PDA

View Full Version : За закуска



DimzBiersack
12-16-2012, 17:43
Понеже се опитвам да започна диета, но ходя на училище и нямам кой знае колко време и избор на храна. Какво мога да хапвам сутрин?

FuckingFreak
12-16-2012, 18:12
Оле, вече се чудите и какво да ядете...
Просто ядеш сутрин вкъщи каквото искаш, а в училище съответно - не ядеш. Голяма философия, ейй...

mimsssssss
12-16-2012, 18:21
Прави си в къщи един сандвич с маруля, кашкавал/сирене, домат, краставица, пълнозърнест хляб и си готова. За училище си вземи да кажем един портокал/банан или нещо друго. Аз за лекции си нося термос с чай/кафе, което също е бонус :) Може да си носиш и прясно мляко с канела примерно. Имаш хиляда избора. Не е нужно да си купуваш нещо от училище.

tonssy
12-16-2012, 18:46
Ако пък обичаш сладко за закуска (като мен например :D) можеш от вечерта да си приготвиш овесени ядки с кисело мляко (и без това трябва да престоят малко) + някакъв плод .. Всъщност имаш избор и най- различни варианти, просто трябва да си организираш времето правилно ;д

strawberry88
12-16-2012, 18:58
Искаш да започнеш диета, НО ходиш на училище? :shock: Мале, ти ще си първата, която почва диета и ходи на училище. :lol: Просто ставай по-рано и яж, а не в последния момент.Може да хапнеш плод, чаша вода за хидратация съм чела, че е хубаво сутрин :D, може пълнозърнест хляб с някакво месо или пък мюсли с кисело мляко.Може и да си изцеждаш някой плод.Като фреш...ако имаш време де.

DimzBiersack
12-16-2012, 19:27
Големи сте разбирачи всичките, отговаряйте по - нормално. ^
Благодаря на отговорилите :3 няма да откажа още предложения :)

marilyn
12-16-2012, 20:07
Прави си сандвич от вкъщи, носи си плодче. То зависи каква е диетата де..

Bukuuu
12-16-2012, 20:12
Купувай си след училище мюсли и сутрин го хапвай с кисело мляко. : ) Можеш да си режеш и разни плодчета, става още по-вкусно. : ) При мен чашата чай сутрин е задължителна. : )

druzilla
12-16-2012, 20:21
Докато спазвах диета ми беше много трудно,защото в училище всички се разкарваха с разни принцеси,тостери и т.н. За това закусвах мюсли и си правех сандвич за голямото междучасие,както ти казаха по горе с маруля и пълнозърнест хляб.

bijou
12-16-2012, 20:21
Мюсли, овесени каши, плодове, плодови салати, може да си правиш домашни йогурти с някакъв плод, кисело мляко с мед.
Гледай да ядеш здравословно, ако искаш да отслабнеш. На училище гледай да не си купуваш някакви мазни банички, пици или тем подобни.
Най-добре вкъщи закусвай едно от горе изброените, а за обяд можеш да си носиш плод някакъв, сандвич с пълноърнест/черен хляб с маруля, домат и обезмаслено сирене или филе например, салата също можеш да правиш ако не си от мързеливите. В интернет има доооста примерни менюта.

marble
12-16-2012, 20:27
На мен овесените ядки ми харесват със соево мляко и нарязано киви, ябълка, банан или пък мандарина с малко кафява захар или мед/но аз лично съм алергична към мед/.

strawberry88
12-16-2012, 21:37
Големи сте разбирачи всичките, отговаряйте по - нормално. ^
Благодаря на отговорилите :3 няма да откажа още предложения :)

Е, толкова неща ти предложих...кво е ненормалното в отговора?! :?
Сега видях, че имам една книга за фитнес и хранене и ето какво пише:
''Винаги закусвайте солидно, за да не чувствате глад и за да си осигурите достатъчно енергия.Например:2 пълнозърнести бисквити (които провокират чувството за ситост) и един банан (за незабавна енергия) или пълнозърнеста препечена филия (за да ви засити) и конфитюр (за бързо освобождаване на енергия).
Носете си здравословни закуски на работа/училище.Спрете се на плодове, нискомаслено кисело мляко, ядки или стафиди.

bloodyF
12-17-2012, 07:17
вземи си кутия за храна и си мушкай вътре пълнозърнест сандвич/плодове, нарязани
или си прави чай в термос, както каза Марина.
или си взимаш една кофичка кисело мляко и ядеш, може и малко мюсли в торбичка за сандвичи да си носиш и да ги сложиш вътре.

FuCKkK13
12-17-2012, 11:25
аз пък не ти препоръчвам закуската ти да не един чай или един банан.. най-важна е закуската.. така че можеш да направиш обратното - сутрин сандвич,а на обяд плод някакъв...

strawberry88
12-17-2012, 13:45
аз пък не ти препоръчвам закуската ти да не един чай или един банан.. най-важна е закуската.. така че можеш да направиш обратното - сутрин сандвич,а на обяд плод някакъв...

Никъде не виждам някой да е писал закуската да е САМО от чай и банан?! :D :?

FuCKkK13
12-17-2012, 14:25
Никъде не виждам някой да е писал закуската да е САМО от чай и банан?! :D :?

