PDA

View Full Version : Тъжен съм.. не мога повече



Irti
12-15-2012, 19:52
Здравейте!

Кактко знаете (или не знаете или съм ви.. знаете) Всеки си има проблеми.

Моят проблем е че аз имам много проблеми. Скоро направиха операция на моят татко, той се чувства много зле и аз все едно се грижа за малко дете. Моята майка ме нагруби. Твърди много ме нарани точно преди 10 мин. Аз съм боклук в техните очи и боклук ще остана. Не искам да ми помагате или нещо такова.. просто искам да поговорим. Аз се прибрах дъраво пиян и тази вечер, както всяка вечер. Не мога да не пия, защото аз пия от 10 г. Реших да помогна на баща ми и да му сменя превръзките. Оправих го но мятоа майка.. родна майка почна..

- Ти боклук се роди.. боклук ще останеш.. махай се.. нещаснитк.. наркоман..

Искам просто от вас някъв коментар какво да правя с всичко.. някава дискуксия. Аз не се чувствам боклук..обичам нашите, но не живея с тях.. не мога да живея, защото аз съм упорите копеле и изкарвам пари и иживея сам, но те постоянно ме грубят..

На татко ми в момента си раздвам сърцето. Много го обичам и постоянно му слугавам, а майка ми ме среща с приказкие

- Постоянно си къркан.. наркоман.. смърдиш на цигари от 1 киломеът.

Може би скоро ще загубя баща ми.. тогава не знам какво ще парвя. Аз съм силен МЪЖ и наистина се чувствам силен, но когато той си иде.. не знам.

Плаче ми се.

Нашите знаят,че аз имам зависмости, но майка ми посдтоянно ме упреква..

Кажете какво да правя.. какво да дам.. сърце си давам за тия двамата, но не мога да се откажа от моят жиовт.

Време ми е за бебе... за семейство.. нещо кооето да мее вкара в път, но не занм..

Моля ви помогнете.. да обсъдим..

Книжката ми взеха,, секнаха ми работата.. много трудно си вадя парите, но все пак ги вадя.. издържам се сам и на тях помагам.. но защо ми казват боклук и утайка..

Защо..

Молява си напиште нещо..

Толкова мноог ми се плаче, а няма къде.. баща ми се заминава, хора.. а, а аз го обичам

ТОлкоав съм наранен...
:(

DisappointedDreamer
12-15-2012, 20:18
Делни си личните.

marilyn
12-15-2012, 20:20
О, Ирти. Ти си такъв сладур. :-) Винаги съм оставала с добро впечатление за личността ти, доколкото може да се съди орт постовете ти.

Ами.. родители, какво да ти кажа. И аз преди се грижех за майка ми, беше болна и аз я гледах като бебе. И винаги имаше нещо, което не съм направила като хората... да въртиш домакинство, да гледаш болен човек и да ходиш на даскало, да не си разваляш успеха и да се опитваш да си виждаш и приятелите... на 16 не беше лесно. И не беше и оценено. Ама това не значи, че не е ценно. Ясно е, че обичаш вашите.. те просто явно крайно не те разбират. Намерил си си пътя в живота-следвай си го. Просто стани по-дебелокож и не ги приемай навътре тия ужасни думи, колкото и да звучи тъпо.

Не знам друго какво да ти кажа. *Гуш*

ShtrudeL
12-15-2012, 20:25
...
С майка си говорил ли си за това? Не мислиш ли, че тя вижда в теб само това че пиеш и пушиш и каквото там правиш?
И за пореден път: Защо не спреш?! Казваш, че ти е време за бебе, семейство.. мислиш ли, че нещо такова ще те вкара в правия път? А мислиш ли, че някой ще те вземе на сериозно при тези обстоятелства? Направи го за себе си. Направи го за родителите си. Не те упреквам. Покажи им (най-вече на майка си, защото на баща си показваш), че си благодарен, че съществуваш на тоя свят заради тях. Майка ти, като всяка майка може и да прекалява и да греши като те нарича с тея думи, но по какъв начин ти самия й показваш, че не си това, което вижда у теб?
Разбирам те прекрасно и вярвам, че си искрен и добър, но всичките ти зависимости ти пречат и ще ти пречат винаги, колкото и добри намерения да имаш. И на теб, и на хората, около теб. А хората, които те обичат, няма да се дразнят толкова от това, че си избрал да пиеш и пушиш, а от това, че съсипваш здравето си. Че не искат да те виждат в ужасните състояния, до които могат да доведат тея гадости и т.н.
Аз не съдя никой мой близък, който пуши или пие, че пуши или пие. На мен ми е болно от това, че си вреди и не искам да го виждам 'повреден'.
Колкото до баща ти.. дано се оправи.

