PDA

View Full Version : Грехове!



defender
12-15-2012, 08:50
Умишлено човекоубийство (и аборти).
Содомски грях.
Напразно притесняване на беден и беззащитен човек.
Удържане на напълно заслужена заплата от беден работник.
Отнемане от изпаднал в тежко положение човек на последното парче хляб или последната стотинка, които той е добил с пот.
Огорчения на родителите до дръзки побои над тях.

(coming up)

Doom_Stalker
12-15-2012, 09:27
Умишлено човекоубийство (и аборти).
Содомски грях.
Напразно притесняване на беден и беззащитен човек.
Удържане на напълно заслужена заплата от беден работник.
Отнемане от изпаднал в тежко положение човек на последното парче хляб или последната стотинка, които той е добил с пот.
Огорчения на родителите до дръзки побои над тях.

(coming up)

Малките "драми" на сплеснатите от живота хора...
http://www.youtube.com/watch?v=bQAt0BLh-ks

npp
12-15-2012, 11:07
да, именно греховете са проблемът, досега системата на човешката(666) духовност/религия("греха") раждаше какви ли не влошаващи/вредни афекти и престъпления, и така "греховете" се оказваха всякакви негативно въздействащи духове от "тъмнината" заедно с властта, която получаваха/имаха посредством неправедната духовна/религиозна дейност на неправедните духовни служители/работници("греха"), така действувайки чрез тях лукавия царуваше в света и погубваше правейки много хора омаломощени/обезобразени/осакатени и лоши, и за съжаление системата на "звяра" направи благодатта да бъде най-достъпна само за онези, които са на страната на неправдата, така вярата бе превърната в лицемерие, а иначе нищо не пречи, било то с или без вяра, човек да се старае поне да не бъде лош, което и много хора всъщност правеха, но онова, което най-много не достигаше досега беше достатъчно(-то) покаяние от страна на духовните служители на човешката религия, разбира се това не означава че някой от злодеите ще намери извинение пред Бог, понеже Той не признава никакви човешки извинения за което и да е от вече сторените предумишлени злодеяния, но това разбира се не означава че ние съдим или че някой на всяка цена трябва да съди другиго, всяко причиняване на зло другиму е злодеяние, а най-типични примери за такива са: причиняване на смърт, причиняване на телесна повреда, побой, сексуално насилие, психически тормоз, сексуален тормоз, обида, причиняване на повреда на чужда собственост, и пр.

RagioL
12-15-2012, 11:12
Аз съм безгрешен, вие му мислете.

Doom_Stalker
12-15-2012, 11:46
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=US-DrX73t5k#t=1250s

RagioL
12-15-2012, 11:54
http://www.youtube.com/watch?v=b4hep4G8_lM

Ambiguous
12-15-2012, 18:56
Сина си ще го бия като дете и след всеки побои ще му напомням, че това го правя единствено заради Дефендър и така ти излизаш грешник косвено и ще се пържиш в ада МУХАХАХАХА

Justinda.01
12-16-2012, 11:50
Умишлено човекоубийство (и аборти).
Содомски грях.
Напразно притесняване на беден и беззащитен човек.
Удържане на напълно заслужена заплата от беден работник.
Отнемане от изпаднал в тежко положение човек на последното парче хляб или последната стотинка, които той е добил с пот.
Огорчения на родителите до дръзки побои над тях.

(coming up)


Содомски грях.
Значи всички в живота си ще правят по 2/3 пъти секс тоест толкова,колкото деца искат да имат,защото през останалото време го правят зарди кефа ,без да раждат.
Ако човек всеки ден прави секс или по няколко пъти на ден той е грешен , смятайте :)

Nam3less3
12-16-2012, 12:17
Содомски грях.
Значи всички в живота си ще правят по 2/3 пъти секс тоест толкова,колкото деца искат да имат,защото през останалото време го правят зарди кефа ,без да раждат.
Ако човек всеки ден прави секс или по няколко пъти на ден той е грешен , смятайте :)Секса не е содомия...

Justinda.01
12-16-2012, 12:35
Секса не е содомия...

сексът си е перверзен,всеки секс след ,който няма дете се води за грях,така че не плюйте толкова много хомосексуалните те за разлика от 'а' сексуалните и от жените,които ги е страх да раждат могат да си имат дете от свой ген ,а библията от човек е писана.
Как вярвате,че животните,човекът са създадени от кал ,ами аз мога да взема кал ,ама няма да се получи човек,и как може да вярват,че хора като Моисей и не знам си кой са съществуали имали точни доказателства за тяхното съществуване или всичко това е измислица на няколко мозъка.
Няма добро и зло,човешката мисъл прави такива нещата ....

Nam3less3
12-16-2012, 12:56
Баси плоските разсъждения.
Калта е вода и пръст(земя), водата и земята могат да се асоциират с течното и твърдото агрегатно състояние на веществата, човешкото тяло е много висок процент вода и твърди вещества(като костите), ето, че е вярно това, че човекът е създаен от кал. А с последното за доброто и злото сама си противоречиш и потвърждаваш, че има добро и зло.

klimatronik
12-16-2012, 12:59
Как вярвате,че животните,човекът са създадени от кал ,ами аз мога да взема кал ,ама няма да се получи човек,и как може да вярват,че хора като Моисей и не знам си кой са съществуали имали точни доказателства за тяхното съществуване или всичко това е измислица на няколко мозъка.
Няма добро и зло,човешката мисъл прави такива нещата ....

