PDA

View Full Version : За или против легализирането на марихуанта



Страници : [1] 2

Justinda.01
12-14-2012, 23:41
За или против легализирането на какъвто и вид дрога било то тежка или лека ,аз разбра се съм против :)

haritov
12-15-2012, 10:22
против

Makenzi97
12-15-2012, 20:11
За легализирането и на лека и на тежка дрога. Нека отпадъчния материал се самоунищожи.

Ambiguous
12-22-2012, 19:00
За легализирането на марихуаната, защо в описанието си писала нещо съвсем друго не знам.

Не мисля, че има нужда да се обсъжда факта, че алкохола и цигарите са значително по-вредни, а причината поради която марихуаната е с такъв статут е поради корпоративни интереси.

Game_Fan98
12-22-2012, 19:14
против

haritov
12-23-2012, 12:18
За легализирането на марихуаната, защо в описанието си писала нещо съвсем друго не знам.

Не мисля, че има нужда да се обсъжда факта, че алкохола и цигарите са значително по-вредни, а причината поради която марихуаната е с такъв статут е поради корпоративни интереси.
искам факти и доказателства снимки статии научни заключения
сега да не ми постнеш някоя новинарска статия написана от някой журналист
покажи ми някакво научно заключение направено от човек който има познания

успех с търсенето няма да ти е лесно

Амфетка
12-23-2012, 12:27
ЗА легализирането на марихуаната ;)

Pedigree
12-23-2012, 18:34
Не е вреден козът, а? Хахах.
Пуша от 5-6 години, да не кажете, че не му разбирам, хаха.
И не циврете, че алкохолът е легален, а масурът не е. Козът води до демотивация. За употреба от време на време не е кой знае какъв проблем, да, но тук идва тънкият момент, че много къс процент от употребяващите го пушат рядко. Повечето пушат всеки ден и не ги бърка, и не им се занимава с ежедневните "простотии", които в повечето случаи далеч не са простотии. Там е целият филм, не става въпрос за това, че умрели от марихуана няма.

Ambiguous
12-23-2012, 23:12
искам факти и доказателства снимки статии научни заключения
сега да не ми постнеш някоя новинарска статия написана от някой журналист
покажи ми някакво научно заключение направено от човек който има познания

успех с търсенето няма да ти е лесно

Искаш научни статии които уповестяват как наркотрафика обслужва корпоративни интереси?

http://img802.imageshack.us/img802/8541/getaloadofthisguy.jpg

Oтностно осталаното копирал съм първият източник който изле, дали ще ти хареса източника не може да ме интересува по-малко.

Ето за марихуаната:
http://alcoholism.about.com/od/pot/a/effects.-Lya.htm
човек ще си каже "Брей колко лошо!", но нека го сравним с цигарите.
http://www.cdc.gov/tobacco/data_statistics/fact_sheets/health_effects/effects_cig_smoking/

Дори няма да обсъждам дозите в които се консумира едното и другото.

Ukhtar
12-24-2012, 09:20
За декриминализация с оглед на това ушев да не симулира дейност, като закопчава пубери с по 0.5

Против легализация

xXxAngerfisTxXx
01-27-2013, 21:53
Не е вреден козът, а? Хахах.
Пуша от 5-6 години, да не кажете, че не му разбирам, хаха.
И не циврете, че алкохолът е легален, а масурът не е. Козът води до демотивация. За употреба от време на време не е кой знае какъв проблем, да, но тук идва тънкият момент, че много къс процент от употребяващите го пушат рядко. Повечето пушат всеки ден и не ги бърка, и не им се занимава с ежедневните "простотии", които в повечето случаи далеч не са простотии. Там е целият филм, не става въпрос за това, че умрели от марихуана няма.
защо тревомани живота ви е толкова шибан, че за да ви е яко пушите трева... да ва еба и наркоманите гадни...

Delvecchio
01-27-2013, 22:09
Не е вреден козът, а? Хахах.
Пуша от 5-6 години, да не кажете, че не му разбирам, хаха.
И не циврете, че алкохолът е легален, а масурът не е. Козът води до демотивация. За употреба от време на време не е кой знае какъв проблем, да, но тук идва тънкият момент, че много къс процент от употребяващите го пушат рядко. Повечето пушат всеки ден и не ги бърка, и не им се занимава с ежедневните "простотии", които в повечето случаи далеч не са простотии. Там е целият филм, не става въпрос за това, че умрели от марихуана няма.
Абсолютно.При редовна употреба придобиваш един характерен вид,който бих нарекал ''shaggy от scooby doo'' :D

bubkaa93
01-27-2013, 22:11
Аз съм ЗА! Защото след легализирането на марихуаната употребата рязко ще падне,като пример мога да дам Холандия.

Mo6no
01-28-2013, 16:37
Не пуша марихуана, а наркотици от всякакъв род са ми крайно противно. Но в крайна сметка тя не е чак толкова вредна, а същевременно нелегалността и я прави далеч по-вредна. Затова съм категорично "ЗА" легализацията за български граждани, но само при строг контрол. Знам, че извън тийн форум и сред възрастни позицията ми е по-непопулярната и трудна за възприемане. Но тя е по-интелигентната и вярната и би довела до по-големи ползи за всички Ето и защо:

1. Въвежда се по-строг контрол. Държава може да следи продажбата и да се взимат съответните мерки
2. Когато е в легализирани дрогерии, тя със сигурност ще е далеч по-качествена от тази на улицата, където на хората често им се пробутват какви ли не далеч по-вредни боклуци
3. Ако марихуаната е легална има нов психологически момент, който води до вредите от наркотиците като цяло. Всички възрастни хора и институции облъчват колко брутално вредна е марихуаната, а същевременно аверчета на младия и податлив тийнейджър му казват, че нищо не ти става от употребата на този наркотик. Така младежът пробва и установява, че в действителност не ти става нищо - марихуаната е не особено по-вреден наркотик от алкохола и цигарите. Тогава младежът спира да вярва на институциите и това, че наркотиците са вредни. И в даден момент от средата му, която има сблъсък с дилъра, който продава и други неща, се сблъсква с по-сериозни наркотици. В този момент обаче той не вярва на "глупостите", че те са кой-знае колко вредни и ги пробва и така се започва порочният кръг именно заради, който упрекват марихуаната
4. Прекъсва се връзката с дилъра на улицата, който освен марихуаната, може да ти продаде какви ли не далеч по-твърди наркотици, така се ограничава кръга от лица, които имат достъп до тях
5. Огромни парични потоци няма да отиват в организираната престъпност, която с тях може да финансира и далеч по-сериозни престъпления.
6. Вместо това ще отиват в държавата. Поради нелегалността цената на марихуаната е завишена неимоверно спрямо производствената цена. Разликата в тези огроомни печалби могат да се влеят в държавния бюджет чрез високи акцизи. Нека тези пари вместо да отиват в престъпници, да бъдат пренасочени и ползвани от държавата за полезни за обществото начинания

magneticfields
02-09-2013, 14:34
За, въпреки че не пуша.

Quid
03-04-2013, 14:40
Не пуша марихуана, а наркотици от всякакъв род са ми крайно противно. Но в крайна сметка тя не е чак толкова вредна, а същевременно нелегалността и я прави далеч по-вредна. Затова съм категорично "ЗА" легализацията за български граждани, но само при строг контрол. Знам, че извън тийн форум и сред възрастни позицията ми е по-непопулярната и трудна за възприемане. Но тя е по-интелигентната и вярната и би довела до по-големи ползи за всички Ето и защо:

1. Въвежда се по-строг контрол. Държава може да следи продажбата и да се взимат съответните мерки
2. Когато е в легализирани дрогерии, тя със сигурност ще е далеч по-качествена от тази на улицата, където на хората често им се пробутват какви ли не далеч по-вредни боклуци
3. Ако марихуаната е легална има нов психологически момент, който води до вредите от наркотиците като цяло. Всички възрастни хора и институции облъчват колко брутално вредна е марихуаната, а същевременно аверчета на младия и податлив тийнейджър му казват, че нищо не ти става от употребата на този наркотик. Така младежът пробва и установява, че в действителност не ти става нищо - марихуаната е не особено по-вреден наркотик от алкохола и цигарите. Тогава младежът спира да вярва на институциите и това, че наркотиците са вредни. И в даден момент от средата му, която има сблъсък с дилъра, който продава и други неща, се сблъсква с по-сериозни наркотици. В този момент обаче той не вярва на "глупостите", че те са кой-знае колко вредни и ги пробва и така се започва порочният кръг именно заради, който упрекват марихуаната
4. Прекъсва се връзката с дилъра на улицата, който освен марихуаната, може да ти продаде какви ли не далеч по-твърди наркотици, така се ограничава кръга от лица, които имат достъп до тях
5. Огромни парични потоци няма да отиват в организираната престъпност, която с тях може да финансира и далеч по-сериозни престъпления.
6. Вместо това ще отиват в държавата. Поради нелегалността цената на марихуаната е завишена неимоверно спрямо производствената цена. Разликата в тези огроомни печалби могат да се влеят в държавния бюджет чрез високи акцизи. Нека тези пари вместо да отиват в престъпници, да бъдат пренасочени и ползвани от държавата за полезни за обществото начинания
Споделям на 100%.
А и бих добавил, че това би стимулирало туризма и бизнесът в страната.
Жив пример за това си е Холандия и по-точно Амстердам, та то там кафенетата/сладкарници от този сорт са буквално на по няколко метра едно от друго. Както и да го извъртаме Амстердам се посещава с две главни цели: наркотици и проституция..

Ivaaaaa
03-05-2013, 07:47
ПРОТИВ

Chacho
03-05-2013, 08:16
За декриминализацията. Подкрепям и легализацията, но не ми се струва реалистична на този етап. Искам да си нося спокойно някви дребни количества в себе си, не съм престъпник.

Диалозите в медиите по темата стават все по-отчайващи.

Aeternal
03-05-2013, 12:30
Аз съм за легализацията на всичко.
Хората трябва да са свободни да си унищожават живота както си искат.
Легално-нелегално, който иска пак се друса. Сегашната система само пълни нечии джобове.
Или пък да забранят всичко, и алкохола и цигарите. Малко хора ли са убили?

Chacho
03-05-2013, 12:57
Или пък да забранят всичко, и алкохола и цигарите. Малко хора ли са убили?

Жиците също.

DoctorSatan666
03-05-2013, 14:12
http://prikachi.com/images/309/5953309A.jpg

haritov
03-05-2013, 20:40
Аз съм за легализацията на всичко.
Хората трябва да са свободни да си унищожават живота както си искат.
Легално-нелегално, който иска пак се друса. Сегашната система само пълни нечии джобове.
Или пък да забранят всичко, и алкохола и цигарите. Малко хора ли са убили?
ми дай да убием още повече с тревата не ни стига едно зло та още едно

нали сещате че ако я направят легална някви 16 17годишни пубери ще си я взимат като топъл хляб още по-лесно
не ми говорете за пълнолетие аз ако съм дилър няма да спре да му я дам макар и незаконно просто няма да се крия че я продавам

Aeternal
03-05-2013, 20:59
ми дай да убием още повече с тревата не ни стига едно зло та още едно

нали сещате че ако я направят легална някви 16 17годишни пубери ще си я взимат като топъл хляб още по-лесно
не ми говорете за пълнолетие аз ако съм дилър няма да спре да му я дам макар и незаконно просто няма да се крия че я продавам
Ако си дилър ще фалираш, щото тоя плевел расте на всякъде....

haritov
03-06-2013, 05:51
Ако си дилър ще фалираш, щото тоя плевел расте на всякъде....
мда всеки има в задния си двор

Chacho
03-06-2013, 08:18
ми дай да убием още повече с тревата не ни стига едно зло та още едно

Че кой мре от трева?

haritov
03-06-2013, 08:37
Че кой мре от трева?

то и цигарите не убиват рака го прави

Ukhtar
03-06-2013, 15:31
Само още тревомани ни трябват, че легализация...

DoctorSatan666
03-07-2013, 11:35
Само още тревомани ни трябват, че легализация...

420 blaze it faggot!

http://www.youtube.com/watch?v=sO7VP34n2Ps

defender
03-07-2013, 11:52
"Пушенето на марихуана довежда до състояние на замечтаност, при което идеите изглеждат несвързани, неочаквани и свободно течащи. Времето, цветът и пространствените възприятия могат да бъдат променени. Общо се създава едно висше усещане за блаженост и отпускане.
Много от психическите ефекти са в началната фаза на приемане на наркотика. Възможностите за общуване и движение са до наслада... дълбоките възприятия и пътища за провеждането им са увредени, а чувството за време е засегнато с всички рискове, произтичащи от това - шофиране, работа със сложно оборудване и т.н. Апетитът често се увеличава. Психичните симптоми могат да бъдат изострени и техните прояви дори е възможно да се засилят до шизофренични."

ПП: Марихуаната никога не трябва да бъде легализирана, защото така хората губят връзка с реалността, губят отговорност за действията си. (а това може да има неблагоприятни последици не само за тях но и за останалите хора.)

Chacho
03-07-2013, 12:01
^Краткотрайни ефекти.

defender
03-07-2013, 12:03
^
ами пуши си вкъщи тогава, аз не искам по улицата масово да започна да срещам такива неадекватни хора (колкото и да е за кратко) ................... от тях не знаеш какво можеш да очакваш.

Chacho
03-07-2013, 12:06
^
ами пуши си вкъщи тогава, аз не искам по улицата да масово да срещам такива неадекватни хора (колкото и да е за кратко) ................... от тях не знаеш какво можеш да очакваш.

Че аз вкъщи си пуша. Пък и напушен мога да се държа прилично адекватно.

defender
03-07-2013, 12:07
не всички са като тебе, а и зависи от обстоятелствата, не всички са добронамерени, на някой това може да послужи за отключване на някаква агресия................... както става на футболен мач например, някои хора като се смесят с тълпата и си мислят че могат да си правят всичко и невинни хора страдат, като едно момиче дето и хвърлиха бомбичка върху главата.

ПП: някои хора излизат извън бариерата дори.............. хихи.......... тай си знае кой (бариерния бос).

Chacho
03-07-2013, 12:08
Сякаш слушам за алкохола.

defender
03-07-2013, 12:13
при алкохола все пак си има някаква допустима доза, не е точно като при тревата.

на тебе приятно ли ти е да гледаш пияници по улицата как се тръшкат............... като ги видиш не ги ли заобикаляш на 20 метра.

Chacho
03-07-2013, 13:02
на тебе приятно ли ти е да гледаш пияници по улицата как се тръшкат............... като ги видиш не ги ли заобикаляш на 20 метра.

Неприятно ми е, но досега не съм виждал същото от тревомани. Според мен от пушенето на трева никой не става по-опасен. Ако по принцип човека си е сбъркан, тогава да.

defender
03-07-2013, 13:07
Неприятно ми е, но досега не съм виждал същото от тревомани.

ами за тази работа си има специалисти да решават дали е така,

а ти просто говориш пристрастно. ...................... тука всеки стана психолог братче.

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:08
не всички са като тебе, а и зависи от обстоятелствата, не всички са добронамерени, на някой това може да послужи за отключване на някаква агресия...................

Пхахахахаха. АХахахахахах.... Нямам думи.

Ти изобщо бил ли си в компания с напушалки? Изобщо някакъв досег с напушен човек? Или говориш както ти е удобно?

defender
03-07-2013, 13:14
дръж се прилично бе рокер ..................... ти и ненапушен си заплаха за обществото, като ти чета философиите..................... нищо чудно как преди време съветваше едно депресирано момиче във форума да се самоубие та ти сложиха бан.

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:21
дръж се прилично бе рокер ..................... ти и ненапушен си заплаха за обществото, като ти чета философиите..................... нищо чудно как преди време съветваше едно депресирано момиче във форума да се самоубие та ти сложиха бан.

А да, спомням си.... Сладко тролене беше....

defender
03-07-2013, 13:26
тролене а, това го кажи на момичето, ама само за тролене предупреждение и бан не слагат
(добър опит да се оневиниш) ............................

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:27
ей затова напушения може да си мисли че троли, докато всъщност причинява вреда на околните.

То именно причиняването на вреда е забавното в троленето... Duhhh.

defender
03-07-2013, 13:30
ей чакай бе, това го изтрих бе, ти веднага се възползва

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:33
Е както и да е, пак важи. Тролене си беше, но доколко шегата може да нарани някой не ме интересува. Даже обратното - колкото повече се нарани, толкова по-добре.

defender
03-07-2013, 13:35
Е както и да е, пак важи. Тролене си беше, но доколко шегата може да нарани някой не ме интересува. Даже обратното - колкото повече се нарани, толкова по-добре.
защо да е по-добре

ПП: мисля че сега е време да се появи човека на любовта, невероятният "свидетел на словото" npp ............... тарааааааааааа

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:38
защо да е по-добре

Щото това е смисъла на троленето, да нараниш нечие емоционално състояние.

defender
03-07-2013, 13:40
не може ли смисъла на троленето да е да му купиш телевизор примерно. ................. пак се поставяш в някакви рамки, което противоречи на философията ти.