TheBeliever
12-15-2012, 20:30
Съжлявам за татко ти. Каквото и да кажа, едва ли мога да те накарам да се почувстваш по-добре.

Донякъде разбирам майка ти. Дете си й, болно й е да гледа как се съсипваш ежедневно. Това не е живота, който е искала за теб. Може би не умее да изразява чувствата си по друг начин, а може би го е правила, но безрезултатно. Не я оправдавам де, никой не заслужава да чува такива думи от най-близките си хора. Но и ти сам би трябвало да осъзнаваш, че пътят, по който си поел не би се понравил на никой родител.

granger
12-15-2012, 20:31
i care!

ShtrudeL
12-15-2012, 20:31
mlakniwe, не ти пожелавам да изпаднеш в такова положение и някой да ти каже 'nobody cares'.
Идиот.

aks13v
12-15-2012, 20:42
Дръж се с нея, както тя с теб.Това, че ти е роднина не и дава право да те обижда .

FUNmaker
12-15-2012, 20:43
Слагаи въжето аз щи бутна стола :Д

granger
12-15-2012, 20:44
тъпанари, и двамата

ShtrudeL
12-15-2012, 20:45
Дръж се с нея, както тя с теб.Това, че ти е роднина не и дава право да те обижда .

Глупости.
Ти акъл имаш ли да даваш такива съвети?

totik
12-15-2012, 21:16
Разбирам те брат,но нали знаеш че алкохола никога не е начина?Отлагаш проблема и постепенно създаваш още един.Просто се погледни в огледалото и сам прецени дали човека който виждаш там,е този който искаш да бъдеш.Ако отговора е не,то от теб зависи да се подобриш.Мит е че промените не стават за един ден.Просто рязко сменяш курса и нещата постепенно се подреждат.Колкото до баща ти-гадно е,но такъв е кръговрата на живота няма как.Днес е следващият ден от остатъка на живота ти изживей го както искаш.Зависимостите те правят слаб,а ти не искаш да си слаб нали?

Irti
12-16-2012, 06:57
Здравейте и благодаря за коментарите! Това се случва всеки път, когато ида в нашите, но вчера нещо проби в мен и го написах това. Майка ми, че никога няма да свикне с мен е ясно. Никога не съм се криел за цигари, пиене и останалото. Знаят още от самото начало, но не можа да свикне с това дори, когато се махнах от тях. А аз, че няма да се откажа от живот за бутилката също е ясно. Просто прекалих тези дни и изби където не трябва. Не мога да казвам "не" и рядко отказвам да ми долеят. Нямам воля, а и не искам явно. Продължаваме лека - полека някак.

totik, аз никога не бягам от проблемите, а винаги ги решавам. Не пия, защото искам да бягам. И това също ще отмине все някога. По 3-4 седмици, когато не ходя да ги виждам и в майка ми явно трепва нещо и ми чукне по тел. "Как си? Къде си? Добре ли си? Ела да те видя" и т.н. Физически никак не съм слаб. Психически съм.

Мерси за вниманието и не съм търсил съжаление. И ми дреме хуя, че на вас ви дреме хуя за някакъв хуй от интернет, който пише хуева тема.

Благодаря за вниманието на тези хора, които са ми драснали ЛС. Ще ги прегледам пак на трезво и ще ви драсна.

Прегръщам ви!*

ПС: Татко ми ще се оправи. Знам. Тоя дъртак е корав.

besso
12-16-2012, 07:34
Седни и поговори с двамата спокойно, кажи им как се чувстваш, изслушай и тях. Обикновено споровете в къщи са взаимно прехвърляне на вината, но ти не ги обвинявай за нищо и не се защитавай от техните нападки. Труден е подобен разговор, но може би това е, от което имате нужда. Всеки да разбира другия и да си помагате. Нали за това са семействата.

XTREME_
12-16-2012, 07:53
не съм чел темата и не знам за кво стаа въпрос само си спамя

двоен идиот

paradosou
12-16-2012, 08:34
i care!

И мен пък ме е грижа.
Не искам да те съдя, но наистина мисля, че ще ти е много по-добре, ако си ограничиш зависимостите.
Никак не съм сигурна, че бебето и семейството биха били катализатор на положителна промяна. Не искам да звуча песимистично, просто мисля, че всичко е в теб, ти трябва да решиш какво следва, да проявиш твърдост и да го отстояваш.
Не знам, пожелавам ти да си събереш цялата мотивация и да тръгнат в нова посока нещата. Дано баща ти се оправи.