Във всяка легенда има поне капка истина
Никой не пише неща,за които нищо не е чувал и вживявал

Както човекът е създаден от калта , така и животните, и растенията

Не възприемай всичко буквално,ами философствай малко
Съставът на клетката е от вода , соли, киселини и органични вещества
Растенията от къде добавят тези органични вещества? - От почвата
А почвата какво е ?- вода и кал
А животните и ние консумираме растителна храна
Ние сме просто една сложно съставна плът , която произлиза от калта
Защото без почва - нямаше да съществуваме нито ние ,нито тревата

Justinda.01
12-16-2012, 15:15
Абе да ви кажа ,то целият свят си е една магия .
Не мога да си обесня ако Адам и Ева са били първите хора имали са деца,то как са се размножавали ,всички знаем,че полов контакт между брат и сестра излиза изрод,а изродът с извинение не може да създаде поколение ,чувала съм за първи братовчеди,които са се женили и детето им е съвсем нормално,а и ако мъжът е бил първи,а жената дошла от рамото му,а всички знаем,че това е невъзможно, може би е магия,но не виждам логично обяснение,а май и никой не знае как точно сме дошли тук вероятно ще си остане загадка .

Nam3less3
12-16-2012, 15:18
Адам и Ева са сборен образ на всички души и въобще не са отделни физически личности(макар че и буквално погледнато поуката е същата), поне така изглежда при тълкуването на притчата, буквалното тълкуване няма функция днес.
Библията не е учебник по биология, така че не е въпрос на християнство дали вярваш, че те са първите хора, или вярваш в символичното тълкуване, има и други духовни теории за началото на живота, макар че християнството не дава категоричен отговор а и не се интересува от такива теми.
А езотериката и окултизма влизат в такива подробности(макар че не са сигурен източник нито за религиозните, нито за самите окултисти) и примерно има теория, че тъй като душите постепенно отпадали от рая и ставали все по-грешни, накрая станали груби като форма и се материализирали на земята, или са се вселили в телата на маймунообразни същества, чиито мозък метафизически може да се слее с душата и тя да контролира тялото(все пак нищо не е случайно).

defender
12-16-2012, 17:39
содомски грях - блудни грехове, със собствения си пол; съвкупления с животни; кръвосмешение

Incadeptus
12-16-2012, 17:40
JUstinda Дори аз няма да те подкрепя мила.Просто приеми,че нещата са такива каквито са и че всичко е безсмислено.Как по дяволите може Вселената да съществува вечно,защото Нищо не може да има,просто е така

defender
12-16-2012, 18:16
Как вярвате,че животните,човекът са създадени от кал ,ами аз мога да взема кал ,ама няма да се получи човек,
човека освен от кал е създаден и то дух Божи.
Освен това когато тялото умре в какво се превръща в реване, качамак или в пръст?

Justinda.01
12-16-2012, 19:20
содомски грях - блудни грехове, със собствения си пол; съвкупления с животни; кръвосмешение

Значи растенията,животните ,микроорганизмите ,и дрождите ,които се съешават със собствения си пол са грешници ,Бог е създал света в три фази хетеро,хомо и хермафродит.
Междодругото няма животно,при което да не се е срещала хомосексуалност.
При растенията пък е хетеро и хомо /Кръстосването на хибрид с индивид,хомозиготен по рецисивния алел, се нарича анализиращо -Уууу и то ще бъде наказано от Бог щом е хомо

Морфология на съцветието при ЛОЗАТА./типове цветове/
1.Функционално женски цвят
2.Функционално мъжки цвят
3.Двуполов (хермафродитен ) цвят - ууууу това ще бъде наказано от Бог !

Ето нещо,което ме впечетли http://www.puls.bg/health/home-and-office/news_4362.html (10% от младите татковци страдат от следродилна депресия) женствеността и мъжествеността е във всеки един от нас малко или много.
Грях е не само содомския ,но и този при който след всеки секс не се ражда дете ,както и този преди сватбата,както и този при изневяра и разврат ;)

Nam3less3
12-16-2012, 19:24
Значи растенията,животните ,микроорганизмите ,и дрождите ,които се съешават със собствения си пол са грешници ,Бог е създал света в три фази хетеро,хомо и хермафродит.
Растенията, животните и микроорганизмите могат да са греховни и имат ум както хората?

defender
12-16-2012, 19:32
^
^
Бог е създал закона за хората, не го създал за животните, нито за растенията.
освен това при животните няма хомосексуализъм, а и отделно животните нямата разум и действат несъзнателно.

също не може животните да бъдат критерии за поведение на разумния човек.

klimatronik
12-17-2012, 08:37
^
^
Бог е създал закона за хората, не го създал за животните, нито за растенията.
освен това при животните няма хомосексуализъм, а и отделно животните нямата разум и действат несъзнателно.