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:43
не може ли смисъла на троленето да е да му купиш телевизор примерно. ................. пак се поставяш в някакви рамки, което противоречи на философията ти.

Не може ли смисъла на коментирането ти в този форум да е мълчание вместо задаване на малоумни въпроси?

defender
03-07-2013, 13:49
ами може, но лошото е че ти си се объркал, че ти определяш правилата.

Chacho
03-07-2013, 13:53
ами за тази работа си има специалисти да решават дали е така,

а ти просто говориш пристрастно. ...................... тука всеки стана психолог братче.

Кои специалисти? Мене ми е писнало да слушам експерти, които ми коментират марихуаната като стълба към тежката дрога. Взимат 200 човека, които взимат тежки наркотици и ги питат колко от тях са взимали марихуана преди това и вадят резултат. Ами ако ги питаме колко от тях са яли агнешко месо преди да взимат тежки наркотици?

Има един професор от НБУ, който говори открито по темата от години в медиите. Той се застъпва за медицинската марихуана. Виж колко се слуша мнението на специалистите и колко са компетентни тия, които накрая взимат решенията.

defender
03-07-2013, 13:55
Кои специалисти? Мене ми е писнало да слушам експерти, които ми коментират марихуаната като стълба към тежката дрога. Взимат 200 човека, които взимат тежки наркотици и ги питат колко от тях са взимали марихуана преди това и вадят резултат. Ами ако ги питаме колко от тях са яли агнешко месо преди да взимат тежки наркотици?.

Сигурен ли си за нещата които говориш, или просто го изстреля, доволен от отговора си.

така ли трябва да изглеждат хората по улиците или в училище............. и представяш ли си това да стане легално.

http://vbox7.com/play:7cab20d92c

http://vbox7.com/play:605b1e76de

DoctorSatan666
03-07-2013, 14:03
ами може, но лошото е че ти си се объркал, че ти определяш правилата.

http://prikachi.com/images/392/5961392b.jpg


ПП: Chacho, откажи се, не можеш да спориш с такъв ретард. Просто си обречен рано или късно да те принизи на своето ниво(на свърх-малоумие) и там да те победи с опит. Спасявай се докато можеш.

DoctorSatan666
03-07-2013, 14:09
http://www.youtube.com/watch?v=vX1CvW38cHA

defender
03-07-2013, 14:14
докторе, кога ще си махнеш акупунктурата на лицето уе........................ докога ще те държи напушването братче

defender
03-07-2013, 14:20
я виж кво става

http://vbox7.com/play:216ce032

ти летиш ли бе докторе?


ПП: това обществено поведение ли искате да бъде лагализирано.
летящи хора по шосета и градинки

DoctorSatan666
03-07-2013, 14:36
Как се чувствам, когато съм напушен на публично място... :D

http://www.youtube.com/watch?v=uOmtVFQ3WF8

Chacho
03-07-2013, 15:20
defender, тези клипчета нямат нищо общо с реалността. Иначе заставам зад думите си от коментара. Имаше един професор от НБУ, който от години говори за медицинската марихуана в телевизията. Пусни си няколко от интервютата му (нещо не мога да ги изровя в момента, но в БНТ и БТВ се е явявал и май е участниик в движение "Промена". Погледни му събеседниците и прецени колко са компетентни. Той си реве в последните интервюта да разговаря със специалисти, не с идиоти.

В допълнение на неговата гледна точка, исканията ми за декриминализация са на базата на легалността на алкохола и цигарите. Криминализира се личната доза, понеже използват дилърите използват малолетни да продават в малки количества. Но тва не е решение, тва е компенсация за некадърността за борба с организираната престъпност. Законовата промяна не засегна наркобосовете, засегна разни цивилни граждани, които пушат по джойнт на ден и бяха заклеймени за престъпници с несъизмерими наказателни мерки.

А това, че марихуаната прави употребяващите я опасни, е пълна глупост. Къде е доказана такава връзка? Кой ефект от нея те води на такива мисли? Кога ти се е случило тревоман да ти причини нещо и защо го дължиш на тревата? Последно са говорили, че марихуаната превръща хората в изроди в началото към средата на миналия век, когато пропагандата я е забранила. От днешна гледна точка това са абсурди.

Сега, с много умно измислените закони, които държат нещата под контрол, като ни хванаха милицаите 3ма човека с 1 цигара ни измуфтиха за 50тина лева под масата и забравиха за случая. Нито аз, нито те ме възприемаха като престъпник. По-скоро като касичка. Явно съм бил много страшен, щом без тест не успяха да преценят напушени ли сме или не.

Aeternal
03-07-2013, 17:39
defender, ти представяш ли си кво ще стане, ако тва стане легално и такива плъзнат по улиците?

http://www.youtube.com/watch?v=tZmDWltBziM

DoctorSatan666
03-07-2013, 18:31
А вижте какво става от легализацията на религията ....

http://www.youtube.com/watch?v=T9eP5eiQeS4

Нима искате такива да плъзнат по улиците? Забранете религията!

DoctorSatan666
03-07-2013, 18:56
А такова ли трябва да е поведението на днешната младеж по улиците?

http://www.youtube.com/watch?v=zxLD041uzls

Забранете скейтовете!!!

------------------------------
Надявам се да схванахте иронията. Дефендъре, по-малоумно същество от теб няма никъде.

defender
03-07-2013, 18:58
^
^
така е, такива вандалщини не са присъщи за истински вярващи хора. Затова такива вандалски прояви са наказуеми и не са легализирани ....................... не са толерират и от Църквата..................

Falstad
03-07-2013, 19:03
Против.

defender
03-07-2013, 19:03
А такова ли трябва да е поведението на днешната младеж по улиците?

http://www.youtube.com/watch?v=zxLD041uzls

Забранете скейтовете!!!



Това са хора в адекватно съзнание и мисъл и могат да се контролират, те осъзнават какво вършат и носят отговорност за постъпките си.................... за разлика от тревосмукачките .............. които често губят представа за реалност и адекватност това са фактори които вече не зависят напълно от тях, когато са в такова състояние, действията им ставан непредсказуеми.

Aeternal
03-07-2013, 19:17
А вижте какво става от легализацията на религията ....

Нима искате такива да плъзнат по улиците? Забранете религията!
Бе ти луд ли си, ако няма крави няма да има мляко.

defender
03-07-2013, 19:21
ти като не си крава да не би да си постигнал нещо съществено................. ами тогава с кво се хвалиш.

Aeternal
03-07-2013, 19:25
Постигнал съм, преди час и 31 минути пръднах и се оригнах едновременно.
Тъй тъй си се разписал, как ще коментраш неадекватите наркомани в видеото което постнах по-горе?

DoctorSatan666
03-07-2013, 19:36
Който разбрал иронията, разбрал...

defender
03-07-2013, 19:40
^
че важно ли е
тая ирония май само за тебе е важна.

DoctorSatan666
03-07-2013, 19:50
Просто в момента си butthurt-нат понеже използвах собствените ти аргументи срещу теб. Ти твърдиш че Инквизицията и Кръстоносните походи нямат нищо общо с обикновения вярващ християнин. Е, аз пък ти казвам че вандалските прояви и налудничавото поведение нямат нищо общо със средностатистическия тревоман, още по-малко пък с нередовния пушач. Само дето има една малка разлика - ежедневно хората се убиват в името на религията, милиони хора умират от алкохол, а и убиват други след употребата му. А сравнени с тях, проявите на тревоманите и вредите от марихуаната са нищожни.

defender
03-07-2013, 19:56
нищожни
ами защото не е легализирана.

DoctorSatan666
03-07-2013, 20:03
нищожни
ами защото не е легализирана.

Нивата на олигофрения достигат критична точка..... Системите фалират... !?@#$ERROR302@#%#

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/396/294/25d.gif

Aeternal
03-07-2013, 20:03
нищожни
ами защото не е легализирана.
Щото пък са много малко местата където е легална.

defender
03-07-2013, 20:09
Щото пък са много малко местата където е легална.
ама като се знае, че не е легализирана и повечето си стоят вкъщи докато се поосвестят малко.


...

Разнообразните ефекти на канабиноидите върху централната нервна система включват:

еуфория
панически пристъпи
затруднено разбиране
променено чувство за време
параноя
тревожност
променена когнитивност
нарушен процес на заучаване
нарушена памет
нарушени възприятия
нарушена преценка
деперсонализация
объркване
амнезия
и халюцинации

и ти искаш всичко това да се легализира........... нека да мислим разумно, хайде изчисти всички матрици, модели и мисли.......................... ама май от матрицата на марихуаната нещо не можеш се отърва.................. затва така подскачаш.

Quid
03-07-2013, 20:18
В Холандия като е легализирана да не би да има негативни последици? Напротив даже..
Defender не съм сигурен дали някога изобщо си срещал човек употребявал марихуана или всичкото ти знание се осланя на прочетеното тук таме?

defender
03-07-2013, 20:21
вярвайте на "науката", нали атеистите вярват на "науката", ама май само когато им отърва..................... шмекери.

Quid
03-07-2013, 20:23
Как по-точно реши, че съм атеист?
Вярвам на опита си в случая. А и по-горе не видях да пише "агресия" или нещо подобно.

defender
03-07-2013, 20:27
^
аз не съм се обръщал лично към никой, защо го прие лично.

Quid
03-07-2013, 20:31
Ами аз не съм атеист, но съм "за" легализирането на марихуаната по ред причини.
So.. Your argument is invalid.

defender
03-07-2013, 20:33
ами добре значи обръщението ми не се отнася за тебе................ ти май сам искаш да се вкарваш в някакви конфликти.

Aeternal
03-07-2013, 20:36
Който разбрал иронията, разбрал...

Аз чак сега хванах иронията..
defender-а e друсан и неадекватен!

Quid
03-07-2013, 20:44
ами добре значи обръщението ми не се отнася за тебе................ ти май сам искаш да се вкарваш в някакви конфликти.

Исках да ти покажа, че изказването ти беше безсмислено(за това за атеистите)

defender
03-07-2013, 20:45
defender-а e друсан и неадекватен!

хаха, и представяш ли си, вие точно това искате да легализирате...................... а сега се възмущавате.


ПП: къде изчезна Доктор МариХуан (вторият мъж на госпожица КанабисоЛина), че без него спадна пауъра.

Aeternal
03-07-2013, 21:38
хаха, и представяш ли си, вие точно това искате да легализирате...................... а сега се възмущавате.

Наистина....
намали кофеина че е дразнещо.

haritov
03-07-2013, 22:22
В Холандия като е легализирана да не би да има негативни последици? Напротив даже..
Defender не съм сигурен дали някога изобщо си срещал човек употребявал марихуана или всичкото ти знание се осланя на прочетеното тук таме?

тя за тва е забранена в цял свят щото е много полезна
деца едно време пиехме лимонада която мислехме за уиски солетите бяха цигари а гроздовия сок вино не пушехме цигари не употребявахме наркотици и тн бяхме здрави
сега някви 16г пубери дето не знаят къде ги сърби ми говорят за тревица и колко хубава била
не стига че всеки трети пие по 2 литра бира на ден количество което пия поне 1 месец прави секс като заек и пуска теми в един сайт да пита дали е бременна и същата ''бременна''на 15г има повече опит от порно актриса и ми разправя колко яко било да се правят свирки и да гледаш момчето в очите о.0 други пък крещят българи юнаци и вандалстват по протести някои даже не се прибират с дни
какво да ви кажа другите страни правилно ни мислят за някакви диваци защото ние сме диваци вижте на какво дередже сме всичката ни хубава дай и наркотиците да направим легални

само аз ли мисля че от тва поколение нищо хубаво няма да излезе?

Aeternal
03-07-2013, 22:40
Абе haritov тъй като те гледам си май и против секса. Да земат да го забранят и него?

haritov
03-07-2013, 22:43
Абе haritov тъй като те гледам си май и против секса. Да земат да го забранят и него?


или си идиот или се правиш много успешно на такъв

я виж за какво говоря

Aeternal
03-07-2013, 23:01
или си идиот или се правиш много успешно на такъв

я виж за какво говоря
Кво да ти обяснявам човек..
Алкохола и цигарите са забранени за лица под 18години, ти сам си написа кво е положението.

haritov
03-07-2013, 23:06
Кво да ти обяснявам човек..
Алкохола и цигарите са забранени за лица под 18години, ти сам си написа кво е положението.
според теб ако легализираме марихуаната(направим я по-достъпна) в каква насока ще тръгнат нещата положителна или отрицателна

Quid
03-08-2013, 04:10
haritov аз не употребявам наркотици.
А легализирането може само да позволи на държавата по-строг контрол в-у марихуаната.

defender
03-08-2013, 09:01
от това, че не се легализира, по-строг контрол здраве.

ако искаш дай да легализират и кражбите, че държавата да има по-строг контрол.............

haritov
03-08-2013, 09:35
haritov аз не употребявам наркотици.
А легализирането може само да позволи на държавата по-строг контрол в-у марихуаната.

пич лекарства със зелена рецепта ги взимам без такава че после само им махаме етикета и ги държим дето си искаме
и проверяващите нищо не могат да направят ти искаш по-строг контрол
направиш ли нещо по-достъпно контрола ще е на книга в тая страна слез на земята

Chacho
03-08-2013, 11:01
пич лекарства със зелена рецепта ги взимам без такава че после само им махаме етикета и ги държим дето си искаме
и проверяващите нищо не могат да направят ти искаш по-строг контрол
направиш ли нещо по-достъпно контрола ще е на книга в тая страна слез на земята

Е й, боли ме хуя, че някви хора не спазват закона. Не нося отговорност аз за това, че мен да ощетяват за нечия некадърност или неразумност. Подобно на вечерния час в студентски град, който се предлагаше. Щото някви си там се избиват, ще ми забраняват, при все че съм пълнолетен, да излизам вечерно време. И то само защото живея в някакъв си квартал, а някви връстници с мозъчна кастрация ще имат право, щото живеят през 10 улици разбираш ли. Щом има хора, които спокойно излизат и си пият на публични места, искам подобно на тях да излизам и да си пуша тревата на публични места.

Не може да има органи, които да се грижат за реда в държавата и да си позволяваме да им отменяме работата чрез закони, които да ограничават гражданите. Ако всеки бъде държан сам под ключ вкъщи, без право да излиза, ще изчезнат и убийствата. Сам прецени дали е правилно.

haritov
03-08-2013, 11:03
Е й, боли ме хуя, че някви хора не спазват закона. Не нося отговорност аз за това, че мен да ощетяват за нечия некадърност или неразумност. Подобно на вечерния час в студентски град, който се предлагаше. Щото някви си там се избиват, ще ми забраняват, при все че съм пълнолетен, да излизам вечерно време. И то само защото живея в някакъв си квартал, а някви връстници с мозъчна кастрация ще имат право, щото живеят през 10 улици разбираш ли. Щом има хора, които спокойно излизат и си пият на публични места, искам подобно на тях да излизам и да си пуша тревата на публични места.

Не може да има органи, които да се грижат за реда в държавата и да си позволяваме да им отменяме работата чрез закони, които да ограничават гражданите. Ако всеки бъде държан сам под ключ вкъщи, без право да излиза, ще изчезнат и убийствата. Сам прецени дали е правилно.

ами хората са преценили че съм прав и са я забранили и това са го направили хора по-умни от теб и мен

Aeternal
03-08-2013, 11:16
ами хората са преценили че съм прав и са я забранили
Като хората са преценили че си прав я обясни що алкохола цигарите и хазарта са легални?
Щото и 3те са по-лоши, и ся не ми обяснявай че не са, ами отвори някоя статистика и виж

haritov
03-08-2013, 11:39
Като хората са преценили че си прав я обясни що алкохола цигарите и хазарта са легални?
Щото и 3те са по-лоши, и ся не ми обяснявай че не са, ами отвори някоя статистика и виж

защото уврежданията които причиняват са в пъти по-малко

defender
03-08-2013, 11:40
Като хората са преценили че си прав я обясни що алкохола цигарите и хазарта са легални?
Щото и 3те са по-лоши, и ся не ми обяснявай че не са, ами отвори някоя статистика и виж
алкохола, цигарите и хазарта за легални, но неадекватното поведение, когато човек е в състояние в което не може напълно да осъзнава и контролира емоциите и дейстивята си не е легално, освен ако не е по болест, но затова си има съответните здравни заведения.

