PDA

View Full Version : Help! Нелепа ситуация!



0bsessi0n
12-15-2012, 21:06
Значи става въпрос за следното. Случката се развива в хипермаркета, където работи един симпатичен младеж. Аз и майка ми пазаруваме от там и въпросният ни обслужва. От пуст срам не мога да го заговоря, но находчивата ми майка решава да ни запознае. Той до този момент се беше вглъбил в работата си и дори не погледна към нас, но след като майка ми се намеси, от устата ми успя да се откопчи името ми и едно "приятно ми е". След което той ме погледна, усмихна се и ми каза неговото (че и с фамилията). Не осъзнах изобщо колко бързо се случи всичко, но докато тръгвахме видях, че продължава да се усмихва. Така... само на мен ли ми изглежда ИЛИ ако не искаше да го намеря във фейса нямаше да си казва фамилията?! И другото.... пратих му покана, но по-късно видях, че я е приел. Казвайте мислите ви по въпроса - да му пиша ли, да чакам ли той да ми пише пръв? Не знам дали няма да си помисли, че съм инсценирала тва запознаване нарочно, а то не е така. А и дали няма да си помисли, че съм някоя 14 годишна и да се откаже или пък да му е станало неудобно? Ще кажете, че твърде много мисля. Нищо ново, така че няма нужда. Очаквам съвети, не критика (но предполагам повечето ще ме разберат).

TheBeliever
12-15-2012, 21:41
Казал си е името и фамилията защото такъв е етикета при представяне на работното място. Сигурно последното, за което си е мислил е фейсбук.

xoxi
12-15-2012, 21:48
само на мен ли ми изглежда ИЛИ ако не искаше да го намеря във фейса нямаше да си казва фамилията?!

Стана ми смешно като го прочетох.
Повечето момичета успяват да намерят намек, че някое момче ги харесва, дори по начина по който той си духа носа. Страшно забавно е.

Ако го харесваш му пиши, не е голяма философия.

strawberry88
12-15-2012, 21:53
Пиши му.И на колко сте?

BitchPlease)
12-15-2012, 21:58
И да не го е казал заради фейса - голяма работа, възползвай се :D Ако го харесваш му пиши

Azoria
12-16-2012, 09:18
И да не го е казал заради фейса - голяма работа, възползвай се :D Ако го харесваш му пиши

+

GLaDOS
12-16-2012, 09:51
Не се филмирай толкова ... надали ти е казал името си с единствената цел да го намериш във фейсбук или пък ще си мисли че нещо е инсценирано.
Пробвай се.Пиши му.

slimbo
12-16-2012, 11:49
И да не го е казал заради фейса - голяма работа, възползвай се :D Ако го харесваш му пиши
this

0bsessi0n
12-16-2012, 13:02
Добре де, така е лесно да се каже - пиши му. Амаа не трябва ли да изчакам той да ми пише, ако има интерес. Иначе нямам нищо против и аз да му пиша, просто не искам да нахалствам. А добра идея ли ще е да започна темата с тази случка и да я обърна на шега, или пък да му се извиня, че се получи така неловко. Между другото няма нищо общо с етикет в работата (както се изказа някой "професор" по-горе) - тва е пълна глупост. Да не кажа, че съм почти сигурна, че искаше да го намеря във фейс и затова го направи. Трябват ми още мнения, дори ще се радвам, ако има повече включили се момчета, да споделят мъжко мнение.

TheBeliever
12-16-2012, 13:10
Хах, добре, 14 годишната с много опит и познания ще знае кое е пълна глупост в сферата на работния етикет.

Не на всички живота им се върти във фейсбук. Може да го заговориш следващия път като се засечете в магазина. Или държиш да е фейсбук свалка?

druzilla
12-16-2012, 13:12
Повечето момичета успяват да намерят намек, че някое момче ги харесва, дори по начина по който той си духа носа. .
^ колко вярно :D
Изчакай малко.Ако не ти пише - пиши му ти.Няма да ти коства нищо. :)
И на колко си години та се страхуваш да не те помисли за 14 годишна ? :D