също не може животните да бъдат критерии за поведение на разумния човек.

имат , има хомосексуализъм и при животните - това не само човешко заболяване :D7
животните са много по-умни от човека

defender
12-17-2012, 10:41
грехове:

хули и подигравки по чужд адрес, очерняне името и честта на ближния, доносничество, одумване зад гърба и пр.

npp
12-17-2012, 12:59
всяко причиняване на зло другиму е злодеяние, а майката на всички злини е системата на човешката(666) духовност/религия - това е царството на греха("света" в Матей 15:18-19)

"Това ви заповядвам да се любите един друг. Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил. Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази. Помнете думата, която ви казах, слугата не е по-горен от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят; ако са опазили Моето учение, и вашето ще пазят. Но всичко това ще ви сторят поради Моето име, защото не познават Онзи, Който Ме е пратил. Ако не бях дошъл и не бях им говорил, грях не биха имали; сега, обаче, нямат извинение за греха си. Който мрази Мене, мрази и Отца Ми. Ако не бях сторил между тях делата, които никой друг не е сторил, грях не биха имали; но сега видяха и намразиха и Мене и Отца Ми. Но това става и да се изпълни писаното в закона им слово, "Намразиха Ме без причина". А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене. Но и вие свидетелствувате, защото сте били с Мене отначало." Матей 15: 17-27

Incadeptus
12-17-2012, 13:15
Растенията, животните и микроорганизмите могат да са греховни и имат ум както хората?

имат да и то много повече,отколкото ти някога ще имаш

Justinda.01
12-18-2012, 04:14
Хаха,абе кой ви излъга,че животните нямат ум даже наскоро разбрах,че и те като хората могат да бъдат хипнотизирани,а как след като нямат ум по вашата логика могат да са подложени на хипноза , ето и доказателството http://vbox7.com/play:93b616c34d
При растенията нямало хомосексуалност,ами то няма и хетреосексуалност има кръстосване с хомозиготни и хетрозиготни индивиди,има и растения хермафродит,то си е естествено,защото е природа,растенията могат да се размножават полово и безполово.
Межодругото писали сте ,че и кръвосмешението е грях (грях е в човешкия ум) ,но е напълно естествено за природата както при хората има кръвосмешение,така го има и при животните и при растенията ,нарича се "инбридинг" (близкородственото размножаване) , получава се изражадне при поколението,то е и при хората така,но нима едно такова растение си е избрало да бъде такова ,не просто така е устроен света,нищо,което съществува не е противоестествено,и има причина да е на този свят .
Като стана дума за кръвосмешение все не мога да си обесня,ако Адам и Ева са били първите хора техните деца как са се размножавали като всички знаем,че брат и сестра не могат - получава се изрод,но съм чувала за братовчеди,които се женят и детето им е нормално .

klimatronik
12-18-2012, 08:11
Като стана дума за кръвосмешение все не мога да си обесня,ако Адам и Ева са били първите хора техните деца как са се размножавали като всички знаем,че брат и сестра не могат - получава се изрод,но съм чувала за братовчеди,които се женят и детето им е нормално .

Адам и Ева не са били първите хора на земята
Ева не е била първата жена на Адам , ами втората :P :D

klimatronik
12-18-2012, 08:17
а пък животните имат и ум и чувства ,но повече инстинкт
както те не мислят с думи и речников запас като нас, ами със картини и най-различни звуци

Nam3less3
12-18-2012, 08:29
Хаха,абе кой ви излъга,че животните нямат ум даже наскоро разбрах,че и те като хората могат да бъдат хипнотизирани,а как след като нямат ум по вашата логика могат да са подложени на хипноза , ето и доказателството http://vbox7.com/play:93b616c34d
При растенията нямало хомосексуалност,ами то няма и хетреосексуалност има кръстосване с хомозиготни и хетрозиготни индивиди,има и растения хермафродит,то си е естествено,защото е природа,растенията могат да се размножават полово и безполово.
Межодругото писали сте ,че и кръвосмешението е грях (грях е в човешкия ум) ,но е напълно естествено за природата както при хората има кръвосмешение,така го има и при животните и при растенията ,нарича се "инбридинг" (близкородственото размножаване) , получава се изражадне при поколението,то е и при хората така,но нима едно такова растение си е избрало да бъде такова ,не просто така е устроен света,нищо,което съществува не е противоестествено,и има причина да е на този свят .
Като стана дума за кръвосмешение все не мога да си обесня,ако Адам и Ева са били първите хора техните деца как са се размножавали като всички знаем,че брат и сестра не могат - получава се изрод,но съм чувала за братовчеди,които се женят и детето им е нормално .Беше написала, че си завършила бакалавър - кажи в кой университет, че да не влиза никой там.