Chacho
03-08-2013, 12:08
ами хората са преценили че съм прав и са я забранили и това са го направили хора по-умни от теб и мен

Това хвърчато логическо съждение ли е или се оповаваш на някаква документация? Щото:
http://www.economist.com/blogs/dailychart/2010/11/drugs_cause_most_harm
http://cognitivelibertyuk.wordpress.com/2012/08/07/new-drug-harm-chartsgraphsdata-rourably-on-psychedelicseflect-fav/


Conclusion

The substitution of one psychoactive substance for another with the goal of reducing negative outcomes can be included within the framework of harm reduction. Medical cannabis patients have been engaging in substitution by using cannabis as an alternative to alcohol, prescription and illicit drugs.

Което отговаря и на: "защото уврежданията които причиняват са в пъти по-малко "


defender, от трева съм по-адекватен от алкохола във ВСИЧКИ отношения. Не знам каква изкривена представа имаш за ефекта от напушването, но мене толкова ме "влошава", че успявам и да си решавам висшата математика докато разговарям с адекватни хора. И въобще, ако реша, въобще няма да ме разпознаеш, че съм се напушил, освен по червените очи и пресъхналата уста, което няма общо с психиката ми. И за разлика от тия, които залитат на клиповете ти, мога и да те бия на 100 метра спринт докато съм напушен.

anonymous708973
03-08-2013, 12:17
Само това липсва.
Българският ученик и без това идва пиян на училище, остана да получи законно разрешение да се напуши до неадекватност преди часовете. Против.

според теб ако легализираме марихуаната(направим я по-достъпна) в каква насока ще тръгнат нещата положителна или отрицателна - ключовият въпрос на Харитов. Категоричният отговор: в силно отрицателна.

defender
03-08-2013, 12:20
хихи, всички лъжааааааат само Чачо е прав................... науката също лъже.

http://www.plovdivchanin.com/2013-01-07-14-16-25/4811-Напушен-с-марихуана-отнесе-уличен-стълб-и-офейка-Полицията-го-гони-половин-час-СНИМКИ.html

цитат:
"Униформените, пристигнали на мястото, останали шокирани от неадекватното поведение на шофьора,"

Aeternal
03-08-2013, 12:27
защото уврежданията които причиняват са в пъти по-малко
Ти на кой свят живееш бе мойто момче?
Откровено тъп ли си, сляп ли си или зорлем се правиш на луд?
Правил ли си си труда да прочетеш нещо, да знаеш какво сравняваш?
Ти знаеш ли че си правиш ташак с всички чиито живот е бил унищожен от комар, алкохолизъм и рак на белия дроб?
Бахти тъпотията, направо е стряскаща.

haritov
03-08-2013, 12:28
Това хвърчато логическо съждение ли е или се оповаваш на някаква документация? Щото:
http://www.economist.com/blogs/dailychart/2010/11/drugs_cause_most_harm
http://cognitivelibertyuk.wordpress.com/2012/08/07/new-drug-harm-chartsgraphsdata-rourably-on-psychedelicseflect-fav/


Което отговаря и на: "защото уврежданията които причиняват са в пъти по-малко "


defender, от трева съм по-адекватен от алкохола във ВСИЧКИ отношения. Не знам каква изкривена представа имаш за ефекта от напушването, но мене толкова ме "влошава", че успявам и да си решавам висшата математика докато разговарям с адекватни хора. И въобще, ако реша, въобще няма да ме разпознаеш, че съм се напушил, освен по червените очи и пресъхналата уста, което няма общо с психиката ми. И за разлика от тия, които залитат на клиповете ти, мога и да те бия на 100 метра спринт докато съм напушен.

остави се да те ухапе змия от змийската отрова се правят лекарства те помагат

defender
03-08-2013, 12:31
добре бе, за какво ви е толко тази трева, че толкова яростно я защитавате, имате някакви емоционални проблеми ли, депресия ли кво................. не сте удовлетворени от нещо ли............................... да не би проблема да е някакъв дълбоко психологически ................... търсене на фалшифицирана радост ли.

Chacho
03-08-2013, 12:34
хихи, всички лъжааааааат само Чачо е прав................... науката също лъже.

http://www.plovdivchanin.com/2013-01-07-14-16-25/4811-Напушен-с-марихуана-отнесе-уличен-стълб-и-офейка-Полицията-го-гони-половин-час-СНИМКИ.html

цитат:
"Униформените, пристигнали на мястото, останали шокирани от неадекватното поведение на шофьора,"

Пак питам с какво се различава от последиците от алкохола? Кое е качеството му, с което отвоюва легалността си, а тревата не?

@PinkPan7her, за малолетни и непълнолетни ще е забранен, естествено. И само защото няма да се спазва закона, не е причина да не се въведе. Както казах по-горе:

" Не може да има органи, които да се грижат за реда в държавата и да си позволяваме да им отменяме работата чрез закони, които да ограничават гражданите. Ако всеки бъде държан сам под ключ вкъщи, без право да излиза, ще изчезнат и убийствата. Сама прецени дали е правилно. "

Aeternal
03-08-2013, 12:37
Аз не пуша трева. Не мога да пуша, става ми лошо, забива ми сърцето все едно съм изиграл 3 сета тенис, заболява ме главата.
Тревата е супер надценена, нищо особенно не е. Много хора я пушат точно щото е забранена, не щото им харесва или нещо такова. Някой си им харесва наистина. Всеки си има дрогата - спорт, секс, алкохол, трева, амфети, кой квото го прави щастлив.
Неприемливо е за мен за този кирлив плевел хората да се ръсят по 10 лева за цигара. Неприемливо е, че понеже е забранена много млади хора си мислят че е кой знае кво и да се й се придава такъв масов статус. Тревата не е лошо нещо, обаче със сигурност не е за всеки.

Chacho
03-08-2013, 12:43
остави се да те ухапе змия от змийската отрова се правят лекарства те помагат

Дори не съм намесил лечебните свойства. Вреден е. Не по-вреден от някои легални наркотици като алкохола и цигарите. И сам можеш да проследяваш логическите връзки, не ме карай да ги подчертавам изрично. Нали умните хора бяха преценили, че вредите са по-големи? Питах те да ми покажеш някакъв документ, статия или каквото там се сетиш, което да доказва това. Като извадиш n на брой, ще извадя и аз своите m на брой, и да мерим авторитети и количество. Да отгатваме ли на кого ще му е по-лесно?


@defender, не бягам от проблеми и не съм депресиран. Кара ме да се чувствам еуфорично, това е. Щастлив съм без тревата, с нея още повече. Нищо фалшиво не намирам в цялата работа. Животът ми е наред, развивам се чудесно в образованието, кариерата и личния си живот. Не намирам причина да се лишавам от тревата, поемам си рисковете за здравето си, не вредя на останалите и искам единствено да спра да се крия и да се чувствам престъпник. Хващали са ме с коз, опразниха ми портфейла и до ден днешен не смятам, че това е беше справедливо и нужно.

haritov
03-08-2013, 12:57
Дори не съм намесил лечебните свойства. Вреден е. Не по-вреден от някои легални наркотици като алкохола и цигарите. И сам можеш да проследяваш логическите връзки, не ме карай да ги подчертавам изрично. Нали умните хора бяха преценили, че вредите са по-големи? Питах те да ми покажеш някакъв документ, статия или каквото там се сетиш, което да доказва това. Като извадиш n на брой, ще извадя и аз своите m на брой, и да мерим авторитети и количество. Да отгатваме ли на кого ще му е по-лесно?


@defender, не бягам от проблеми и не съм депресиран. Кара ме да се чувствам еуфорично, това е. Щастлив съм без тревата, с нея още повече. Нищо фалшиво не намирам в цялата работа. Животът ми е наред, развивам се чудесно в образованието, кариерата и личния си живот. Не намирам причина да се лишавам от тревата, поемам си рисковете за здравето си, не вредя на останалите и искам единствено да спра да се крия и да се чувствам престъпник. Хващали са ме с коз, опразниха ми портфейла и до ден днешен не смятам, че това е беше справедливо и нужно.

ти докажи че греша

Chacho
03-08-2013, 13:04
Цитирах ти проучването, харитов: http://www.harmreductionjournal.com/content/6/1/35

В цялата статия се предлага марихуаната като заместител на алкохола за лечение на алкохолици, тъй като е по-безвредната алтернатива. (както и аз отказах алкохола, помежду другото, пия веднъж на 4-5 месеца).

defender
03-08-2013, 13:13
@defender, не бягам от проблеми и не съм депресиран. Кара ме да се чувствам еуфорично, това е. Щастлив съм без тревата, с нея още повече. Нищо фалшиво не намирам в цялата работа. Животът ми е наред, развивам се чудесно в образованието, кариерата и личния си живот. Не намирам причина да се лишавам от тревата, поемам си рисковете за здравето си, не вредя на останалите и искам единствено да спра да се крия и да се чувствам престъпник. Хващали са ме с коз, опразниха ми портфейла и до ден днешен не смятам, че това е беше справедливо и нужно.

ами щом за вас няма проблем, тогава нека си стои нелегализирана, кво се пените ................ тогава спорите с нас просто от инатлък.

Chacho
03-08-2013, 13:17
ами щом за вас няма проблем, тогава нека си стои нелегализирана, кво се пените ................ тогава спорите с нас просто от инатлък.

Къде казах, че няма проблем? Точно обратното. Иди в някое кафе, поръчай си една бира, нека дойдат 3ма униформени да ти вземат бирата и 50 лева, и ела повтори, че няма проблем.

defender
03-08-2013, 13:23
ами сигурно бирата не е като тревата ....................... а и бирата трябва също да си има допустими граници, аз не толерирам пиянството.

Chacho
03-08-2013, 13:28
ами сигурно бирата не е като тревата ....................... а и бирата трябва също да си има допустими граници, аз не толерирам пиянството.


Пак питам с какво се различава от последиците от алкохола? Кое е качеството му, с което отвоюва легалността си, а тревата не?

"Сигурно не е" не звучи много конкретно. И къде са допустимите граници на алкохола в закона? Има ли нелегално количество? Аз мога да си направя две дръпки от някоя цигара, да не мислиш, че ще ме хване много?

haritov
03-08-2013, 13:32
Цитирах ти проучването, харитов: http://www.harmreductionjournal.com/content/6/1/35

В цялата статия се предлага марихуаната като заместител на алкохола за лечение на алкохолици, тъй като е по-безвредната алтернатива. (както и аз отказах алкохола, помежду другото, пия веднъж на 4-5 месеца).
не ми показвай документи написани в нета всеки има клавиатура и може да напише всичко

defender
03-08-2013, 13:34
ами това че са позволен алкохола защо трябва да означава че трябва да легализират и тревата, ако искате да спрат алкохола пък да ви легализират тревата. - да видим какво ще каже народната любов.

Chacho
03-08-2013, 13:52
не ми показвай документи написани в нета всеки има клавиатура и може да напише всичко

Дори и да е копирайтнато, и инфото да идва от Бъркли? А ти какво ми показа?

@дефендър, това са междинни положения. Или ще се забраняват и двете, или ще се позволяват и двете. Няма изгледи да се забрани алкохола, нека през това време е легален канабиса.

defender
03-08-2013, 13:57
не може всеки каквото му скимне, и хайде да го легализираме.............. голяма част от обществото е против тревата, вие май гледате само себе си........... то всяко нещо си има и положителни страни колкото и да е лошо, дори и ядрената бомба ако се замислиш пак ще намериш някой положителни страни ................. и кво да я легализираме ли .................. кви са тия прищевки.

ПП: като искате да пушете трева ходете в гората и си пушете, когато сте сред обществото правилата са по-други

Ти като си вкъщи си позволяваш някои неща които навън не си ги позволяваш, ами тука е същото.

haritov
03-08-2013, 14:09
Дори и да е копирайтнато, и инфото да идва от Бъркли? А ти какво ми показа?

@дефендър, това са междинни положения. Или ще се забраняват и двете, или ще се позволяват и двете. Няма изгледи да се забрани алкохола, нека през това време е легален канабиса.
http://lechitel.net/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8A%D 1%82-%D0%B5/


http://green.democrit.com/bg/news.php?cell=607
дерзай

Chacho
03-08-2013, 14:13
Smoking joints does not seem to pose as many pulmonary risks as smoking cigarettes, in part because people simply smoke fewer of them. One large study in 2006 found no increased risk of lung cancer. But a French study last year found an "independent role of cannabis in the development of lung cancers." A 2009 study in the U.K. concluded that acetaldehyde, which is present in both marijuana and tobacco smoke, can cause DNA damage "with the possibility to initiate cancer development."
(See pictures of Cannabis Culture.)

The science, however, remains unsettled, and other research has reached opposite conclusions. Another U.K. study showed that the anti-inflammatory properties of cannabis may have an anticancer effect. And a 2009 study in Spain found that tetrahydrocannabinol (THC), the main intoxicating component of pot, can lead human brain-cancer cells to self-destruct—though the study involved introducing the cells into mice and treating them with THC. That's a long way from treating cancer in a human brain.

Read more: http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,2030902,00.html#ixzz2MxfwxV4T

Френското ти проучване.

defender
03-08-2013, 14:21
haritov, няма смисъл.
с марихуанчовци не може да се спори, ................ сега дойдохте ли ми на моето положение (от раздел Философия и религия) ............. сега стана ли още по-ясно че вярата е въпрос на съвест.

haritov
03-08-2013, 14:27
Smoking joints does not seem to pose as many pulmonary risks as smoking cigarettes, in part because people simply smoke fewer of them. One large study in 2006 found no increased risk of lung cancer. But a French study last year found an "independent role of cannabis in the development of lung cancers." A 2009 study in the U.K. concluded that acetaldehyde, which is present in both marijuana and tobacco smoke, can cause DNA damage "with the possibility to initiate cancer development."
(See pictures of Cannabis Culture.)

The science, however, remains unsettled, and other research has reached opposite conclusions. Another U.K. study showed that the anti-inflammatory properties of cannabis may have an anticancer effect. And a 2009 study in Spain found that tetrahydrocannabinol (THC), the main intoxicating component of pot, can lead human brain-cancer cells to self-destruct—though the study involved introducing the cells into mice and treating them with THC. That's a long way from treating cancer in a human brain.

Read more: http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,2030902,00.html#ixzz2MxfwxV4T

Френското ти проучване.
вкара си автогол следващия път си го превеждай

Chacho
03-08-2013, 14:47
Опитвам се да ти покажа, че далеч не можеш да си толкова категоричен, че тревата е по-вредна от тютюна. Изречението, което казва, че може да навреди на ДНК-то, в допълнение с това, че тревата се консумира в много по-малки количества, показва, че шансът тютюна да е по-вреден е много по-голям.

Както и да е, това настрана, виж как практикуваме в държавата ни: тютюнът крие рискове за здравето, опаковаме го в кутии, известяваме за рисковете и го продаваме свободно. Защо не и с марихуаната?

Изхождате оттам, че е нелегална, затова е по-голямо зло от цигарите. Ако тютюнът беше нелегален, а марихуаната позволена, щяхте да ми скачате против легализацията на тютюна.

defender
03-08-2013, 14:56
ама тютюнът не влияе на възприятията и реакциите ни.

Chacho
03-08-2013, 14:56
с марихуанчовци не може да се спори

Имаш си правото на мнение и не го пренебрегвам, напротив, внимателно се вглеждам в това, което пишеш. В допълнение се държа културно с теб. Такъв тон пазя в текущата ни дискусия, такъв тон съм поддържал и в предишните ни. Не си позволявай да се изказваш подигравателно по мой адрес отново, защото не искаш да превръщаш конфликта в личен.

Тютюнът не влияе, алкохолът влияе на възприятията. Алкохолът не води до рак на белите дробове, цигарите крият този риск. Но тъй като и кофеинът е наркотик, ако вземем него за отправна точка, то цигарите и алкохолът ще са злодей в очите ти. Но преди тревата не е била нелегална и си личи тогавашната законова промяна колко изкуствено е била наложена. Знаете историята как са облъчвали американците с пропагандни филмчета, че тревоманите насичат семействата си с брадви. Няма да разисквам случая с криминализацията на тревата, сигурно сте го чували вече хиляда пъти. Просто се отърсете от идеята, че има нелегални дроги и се опитайте наново да ги класифицирате. Ще се озорите да намерите критерии, който отново да им раздаде текущите статути.

haritov
03-08-2013, 14:57
Опитвам се да ти покажа, че далеч не можеш да си толкова категоричен, че тревата е по-вредна от тютюна. Изречението, което казва, че може да навреди на ДНК-то, в допълнение с това, че тревата се консумира в много по-малки количества, показва, че шансът тютюна да е по-вреден е много по-голям.

Както и да е, това настрана, виж как практикуваме в държавата ни: тютюнът крие рискове за здравето, опаковаме го в кутии, известяваме за рисковете и го продаваме свободно. Защо не и с марихуаната?