0bsessi0n
12-16-2012, 13:19
Никъде не съм споменавала на колко съм. И не съм казала, че трябва непременно фейса да е от голямо значение, но иначе защо първо ще си казва името, прави пауза и после се сеща да добави фамилията... Не съм голяма фенка на фейс, даже ако имаше друг начин да говоря с него повече време - щях, но това ми е шанса да започна разговор, защото няма как да се получи такъв в магазина, където човека си работи и не му е до тва. Следващия път чети по-внимателно. (към thebeliever)

TheBeliever
12-16-2012, 13:29
Не става въпрос за задушевни двучасови разговори, а за едно просто "Здравей, помниш ли ме, как си днес, беше ми приятно, до следващия път", примерно. Няколко пъти така и ако той проявява интерес и има достатъчно акъл може и да се сети да те покани на по едно какао след края на смяната му.

Аз си казвам името и фамилията при запознанство когато в дадения колектив има и друг човек с малко име като моето. За да може когато някой дойде да търси, примерно Петканчо, да знае за кой точно Петканчо става въпрос. Когато пък съм на работа си казвам името и фамилията, за да може да знаят как да ме намерят във фирмената база данни, където са ни контактните форми. Защото, отново, не съм само аз с това малко име.
Може да си е добавил фамилията и от неудобство, защото просто се е чудил какво още да каже, за да не излезе, че отговаря едносрично.

Едва ли първото нещо, което му минава през главата при запознанство е "Как да ме намери във фейсбук".

0bsessi0n
12-16-2012, 13:39
Изчакай малко.Ако не ти пише - пиши му ти.Няма да ти коства нищо. :)
И на колко си години та се страхуваш да не те помисли за 14 годишна ? :D
Така и мисля да направя, но има и други фактори. Иначе, както се разбира - щом работи, значи е на достатъчно. Аз също съм в трудоспособна възраст.
Към thebeliever, наясно съм с тези условности, но не мисля, че са съотносими с моята ситуация. Възможно е и да не е тази причината, която си мисля, но както казах, съм почти сигурна, че е това.

xXxPETYAxXx
12-16-2012, 13:59
Аха, едва ли й е казал фамилията си, за да може да го намери във фирмата или нещо от сорта. Имам 2-ма познати, които са работили като охрана в супермаркет и нито единия не е бил чак толкова сериозен, когато е бил на работа.
Все тая, това няма значение.
А ти, авторке, като не си на 14 на колко си, че толкова се срамуваш да му пишеш?!

П.П: Аз, ако бях чакала гаджето ми да ми пише първо, нямаше да сме заедно :D
Кое е най-лошото, което може да стане?! Да не ти отговори ли?
Ми не му пиши неща, от които да му стане ясно, че си хлътнала много, а просто обикновени неща...

TheBeliever
12-16-2012, 14:09
Аха, едва ли й е казал фамилията си, за да може да го намери във фирмата или нещо от сорта. Имам 2-ма познати, които са работили като охрана в супермаркет и нито единия не е бил чак толкова сериозен, когато е бил на работа.
Все тая, това няма значение.
А ти, авторке, като не си на 14 на колко си, че толкова се срамуваш да му пишеш?!


Е, не всички са толкова несериозни, колкото тези твои приятели. ;)

Но поставяш много хубав въпрос.

Авторке, защо момиче в "трудоспособна възраст" задава подобни въпроси, които по принцип се очакват от неопитни девойчета при първите им любовни трепети? Какво те прави толкова неуверена и притесняваща се от един нищо и никакъв разговор? Все пак не му предлагаш брак. Няма нищо страшно. Не си първата, няма и да си последната, която прави първа крачка към опознаване. Не е срамно да покажеш интерес.

Azoria
12-16-2012, 15:04
Ех, сега я нападнете. Това, че е в "трудоспособна възраст" по никакъв начин не е равносилно на голям опит в свалките. Притеснява се, защото го харесва. Аз я разбирам, защото съм била в същата ситуация. Толкова ли нереалистично изглежда?