Incadeptus
12-18-2012, 10:48
Точно пък ти ли ма трол ще ми казваш как е устроен света?Айде мълчи да не вземе някой да те изплющи.И ми кажи все пак от Уикипедия ли го копна

npp
12-18-2012, 19:25
Хаха,абе кой ви излъга,че животните нямат ум даже наскоро разбрах,че и те като хората могат да бъдат хипнотизирани,а как след като нямат ум по вашата логика могат да са подложени на хипноза , ето и доказателството http://vbox7.com/play:93b616c34d
При растенията нямало хомосексуалност,ами то няма и хетреосексуалност има кръстосване с хомозиготни и хетрозиготни индивиди,има и растения хермафродит,то си е естествено,защото е природа,растенията могат да се размножават полово и безполово.
Межодругото писали сте ,че и кръвосмешението е грях (грях е в човешкия ум) ,но е напълно естествено за природата както при хората има кръвосмешение,така го има и при животните и при растенията ,нарича се "инбридинг" (близкородственото размножаване) , получава се изражадне при поколението,то е и при хората така,но нима едно такова растение си е избрало да бъде такова ,не просто така е устроен света,нищо,което съществува не е противоестествено,и има причина да е на този свят .
Като стана дума за кръвосмешение все не мога да си обесня,ако Адам и Ева са били първите хора техните деца как са се размножавали като всички знаем,че брат и сестра не могат - получава се изрод,но съм чувала за братовчеди,които се женят и детето им е нормално .


животните имат ум, но нямат разум какъвто човеците имат, а колкото до секса, принципно има два аспекта, ако ще го правиш за удоволствие, тогава ще е добре да наблегнеш на съвършенстовото там(в това отношение), а ако ще е за създаване на поколение, тогава може и да не се набляга на съвършенстовото в правенето на секс, но във всеки случай едва ли си заслужава да го правиш с роднини след като света е пълен с милиони неродствени мъже за жените, и милиони неродствени жени за мъжете

Rebirthing
12-20-2012, 15:09
Умишлено човекоубийство (и аборти).
Содомски грях.
Напразно притесняване на беден и беззащитен човек.
Удържане на напълно заслужена заплата от беден работник.
Отнемане от изпаднал в тежко положение човек на последното парче хляб или последната стотинка, които той е добил с пот.
Огорчения на родителите до дръзки побои над тях.

(coming up)

1. Содомския грях - хахаха. Какво разбираш под содомски грях ? Секс с животни, секс с човек от същия пол или всякакъв вид сексуално действие, което се е приемало за 'развратно' в тъмните векове ?
Сексуалната ориентация се определя в пренаталното развитие, т.е не е концерт пожелание. Това е начин на функциониране на мозъка. Мозък, който би трябвало да е създаден от...кой ? А, да, от бог. Ами да не ги е създавал такива тогава.
2. Мога да убия някого при самозащита. Тогава ако инстинктите ми за самосъхранение са дадени от бог, това грях ли е ?
Грях ли е да направиш аборт, ако нямаш условия за да отгледаш едно дете ? Грях ли е да направиш аборт ако плода има сериозни малформации, раждането представлява опасност за майката, за детето или и за двата индивида ?
3. Какво ще рече 'напразно притесняване на беден и беззащитен човек' ? Така формулирано звучи доста глупаво.
4. Ако нямаш пари или си фалирал няма как да му платиш на работника. Икономиката не винаги е стабилна, това не зависи само от работодателя.
5. Ако страдаш от клептомания и обереш и малкото, което принадлежи на някой беден човек, това пак ли е грях ?
6. Огорчение на родителите - е не. Това значи ли, че съм длъжна да изпълнявам всяко едно желание и заръка на родителите ми, за да не ги огорча ? Аз съм отделен индивид, живота си е мой, решенията също. Ако взема решение, което ги огорчава, но това решение е добро за мен, това отново ли е грях ? Ами ако страдам от някакво психично отклонение и физически ги нараня, пак ли е грях или съм невменяема ?

klimatronik
12-20-2012, 15:19
1. Содомския грях - хахаха. Какво разбираш под содомски грях ? Секс с животни, секс с човек от същия пол или всякакъв вид сексуално действие, което се е приемало за 'развратно' в тъмните векове ?
Сексуалната ориентация се определя в пренаталното развитие, т.е не е концерт пожелание. Това е начин на функциониране на мозъка. Мозък, който би трябвало да е създаден от...кой ? А, да, от бог. Ами да не ги е създавал такива тогава.
2. Мога да убия някого при самозащита. Тогава ако инстинктите ми за самосъхранение са дадени от бог, това грях ли е ?
Грях ли е да направиш аборт, ако нямаш условия за да отгледаш едно дете ? Грях ли е да направиш аборт ако плода има сериозни малформации, раждането представлява опасност за майката, за детето или и за двата индивида ?
3. Какво ще рече 'напразно притесняване на беден и беззащитен човек' ? Така формулирано звучи доста глупаво.
4. Ако нямаш пари или си фалирал няма как да му платиш на работника. Икономиката не винаги е стабилна, това не зависи само от работодателя.
5. Ако страдаш от клептомания и обереш и малкото, което принадлежи на някой беден човек, това пак ли е грях ?
6. Огорчение на родителите - е не. Това значи ли, че съм длъжна да изпълнявам всяко едно желание и заръка на родителите ми, за да не ги огорча ? Аз съм отделен индивид, живота си е мой, решенията също. Ако взема решение, което ги огорчава, но това решение е добро за мен, това отново ли е грях ? Ами ако страдам от някакво психично отклонение и физически ги нараня, пак ли е грях или съм невменяема ?
Бог си знае работата - така мислят вярващите
много от греховете и аз мисля,че са глупави или се разбират погрешно от хората