Изхождате оттам, че е нелегална, затова е по-голямо зло от цигарите. Ако тютюнът беше нелегален, а марихуаната позволена, щяхте да ми скачате против легализацията на тютюна.
тютюна не може да ме накара да убия някой

Chacho
03-08-2013, 15:05
тютюна не може да ме накара да убия някой

Както и марихуаната. За разлика от алкохола.

Пропуснахме още една съществена разлика между тютюна и канабиса. Тютюнът създава физиологична зависимост и връщането назад е много трудно. При марихуаната откъсването е съизмеримо с отказването на висенето пред интернет.

Едит: По-опасен беше силно казано.

defender
03-08-2013, 15:14
Както и марихуаната. За разлика от алкохола.

Пропуснахме още една съществена разлика между тютюна и канабиса. Тютюнът създава физиологична зависимост и връщането назад е много трудно. При марихуаната откъсването е съизмеримо с отказването на висенето пред интернет.

Едит: По-опасен беше силно казано.

Да но това с тютюна не може да навреди косвено на останалите хора, затова и забраниха пушенето на обществени места. А при тревата когато човек не е напълно адекватен, това поведение косвено може да навреди на околните хора.

Относно алкохола в Закона за движение по пътищата ясно си е казано какво количество алкохол е позволено на участниците в движението, ако не знаеш пешеходците също са участници в движението и това се отнася и за тях. ...................... ето че и за алкохола си има изисквания ..................... така че поведението на употребилите алкохол да не пречи на останалите хора.

Chacho
03-08-2013, 15:27
Именно такава регулация е хубаво да има, добре изготвена за марихуаната. Нямаш право да караш МПС при употреба на алкохол, нямаш право да пушиш на публични места, т.н. Може да има специализирани заведения или въобще места за употреба, както и вкъщи. Да се регулира производството, да се следи качеството, да се продава по магазините. На опаковката на продукта да се известява потребителя за рисковете. Въпросът е да не ме осъждат за това. Икономическите ползи се изтъкнаха по-горе.

Това, което го казах за полицаите, когато ме хванаха с коза, е нелегалният начин да се измъкнеш, тъй като тия 50лева бяха чист откуп. По закон трябва да лежа в затвор и да ме глобят четирицифрена сума за минимално количество. Да не казвам тия драконовски мерки с какви хора ме слагат в една кошара. Нито крада, нито изнасилвам, нито съм сводник, че да излежавам подобни присъди.

defender
03-08-2013, 15:32
ами ако има такива обществени места за пушене на трева то трябва да има и хора които да съблюдават поведението на напушените, защото когато някои се напушат понякога хич и не им дреме за закона и правилата. ...................... абе за какво не си пушите вкъщи а.

Chacho
03-08-2013, 15:33
ами ако има такива обществени места за пушене на трева то трябва да има и хора които да съблюдават поведението на напушените, защото когато някои се напушат понякога хич и не им дреме за закона и правилата. ......................

Има си полиция, която да вземе мерки. Както казах, некадърността на даден орган не може да се замазва със законови промени.

defender
03-08-2013, 15:38
ами хубаво е тези които пушат трева да им се повишава данъка, за да могат полицаите заради тях да получават по-готини заплати......................... данък "трева", колко готино............... пито -платено .................

ама каква е гаранцията че и полицаите на тези места няма да се напушат косвено от дима ..................... при алкохола това не може да стане. ................... това ще е едно всенародно напушване на солидарността ............. хихи.

Chacho
03-08-2013, 15:39
Данък не, но акциз - да.

Едит: лъсна ми некомпетентността. Акцизът е данък.

haritov
03-08-2013, 15:45
Както и марихуаната. За разлика от алкохола.

Пропуснахме още една съществена разлика между тютюна и канабиса. Тютюнът създава физиологична зависимост и връщането назад е много трудно. При марихуаната откъсването е съизмеримо с отказването на висенето пред интернет.

Едит: По-опасен беше силно казано.
пишеш това и накрая аз съм бил глупака

Chacho
03-08-2013, 15:50
пишеш това и накрая аз съм бил глупака

Сам се квалифицираш за такъв, аз подобно нещо не съм заявявал.

С кое не си съгласен от коментара ми?

@defender, полицията да охранява местата ли какво? Ако има нарушение, тогава да се намесват. Да виждаш полицията да стои в заведенията 24 часа и да зяпа пияните хора? Ако извършат нарушение, тогава се намесват.

Както и да е, тва със специализираните места беше съвсем произволно предложение. Стигне ли се до разискване на ситуацията, ще се намери много по-оптимално решение. Може и само вкъщи да остане. Въпросът е, че има вариант за легализация с контрол, който е по-справедлив от сегашния закон.

Aeternal
03-08-2013, 15:51
пишеш това и накрая аз съм бил глупака
Разлика м/у физическо и психическо пристрастяване правиш ли?


Да но това с тютюна не може да навреди косвено на останалите хора, затова и забраниха пушенето на обществени места. А при тревата когато човек не е напълно адекватен, това поведение косвено може да навреди на околните хора.

Относно алкохола в Закона за движение по пътищата ясно си е казано какво количество алкохол е позволено на участниците в движението, ако не знаеш пешеходците също са участници в движението и това се отнася и за тях. ...................... ето че и за алкохола си има изисквания ..................... така че поведението на употребилите алкохол да не пречи на останалите хора.

Chacho, abandon ship!
след това велико умотворение аз спирам.

Auriss
03-08-2013, 17:05
защото когато някои се напушат понякога хич и не им дреме за закона и правилата.
Не е коректно да правиш общи заключения на база единствено ограничения си опит.

Впрочем в Чехия не се санкционира и притежанието на тежки наркотици като хероин, кокаин и така нататък. Не съм останал с впечатлението да се избиват по улиците.

Пък и тук реално проблем да се сдобиеш с на практика каквото ти е на душа - нямаш. Не виждам как легализирането на притежание в малки количества ще промени нещо. Те 'пуберите' и в момента изключително лесно се сдобиват с наркотици. Най-малкото няма задето си решил да си направиш кефа да свършиш с досие в полицията.

haritov
03-08-2013, 17:25
господа щом мислите че трябва да се легализира

кажете защо и какво ще стане всъщност българина не е дорасъл за такво нещо

другото което е на вашите глупости просто отговор няма

аз ще напиша че доктор дупеншмърц открил че цигарите лекуват рака

отговорете ми само защо е забранена в толкова много държави

Aeternal
03-08-2013, 17:45
Впрочем в Чехия не се санкционира и притежанието на тежки наркотици като хероин, кокаин и така нататък. Не съм останал с впечатлението да се избиват по улиците.

.

В повечето нормални държави го има този институт. В България до 2004г. също не се носеше наказателна отговорност за притежание на дрога за лична употреба. Чисто юридически и икономически решението от 2004та е грешно.
ФАКТ е че употребата на наркотоци се е увеличила след 2004та,
Факт е че след приемането на по-горния текст затворите се напълниха с хора чието място не е там и издръжката им илиза изключително скъпо на държавата. Затворите в България са препълнени, и след приемането на текста от 2004та в началото съдилищата издаваха изключително тежки присъди дори за дребни провинения (5+ години), след това тази практика отпадна.
Така че не ми обяснявай че в целия свят е забранене предвид че си напълно незапознат haritov.

defender
03-08-2013, 18:57
Не е коректно да правиш общи заключения на база единствено ограничения си опит.
аааа, забравих че ти си професор по пушене, ние трева пасем.

haritov
03-08-2013, 19:13
В повечето нормални държави го има този институт. В България до 2004г. също не се носеше наказателна отговорност за притежание на дрога за лична употреба. Чисто юридически и икономически решението от 2004та е грешно.
ФАКТ е че употребата на наркотоци се е увеличила след 2004та,
Факт е че след приемането на по-горния текст затворите се напълниха с хора чието място не е там и издръжката им илиза изключително скъпо на държавата. Затворите в България са препълнени, и след приемането на текста от 2004та в началото съдилищата издаваха изключително тежки присъди дори за дребни провинения (5+ години), след това тази практика отпадна.
Така че не ми обяснявай че в целия свят е забранене предвид че си напълно незапознат haritov.

де ги гледаш тия факти?

и ми отговори на въпроса защо е забранена ако искаш потърси факти за средата на 90те години като си тръгнал да се връщаш назад във времето
да не се окажа че съм запознат само

но нека ти помогна в средата на 90те години започвам производство на синтетични наркотици с края на 90г е така наречената хероинова епидемия надявам се помниш тези времена
началото на новия век 2002г 2003 задържат Митьо очите и клюна (лека им пръст бог да им прости)което води до разцепление и криза съответно до намаляне на хероина поради липсата на лаборатории където да се прави
но наркомана си е наркоман и през 2003 2004г започва изкупуването на меки наркотици (трева)
сравнително евтина лесно се намира няма контрол мутрите са разделени криза е всяка мутра си продава
че и разни студенти и ученици започват да и те да изграждат пазар
но в един момент тия дилърчета имат доста голям пазар и мутрата разбира за тях
я го хващат я негов клиент го хвали и бам бам
помниш ли онзи период 3 4 месеца когато гръмваха някой всеки ден?
не че мутрите продават трева те са си още на хероин макар и да е спаднал пазара
обаче се оказва че има много хора които пафкат около 50 000 само за София а няма дилъри и започва пренасочване
но това са хора на които им е по-добре да изнасят няма кой да ги издаде по-безопасно е
точно тук идва момента когато граничните мерки срещу наркотици се затягат ние сме вън от ЕС и има яко проверки
единствения шанс е бившите соц републики Полша Чехия и тн но там пробива е много малък под 2% (това трябва да Ви изясни защо в Чехия са легални просто няма наркомани) и се налага да се развива само нашия пазар и с времето се оказва че 30% от всички ученици употребяват трева (това е до 2005г сега са повече) всичко това се разива много бързо
и макар тревата да не е силен наркотик тя е търсена и се оказва добър доход за мутрите

ето защо марихуаната е търсена не защото е забранена а защото Ряпата печели от това
ако тревата се легализира това означа парите на този човек да бъдат законно изпрани
ти това ли искаш мутри да ни управляват?
сега разбра ли защо след 2004 се увеличава употребата на марихуана?

Auriss
03-08-2013, 19:17
... Господ да ти е на помощ, приятелю.

defender
03-08-2013, 19:28
на мен ли говориш и какво имаш предвид, това изречено от устата на атеист звучи странно.

haritov
03-08-2013, 19:30
... Господ да ти е на помощ, приятелю.

нЪ (http://books.google.bg/books?id=aSeVUM6CUeUC&pg=PA24&lpg=PA24&dq=90%D1%82%D0%B5+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D 0%B8+%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1 %86%D0%B8&source=bl&ots=mr3yVTUO6R&sig=snEmlJESdc8ui6Oue0lTjXgbKPc&hl=en&sa=X&ei=vj86UeHGKMTntQbjkYDIAQ&ved=0CCgQ6AEwAA#v=onepage&q=90%D1%82%D0%B5%20%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD% D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8 %D1%86%D0%B8&f=false)
това е написано от няколко агенции със специалното съдействие на МВР
не господ да ми е на помощ а господ да ни е на помощ
въобще при легализация не става дума дали е полезно или не
бедна ви е фантазията за това което става

Aeternal
03-08-2013, 19:34
... Господ да ти е на помощ, приятелю.
И Той не може да му помогне..
Аз отказвам да водя диалог с човек който ми цитира книги и същевременно си мисли че хероина е синтетичен наркотик.

haritov
03-08-2013, 19:43
И Той не може да му помогне..
Аз отказвам да водя диалог с човек който ми цитира книги и същевременно си мисли че хероина е синтетичен наркотик.
не съм казал че е синтетичен чети внимателно

и какво като съм цитирал книга? това че е написана от конпетентни лица ли ви е проблем?
проблем ли е че има доклади на МВР вътре в тая книга?
или буквите в книгите са различни от тия в нета?
там е работата че аз доказвам своята теза с твърди факти които няма да оборите

SisiStrange
03-08-2013, 19:50
АКО имаше някакъв сравнително здрав контрол на тема продажба на марихуана на лица под 18г. - добре. Не считам тревата за по-вредна от алкохола и цигарите. Горе долу на едно ниво ги поставям. Вие всички употребявате вредни вещества.
Кофеинът е удар в сърцето.
Захарта е вредна по толкова много начини.
Липсата на захар също.
Прекомерната употреба на сол - също.
Кока-Колата дразни стомаха, зъбите, сърцето и е с pH само една идея по-високо от това на солната киселина в стомаха.
Цигарите предизвикват тумори, съсипват белите дробове, дори са способни да пре-диференцират тъкани (примерно, превръщат невроговения епител на трахеята във вроговен), влияят на плода, причиняват импотентност, оцветяват зъбите, правят кожата суха.
Алкохолът освен всички обичайни ефекти (визирам замъгляване на съзнанието, цироза и прочие) е способен да отключи психични заболявания като шизофрения, биполярно разстройство и тн.
Мазните храни ви качват холестерола.
Пълното вегетарианство е вредно за мозъка.
Дори витамините и билковите (а.к.а бабините лекарства) могат да ви причинят такива вреди, че да ревете после на глас при съвсем леки грешки в употребата.
Аспиринът причинява киселини в стомаха.

Можем да си говорим още мнооого. Когато откажете всички тези неща, говорете на тема здравословен живот.

Марихуаната спокойно може да се впише в този списък и няма да е кой знае колко различна.

Считам, че пристрастяващия фактор задължава да има строг контрол за непълнолетни. Такъв трябва да има и спрямо алкохола и цигарите. Жалко, че няма.

/Не пуша трева. Не обичам просто и не ме хваща.

ПП. Как може да говорите за агресия и нам си какви престъпления заради употреба на трева при все, че алкохолът ти премрежва мозъка много по-здраво. +, че наистина ви прави пристрастени до край. Нека не отваряме темата за свободни радикали, алкохол дехидрогеназа и CYP2E1. Никак не ми се пише втори роман.

haritov
03-08-2013, 19:58
АКО имаше някакъв сравнително здрав контрол на тема продажба на марихуана на лица под 18г. - добре. Не считам тревата за по-вредна от алкохола и цигарите. Горе долу на едно ниво ги поставям. Вие всички употребявате вредни вещества.
Кофеинът е удар в сърцето.ами ако сърцето спира да бие и се налага реанимация?
Захарта е вредна по толкова много начини. вливането на глюкоза помага доста на болния
Липсата на захар също. съгласен
Прекомерната употреба на сол - също.липсата на сол също
Кока-Колата дразни стомаха, зъбите, сърцето и е с pH само една идея по-високо от това на солната киселина в стомаха.помага при ниско кръвно дава енергия
Цигарите предизвикват тумори, съсипват белите дробове, дори са способни да пре-диференцират тъкани (примерно, превръщат невроговения епител на трахеята във вроговен), влияят на плода, причиняват импотентност, оцветяват зъбите, правят кожата суха. съгласен но това става с години употреба
Алкохолът освен всички обичайни ефекти (визирам замъгляване на съзнанието, цироза и прочие) е способен да отключи психични заболявания като шизофрения, биполярно разстройство и тн.съгласен но пак трябва продължителна употреба
Мазните храни ви качват холестерола. без тях не можем
Пълното вегетарианство е вредно за мозъка.съгласен
Дори витамините и билковите (а.к.а бабините лекарства) могат да ви причинят такива вреди, че да ревете после на глас при съвсем леки грешки в употребата. нали много ги хвалеха
Аспиринът причинява киселини в стомаха. много са умрели защото са нямали един аспирин

Можем да си говорим още мнооого. Когато откажете всички тези неща, говорете на тема здравословен живот.

Марихуаната спокойно може да се впише в този списък и няма да е кой знае колко различна.

Считам, че пристрастяващия фактор задължава да има строг контрол за непълнолетни. Такъв трябва да има и спрямо алкохола и цигарите. Жалко, че няма.

/Не пуша трева. Не обичам просто и не ме хваща.

ПП. Как може да говорите за агресия и нам си какви престъпления заради употреба на трева при все, че алкохолът ти премрежва мозъка много по-здраво. +, че наистина ви прави пристрастени до край. Нека не отваряме темата за свободни радикали, алкохол дехидрогеназа и CYP2E1. Никак не ми се пише втори роман.

тревата може да се впише да но те могат да си впишат като вва които увреждат мозъка и при всяка употреба крият рискове за организма

SisiStrange
03-08-2013, 20:09
Това важи за всичко, изброено. Един прост алкохолен припадък (случвал се е на почти всеки в пуберски години, когато не си знае мярката) убива толкова мозъчни клетки, колкото хипоксичен шок не може.

Ти дефакто се съгласяваш с това, което казах. С всяко изречение. Ползи има при всички изброени. Както има и вреди. И при марихуаната е така. При хората, които действа може да е равна на антидепресант, който обаче не носи типичните странични ефекти, а напротив - съживява, дава енергия. Може да работи и като болкоуспокояващо.