Noja
12-16-2012, 15:26
Защо умуваш за какво и как е било. Като те кефи пича другия път като идеш за боза и кашкавалче си развързваш езика за две три съвсем обичаини приказки все едно да ре чем е съседа и толква. Няколко пъти така ако пича се е захласнал все ще подхвърли и тои малко или много та по същия начин съвсем непринудено го покани след работа също в почивен ден да пообиколите заедно. Може да го попиташ токва неща нямащи нищо общо пряко с това че го харесваш от коя част на града е каде е ходил на даскало кво прави като е свободен общи приятели и тва е TheBeliever го е казал много точно. Успех.

xXxPETYAxXx
12-16-2012, 15:32
Никой никого не напада. Аз обаче имам спомен, че още края на лятото авторката беше пуснала тема, че харесва въпросното момче. А, вече е декември!

Azoria
12-16-2012, 15:47
Никой никого не напада. Аз обаче имам спомен, че още края на лятото авторката беше пуснала тема, че харесва въпросното момче. А, вече е декември!

Еми срам я е :lol: Направо хем ми идва и аз да й кажа "вземи се в ръце и действай", хем знам какво е. В абсолютно същата ситуация бях и наскоро пак беше пуснала тема и поясних, че в крайна сметка се запознах с момчето, но много след като не работеше там и по много странен начин. Имах страшен късмет да успея и както написах и там тя може да няма. От друга страна знам какво я спира и аз съм го изпитвала.
И пак съветът ми е да направиш нещо по въпроса, както казаха по-нагоре - какво е най-лошото, което може да стане?
(казвам аз.. :Х :D )

0bsessi0n
12-16-2012, 16:27
Никой никого не напада. Аз обаче имам спомен, че още края на лятото авторката беше пуснала тема, че харесва въпросното момче. А, вече е декември!
Явно се бъркаш с някой друг. Лятото не съм пускала такава тема, а и няма как след като едва от миналия месец ми е попаднал на мерника. :D
Азория, в миналата тема от началото на месеца още не бях сигурна и зададох въпроса по-общо, но няма голямо значение. Иначе благодаря за подкрепата. Така - мисля, че трябва да уточня нещо, защото някои са ме разбрали в грешната посока изглежда. Не ме е срам да му пиша. Както казах по-горе: "Амаа не трябва ли да изчакам той да ми пише, ако има интерес. Иначе нямам нищо против и аз да му пиша, просто не искам да нахалствам. А добра идея ли ще е да започна темата с тази случка и да я обърна на шега, или пък да му се извиня, че се получи така неловко."
Идеята ми е, че нали майка ми се включи изненадващо и попита да се запознаем с него - аз си глътнах граматиката още като го видях. Та от тва ми е повече неловко. Ако може да ми отговорите на цитата.^

Azoria
12-16-2012, 16:40
Амаа не трябва ли да изчакам той да ми пише, ако има интерес. Иначе нямам нищо против и аз да му пиша, просто не искам да нахалствам. А добра идея ли ще е да започна темата с тази случка и да я обърна на шега, или пък да му се извиня, че се получи така неловко.

Може да чакаш, може да не чакаш. Няма правилно или грешно. Според мен обаче, тъй като най-вероятно ти го харесваш повече отколкото той теб - поеми инициативата.
Да, започни със "Здравей, как си" и натам, използвайки случката ще завържете разговор. Успех. :)

fenkaaa
12-16-2012, 21:21
На колко години си? Той също (ако знаеш де) ;д .. Щом се е усмихвал,не знам,не съм била там,за да го видя,но предполагам може и да има някакъв интерес.Пиши му,пък каквото стане :)

strawberry88
12-16-2012, 21:56
Ъъ, казал си е името и се е усмихнал...не мисля, че е лудо влюбен, а просто възпитан човек, но кой знае..може и да я харесва. :D

BamBamBo
12-16-2012, 23:42
Просто го заговори,ако стане - стане.Ти ще усетиш,по - добре действай преди да е станало късно и после да си казваш "Ех,ама то ако....".

youonlyliveonce
12-17-2012, 14:41
Пиши му, па каквото сабя покаже..

beach.ch
12-19-2012, 02:43
Хм, тва в кой град е първо, защото и аз познавам един такъв от един супермаркет.. :D
Второ как да знае момчето, че си заинтересована, ние момичетата схващаме всичко като намек дори и да не е така, ама момчетата са пълни слепци в тва отношение. Пиши му първа веднъж. Ако не пише първи след тва не е заинтересован, ако пише, значи успех :)