npp
12-21-2012, 14:10
1. Содомския грях - хахаха. Какво разбираш под содомски грях ? Секс с животни, секс с човек от същия пол или всякакъв вид сексуално действие, което се е приемало за 'развратно' в тъмните векове ?
Сексуалната ориентация се определя в пренаталното развитие, т.е не е концерт пожелание. Това е начин на функциониране на мозъка. Мозък, който би трябвало да е създаден от...кой ? А, да, от бог. Ами да не ги е създавал такива тогава.

истината е че в по-редки случаи човеци са се раждали с обратна сексуалност, докато в повечето случаи тя им е била нанасяна след раждането, понеже именно "греха" т.е. системата на човешката(666) религия е източникът на всички абнормени изменения


2. Мога да убия някого при самозащита. Тогава ако инстинктите ми за самосъхранение са дадени от бог, това грях ли е ?
Грях ли е да направиш аборт, ако нямаш условия за да отгледаш едно дете ? Грях ли е да направиш аборт ако плода има сериозни малформации, раждането представлява опасност за майката, за детето или и за двата индивида ?

убийството не е единственият начин за избавление от посегатели(-те), но има и много други, с които не се причинява трайна повреда на нападателите


3. Какво ще рече 'напразно притесняване на беден и беззащитен човек' ? Така формулирано звучи доста глупаво.

с сигурност не е редно да бъдат огорчавани/наранявани никому причиняващи зло човеци


4. Ако нямаш пари или си фалирал няма как да му платиш на работника. Икономиката не винаги е стабилна, това не зависи само от работодателя.

да, именно греховната система е причината за всички беди


5. Ако страдаш от клептомания и обереш и малкото, което принадлежи на някой беден човек, това пак ли е грях ?

да, юда искариотски също е страдал от клептомания, иначе ако не беше луд тогава едва ли щеше да извърши толкова глупави постъпки, хем е държал касата с парите пълна с стотици динари, а в същото време е предал Господа за 30 сребърника, което в наши дни се равнява едва на 20-30 долара

"Но един от учениците Му, Юда Искариотски, който щеше да Го предаде, рече: Защо не се продаде това миро за триста динария, за да се раздадат на сиромасите? А това, рече не защото го беше грижа за сиромасите, а защото бе крадец, и като държеше касата вземаше от това, което пускаха в нея." Йоан 12: 4-6,

"Тогава един от дванадесетте, наречен Юда Искариотски отиде при първосвещениците и рече: Какво обичате да ми дадете и аз ще ви Го предам? И те му претеглиха тридесет сребърника." Матей 26: 14-15,

"И тогава подир залъка, сатана влезе в него; и така, Исус му каза: Каквото вършиш, върши го по-скоро. А никой от седящите на трапезата не разбра защо му рече това; защото някои мислеха, понеже Юда държеше касата, че Исус му казва: Купи каквото ни трябва за празника, или: Дай нещо на сиромасите. И тъй, като взе залъка, веднага излезе; а беше нощ." Йоан 13: 27-30


6. Огорчение на родителите - е не. Това значи ли, че съм длъжна да изпълнявам всяко едно желание и заръка на родителите ми, за да не ги огорча ? Аз съм отделен индивид, живота си е мой, решенията също. Ако взема решение, което ги огорчава, но това решение е добро за мен, това отново ли е грях ? Ами ако страдам от някакво психично отклонение и физически ги нараня, пак ли е грях или съм невменяема ?

да, не винаги безусловеното подчинение на родителите може да се окаже правилно, човек е добре да (се учи да) разсъждава правилно въпреки заръките на родителите си, но доколкото се може без лошо отношение към тях

Rebirthing
12-22-2012, 00:50
истината е че в по-редки случаи човеци са се раждали с обратна сексуалност, докато в повечето случаи тя им е била нанасяна след раждането, понеже именно "греха" т.е. системата на човешката(666) религия е източникът на всички абнормени изменения



убийството не е единственият начин за избавление от посегатели(-те), но има и много други, с които не се причинява трайна повреда на нападателите




1. Истината, явно е такава каквато ти решиш. Как правиш разликата между вроден хомосексуализъм и такъв придобит след раждането ???

2. Ако нападателят е въоръжен едва ли би могъл да го обезоръжиш така лесно. На теория може да ти се струва така, но на практика, често единствения начин е убийство или нанасяне на телесна повреда. Може също така да го раниш смъртоносно без да имаш подобна умисъл.

Брей, да ви имам разбиранията за 'греховност'...

npp
12-22-2012, 13:33
1. Истината, явно е такава каквато ти решиш. Как правиш разликата между вроден хомосексуализъм и такъв придобит след раждането ???