Разликата между нея и останалите е никаква. Поне на принципа вреда/полза.

Трайни вреди ще видиш само при дълга и редовна употреба - същото, както и ти изтъкна, важи и за алкохола и цигарите.

haritov
03-08-2013, 20:11
Това важи за всичко, изброено. Един прост алкохолен припадък (случвал се е на почти всеки в пуберски години, когато не си знае мярката) убива толкова мозъчни клетки, колкото хипоксичен шок не може.

Ти дефакто се съгласяваш с това, което казах. С всяко изречение. Ползи има при всички изброени. Както има и вреди. И при марихуаната е така. При хората, които действа може да е равна на антидепресант, който обаче не носи типичните странични ефекти, а напротив - съживява, дава енергия. Може да работи и като болкоуспокояващо.

Разликата между нея и останалите е никаква. Поне на принципа вреда/полза.

Трайни вреди ще видиш само при дълга и редовна употреба - същото, както и ти изтъкна, важи и за алкохола и цигарите.
виж ми предните мнения

като ми покажете медицинска диплома тогава ми разказвайте колко е полезна

SisiStrange
03-08-2013, 20:19
Няма да имам медицинска диплома. 8-) Аз съм (ще бъда след 2-3 години) молекулярен биолог. Не ти разказвам, че е полезна. Казвам, че ако сравняваш вреди/ползи при нея и при цигарите/алкохола, няма да намериш голяма разлика.

haritov
03-08-2013, 20:23
Няма да имам медицинска диплома. 8-) Аз съм (ще бъда след 2-3 години) молекулярен биолог. Не ти разказвам, че е полезна. Казвам, че ако сравняваш вреди/ползи при нея и при цигарите/алкохола, няма да намериш голяма разлика.

става дума че ставаш опасен и за околните

SisiStrange
03-08-2013, 20:31
Както и след алкохола. Дори доста повече. Марихуаната не е някоя дизайнерска дрога, която те прави на агресивно животно. Алкохолът, обаче, спокойно може да те накара да направиш някоя... фатална грешка. Както Чачо каза, напушен си решава задачите от висшата математика. Пробвай след 2 чаши уиски да мислиш трезво.

/Ако ще говорим за твърди наркотици, тогава ок - твърдо против. Тогава наистина ставаш опасен за околните.

haritov
03-08-2013, 20:51
Както и след алкохола. Дори доста повече. Марихуаната не е някоя дизайнерска дрога, която те прави на агресивно животно. Алкохолът, обаче, спокойно може да те накара да направиш някоя... фатална грешка. Както Чачо каза, напушен си решава задачите от висшата математика. Пробвай след 2 чаши уиски да мислиш трезво.

/Ако ще говорим за твърди наркотици, тогава ок - твърдо против. Тогава наистина ставаш опасен за околните.
аде прочети малко повече тогава пиши

Ukhtar
03-09-2013, 09:14
Чачо,

от дотук написаното твоето съдържа най-много логически връзки, но подхождаш много субективно. Понеже ти нямаш проблеми с еди си какво, дай да го направим общо достояние, това че другите са идиоти по никакъв начин не те касае. Ама по тая логика и аз мога да вдигна 240 на магистралата и да взимам с ръчка половината завои, не съм виновен, че всеки лумпен взима книжка и не си владее колата. Мога да си взема автоматично оръжие за самозащита и през ум да не ми мине да го използвам да убивам хора, които просто ме дразнят, за какво да ме ощетяват, щото неуравновесени кретени секви. Интересувам се примерно от чисто любопитство от експлозиви, що да не мога свободно да си купя барут, аз няма да го използвам за зли цели.

ИЛи както каза ти, че предпочиташ тревата пред алкохола. Аз пък във всеки един момент бих го предпочел пред всяко друго вещество, което можеш да си представиш, и все едно да кажа, че изобщо не ме брига кой как и колко носи, кой как си решава задачите надран и пр. , аз такива проблеми нямам.

Защо ги пиша тези глупости.

Една мярка, която да поосвободи достъпа до тревата неминуемо ще вдигне процента употребяващи. Проблемът не е, че ще умрат от трева, че ще минат на твърди наркотици (макар че и тук е малко блудкаво), че ще се напушат и ще са агресивни или нещо подобно. Мнозинството (тоест не определени индивиди, които пушат ежедневно и градят кариера) на груб език просто ще се пристрасти психически. И тази зависимост изобщо не е толкова безобидна поради апатията и безцелността, които я съпътстват. Спираш да мислиш за образование и работа. Поставяш личностното си развитие на заден план, ежедневието ти се върти около коза. И това става неусетно. Десетки примери мога да ти дам за много, ама много кадърни момчета, чиято единствена мисъл в момента е как ще се напушим брааат, ще направим ебати мазалото и т.н.

Това нещо го съотнеси в голям мащаб. Как би функционирала държавата? С какви темпове ще се движи икономиката(когато не ме мързи мога да изпиша стена от текст относно измислените икономически ползи)? Нужно ли е подобно нещо, защото редица нормални понасят тревата безпроблемно?

Алкохолът те прави апатичен значително по-трудно.









декриминализация с оглед на това, да не ти ебават майката за грам-два, а да закопчават повярвалите си квартални гангстери.

anonymous708973
03-09-2013, 10:52
Щастлив съм без тревата, с нея още повече. Нищо фалшиво не намирам в цялата работа. Животът ми е наред, развивам се чудесно в образованието, кариерата и личния си живот.

Не виждаш нищо нередно/фалшиво?
Сега нещата са наред, ама я си спомни доскоро кви теми пускаше във форума? Тревата в дългосрочен план те прави летаргичен, лишава те от концентрация, а защо не и амбиция.
Тревата е предпоставка към опитване на по-тежки наркотици. Имам съученик, който е на амфети. Едва ли е само той, но за него знам.

Не сравнявайте алкохола с тревата, не е аргумент. Винаги има нещо по-вредно, което обаче е повсеместно прието. Това значи ли, че всички по-долни нива на вреда трябва да съществуват?

И още нещо: Като легализират тревата, как ще се измерва допустимото количество за шофьорите? Ще се продава ли на непълнолетни също така?

anonymous708973
03-09-2013, 10:56
става дума че ставаш опасен и за околните

Защитаваш моята теза, ама го правиш толкова некадърно, че думи нямам.
Вероятността да ме нападне напушен е милиони пъти по-малка отколкото да го направи пиян на мотика мъж, който е решил, че съм му се усмихнала и искам нещо от него.

haritov
03-09-2013, 11:45
Защитаваш моята теза, ама го правиш толкова некадърно, че думи нямам.
Вероятността да ме нападне напушен е милиони пъти по-малка отколкото да го направи пиян на мотика мъж, който е решил, че съм му се усмихнала и искам нещо от него.
имаш бедна фантазия значи щом само това можа да измислиш

ако пия в една стая тебе ще страдам само аз ако пуша в една стая с тебе ще страдаш и ти

Auriss
03-09-2013, 11:50
Ukthar - http://norml.org/aboutmarijuana/item/marijuana-decriminalization-its-impact-on-use-2#intl_studies

Казах го на Харитов, казвам го и на теб - изхождаш от собствените си вярвания.

По първия абзац коментарът е излишен - ясно ви го написа Чачо, че риск в случая има единствено за употребяващия. Ти ми говориш за обществено-опасно поведение ??? Каква е връзката ?

Не разбирам и защо си позволявате да си врете носовете в чуждия живот ? Сънародниците ви не са ви някакви слуги, длъжни да живеят по вашите стандарти и спрямо вашите виждания. Ако някой иска да се гърми всяка вечер и в това намира щастието - нека. Никой не е длъжен да подпомага 'икономиката' ако не желае.

Айде слезте за момент от моралния пиедестал, на който сте се възкачили по бог знае каква причина, и се осъзнайте. Не ви е работа да ограничавате (ОСОБЕНО! пък превантивно) действия, които грам не ви касаят.

anonymous708973
03-09-2013, 11:55
имаш бедна фантазия значи щом само това можа да измислиш

ако пия в една стая тебе ще страдам само аз ако пуша в една стая с тебе ще страдаш и ти

Да, но вероятността някой да стане БУКВАЛНО ОПАСЕН за мен е по-голяма, ако този някой е алкохолик. Използвай си главата. По разумния начин, не като блондинката от вица за асансьора.

Ukhtar
03-09-2013, 12:53
Аурис, спри да джавкаш и се научи да четеш.

Аз изхождам от своя далеч не беден емпиричен опит, ти изхождаш от нещо, което си намерил в нета, и някакви утопични възгледи. Можеш ли да си сглобиш сам мисъл?

haritov
03-09-2013, 14:41
Да, но вероятността някой да стане БУКВАЛНО ОПАСЕН за мен е по-голяма, ако този някой е алкохолик. Използвай си главата. По разумния начин, не като блондинката от вица за асансьора.
ами ползвам си и очите алкохолиците са в пъти по-малко от тревоманите
както е забранена тревата
и разликата между напушен и пиян е много малка и от двамата всичко може да се очаква

аурисе аз ти го написах преди няколко поста спри да джавкаш

Auriss
03-09-2013, 14:56
:D Ей го и тоя Аристотел. Емпиричен опит имал :D .
Аз като ви казвам, че сте супер арогантни, няма кой да слуша.
И аз имам 'емпиричен' опит и к'во - да съм тръгнал да ти се обяснявам ? Да не живея в гората - все едно не съм пушил и нямам бол познати, които и до ден днешен си гърмят. Хубаво съм се нърдифицирал напоследък в нас, ама не съм расъл в пещера ...

Пускам му доклади от мащабни проучвания, които му пращат тезата по дяволите, а той ми обяснява, че 'емпиричният' му опит бил по-важен :D .

Ама к'во се учудвам, де. Щом не можеш дори статистическата основа на ограниченията за скорост по пътищата да сгрееш и разтягаш някакви локуми тука ...


Можеш ли да си сглобиш сам мисъл?
А ти можеш ли да не си такъв тесногръд комплексар с мания за величие ? :D

Ukhtar
03-09-2013, 15:41
Аха. Почнахме с комплексарщините, после ще видим в какво ще се превърна. Чети и осмисляй прочетеното, теебаунаркоманапрос(имам чувството, че за това ще се хванеш, вместо, хм, да дадеш някви доводи)

Мащабни доклади, копеле...Тия доклади чел ли си ги, или ги приемаш за чиста монета?

Продължаваш да си чешеш езика и да не можеш да защитиш тезата си

Dagichka
03-09-2013, 19:30
все повече подкрепям теорията на даскалката ми по философия, която каза, че не коментира теми, по които НЕ е компетентна. а тука 70%, че и повече сигурно никога не сте се напушвали, ама видиш ли знаете с детайли как се чувства човек тогава, колко е агресиран и неосъзнат и тн?. хм, интересно. медиуми ли сте или какво? ако вярвате на тая продажна, изкривена "медия", още по-жалко за вас.
напълно подкрепям Чачо в изказванията му. аз съм ЗА декриминализацията на марихуаната. за пълно легализиране може да става въпрос едва след доста време и най-вече след доста промени в законите и информираността на народа.

haritov
03-09-2013, 19:36
все повече подкрепям теорията на даскалката ми по философия, която каза, че не коментира теми, по които НЕ е компетентна. а тука 70%, че и повече сигурно никога не сте се напушвали, ама видиш ли знаете с детайли как се чувства човек тогава, колко е агресиран и неосъзнат и тн?. хм, интересно. медиуми ли сте или какво? ако вярвате на тая продажна, изкривена "медия", още по-жалко за вас.
напълно подкрепям Чачо в изказванията му. аз съм ЗА декриминализацията на марихуаната. за пълно легализиране може да става въпрос едва след доста време и най-вече след доста промени в законите и информираността на народа.

сега кажи какви ще са последствията

defender
03-09-2013, 20:04
браво haritov, не се отказваш ........................ спукай ги ....................... :)

Aeternal
03-09-2013, 22:34
defender,haritov проблема е че си правите изводи без да сте запознати и говорите на изус.
Копна ми там една пдиефка за производството и разпространението на наркотици, дето не си я прочел и дето няма никакво практическо значение за конкретния спор.
Проблема на повечето хора е че гледат на наркотоците като на проблем, а те са само средство.
Навсякъде в цивилизованите държави на наркоманията се гледа като на болест, не като на престъпление. Наскоро четох че Норвегия е на път да декриминализира пушенето на хероин. В Швейцария има няколко клиники в които зависимите се водят на отчет и им се дава хероин безплатно, като се дава от мед. сестри с цел да се избегнат инфекции, общо ползване на игли и т.н. Така на наркоманите не им се налага да крадът за да се снабдяват, намаля уличната престъпност, отделно че редовноста на приемането позволява на хората да си изградят рутина, да ходят на работа и като цяло да водят що-годе нормален живот.
Забраните не са спрели никой да се друса, проумейте го това. Пишеш ми по-нагоре за хероинова епидемия, замислял ли си се защо точно края на 90-те? Какво се случи в началото на 97ма?

"сега кажи какви ще са последствията"
1.Ще има първоначален бум на употребата, в последствие ще спадне възможно под сегашната употреба.
2.Ще спрем да издържаме много хора из затворите, хора които нямат място не е там.
3.Ще спрът въпросните "мутри" да печелят нерални пари от тоя плевел.

От тази забрана печелят много пари някой хора, преди декриминализацята беше евтина, сега е 10 лева цигарата( който пуши да каже точно). Кой печели от това?
А това " разцепление и криза съответно до намаляне на хероина поради липсата на лаборатории където да се прави
но наркомана си е наркоман и през 2003 2004г започва изкупуването на меки наркотици (трева)" е в топ 10 на най-големи глупости след онова че пияните пешеходци подлежат на санкция по ЗДП. Ти нормален ли си бе? Кой хероиново зависим яе мине от кафяво на трева?
Конкретен пример-Русия и засилената употреба дезоморфин след силното намаляване на хероин на пазара. Та на руснаците като им свършил хероина, не са рекли " ей дай да минем на безобидната тревичка", ами са си забили разредител за бои, бензин за запалка и фосфор в вените.
Отделно от другите глупости това доказва колко незапознат си и имам чувството че водя мога да водя спор със същия успех със заклет мюсюлманин, опитвайки се да му разасня ползите от алкохола. (примерно 20 грама червено вино на вечеря)
PinkPan7her, не мисля че непълнолетните трябва да употребяват такива субстанции. Още по-малко пък хората които шофират или работят с машини. Има си дрегери и за наркотици, макар и не толкова разпространени, също и кръвни проби.
Не мисля че тревата е трамплин към по-тежките дроги, поне не по-голям цигарите и алкохола.

Изобщо въпроса с младежите е много комплексен и не мисля че наркотиците са проблем номер 1. И изобщо наркотоците са проблем който може да бъде избегнат с по-адекватно възпитание в къщи и в училище. Щото като изкочи един даскал дето не е виждал друсан човек, камо ли наркотик даже и на филм и почне да ми обеснява колко са гадни, лоши, страшни, опасни и т.н. наркотиците някак си не произвежда нужния ефект. Блаблабла тва сме го чували и преди. Друго е ако изкочи някой и ти каже че 60% от хероиново зависимите в България са болни от спин и хепатит, че много от тях са импотентни, че смъртността е в пъти по-висока от неупотребяващите. Обаче вече се отклонявам и отивам в темата за тотално изкривената ценноста система на хората, чиито материално благополучие и успех(?) са по-важни от това да са хора и как това се предава още по-извратено в децата им.

haritov
03-10-2013, 05:59
Aeternal
пич точно мутрите ще си продават мислиш ли че ще се оставят някой да им вземе парите само с този факт всичко дето оказа отива в коша

не очаквам от човек който се възмути че цитирам от книга да има грам мозък с който да мисли и да направи връзката от това което съм казал
даже няма смисъл да водя спор с теб понеже няма шанс да напишеш нещо смислено

за разлика от теб съм използвал нарткотични вещества с медицинска цел в клиниката където работя и си далеч от това което е всъщност и на идея си нямаш какво се случва

lamer4e7o
03-10-2013, 14:25
Пуша марихуана по 2-3 пъти в месеца най-много и като гледам не ме хваща много след това, но ми се отваря мега апетит и ям като животно. Не знам дали това е добре или зле, но като цяло нямам някакви странични ефекти (да чукнем на дърво!), след като си дръпна малко от коз-а, така че, ако се легализира, ще бъде добре според мен. Не че и сега всеки втори тийнейджър не употребява коз, но като цяло нямам големи притенции.

