълчанието е типично за духовните служители/работници на "тъмнината"/неправдата, понеже те лъжат че е по-добре да се мълчи, но въобще не учат човеците на Божията правда, а иначе всячески свидетелствуват всякакви лъжепророчества, понеже не само че пишат книги, но дори и лъжепроповядват устно, а истинските Светии винаги свидетелствуват правдата от истинските Бог и Исус най-малкото с духа си

Doom_Stalker
12-13-2012, 18:23
ние имахме предвид че мълчанието е типично за духовните служители/работници на "тъмнината"/неправдата, понеже те лъжат че е по-добре да се мълчи, но въобще не учат човеците на Божията правда, а иначе всячески свидетелствуват всякакви лъжепророчества, понеже не само че пишат книги, но дори и лъжепроповядват устно, а истинските Светии винаги свидетелствуват правдата от истинските Бог и Исус най-малкото с духа си

Чак пък и лъжеш и мажеш.... Просто си признай, че от невнимание не си разбрал смисъла на мисълта.

npp
12-13-2012, 18:27
Чак пък и лъжеш и мажеш.... Просто си признай, че от невнимание не си разбрал смисъла на мисълта.

ние казахме "да, по-добре е....." в смисъла на "определено е по-добре.....", а дори и да бяхме сбъркали, смислово не сме в посланието на нашето свидетелство, защото не свидетелствуваме от себе си, но само каквото истинският Господ Бог свидетелствува чрез нас

Doom_Stalker
12-13-2012, 18:46
ние казахме "да, по-добре е....." в смисъла на "определено е по-добре.....",
Научи се да пишеш тогава. Потвърждение("ДА") след чужда мисъл, обикновено значи, че си съгласен с мисълта..... А това, че си прав според собствените си системи на оценяване и адекватност.....изобщо не се и съмнявам.


ПП: Хайде стига с тези глупости, тамън раздела живна малко, Ambiguous пусна хубава тема, а ти отново я осра с глупостите си.... че и аз ти се вързах и допълнително осрах темата.

Ambiguous
12-13-2012, 19:26
npp, не се и съмнявам, че е по силите ти да коментираш всяко мнение и да обвържеш коментара си по някакъв начин с Бог или вяра, дали това е уместно е отделен въпрос.

Ще се поддам на провокацията и ще те помоля да коментираш следващите няколко цитата на Nietzsche.

"Кратка разходка из лудницата свидетелства, че вярата не доказва нищо."

"След като съм в контакт с религиозен човек винаги си мия ръцете."

"Мъдрецът трябва да може не само да обича враговете си, но и да мрази приятелите си."

"Когато някой не е имал добър баща, той си създава такъв."

npp
12-14-2012, 08:10
Научи се да пишеш тогава. Потвърждение("ДА") след чужда мисъл, обикновено значи, че си съгласен с мисълта.....

дори и да сме неграмотни и необразовани, това никак да не те учудва, защото истинският Господ Бог избира за свои люде най-напред неграмотни и неуки хора, ето:

"А те, като гледаха дързостта на Петра и Иоана и бяха вече забележили, че са неграмотни и неучени човеци, чудеха се; и познаха, че са били с Исуса." Деяния 4: 13,

"Понеже, братя, вижте какви сте вие призваните, че между вас няма мнозина(т.е. как между вас няма такива, които са (много)) мъдри според човеците, нито мнозина(т.е. нито такива, които са (много)) силни, нито мнозина(т.е. нито такива, които са (много)) благородни. Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните; още и долните и презрените неща на света избра Бог, да(сиреч, за да посрами възвишените и благородните)! и ония, които ги няма(т.е. и онези, които според системата на човешката(666) религия са незначителни), за да унищожи тия, които ги има(т.е. за да унищожи онези, които са велики според нея)" 1 Коринтяни 1: 26-28

и все пак граматичните правила, които представяш са според твоите си ограничени разбирания, "да" е и наречие в смисъла на: "определено", "действително", "наистина", "разбира се", "вярно", и пр.

defender
12-14-2012, 08:26
"Вяра без правилно познание за Бог е суеверие!"

npp
12-14-2012, 08:38
npp, не се и съмнявам, че е по силите ти да коментираш всяко мнение и да обвържеш коментара си по някакъв начин с Бог или вяра, дали това е уместно е отделен въпрос.

ние не уповаваме на себе си, но само на Онзи, Който наистина е самият истински Бог Отец чрез самият истински Господ Исус Христос, а след като идвате да "цапате" в темите за вярата, ние също имаме право да дойдем и да свидетелствуваме в вашите теми, които не са за вяра


Ще се поддам на провокацията и ще те помоля да коментираш следващите няколко цитата на Nietzsche.

а на нас истинският Господ Бог ни дава да отговорим в този случай, независимо от кого са цитатите и дали въобще са цитати от някого


"Кратка разходка из лудницата свидетелства, че вярата не доказва нищо."

правилната вяра свидетелствува за това че има истински Господ Бог и го доказва, и дори вече го е доказала, а това че има душевно болни хора не е заради нея, но поради системата на духовното/религиозното беззаконие, понеже точно тя докарва злините на света


"След като съм в контакт с религиозен човек винаги си мия ръцете."