един Бог знае нещата, относно които ние няма как да сме напълно сигурни, но за съжаление е имало и хора, които са се раждали с хермафродизъм


2. Ако нападателят е въоръжен едва ли би могъл да го обезоръжиш така лесно. На теория може да ти се струва така, но на практика, често единствения начин е убийство или нанасяне на телесна повреда. Може също така да го раниш смъртоносно без да имаш подобна умисъл.

Брей, да ви имам разбиранията за 'греховност'...

може да бъде обезвреден например с електрошоково оръжие, което може да го парализира поне за от 2 до 10 минути, време, за което можеш да избягаш

Rebirthing
12-22-2012, 22:54
един Бог знае нещата, относно които ние няма как да сме напълно сигурни, но за съжаление е имало и хора, които са се раждали с хермафродизъм



може да бъде обезвреден например с електрошоково оръжие, което може да го парализира поне за от 2 до 10 минути, време, за което можеш да избягаш

1. Не правиш разлика между хермафродит и хомосексуалист.
2. Както вече казах на думи е много лесно да го кажеш. Ако е на 5 метра от теб и е насочил пистолет към главата ти, последното нещо, което би направил човек е да си вади електрошоковото оръжие. Сериозно, да не би да носиш винаги такова със себе си ? Мога да ти развия поне 50 сценария в, които използването на електрошок е невъзможно.

npp
12-23-2012, 09:28
1. Не правиш разлика между хермафродит и хомосексуалист.

имах предвид вродените обратни полови белези като цяло, понеже при всеки такъв случай може да са различни


2. Както вече казах на думи е много лесно да го кажеш. Ако е на 5 метра от теб и е насочил пистолет към главата ти, последното нещо, което би направил човек е да си вади електрошоковото оръжие. Сериозно, да не би да носиш винаги такова със себе си ? Мога да ти развия поне 50 сценария в, които използването на електрошок е невъзможно.

има и такива които изтрелват две електродни сонди на метри разстояние, през които протича електрическият заряд, като има и безжични електрошокови оръжия, които изтрелват малък ел. снаряд на 30 метра, както и флуидни, които пръскат с струя проводяща течност, през която се предава зарядът

Doom_Stalker
12-23-2012, 14:19
има и такива които изтрелват две електродни сонди на метри разстояние, през които протича електрическият заряд, като има и безжични електрошокови оръжия, които изтрелват малък ел. снаряд на 30 метра, както и флуидни, които пръскат с струя проводяща течност, през която се предава зарядът
http://05.images.fireden.net/wp-content/uploads/2012/06/Dragon-s-Dogma-General28.gif
Хахаха, какво?!? Къде ги четеш тези неща?

ПП: Дори и да има такива устройства, най-вероятно прототипи, съмнявам се, че някога ще бъдат пуснати в масово производство, да не говорим да влезнат в употреба.

Incadeptus
12-23-2012, 15:28
истината е че в по-редки случаи човеци са се раждали с обратна сексуалност, докато в повечето случаи тя им е била нанасяна след раждането, понеже именно "греха" т.е. системата на човешката(666) религия е източникът на всички абнормени изменения



убийството не е единственият начин за избавление от посегатели(-те), но има и много други, с които не се причинява трайна повреда на нападателите



с сигурност не е редно да бъдат огорчавани/наранявани никому причиняващи зло човеци



да, именно греховната система е причината за всички беди



да, юда искариотски също е страдал от клептомания, иначе ако не беше луд тогава едва ли щеше да извърши толкова глупави постъпки, хем е държал касата с парите пълна с стотици динари, а в същото време е предал Господа за 30 сребърника, което в наши дни се равнява едва на 20-30 долара

"Но един от учениците Му, Юда Искариотски, който щеше да Го предаде, рече: Защо не се продаде това миро за триста динария, за да се раздадат на сиромасите? А това, рече не защото го беше грижа за сиромасите, а защото бе крадец, и като държеше касата вземаше от това, което пускаха в нея." Йоан 12: 4-6,

"Тогава един от дванадесетте, наречен Юда Искариотски отиде при първосвещениците и рече: Какво обичате да ми дадете и аз ще ви Го предам? И те му претеглиха тридесет сребърника." Матей 26: 14-15,

"И тогава подир залъка, сатана влезе в него; и така, Исус му каза: Каквото вършиш, върши го по-скоро. А никой от седящите на трапезата не разбра защо му рече това; защото някои мислеха, понеже Юда държеше касата, че Исус му казва: Купи каквото ни трябва за празника, или: Дай нещо на сиромасите. И тъй, като взе залъка, веднага излезе; а беше нощ." Йоан 13: 27-30



да, не винаги безусловеното подчинение на родителите може да се окаже правилно, човек е добре да (се учи да) разсъждава правилно въпреки заръките на родителите си, но доколкото се може без лошо отношение към тях

НЕ СМЕЙ ДА ЗАКАЧАШ ЛЮБИМАТА!!!

Doom_Stalker
12-23-2012, 16:35
НЕ СМЕЙ ДА ЗАКАЧАШ ЛЮБИМАТА!!!

http://prikachi.com/images/329/5645329C.gif

Shit just got real...

defender
12-23-2012, 16:37
НЕ СМЕЙ ДА ЗАКАЧАШ ЛЮБИМАТА!!!
а тя знае ли, че ти е любимата..............?

npp
12-23-2012, 17:13
http://05.images.fireden.net/wp-content/uploads/2012/06/Dragon-s-Dogma-General28.gif
Хахаха, какво?!? Къде ги четеш тези неща?