Irti
03-10-2013, 19:16
Не виждаш нищо нередно/фалшиво?
Тревата в дългосрочен план те прави летаргичен, лишава те от концентрация, а защо не и амбиция.
Тревата е предпоставка към опитване на по-тежки наркотици. Имам съученик, който е на амфети.


Вече от не знам колко години не ме е направила такъв, какъвто описа. Другите наркотици са лична стъпка и ти решаваш дали да минеш към тях, а не че от Нея имаш нужда. Когато не ме хваща марихуаната - продължавам да пафкам, а не минавам на хероин. Другите наркотици отделно се приемат, но едното по никакъв магичен начин не те тласка към другото.

Ти предполагам си пушила толкова много пъти, чувстваш как те тегли към коката, познаваш хипер много наркомани на каквото се сетиш, в техните среди си и зат'ва знаеш наистина много по темата.



Можеш да се пристрастиш. Аз чувствам зависимост, също и желание, също и кеф да кълва всеки ден. Пуша понякога по 3-4 пъти, а понякога по 7-8. Ставам нервен и избухлив, ако нямам. Към чувството се свиква и след време не ти действа, като в началото. Пристрастяването не може да дойде от няколко пушения или от година пушене по един на седмица. Идва с времето.

Марихуаната не ме кара да се смея или да ми се привиждат разни работи. С нея релаксирам след работа, успокоявам се и доста често си троша главата и си лягам.

Най-хубавото пушене е рано, когато изгрява слънцето.

За мен не е вредна от страна на това, че с цигарите си нанасям повече вреда. Като всеки вдишан пушек вреди по някакъв начин, но и помага за много работи. Затъпява някаква болка по ставите, лекува мускулна и още такива работи. На мен лично ми успокоява кашлицата от цигарите, а и главоболието.

Очите са ми дроб всеки път.

Времето се забавя и всичко ти е все едно. Не зациклям, а ми се отваря повече приказка. Огладнявам супер много, а и жаждата ме гони.

Когато мине действието няма как да разберат, ако не ти направят тест.



Все пак да не разсъждаваме по това, което родителите бутат в главите на непълнолетните си рожби, които пък вчера станаха пълнолетни.. да речем. :)

ПС: За легализацията, защото аз пафкам за мен си, а не карам никой друг и не му вредя по никакъв начин. Който иска да пуши, който не иска - да се ебе в гъз.

haritov
03-10-2013, 19:24
Вече от не знам колко години не ме е направила такъв, какъвто описа. Другите наркотици са лична стъпка и ти решаваш дали да минеш към тях, а не че от Нея имаш нужда. Когато не ме хваща марихуаната - продължавам да пафкам, а не минавам на хероин. Другите наркотици отделно се приемат, но едното по никакъв магичен начин не те тласка към другото.

Ти предполагам си пушила толкова много пъти, чувстваш как те тегли към коката, познаваш хипер много наркомани на каквото се сетиш, в техните среди си и зат'ва знаеш наистина много по темата.


Все пак да не разсъждаваме по това, което родителите бутат в главите на непълнолетните си рожби, които пък вчера станаха пълнолетни.. да речем. :)

ПС: За легализацията, защото аз пафкам за мен си, а не карам никой друг и не му вредя по никакъв начин. Който иска да пуши, който не иска - да се ебе в гъз.

от доста време съм пълнолетен и нашите никога не са ми говорели за наркотици просто съм от онова поколение което въобще не е мислело за тези неща и съм от тези които сами са си изградили мнението

пък и от твоите писаници разбирам че си пристрастен(отричай колкото си искаш)
много ясно че тревата ще е хубаво нещо според теб
ама не бих искал децата ми да са като теб

Irti
03-10-2013, 19:35
Аз да съм казал, че не съм пристрастен, бе пич? В цитата какво обясних? Обясних, че пристрастяването идва с времето, а не от няколкото пъти. Да отричам ли? Къде? Пуша от 8-9-10г.. нормално да съм зависим и това обясних.

Твоите деца ще си останат в топките ти.

haritov
03-10-2013, 19:39
Аз да съм казал, че не съм пристрастен, бе пич? В цитата какво обясних? Обясних, че пристрастяването идва с времето, а не от няколкото пъти. Да отричам ли? Къде? Пуша от 8-9-10г.. нормално да съм зависим и това обясних.

Твоите деца ще си останат в топките ти.

сега ще се обиждаме ли?

направо да беше написал че съм прав по-малко труд щеше да вложиш

Irti
03-10-2013, 19:52
Просто потвърдих, че съм пристрастен. Чрез цитата си показах, че не отричам, а къде го видя това.. не знам. И разбира се, че тревата е прекрасна и не те карам да мислиш така. Говорите за неща през, които не сте минали и свеждате всичко до трагични примери. Говорете, не е особено лошо. От онова поколение? 93-94? И отдавна си пълнолетен.. от.. 1 година? Да, разбирам. Нямам проблем и се прекланям пред твоите убеждения. Наистина мисля, че трябва да убедиш хората в лошотата на наркотиците и да им дадеш опит от онова време.. поколение, де. Да им покажеш колко им вредим от разстояние. :)

Забелязах нещо интересно, на което май нещо се обясняваше.


Защитаваш моята теза, ама го правиш толкова некадърно, че думи нямам.


Аз ще прекратя дискусията с теб, защото си твърде прав за толкова много работи и няма смисъл. Влязох да си плясна цитата от друга тема. Не съм те обидил, а това, че си капут е друга тема.

sToyAncHo
03-10-2013, 20:02
Децата, ако си ги възпиташ както трябва няма да са тревомани, а и не можеш да ги спреш, ако са решили да опитат.Пияния човек е много по-опасен от напушения. Той е агресивен, много склонен към пристрастяване, не си знае мярката, губи представа за действията си, не може да шофира, способността да се изразява нормално. Напушения човек е добре настроен към околните, не е агресивен, може да се общува с него, може да се изразява нормално, макар че му трябва малко повече време за концентрация и може да шофира! Това с шофирането гледах, че сте го коментирали затова го споменавам.
Първо на първо тревата е опиат, а амфета - лек наркотик. Второ на второ за пиенето в една стая - когато ти пиеш покрай хора и се напиеш всички ще трябва да те гледат като малко дете какво ще направиш, какво ще решиш да направиш и амбицията ти да го направиш въпреки възможностите ти. Като се напушиш имаш напълно нормална координация, контрол над действията си, не вредиш на околните с пушенето си и НЕ, не можеш да се пристрастиш.
Писнало ми е да слушам хора, които си нямат грам представа от ефекта на марихуаната (краткотрайни и дълготрайни) и да ми разправят, че била вредна, ЧЕ СЕ ЗАДЪХВАШ :D и сумати други глупости. Вие изобщо нормални ли сте? Как ще се задъхаш от тревата, при положение, че са се правили толкова много изследвания от стойностни личности, които са установили, че МОЖЕ да се шофира напушен и тревата не ти прецаква дробовете. Ще дам един случай: Първи срок в училище бягахме около 600 метра (не помня точно колко). 4 момчета сме в клас. Аз тогава не спортувах, пуших цигари (и трева съответно 1-2 пъти в месеца). Другите 3ма бяха футболисти трениращи бая годинки. Издухах ги и тримата на 2рата обиколка и накрая ония си изкараха белите дробове не можеха да си кажат името 10 минути. На мен ми трябваха точно 1-2 минути почивка и нито дишах като мобс нито бях толкова изтощен.

*EDIT*: @Irti не знам какво е твоето пушене, обаче пристрастяването е чисто на психическа основа. Ако постоянно си набиваш филма, че ти се пуши няма как и да не си набиеш филма, че си пристрастен. А това, че марихуаната е предпоставка си е чиста тъпотия. Лично твой си е избора дали ще си съсипеш живота с твърди наркотици или ще си пушиш тревата и ще ти е готино.

haritov
03-10-2013, 20:11
Просто потвърдих, че съм пристрастен. Чрез цитата си показах, че не отричам, а къде го видя това.. не знам. И разбира се, че тревата е прекрасна и не те карам да мислиш така. Говорите за неща през, които не сте минали и свеждате всичко до трагични примери. Говорете, не е особено лошо. От онова поколение? 93-94? И отдавна си пълнолетен.. от.. 1 година? Да, разбирам. Нямам проблем и се прекланям пред твоите убеждения. Наистина мисля, че трябва да убедиш хората в лошотата на наркотиците и да им дадеш опит от онова време.. поколение, де. Да им покажеш колко им вредим от разстояние. :)

Забелязах нещо интересно, на което май нещо се обясняваше.



Аз ще прекратя дискусията с теб, защото си твърде прав за толкова много работи и няма смисъл. Влязох да си плясна цитата от друга тема. Не съм те обидил, а това, че си капут е друга тема.

не съм 93 94 по-старичък съм

Стоянчо тревата не вреди на белия дроб а на мозъка и се върни няколко мои поста по-назад да видиш че не става дума само за това дали е вредна или не

още малко ще я изкарате че помага

sToyAncHo
03-10-2013, 20:19
Преди малко забелязах тази тема и не съм прочел всички коментари, обаче не пречи кой знае колко на мозъка. За момента се затрудняваш при концентрация и съм чувал, че затъпяваш, обаче за това пушене, което съм изпушил аз не съм забелязъл нито да съм по-тъп, нито да се затруднявам при концентрация, нито да нямам мотивация.

haritov
03-10-2013, 20:22
Преди малко забелязах тази тема и не съм прочел всички коментари, обаче не пречи кой знае колко на мозъка. За момента се затрудняваш при концентрация и съм чувал, че затъпяваш, обаче за това пушене, което съм изпушил аз не съм забелязъл нито да съм по-тъп, нито да се затруднявам при концентрация, нито да нямам мотивация.
спокойно като усетиш ще е вече късно

sToyAncHo
03-10-2013, 20:52
Вредата на останалите неща около нас е много по-вредна. Не говоря за алкохол и цигари. Говоря за например: къпане всеки ден, замърсяване на въздуха, който дишаме, работата с идиоти, рязката смяна на температурата, облъчване от UV лъчите на слънцето, облъчването от телевизори и компютри. Да не говорим за съвременните измислени алкохоли и цигари. дядовците едно време са се криели на 12-14 години да пушат цигари и са станали на по 60 години и пушат и живеят все едно са на 30-40, а сегашните цигари имат какви ли не боклуци в тях. Алкохолите.. можеш да си намериш 1 литър уиски за 10 лева (спирт и боя за яйца). Ако се легализира марихуаната 1. ще се намалят фалшивите стоки, които ще се продават на улицата; ще се продава само качествена стока. 2. ще спрат хората, които се занимават с този бизнес да печелят луди пари от нищото. и още куп други работи, ама съм адски изморен в момента да пиша и да изброявам.

haritov
03-11-2013, 07:29
Вредата на останалите неща около нас е много по-вредна. Не говоря за алкохол и цигари. Говоря за например: къпане всеки ден, замърсяване на въздуха, който дишаме, работата с идиоти, рязката смяна на температурата, облъчване от UV лъчите на слънцето, облъчването от телевизори и компютри. Да не говорим за съвременните измислени алкохоли и цигари. дядовците едно време са се криели на 12-14 години да пушат цигари и са станали на по 60 години и пушат и живеят все едно са на 30-40, а сегашните цигари имат какви ли не боклуци в тях. Алкохолите.. можеш да си намериш 1 литър уиски за 10 лева (спирт и боя за яйца). Ако се легализира марихуаната 1. ще се намалят фалшивите стоки, които ще се продават на улицата; ще се продава само качествена стока. 2. ще спрат хората, които се занимават с този бизнес да печелят луди пари от нищото. и още куп други работи, ама съм адски изморен в момента да пиша и да изброявам.

мързи ме да пиша същото върни назад и сам го прочети

DoctorSatan666
03-11-2013, 09:31
В тази тема всъщност спорът е "Вредна ли е тревата (във всички аспекти)?", което пък е производно на "ОК ли е да пушим трева или не?". И естествено двата вида аргументи изхождат именно от хората, които имат лична полза от истинността на своите аргументи. Тревоманските аргументи са почти изцяло косвени логически връзки, нямащи нищо общо с един реален развой на събитията. Съвсем логично - тревоманите имат пълен интерес в идеята тревата да стане легална. Това е основата - вече според човека, който я предава (например някой псевдо-либерален пубер), се срещат и различни отклонения, дори противоположни на първоначалната идея. Другият лагер е пък този на консервативни люде, които толкова са вкостенели в главите си, че всяка "пропукваща" отвън идея, трябва да бъде солидно оплюта. Та така въпросните господа да (се) наблюдават отвисоко, възкачили се на идолните си кули.

tl;dr И от двата лагера сте малоумници. Всеки според зависи, естествено.

Не можахте да разберете че самите действия, нямат нищо общо с това, което искате те да значат за вас.

haritov
03-11-2013, 09:58
В тази тема всъщност спорът е "Вредна ли е тревата (във всички аспекти)?", което пък е производно на "ОК ли е да пушим трева или не?". И естествено двата вида аргументи изхождат именно от хората, които имат лична полза от истинността на своите аргументи. Тревоманските аргументи са почти изцяло косвени логически връзки, нямащи нищо общо с един реален развой на събитията. Съвсем логично - тревоманите имат пълен интерес в идеята тревата да стане легална. Това е основата - вече според човека, който я предава (например някой псевдо-либерален пубер), се срещат и различни отклонения, дори противоположни на първоначалната идея. Другият лагер е пък този на консервативни люде, които толкова са вкостенели в главите си, че всяка "пропукваща" отвън идея, трябва да бъде солидно оплюта. Та така въпросните господа да (се) наблюдават отвисоко, възкачили се на идолните си кули.

tl;dr И от двата лагера сте малоумници. Всеки според зависи, естествено.

Не можахте да разберете че самите действия, нямат нищо общо с това, което искате те да значат за вас.

искам да съм умен като теб

defender
03-11-2013, 10:07
Другият лагер е пък този на консервативни люде,

Живеем във времена на някаква вече клоняща към болест толерантност. Прекаленота толерантност към всякакви порочни състояния, е "добро" само за хората които вече не вярват в нищо.


че всяка "пропукваща" отвън идея, трябва да бъде солидно оплюта

Зависи от идеята, ............. идеи всякакви има, но не всички са смислени.
Също когато дадена идея обхваща и засяга различи групи хора, тя трябва да бъде съобразена с тях, за да бъде приета.


tl;dr И от двата лагера сте малоумници. Всеки според зависи, естествено.

Не можахте да разберете че самите действия, нямат нищо общо с това, което искате те да значат за вас.

Тва много фундаментално заключение на медитацията ли се дължи ...............


ПП: докторе с 15-сете ли си профила гласува ЗА.

Auriss
03-11-2013, 11:38
Станчо пак ни хейтва :D Грее слънчице, на риболов е излязъл, да видим ще клъвне ли нещо :D

defender
03-11-2013, 11:48
^
хаха, Ауриса понякога е доста оригинален.

Той Станчо сигурно два дена е медитирал извън бариерата за да стигне да някакво правилно фундаментално заключение ........................ все пак се вижда че е положил усилия да даде едно уравновесено между двата лагера мнение, въпреки че е тревопушач .................... това не може да му се отрече.

DoctorSatan666
03-11-2013, 14:14
http://prikachi.com/images/212/5979212a.gif

RagioL
03-12-2013, 14:03
Да легализират треволяка и халюциногените, само така българите ще станат по-щастливи.

RagioL
03-12-2013, 14:03
:D

stynioo
03-16-2013, 22:29
едно не мога да разбера , не сте пробвали , а така смело защитавате тезата , че тревата може да вреди на околните.

давам ви пример .. събираме се вкъщи 15 човека , напиваме се .. и се почва кой изгорил покривката , килима , дивана .. крещене полиция ..

събираме се пак 15 човека , пафкаме ..и всичко си е нормално .. говориш си , няма последствия .. т'ва е най - простия пример.

всичките ми приятели пушат (от поне 4 години) никой не се е пристрастил към тежките наркотици.

не съм виждал напушен човек да става агресивен към околните. (никога)

и всеки , който съм питал предпочита да откаже цигарите от колкото джойнта.

да , всеки реагира различно и при ситуаций на публични места се създава една еуфория при някои , но т'ва защото знае , че е направил нещо забранено и не трябва другите да забелязват .. ако е легална просто няма да се притеснява дадения човек и всичко ще си е нормално.

haritov
03-16-2013, 23:26
едно не мога да разбера , не сте пробвали , а така смело защитавате тезата , че тревата може да вреди на околните.

давам ви пример .. събираме се вкъщи 15 човека , напиваме се .. и се почва кой изгорил покривката , килима , дивана .. крещене полиция ..

събираме се пак 15 човека , пафкаме ..и всичко си е нормално .. говориш си , няма последствия .. т'ва е най - простия пример.

всичките ми приятели пушат (от поне 4 години) никой не се е пристрастил към тежките наркотици.