по подобен начин са постъпвали фарисеите като са имали традиция да си мия ръцете с познатото от науката химия съединение H2O(диводороден оксид), а ние се мием чрез Словото на истинският Господ Бог, но не за да спасим себе си, а за да допринасяме за спасението на всички човеци за вечен живот в Него


"Мъдрецът трябва да може не само да обича враговете си, но и да мрази приятелите си."

да мразиш приятелите си е едно от най-безсмислените неща на света, но да се пазиш от такива, които по един или друг начин се явяват като твои приятели, е добре, особено ако ти също пазиш другите хора от себе си, или по-точно казано, от злото, което би могъл да им причиниш


"Когато някой не е имал добър баща, той си създава такъв."

няма нужда да създаваш, защото още от самото начало на вечността има един такъв, и Той е Небесният Бог Отец, Който винаги е абсолютно добър и никога зъл, обаче на човек, който е решил да вярва в Него, може да му се наложи да се развива в правилната вяра

npp
12-14-2012, 08:44
"Вяра без правилно познание за Бог е суеверие!"

не е необходимо толкова познание колкото правилна вяра, а правилната вяра е най-малкото въпрос на внимателно отношение в вярата

defender
12-14-2012, 09:28
абе нпп, ти знаеш ли досега горе-долу колко човека си "спасил" и как точно ги спасяваш - черпиш ги с шоколадови вафли ли.
Кой ти каза, че ти вече си се спасил и че сега имаш дарбата и привилегията да спасяваш другите.

Doom_Stalker
12-14-2012, 11:08
и все пак граматичните правила, които представяш са според твоите си ограничени разбирания, "да" е и наречие в смисъла на: "определено", "действително", "наистина", "разбира се", "вярно", и пр.

Напълно е възможно да съм в грешка, и затова забележката ти е приета. Всъщност няма грешка, а различия във възприемането и влагането на смисъл в думите.... Въпрос на семантика.

Всъщност между това което ти си написал, и това което аз съм прочел има огромна разлика.Сигурен съм, че всичките тези неща, които пишеш, в главата ти правят абсолютно логичен смисъл. Дали аз съм недостатъчно знаещ и разбиращ за да ги видя по твоя начин, или просто твоя начин е напълно малоумен.... това вече не знам.

npp
12-14-2012, 13:54
абе нпп, ти знаеш ли досега горе-долу колко човека си "спасил" и как точно ги спасяваш - черпиш ги с шоколадови вафли ли.
Кой ти каза, че ти вече си се спасил и че сега имаш дарбата и привилегията да спасяваш другите.


нима очакваш двама свидетели да спасят цяло човечество, след като те са само свидетели?!, но не е ли целта колкото се може повече вярващи да допринасят за спасението в истинският Господ Бог?!, на свидетелите им е дадено да свидетелствуват Неговото Слово, но никъде в Писанието не пише че това е всичко, и че не е необходимо повече, нима очакваш истинският Бог да се задоволи само с свидетелството на своите двама свидетели?!, и ако това беше достатъчно, тогава нямаше ли Той вече да е спасил целият свят за изминалите хилядолетия?!

Ambiguous
12-14-2012, 14:37
ние не уповаваме на себе си, но само на Онзи, Който наистина е самият истински Бог Отец чрез самият истински Господ Исус Христос, а след като идвате да "цапате" в темите за вярата, ние също имаме право да дойдем и да свидетелствуваме в вашите теми, които не са за вяра
а на нас истинският Господ Бог ни дава да отговорим в този случай, независимо от кого са цитатите и дали въобще са цитати от някого

Нима казваш, че когато няколко човека са постнали коментари в теми за вяра, обеснявайки къде аргументите ви не издържат, ти си се почуствал накърнен и до ден днешен си чакал възмездие? Решението което си генерирал е да коментираш мисли на хора по-добри философи от мен и теб, като ги изкарваш извън предназначения им смисъл и по абсолютно изкуствен начин намесваш в коментара си Джийзъс или Бог.

Ако се чувстваш засегнат, мисля че е време да отидеш и да се помолиш на своя Бог, защото си прегрешил опитвайки се да отмъщаваш, без значение колко детинска е причината.

Също така, това не е фен клуб на атеистите, това е тема за "Поговорки, афоризми и мъдри мисли" и няма ограничение мъдрите мисли да бъдат строго нерелигиозни, така че с тези детински прояви правиш сам себе си и своя Бог за смях.

http://img171.imageshack.us/img171/6924/1355081432846.png

lubovvv
01-09-2013, 11:05
Бих желала в тази тема да чета САМО мъдри мисли, а не слабоумни коментари към всяка мисъл.

"Когато искаш нещо достатъчно силно, цялата вселена ти съдейства, за да го постигнеш"

Nam3less3
01-09-2013, 14:18
Бих желала в тази тема да чета САМО мъдри мисли, а не слабоумни коментари към всяка мисъл.

"Когато искаш нещо достатъчно силно, цялата вселена ти съдейства, за да го постигнеш"Ами тогава не пиши слабоумни мисли.

zeleniq_domat
01-30-2013, 04:36
Животът е като покера. Залагаш на това, което вярваш, че ще ти донесе щастие. Можеш да залъжеш другите да заложат повече, отколкото сами биха заложили. Жалко, че слепите карти не играят.
Моя мисъл, дали е мъдра вие ще кажете... :D

RagioL
02-01-2013, 14:39
Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека....

Fraximus
02-03-2013, 21:20
"Нищо не си отива, докато не ни научи на това, което трябва да знаем."

"Говори, че да те видя."