ПП: Дори и да има такива устройства, най-вероятно прототипи, съмнявам се, че някога ще бъдат пуснати в масово производство, да не говорим да влезнат в употреба.

http://en.wikipedia.org/wiki/Electroshock_weapon#Commercially-available_varieties

npp
12-23-2012, 17:18
НЕ СМЕЙ ДА ЗАКАЧАШ ЛЮБИМАТА!!!

ние по принцип не съдим никого от човеците/одушевените, това е само свидетелство, а не съдене/осъждане, нашият принцип е: дума дупка не прави, но все пак това че ние по принцип не причиняваме зло никому и сме дълготърпеливи не означава че ако някой ни атакува ние ще го търпим до безкрай

Doom_Stalker
12-23-2012, 17:40
http://en.wikipedia.org/wiki/Electroshock_weapon#Commercially-available_varieties

http://www.puertochan.org/cgl/src/134784284264.png

defender
12-23-2012, 19:03
eй, сатан, само да искам ще те спукам с гифове, слабаче.................... хихи

Rebirthing
12-24-2012, 11:50
има и такива които изтрелват две електродни сонди на метри разстояние, през които протича електрическият заряд, като има и безжични електрошокови оръжия, които изтрелват малък ел. снаряд на 30 метра, както и флуидни, които пръскат с струя проводяща течност, през която се предава зарядът


http://05.images.fireden.net/wp-content/uploads/2012/06/Dragon-s-Dogma-General28.gif
Хахаха, какво?!? Къде ги четеш тези неща?

ПП: Дори и да има такива устройства, най-вероятно прототипи, съмнявам се, че някога ще бъдат пуснати в масово производство, да не говорим да влезнат в употреба.

Пуснах едно търсене в гугъла и единственото, което ми излезе е това - http://spy.bg/elektroshokove/56/.
Обхвата му е 5 метра, но по-фрапиращото е цената му. Интересно ми е нпп, имаш ли такова оръжие и колко хора мислиш, че ще платят такава висока цена за самозащита ?

Колкото до електрошока с обхват 30 метра, в линка, който нпп е дал се споменава, че се използва от Британската полиция. Предполагам цената му е космическа, а да се използва от обикновенния потребител е немислимо. Впрочем нпп, забрави да спомене и размера, изглежда ето така

http://howstuffworks.files.wordpress.com/2009/08/blog-taser-shotgun1.jpg

Дали ще се побере в дамската ми чанта ;д ?

Nam3less3
12-24-2012, 12:27
Какво по дяволите е общото между греховете и електрошока?

npp
12-24-2012, 13:56
Пуснах едно търсене в гугъла и единственото, което ми излезе е това - http://spy.bg/elektroshokove/56/.
Обхвата му е 5 метра, но по-фрапиращото е цената му. Интересно ми е нпп, имаш ли такова оръжие и колко хора мислиш, че ще платят такава висока цена за самозащита ?

Колкото до електрошока с обхват 30 метра, в линка, който нпп е дал се споменава, че се използва от Британската полиция. Предполагам цената му е космическа, а да се използва от обикновенния потребител е немислимо. Впрочем нпп, забрави да спомене и размера, изглежда ето така

http://howstuffworks.files.wordpress.com/2009/08/blog-taser-shotgun1.jpg

Дали ще се побере в дамската ми чанта ;д ?


не забравяй че все пак ние сме просто свидетели на истинските Бог и Исус, а не инструктори по употреба на оръжия, идеята, която имахме предвид беше че най-добрите варианти ги намира онзи, който ги търси, така че всеки такъв ще открие дори и това че електрошоковиет пистолети не са по-скъпи от бойните, а също и че електрошоковите снаряди са от стандартният 12 калибър, който може да се зареди в всяко стандартно ловно оръжие, но нека всеки има предвид че дори и електрошоковите заряди могат да убиват при определени условия/обстоятелства, така че най-доброто средство си остава благоразумието, а особено правилната вяра в истинският Господ Бог

defender
12-24-2012, 14:23
Пуснах едно търсене в гугъла и единственото, което ми излезе е това - http://spy.bg/elektroshokove/56/.
а пък на мен все ми излиза това
http://nadalavera.net/data/uploads/offers/107/C_b92094b257aa3b00e125050e4a1e4a55.jpg

Incadeptus
12-24-2012, 14:35
Ей мъжки айде да те закола искаш ли?

Rebirthing
12-24-2012, 15:38
Какво по дяволите е общото между греховете и електрошока?

Нищо. Исках просто да покажа, че убийството понякога е неизбежно, особено при самозащита.