Azoria
12-16-2012, 09:05
Сигурна съм, че майка ти въпреки обидите държи на теб страшно много. Сигурно я боли, че пиеш, пушиш, дрогираш се. Ти си й син все пак, това да гледа тези неща я наранява. Грубите думи може би защитен механизъм, иска да достигне до теб по някакъв начин, да ти внуши , че това, което правиш не е хубаво. Това просто е нейния начин. Поне се надявам да е така.
Съжалявам за баща ти, надявам се да се оправи. Ужасно е да загубиш родител, само мога да си представям (за мое щастие).
Ако искаш нещата да не стоят по този начин защо не опиташ да вложиш малко промяна? В крайна сметка това вреди и на теб, и на отношенията ти с близките. Наистина не знам какво друго да те посъветвам. Пожелавам ти успех и щастлива развръзка на събитията. (:

jghgh
12-16-2012, 09:09
Направи нещо, от което майка ти ще се гордее.

chushkopek
12-16-2012, 13:43
Направи нещо, от което майка ти ще се гордее.

Тук хич не съм съгласен! Майната им на всички.....ти си този който бясно отстоява мнението си, всички тук знаем това. Не се обиждай, но майната и на майка ти. Живота е кучка и винаги ще бъде, едно нещо което знам със сигурност в случая е, че зависимостите те и ще те съсипват. Заеби ги тия лайна. За работата не знам какво да ти кажа, продължавай да опитваш да намериш. Защо ти взеха книжката? Грижи се за баща си и майната им на всички.

Irti
12-16-2012, 15:46
^ Имам работа. Изкарвам пари. Понякога много, понякога малко. Парите не са ми проблем. Просто ми взеха книжката и малко ми усложниха нещата, а защо са ми я взели.. не мисля, че има значение.

Аз няма да претендирам с нищо, но на моите години доста рядко срещам някой, който да се издържа изцяло сам, да живее в апартамент (не под наем, не гарсониера, не квартира). Да има една кола и един бус (имах и още една кола, но я продадох). Да прави от време на време някакви екскурзии и да познава страшно много хора. Аз мисля, че това е достатъчен повод за гордост и повече не смятам да им се доказвам. Тя няма да свикне никога.

Грижа се, да. Разбира се.

DisappointedDreamer
12-16-2012, 15:46
Направи нещо, от което майка ти ще се гордее.

Никак не съм съгласна.
Не ми се пише. На Ирти вече съм писала.

DisappointedDreamer
12-16-2012, 15:51
Аз мисля, че това е достатъчен повод за гордост и повече не смятам да им се доказвам. Тя няма да свикне никога.

Ъхъ. Никога няма да свикне, камо ли да го забрави. Все си мисля, че ( в твоя случай ) наркотиците не те определят, и ти си станал един решителен, независим, силен и добър мъж. (Не се опитвам да те лаская). Но независимо от това, родителите имат навика да искат още и още от теб. Няма смисъл да постигаш чужди цели и желания, само и само за да накараш майка ти да се гордее. Животът е твой, винаги ще се намери някой, който да не одобрява това, което вършиш. Не и обръщай гръб, запуши си ушите за приказките и. Грижи се за баща ти, и за майка ти. Бъди добър. Тя никога няма да свикне с начина ти на живот. Майка ти е, иска най-доброто за теб. Покажи и кой си въпреки всичките наркотици и изблици на агресия.

Накрая ще осъзнае, че най-важното е ти да бъдеш щастлив.

fenkaaa
12-16-2012, 21:23
Понякога са такива,няма как да не се засягаш,защото все пак са родители и от техните думи най-много те боли.Въпреки това оценявай ги,докато ги имаш и им покажи,че си един достоен човек,който въпреки всичко ще се грижи за тях и ще ги обича до последно! :)

Dark_Angel_
12-16-2012, 23:51
Първо, много съжалявам за баща ти :/ Не искам да защитавам никого. Казваш, на теб ти е много, но на майка ти също сигурно и е страшно тежко. Може би това, което ти е казал се дължи именно на това. В такива моменти на човек просто му избиват нервите не знае на кой свят се намира и много често наранява хората около себе си с нещата, които казва. Сигурен съм, че майка ти съжалява за това, което ти е казала, все пак си и син. А ти като виждаш, че имаш проблем със зависимостите и това създава допълнително напрежение у вас, ами поспри се за малко. В нейните очи излиза, че на тебе ти е все тая, не ти пука и си живееш живота. Покажи им и на двамата, че ти пука и направи тази жертва, поне докато мине този труден момент. Надявам се да съм помогнал.

FuckedUp
12-18-2012, 01:29
Кофти, когато начина ти на живот те "праща" в такива ситуации.
Да се оправя баща ти, и, Ирти, нема да косиш.

nymphadora
12-18-2012, 06:30
Не спирай да вървиш напред,въпреки трудностите.Животът е скапан и трябва да си достатъчно упорит,за да го надвиеш.