не съм виждал напушен човек да става агресивен към околните. (никога)

и всеки , който съм питал предпочита да откаже цигарите от колкото джойнта.

да , всеки реагира различно и при ситуаций на публични места се създава една еуфория при някои , но т'ва защото знае , че е направил нещо забранено и не трябва другите да забелязват .. ако е легална просто няма да се притеснява дадения човек и всичко ще си е нормално.

от наркомани съвети не искам
ходи си при твоите приятели правете каквто искате аз не искам моите деца да са като вас!
сега ми прочети предните мнения

Auriss
03-17-2013, 00:38
^ Не се впрягай толкова, че вземе ти сдаде багажа и последната мозъчна клетка. ;d


едно не мога да разбера , не сте пробвали , а така смело защитавате тезата , че тревата може да вреди на околните.

Що са залухавеняци - затова. Социалните им контакти са ограничени до мама, тате и личния им психотерапевт, а свободното си време прекарват в мастурбиране над фейсбук снимките на някоя съученичка, която иначе не смеят дори да й срещнат погледа :D

haritov
03-17-2013, 05:42
^ Не се впрягай толкова, че вземе ти сдаде багажа и последната мозъчна клетка. ;d


Що са залухавеняци - затова. Социалните им контакти са ограничени до мама, тате и личния им психотерапевт, а свободното си време прекарват в мастурбиране над фейсбук снимките на някоя съученичка, която иначе не смеят дори да й срещнат погледа :D
броях си клетките нямам нито една кво прай ся?

RagioL
03-17-2013, 05:47
http://www.youtube.com/watch?v=g4I_yEiHEn8

:D

RagioL
03-17-2013, 06:14
http://www.youtube.com/watch?v=7w4SuYTbL-I

stynioo
03-17-2013, 10:13
от наркомани съвети не искам
ходи си при твоите приятели правете каквто искате аз не искам моите деца да са като вас!
сега ми прочети предните мнения

далеч от наркоман съм , но няма да споря защото сигурно няма да си промениш мнението .. твойте деца ще имат право на избор .. както ти и всеки друг , така че трудно ще ги спреш дори и със закон ;)

Ukhtar
03-17-2013, 10:51
Ама тука никой не знае какво точно се опитва да каже и защити

haritov
03-18-2013, 08:27
далеч от наркоман съм , но няма да споря защото сигурно няма да си промениш мнението .. твойте деца ще имат право на избор .. както ти и всеки друг , така че трудно ще ги спреш дори и със закон ;)

това че искам да натроша канчето на някой и да му взема парите значи ли че мога да го направя?

и щом употребяваш наркотици си наркоман свиквай с този факт

anonymous708973
03-18-2013, 13:09
и щом употребяваш наркотици си наркоман свиквай с този факт

А ти употребяваш алкохол и си алкохолик.
Няма значение, че пиеш веднъж на месец. Няма значение, че не си зависим, че нямаш НУЖДА от алкохол. Алкохолик си. Точка.

haritov
03-18-2013, 13:15
А ти употребяваш алкохол и си алкохолик.
Няма значение, че пиеш веднъж на месец. Няма значение, че не си зависим, че нямаш НУЖДА от алкохол. Алкохолик си. Точка.

точно така

stynioo
03-18-2013, 16:06
това че искам да натроша канчето на някой и да му взема парите значи ли че мога да го направя?

и щом употребяваш наркотици си наркоман свиквай с този факт

да , но ще си понесеш последствията?

haritov
03-19-2013, 09:58
да , но ще си понесеш последствията?

ами и ти ще ги си понесеш

Chacho
03-19-2013, 10:26
ами и ти ще ги си понесеш

Май и самият ти вече не знаеш какво говориш.

haritov
03-19-2013, 13:03
Май и самият ти вече не знаеш какво говориш.

притежаването на марихуана и употребяването и също не е законно знам какво говоря
ти слез на земята

defender
03-19-2013, 13:47
"Формално, притежаването на канабис в Холандия е нелегално, но полицията не преследва за малко количество. Той се продава свободно в точно определени заведения с разрешително, които сами контролират качеството на продуктите си. Забранено е отглеждането на канабис и обикновено нарушителите се наказват.

Според Максим Верхаген, съветник на министъра на икономиката, канабисът с над 15% съдържание на активното вещество ТНС е толкова по-силен спрямо масово разпространения преди поколение, че вече трябва да се смята за напълно различен наркотик.

На пресконференция в Хага той заяви, че силният канабис е допринесъл за накърняване на здравословното състояние на много хора. Специалисти обаче коментират пред "Гардиън", че пушенето на повече, но по-слаба, марихуана всъщност ще нанесе още повече вреда.

Търговци обясняват, че ще процъфти черният пазар"
dnevnik.bg

stynioo
03-19-2013, 14:10
притежаването на марихуана и употребяването и също не е законно знам какво говоря
ти слез на земята

да , но никога няма да ме хванат , соре

defender
03-19-2013, 14:11
Snoop Dogg

"Какво ти харесва в пушенето на марихуана? Защо предпочиташ тази дрога пред всички останали?

Не я харесвам толкова, просто имам нужда от нея. По-скоро е необходимост, отколкото удоволствие. Тя оказва ефект върху духовното, умственото и физическото ми състояние, кара всичко да върви по-плавно.

Според някои слухове пушиш по 80 коза на ден. Вярно ли е това?

За който ми брои всяко пафкане, сигурно е вярно. Аз не броя и никой около мен не го прави. Може би понякога достигам до тази бройка, а понякога - не. А понякога сигурно я надвишавам. Зависи от това къде съм. В някои части от света няма хубава трева, така че се ограничавам, защото не искам да пуша боклуци."
webcafe.bg

stynioo
03-19-2013, 14:20
Snoop Dogg

"Какво ти харесва в пушенето на марихуана? Защо предпочиташ тази дрога пред всички останали?

Не я харесвам толкова, просто имам нужда от нея. По-скоро е необходимост, отколкото удоволствие. Тя оказва ефект върху духовното, умственото и физическото ми състояние, кара всичко да върви по-плавно.

Според някои слухове пушиш по 80 коза на ден. Вярно ли е това?

За който ми брои всяко пафкане, сигурно е вярно. Аз не броя и никой около мен не го прави. Може би понякога достигам до тази бройка, а понякога - не. А понякога сигурно я надвишавам. Зависи от това къде съм. В някои части от света няма хубава трева, така че се ограничавам, защото не искам да пуша боклуци."
webcafe.bg

ти къде отиде .. за всеки е видимо , че той не се ограничава само до коза и не смятам , че някой от нас е като него или пък ще стане , тея звезди са постоянно под напрежение и просто "По-скоро е необходимост" , за да избягат от целия цирк..

defender
03-19-2013, 14:23
^
ок, когато легализират марихуаната, ти си ми гаранция, че това което казваш ще е точно така (спокоен съм).

(значи казваш той е звезда и има много напрежение, а всички останали незведи живот си живеят ................. гаранция Франция)

stynioo
03-19-2013, 14:24
ок, когато легализират марихуаната, ти си ми гаранция, че това което казваш ще е точно така.

те няма да я легализират .. никога

just sayin'

defender
03-19-2013, 14:27
то и аз така мисля, ама тука си чеша езика .................. мислех, че Чачо веднага ще ми скочи на вратЪ................... кефи ме как защитава тревЪта.

stynioo
03-19-2013, 14:28
^
ок, когато легализират марихуаната, ти си ми гаранция, че това което казваш ще е точно така (спокоен съм).

(значи казваш той е звезда и има много напрежение, а всички останали незведи живот си живеят ................. гаранция Франция)

по-добре свали 'тея' очила и се разгледай.

Chacho
03-19-2013, 14:57
притежаването на марихуана и употребяването и също не е законно знам какво говоря
ти слез на земята

Харитов, драги, на земята се намирам. А на нея реалността е следната: като си обикновен човечец и пречукаш някой жестоко, няма да се разминеш безнаказано. Когато децата ти обаче си свият един джойнт, ти ще си сред последните хора, които ще разберат. Дали ще отнесат наказание е без значение, щото тревата ще са си я изпушили.



то и аз така мисля, ама тука си чеша езика .................. мислех, че Чачо веднага ще ми скочи на вратЪ.

Въздържам се, доколкото мога, да коментирам вече в темата.

haritov
03-19-2013, 15:08
да , но никога няма да ме хванат , соре

и мен няма да ме хванат на сега

haritov
03-19-2013, 15:09
Харитов, драги, на земята се намирам. А на нея реалността е следната: като си обикновен човечец и пречукаш някой жестоко, няма да се разминеш безнаказано. Когато децата ти обаче си свият един джойнт, ти ще си сред последните хора, които ще разберат. Дали ще отнесат наказание е без значение, щото тревата ще са си я изпушили.




Въздържам се, доколкото мога, да коментирам вече в темата.
говори с факти драги кажи защо мислиш така ама искам тва да го казал някой преди теб

аз пък казвам че няма да си го отнеса жестоко и че ако децата ми пушат веднага ще ги хвана

Auriss
03-19-2013, 16:22
^аре стига, бе, капут разпорен. Не се ли виждаш колко си малоумен, та само сеир правиш да ти се неначуди цял форум.

К'во искаш да ти обяснява ? 'Що да ти пречука родата, вместо да си палне една цигарка, леко се различава ли ?


то и аз така мисля, ама тука си чеша езика .................. мислех, че Чачо веднага ще ми скочи на вратЪ................... кефи ме как защитава тревЪта.
Кефи те по-скоро факта, че макар с дебилните си доводи да забиваш дискусията в земята, той все пак намира начин от безсмисления ти бълвоч да изчекне някакъв аргумент, който един господ знае бил ли ти е на езика или не, и да го коментира по интелигентен и уважителен начин, какъвто просто не заслужаваш. Шапка му свалям за отношението, де.

defender
03-19-2013, 18:08
--------------------------

"Пушенето на “трева” може да доведе до параноидна шизофрения
При злоупотребяващите болестта се проявява на значително по-ранна възраст
За пореден път се доказа, че марихуаната съвсем не е толкова безвредна, колкото ни внушават защитниците й. Екип от датски учени разкри, че употребата на канабис води до развитие на шизофрения и сродни заболявания. Изследването на екипа от психиатричната болница в Аархус, цитирано от БиБиСи потвърждава предишни данни за връзката между канабиса и психическите разстройства. Известно е, че употребата на опиати на базата на канабиса предизвиква симптоми на умствено разстройство, но досега не беше направена категорична връзка между дрогата и шизофренията.
Учените анализирали данни за 535 пациенти, лекувани от симптоми на психично разстройство, предизвикани от злоупотреба с канабис и проследили развитието им в продължение на три години. После сравнили данните с тези за 2 721 пациенти с диагноза шизофрения, които обаче не употребявали дрога. Оказало се, че половината от пациентите, употребявали канабис са развили шизоидни симптоми, като при една трета от тях тези симптоми довели до параноидна шизофрения, която е една от най-сериозните разновидности на болестта. При нея болният страда от мания за преследване или за величие (класическият случай с човек, мислещ се за Наполеон е типичен пример за параноидна шизофрения), халюцинира, радикално променя навиците си и се изолира от околния свят.
Изследването на датските психиатри също така показало, че употребяващите канабис развивали симптоми на шизофрения по-рано от останалите. При мъжете употребяващи дрога, например, симптомите се проявявали на средна възраст 24.6 години, докато при тези, които не били пристрастени, болестта се появила на средна възраст 30.7 години. При жените разликата била 28.9 години срещу 33.1 за неупотребяващите канабис. Все пак учените под ръководството на д-р Микел Арендт посочват, че не е ясно доколко злоупотребата с дрогата е отговорна за развитието на заболяването, тъй като по време на изследването не е било възможно да се контролират другите рискови фактори, като наследствена обремененост, употреба на други наркотици и социален и икономически статус. Въпреки това фактът, че пушачите на канабис развиват шизофренни симптоми по-рано от другите показва, че дрогата най-малко ускорява развитието на заболяването.
Друго изследване, на американски учени, се фокусирало върху най-податливата група злоупотребяващи с марихуана - тийнейджърите. Те открили, че в мозъка на тези, които редовно злоупотребяват с наркотика има увреждания в областта на висшите езикови и слухови умения, много подобни на уврежданията при пациенти с шизофрения. Това е особено тревожно, тъй като шизофренията обикновено се проявява за пръв път между 15 и 34-годишна възраст, а злоупотребата с дрога може да снижи минималната възраст при тийнейджъри, които са предразположени към болестта. Освен това, дори и да няма предразположеност, наркотикът оказва силно отрицателно влияние върху нормалното развитие на мозъка по време на пубертета и по-късно може да доведе до психични разстройства."

icp-bg.com

вярвайте на науката - тя всичко знае................. и да не чувам глъч

RagioL
03-19-2013, 18:25
За идиотите догмата е висша форма на истина.

defender
03-19-2013, 18:31
^
вие сте прости, необразовани "вярващи" в "бога на тревата" ........................ това е становището на научния консенсус за опасностите от тревата, точка.

anonymous708973
03-19-2013, 18:39
аз пък казвам че няма да си го отнеса жестоко и че ако децата ми пушат веднага ще ги хвана

Пхахах :д
Милият той.

Aeternal
03-19-2013, 18:48
--------------------------


вярвайте на науката - тя всичко знае................. и да не чувам глъч

Знаеш ли кое също може да доведе до шизофрения?
Наличието на болен възходящ роднина.
Решението е само едно, намирането на болните единици и разстрелването им на място за да не предават заразата.
Шизофренията също се отключва и от алкохол, така че и той трябва да се наказва строго!

defender
03-19-2013, 18:53
Шизофренията също се отключва и от алкохол, така че и той трябва да се наказва строго!
ами по тая логика то забраниха тютюнопушенето на обществени места, що пък и пушенето на трева да не си остане забранено.

ПП: разбираш какво искам да кажа, не се хващай за примера.

haritov
03-19-2013, 20:40
^аре стига, бе, капут разпорен. Не се ли виждаш колко си малоумен, та само сеир правиш да ти се неначуди цял форум.

К'во искаш да ти обяснява ? 'Що да ти пречука родата, вместо да си палне една цигарка, леко се различава ли ?


Кефи те по-скоро факта, че макар с дебилните си доводи да забиваш дискусията в земята, той все пак намира начин от безсмисления ти бълвоч да изчекне някакъв аргумент, който един господ знае бил ли ти е на езика или не, и да го коментира по интелигентен и уважителен начин, какъвто просто не заслужаваш. Шапка му свалям за отношението, де.

тва високо интелектуално обиждане ли е?

говориш ми за инетелект а се държиш като изтърван селяндур

и накрая как може да мислиш че имаш разумна преценка

Chacho
03-20-2013, 14:52
ами по тая логика то забраниха тютюнопушенето на обществени места, що пък и пушенето на трева да не си остане забранено.

Първо, тънкия момент съм го подчертал в червено.

Второ, забраната за тютюнопушене влезе в сила с идеята да се ограничи броя на пасивните пушачи, не на активните. И един хвърчащ довод за пестене на пари от здравеопазване.

Трето, така плашещият риск за развиване на шизофрения съществува и при пушещите тютюневи цигари. Това го твърди професорът от НБУ Юлиян Караджов, като го каза и в едно телевизионно предаване, а госпожица лекарката му отвърна, че не отрича, но не подкрепяла и тютюнопушенето. Една чудесна позиция, но законът продължава да дискриминира употребяващите марихуана и да обслужва интереса на потребителите на алкохол и тютюн.


Оставям ви няколко клипа на гореспоменатия професор и на едно друго лице, което неотдавна говореше по същата тема:

http://www.youtube.com/watch?v=BKXUqKz2P9A
http://www.youtube.com/watch?v=K1aE612OeKk
http://www.youtube.com/watch?v=rX667sz_GOs
http://www.youtube.com/watch?v=ROcpPtkdQQs
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UmhF58_WOAE

defender
03-20-2013, 18:53
ама само кво сте се хванали за тоя тютюн ...................... ами аз не подкрепям тютюна ................... но изглежда тютюна е по-малкото зло.

Aeternal
03-20-2013, 20:57
но изглежда тютюна е по-малкото зло.
Спорна работа. Аз не се наемам да кажа кое е по-вредно. Не мисля че някой може да се зариби дотолкова към тревата че да си докара рак на белия дроб. Ама пък хора сякви... От друга страна пък цигарите създават зверска зависимост. Някъде бях чел че никотина създавал по-силна физическа зависимост от хероина. Мене лично ме съмнява, понеже като спрях цигарите преди 3 години нямам спомен да съм имал някакви симптоми от никотинова абстиненция. Но пъл психическата зивисимост си я усещам още като седна някъде и изпия някой аперитив.