не забравяй че все пак ние сме просто свидетели на истинските Бог и Исус, а не инструктори по употреба на оръжия, идеята, която имахме предвид беше че най-добрите варианти ги намира онзи, който ги търси, така че всеки такъв ще открие дори и това че електрошоковиет пистолети не са по-скъпи от бойните, а също и че електрошоковите снаряди са от стандартният 12 калибър, който може да се зареди в всяко стандартно ловно оръжие, но нека всеки има предвид че дори и електрошоковите заряди могат да убиват при определени условия/обстоятелства, така че най-доброто средство си остава благоразумието, а особено правилната вяра в истинският Господ Бог

Благоразумие в кризисни ситуации, да бе да. Питам те ако убия някой психопат при самозащита, без да е било умишлено, това грях ли е ? Не ми развивай теории в които не нараняваш никого. Не бих убила някого умишлено, но ако това се случи, какво правим ? Отивам в Ада или ?

npp
12-24-2012, 20:54
Нищо. Исках просто да покажа, че убийството понякога е неизбежно, особено при самозащита.



Благоразумие в кризисни ситуации, да бе да. Питам те ако убия някой психопат при самозащита, без да е било умишлено, това грях ли е ? Не ми развивай теории в които не нараняваш никого. Не бих убила някого умишлено, но ако това се случи, какво правим ? Отивам в Ада или ?

едно от най-добрите средства е човек да внимава да не влиза в конфикти и да се пази от възникнали такива, благоразумието може да спаси човека от всякакви сложни ситуации, в които той не би могъл да оцелее дори и ако е въоръжен, например ако си създаваш конфилкти с хиляди въоръжени и безпощадни психопати и всички те те нападнат едновременно, тогава дори и да си въоръжена с бойно оръжие, трудно ще се отървеш от всички тях освен ако се окаже че действието се развива в поредният епизод от филма "ultraviolet", в който са ти дали главната роля

Rebirthing
12-25-2012, 00:05
Забрави за конфликтите. Има хора, които не си създават такива, но пък биват нападнати. Едно е да си създаваш конфликти, друго е да си невинна жертва, която с нищо не е провокирала нападателя и ако тогава извършиш неумишлено убийство, какво става според твоята вяра, питам ?

Ambiguous
12-25-2012, 00:43
Забрави за конфликтите. Има хора, които не си създават такива, но пък биват нападнати. Едно е да си създаваш конфликти, друго е да си невинна жертва, която с нищо не е провокирала нападателя и ако тогава извършиш неумишлено убийство, какво става според твоята вяра, питам ?

Чудя се защо се опитваш да спориш с тези хора, след като това което защитават е имагинерно могат да продължават да си вадят аргументи от задника до края на времето, така че просто се откажи и ги остави да тънат в невежество.

П.С. сега някой ще каже как всъщност аз живея лъжа, защото се отричам от спасителя etc.

http://img713.imageshack.us/img713/818/1354644989643.jpg

Incadeptus
12-25-2012, 07:02
Ето браво на теб един мъдър човек

npp
12-25-2012, 10:50
Забрави за конфликтите. Има хора, които не си създават такива, но пък биват нападнати. Едно е да си създаваш конфликти, друго е да си невинна жертва, която с нищо не е провокирала нападателя и ако тогава извършиш неумишлено убийство, какво става според твоята вяра, питам ?

ако трябва да говорим за правилната вяра, по принцип истинските Светии въобще не се занимават с причиняване на зло другиму, но са дълготърпеливи и търпят хиляди пъти, но ако някакви духовни служители/работници на неправдата ги разгневят, тогава истинските Светии могат да станат "огън", иначе ако брейвик или онзи, който уби 12 и рани 59 човека в century movie theater, aurora, colorado, в момента на своя терористичен акт беше застрелян от някой въоръжен гражданин, ние тогава нямаше да можем да кажем че онзи, който е обезвредил някой от онези терористи, е постъпил нередно, макар и да съжалим дори и за случилото се с злодейците т.е. за лошата участ, която са имали задето са станали злодеи и пр., но все пак дейността на истинските Светии по принцип е да се занимават с спасяването на неспасените човеци, а не с наказателни процедури, понеже едно е да работиш за спасението на погиващите/погиналите, а друго само да съдиш

mortor
12-25-2012, 20:02
^Значи да убиваш не винаги е грях?Интересно :)

Rebirthing
12-25-2012, 20:16
Чудя се защо се опитваш да спориш с тези хора, след като това което защитават е имагинерно могат да продължават да си вадят аргументи от задника до края на времето, така че просто се откажи и ги остави да тънат в невежество.


Защо продължавам е загадка дори за самата мен ;д. Но пък е яко да гледам как увъртат, което показва, че явно съм права.


^Значи да убиваш не винаги е грях?Интересно :)

Да, най-сетне си дойдохме на думата.

defender
12-25-2012, 20:36
кой увърта и за кое точно увърта........................ на нас пък изобщо не ни е важно това дали вие увъртате, че да се почувстваме прави.

npp
12-26-2012, 09:43
причиняването на зло определено не е най-добрият начин за решение на проблемите, иначе дори и самият Господ - Исус щеше да използва най-много него, но ето как в Библията пише че Той никога не е причинявал зло никому

Incadeptus
12-26-2012, 10:28
да,той като е безсмъртен е лесно да се каже,плюс тва че и вълшебник е бил ;д