Chacho
03-20-2013, 22:07
Тревата може да се пуши и с vapourizer, който пречиства повечето вредни вещества и оставя почти чисто THC.

defender
03-20-2013, 22:12
тревата не изцяло но до голяма степен обединява последствията които предизвиква алкохола и тютюнопушенето едновременно т.е. 2 в 1, а димът от тревата може косвено да напуши и други хора около теб особено в затворено пространство ........... 3 в 1.

haritov
03-20-2013, 22:41
до тук само сравнявате едно с зло с друго

въпроса е трябва ли да избираме по-малкото зло или въобще можем да не избираме зло

да алкохола не е полезен така е това не значи че тревата трябва да се легализира няма значение кое е по-вредно

вие тука ми изкарахте тревата по-полезна от морковите

и работата е там че ако лице хикс има заболяване хикс за което не знае тревата може да го убие




но нека се върнем на това колко е полезна тука ми викате лекувала тва онова ами душици вие от какво сте болни?

излизате с номера не била стъпка до друг наркотик била по-малкото зло и тн
ами питайте един фармацефт какво причинява на организма или просто опитайте да покажете колко е полезна на вашите родители и да ги накарате да изпушат една марихуанка с вас
пожелава ви успех в начинанието с родителите

докато при алкохола е в пъти по-малък шанса това да се случи

тук идва един друг фактор възрастовия фактор

кажете ми колко пушат марихуана над 18г и колко употребяват под 18г

тук става дума за култура на ползване ако си голям човек пробваш веднъж ок няма проблем пробвал си изкефил си се добре знаеш че наркотиците не са полезни не прибягваш по-нататък (винаги ще има 1 изключение)

но ако си дете оня чичко дето ти я продава ти казва''абе кво ти пука наркотици виж кво е яко''

гледаш с трева ти я кеф мани мани няма такова нещо

но това дете не знае дали го сърби или не и е някъв пубер на 16г и решава да пробва нещо друго ама твърдо а там нещата стават груби

кажете ми в държавите където е легална с какви цели се консумира и колко деца я консумират

както казах въпроса не е до това колко е полезна и кое е по-вредно става дума за възпитание на децата
става дума за спазване на закони както се видя в някои мои мнения

и честно казано в България нещата са изтървани от много време

Chacho
03-21-2013, 07:16
въпроса е трябва ли да избираме по-малкото зло или въобще можем да не избираме зло.


Пич, ти не разбираш ли, че ние вече сме избрали по-голямото зло? И ни се забранява по-малкото. Няма такъв филм да не избираме зло.


Не пуша, защото съм болен, разбира се. Пуша, защото ми е кеф. Преди пиех алкохол, сега минах на трева. Няма го махмурлука, няма ограничаване в количеството, няма повръщане, няма побойща и инциденти, просто си пуша коза и на другия ден отивам читав на работа. Няма да спра да ги сравнявам, защото това е само и единствено дискриминация. Ако тревата е толкова страшна, че не трябва да се легализира, то трябва моментално да го забраним тоя алкохол. И ти, като си загрижен толкова за децата, защо не те виждам да тичаш по улиците да протестираш за забрана на алкохола? Или ти е нещо изкуствено притеснението и си неинформиран?

Нали от изкуственото си притеснение изсмукваш и довода, че на дечурлигата грам не им пука какво употребяват, щото са наркотици и е яко. И сега, като не е легализирана, отиват при кварталното дилърче и си взимат предрусана с какво ли не трева, че последно време вече мирише на латекс. Кво правим с тия деца? Нали родителите ги излавят, пребиват хора по улицата и си ходят безнаказани? Как, бе, Харитов, как става тоя номер?

Законите трябва да се спазват, да. В Щатите можеш да носиш оръжие, тука не можеш. Кое е правилно, кое ще спазваш? Или ще се съгласяваш с което и да било, без значение къде се намираш. Хубаво, нека ти диктуват други хора мнението. Деца искаш да ми възпитаваш, без да можеш да направиш елементарен ценностен избор.


Ще спра да сравнявам едно зло с друго, да. Веднага щом си извадиш думичката "вредна" от речника и ми намериш друг аргумент за забраната й.

Chacho
03-21-2013, 07:22
тревата не изцяло но до голяма степен обединява последствията които предизвиква алкохола и тютюнопушенето едновременно т.е. 2 в 1, а димът от тревата може косвено да напуши и други хора около теб особено в затворено пространство ........... 3 в 1.

Тютюнът води до физическа зависимост.
Алкохолът носи махмурлук.
При алкохола има понятие "свръхдоза".
Алкохолът пробужда агресия.
От употребата на алкохол губиш равновесие.
От употребата на алкохол ставаш инсенситивен.
Алкохолът се отразява лошо върху метаболизма.


Това са все неща, които не са характерни за тревата. Очевидно не е 2в1. Нито 3в1.

defender
03-21-2013, 08:31
Цитат: - "Тревата има и още негативни влияния - води до много ранна деменция (справка - Тери Пратчет, отявлен тревоман).
И има силно тератогенно действие (уврежда вътреутробно бебето, неизменно причинява уродства, ако майката пуши)

А алкохолът в количество 50 грама е дори полезен."


Цитат: - "От наблюдения мога да ти кажа, че се изглупява от тревата и поведението ти става по-повърхностно. Приложението на тревата е измислено за обезверяване на хората, така че те да не се замислят за реалните проблеми около тях. Хората пушещи марихуана - Хора, които не могат да си създават естествени емоции, които не могат да се справят с проблемите, които избират лесен начин от страх. Има си лекарства за нерви, които имат успокояващо действие. За главоболие има Аспирин. Вие сами не си вярвате. Имал съм възможност и с лекар да говоря по тази тема, но стигаме до едно мнение, че тревата е наркотик със силна психическа зависимост и риск да се развие шизофрения при някои хора. Вредна е!"

Chacho
03-21-2013, 08:46
Не отричам, че пушенето на марихуана уврежда плода. Ето какво се случва пък ако майката пуши тютюн:

spontaneous abortions
ectopic pregnancies
other birth and delivery problems lower or higher than normal infant blood pressure
fetal brain damage
growth retardation/low birth weight
problems requiring neonatal intensive care
infant death from perinatal disorders
sudden infant death syndrome
mental retardation
respiratory disorders during childhood
Attention Deficit Disorder
other learning and developmental problems
behavioral problems, violence, and criminality
smoking during adolescence
various adult health problems
cancer-causing agents in infants’ blood: potentially carcinogenic mutations; and childhood leukemia

Ето и сравнение на рисковете за развиване на рак при тютюн и канабис:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1277837/


Алкохолът в малко количество има своите полезни свойства. Негативните също си остават. Просто количеството е прекалено малко, за да се взимат предвид. 1 дръпка марихуана пък ще ти възбужда апетита и негативните ефекти също ще са пренебрежими. Но колко хора си правят по 1 дръпка или пият само по 50гр?

haritov
03-21-2013, 08:54
Пич, ти не разбираш ли, че ние вече сме избрали по-голямото зло? И ни се забранява по-малкото. Няма такъв филм да не избираме зло.


Не пуша, защото съм болен, разбира се. Пуша, защото ми е кеф. Преди пиех алкохол, сега минах на трева. Няма го махмурлука, няма ограничаване в количеството, няма повръщане, няма побойща и инциденти, просто си пуша коза и на другия ден отивам читав на работа. Няма да спра да ги сравнявам, защото това е само и единствено дискриминация. Ако тревата е толкова страшна, че не трябва да се легализира, то трябва моментално да го забраним тоя алкохол. И ти, като си загрижен толкова за децата, защо не те виждам да тичаш по улиците да протестираш за забрана на алкохола? Или ти е нещо изкуствено притеснението и си неинформиран?

Нали от изкуственото си притеснение изсмукваш и довода, че на дечурлигата грам не им пука какво употребяват, щото са наркотици и е яко. И сега, като не е легализирана, отиват при кварталното дилърче и си взимат предрусана с какво ли не трева, че последно време вече мирише на латекс. Кво правим с тия деца? Нали родителите ги излавят, пребиват хора по улицата и си ходят безнаказани? Как, бе, Харитов, как става тоя номер?

Законите трябва да се спазват, да. В Щатите можеш да носиш оръжие, тука не можеш. Кое е правилно, кое ще спазваш? Или ще се съгласяваш с което и да било, без значение къде се намираш. Хубаво, нека ти диктуват други хора мнението. Деца искаш да ми възпитаваш, без да можеш да направиш елементарен ценностен избор.


Ще спра да сравнявам едно зло с друго, да. Веднага щом си извадиш думичката "вредна" от речника и ми намериш друг аргумент за забраната й.

продаването на алкохол на деца е забранено от закона

аргументи ти дадох колкото искаш ама ти обръщаш внимание само на един
тревата вреди на мозъка може за това да не осмисляш какво пиша

defender
03-21-2013, 08:58
^
^
добре, тогава забрана на алкохола и тревата ..................... не може заради едно зло да допускаме и още едно. ................... стига сте се оправдали с тоя алкохол и тютюн.
Ей затова не трябва да се легализира тревата защото след това ще дойдат и други като вас, които ще кажат - "ааааааа, ама вие легализирахте тревата, сега легализирайте и нещо друго което на нас ни харесва" и къде ще му излезе края.

ПП: Има необходимо зло има и вече прекалено зло.................. заради необходимото, да не изпадаме в прекаленото.

Chacho
03-21-2013, 11:15
продаването на алкохол на деца е забранено от закона

Ма то и тревата ще е забранена за деца...

Никакъв аргумент не съм видял досега. Кажи ми, че субстанции, причиняващи това, това и това, са забранени със закон, и че тревата спада към тях, и ще се съглася.

Това, че е наркотик, не я прави забранена.
Това, че е канцерогенна, не я прави забранена.
Това, че уврежда мозъка, не я прави забранена.
Това, че уврежда плода, не я прави забранена.
Това, че депресира хората, не я прави забранена.
Това, че създава психическа зависимост, не я прави забранена.
Това, че младежите ще й посягат, въпреки закона, не я прави забранена.


И това става изключително ясно от факта, че има субстанции, чиято продажба, притежание, употреба, съхранение и пр., при които вредните ефекти са налице, са легални. Затова постоянно споменавам алкохола и цигарите.


Няма да спра да се оправдавам с алкохола и тютюна. Това е като да разрешим ГМО домати, а да забраним ГМО краставици и да оставим така закона за повече от половин век. Защо по дяволите?


И, defender, можеш ли да ми обясниш какво означава необходимо зло и прекалено зло, и как точно разпредели тревата в едно от двете? И още повече, как ще си защитиш юридически тезата?

defender
03-21-2013, 11:28
Никакъв аргумент не съм видял досега. Кажи ми, че субстанции, причиняващи това, това и това, са забранени със закон, и че тревата спада към тях, и ще се съглася.

Това, че е наркотик, не я прави забранена.
Това, че е канцерогенна, не я прави забранена.
Това, че уврежда мозъка, не я прави забранена.
Това, че уврежда плода, не я прави забранена.
Това, че депресира хората, не я прави забранена.
Това, че създава психическа зависимост, не я прави забранена.
Това, че младежите ще й посягат, въпреки закона, не я прави забранена.

Но това че последиците от тревата могат по косвен начин да се окажат вредни за останалата част от обществото (която не употребява трева) и се натрапва в живота им, я прави забранена.



И, defender, можеш ли да ми обясниш какво означава необходимо зло и прекалено зло, и как точно разпредели тревата в едно от двете? И още повече, как ще си защитиш юридически тезата?

ами то е близко до ума кое е необходимо и кое прекалено, от друга страна дисертации не ми се пишат, като дойде време да легализират тревата (точно никога) тогава ще пиша и ще се напрягам (ако изобщо зависи от мене). ...............

Chacho
03-21-2013, 13:10
Но това че последиците от тревата могат по косвен начин да се окажат вредни за останалата част от обществото (която не употребява трева) и се натрапва в живота им, я прави забранена.

Виждал си такава обосновка в закона ли? А и употребата на марихуана може да бъде достатъчно контролирана, че да не ти се намесва в живота повече, отколкото се намесва сега, когато е нелегална.



ами то е близко до ума кое е необходимо и кое прекалено, от друга страна дисертации не ми се пишат, като дойде време да легализират тревата (точно никога) тогава ще пиша и ще се напрягам (ако изобщо зависи от мене). ...............

То тея реформи май не са толкова далече. Процесът е започнат.

Rrazorsedge
03-21-2013, 13:27
Против, много ясно. Ако има човек, който не осъзнава колко пагубна е марихуаната, значи е безмозъчен олигофрен. Пушете си трева като искате, но не се натрапвайте на нормалните хора.

Chacho
03-21-2013, 13:40
Против, много ясно. Ако има човек, който не осъзнава колко пагубна е марихуаната, значи е безмозъчен олигофрен. Пушете си трева като искате, но не се натрапвайте на нормалните хора.

Аз не разбирам колко е пагубна марихуаната. Можеш да ми обясниш колко е пагубна, или да ми покажеш, че съм безмозъчен олигофрен. Което ти е по-лесно.

defender
03-21-2013, 14:08
виж сега, посочихме ти различни последствия от тревата,........................... а това какво ти мислиш за вредно или не за наша радост (на непушачите) не е миродавно. ....................... всъщност единственото ви оправдание е че щом алкохола е разрешен защо не и тревата да се разреши............... т.е. "дай им пръста си, пък те ще поискат да ти отхапят ръката".

Rrazorsedge
03-21-2013, 14:09
Аз не разбирам колко е пагубна марихуаната. Можеш да ми обясниш колко е пагубна, или да ми покажеш, че съм безмозъчен олигофрен. Което ти е по-лесно.

Пуши си там бе, ще разбереш съвсем скоро. Няма човек на света, който да не се е изпатил от наркотиците. И това ти го казва човек, който е пушил трева доста преди ти да си знаел какво е това, прави си сам изводите...

Chacho
03-21-2013, 14:12
посочихме ти различни последствия от тревата,........................... а това какво ти мислиш за вредно или не за наша радост (на непушачите) не е миродавно. ....................... всъщност единственото ви оправдание е че щом алкохола е разрешен защо не и тревата да се разреши............... т.е. "дай им пръста си, пък те ще поискат да ти отхапят ръката".

Размени местата на алкохола и марихуаната тогава.

@Rrazorsedge, окей, ще го имам предвид.

defender
03-21-2013, 14:16
това кое да разменя не го решавам аз .............. такава е народната воля...................... повечето хора обичат да си седнат на маса със салатка и да си пиикат ракиика......... това е положението.

Chacho
03-21-2013, 14:21
това кое да разменя не го решавам аз .............. такава е народната воля...................... повечето хора обичат да си седнат на маса със салатка и да си пиикат ракиика......... това е положението.

Значи закони се пишат по народната воля, така ли? Защо не сме референдумна държава тогава?

haritov
03-21-2013, 14:25
Значи закони се пишат по народната воля, така ли? Защо не сме референдумна държава тогава?
ами да тия които пишат закони са избрани от народа да го правят

Chacho
03-21-2013, 14:28
ами да тия които пишат закони са избрани от народа да го правят

Да не би да си готов Иван падара от село да определя законите в енергетиката? Давай да уволняваме експертите, народът сам ще си каже кво иска.

defender
03-21-2013, 14:32
ей братле, много въпроси задаваш, ние така можем да стигнем и до големия взрив,........... досега не съм те виждал толкова ентусиазиран ........ все едно гледам себе си в другия раздел.


ПП: има експерти, защото не винаги народа е достатъчно компетентен по разни въпроси............... но за ракииката всички са професори, споко.

Chacho
03-21-2013, 14:39
все едно гледам себе си в другия раздел.

От няколко страници насам си го мисля, като ти отговарям. Вълнува ме темата и разговора ми стана приятен, макар и да се паля на моменти. Надявам се да извлека нещо и аз от цялата работа, пък колкото повече ме провокирате, толкова по-голям шанс да прогледна за нещо.

defender
03-21-2013, 14:51
мисля, че сега се нуждаем от едно мнение извън бариерата, за да излезем от еднопосочната улица................. призовавам доктора за включване от небитието за да хвърли просветление на ограничените твари от социума................ ако трябва ще му запалим и едно жертвено агне...... хихи

sToyAncHo
03-21-2013, 18:15
продаването на алкохол на деца е забранено от закона

аргументи ти дадох колкото искаш ама ти обръщаш внимание само на един
тревата вреди на мозъка може за това да не осмисляш какво пиша

алкохола, цигарите и работата с идиоти също вредят на мозъка, ама на кой му пука..

haritov
03-21-2013, 18:18
алкохола, цигарите и работата с идиоти също вредят на мозъка, ама на кой му пука..

прав си

haritov
03-21-2013, 18:27
алкохола, цигарите и работата с идиоти също вредят на мозъка, ама на кой му пука..

прав си