овесени ядки с мляко + плод.. същата работа.. пак за мен не е достатъчно за закуска ;)

TheJoApple
12-17-2012, 15:21
Трябва да закусваш обилно . Ако обичаш овесени ядки си хапвай с малко кисело мляко и мед . Сандвич с домати , маруля . Общо взето знаеш кои са полезните храни , но в закуската не трябва да липсват въглехидрати . А за училище си вземи нещо малко : банан , сандвич , термосче с чай , но да не е само термоса . Ти си прецени !

tonssy
12-17-2012, 15:28
овесени ядки с мляко + плод.. същата работа.. пак за мен не е достатъчно за закуска ;)

Напротив. Овесените ядки по принцип засищат много. А ако плодът например е банан- аз лично преяждам с един.

4y4u_g
12-17-2012, 15:34
Здравей. Нямах търпението да изчета всички отговори,които са ти дали затова,ако се повтаря нещо извинявай. Просто ще ти дам няколко примерни неща , които аз си хапвам сутрин. Като изключим овесените ядки с кисело/прясно мляко и плодовете можеш да си хапваш още варено яйце примерно със сирене и пълнозърнеста филия,или т.нар. английска закуска,но няма да си пържиш яйцата, а на тефлон и вместо бекон някакво пушено филе, можеш да си правиш палачинки от овесени ядки на тефлонов тиган. Освен това не е задължително само овесени ядки,можеш да ядеш и други например орехи,кашу, семки, бадеми, лешници, но сурови и примерно с някакъв плод. Като цяло закуската ти трябва да е богата на всичко, защото през нощта си "изчерпала ресурсите си".

FuCKkK13
12-17-2012, 15:36
Напротив. Овесените ядки по принцип засищат много. А ако плодът например е банан- аз лично преяждам с един.

е може... лично аз винаги за закуска съм яла сандвич/принцеса... просто за мен е по-добре да закуся хубаво.. не че отслабвам де,но ...

EternalDream
12-17-2012, 16:18
Как може всички да ядете толкова малко и да сте сити?
Аз за закуска ако не приема 600-700 калории не мога да изкарам деня :D

по темата: като се опитвам да се храня "здравословно" (не ми се получава) по принцип си взимам пакетче БелВита с Корни. Или Активия с корнефлейкс. Ако има магазин за плодове и зеленчуци около училището, можеш да си взимаш нещо ако огладееш неочаквано, или просто да си носиш от вас. :)

FuCKkK13
12-17-2012, 16:20
аз пък се чудя как измервате храната в калории 8-) ..

DownloadVirus
12-17-2012, 16:28
Не яж закуска.

tonssy
12-17-2012, 16:57
аз пък се чудя как измервате храната в калории 8-) ..

Еми..свиква се :D
Междудругото Корнито и Активията не са много здравословни. Корнито има много захар (е пак си е за предпочитане пред 45678 вида вафли и кексчета), активията си е чисто нишесте + разни вкусови добавки.

strawberry88
12-17-2012, 19:42
Забравих да кажа, че на закуска може да ядете и мед и да пиете зелен чай.Много е полезно.Аз пия.Не само това да закусвате де. :D

FuCKkK13
12-18-2012, 15:12
Еми..свиква се :D
Междудругото Корнито и Активията не са много здравословни. Корнито има много захар (е пак си е за предпочитане пред 45678 вида вафли и кексчета), активията си е чисто нишесте + разни вкусови добавки.

не бих могла да свикна.. единственото,което гледам е какво съдържа,но май и това ще спра щото се отчайвам 8-)

DownloadVirus
12-18-2012, 15:26
е как може да свикнеш като никога не си го правила o_O

FuCKkK13
12-18-2012, 15:46
е как може да свикнеш като никога не си го правила o_O

не бих могла - тия времена по бг хич не ги отразявате.... не ми се е налагало,а и дори и да ми се наложи не бих и опитала освен ако не засяга здравето ми ... като виждам как някакви на по 12-13 ми спазват диети се отвращавам.. те не знаят още как ще изглеждат тръгнали диети да ми спазват...

DownloadVirus
12-18-2012, 15:58
не би могла защото не ти се заминава/мързи те и нямаш никакъв опит с това..Какво имат общо тук диетите на 12-13 годишните?

monroe999
12-18-2012, 16:21
само аз ли докато се прибера от училище вече съм яла 3-4 пъти 8-)

FuCKkK13
12-18-2012, 16:28
само аз ли докато се прибера от училище вече съм яла 3-4 пъти 8-)

тц 8-)

FuCKkK13
12-18-2012, 16:30
не би могла защото не ти се заминава/мързи те и нямаш никакъв опит с това..Какво имат общо тук диетите на 12-13 годишните?

кое ме мързи бе човек ? да се лишавам от нещо ? освен че ме мързи не го и искам... ям всичко,но това не означава че не ям здравословно... ако за вас мляко + овесени ядки сутрин + плод и сандвич на обяд + нещо пак като сутришното вечер е добре за мен не е .. и всички знаят че е ужасно вредно както многото ядене така и малкото ... аз не знам как организма ми би си добавил всичко от такова ядене ако ще и 1 месец да е

DownloadVirus
12-18-2012, 16:52
Ти явно не разбираш за кво става въпрос.. Аз никъде не съм казвал че е здравословно мюсли овес сутрин плод и не знам си кво .. Казвам ти ,че можеш да изчисляваш калориите ,има таблици с макронутриенти,като придобиеш опит като пресмяташ аналитично,после всичко това ще го правиш на ум..

FuCKkK13
12-18-2012, 17:04
Ти явно не разбираш за кво става въпрос.. Аз никъде не съм казвал че е здравословно мюсли овес сутрин плод и не знам си кво .. Казвам ти ,че можеш да изчисляваш калориите ,има таблици с макронутриенти,като придобиеш опит като пресмяташ аналитично,после всичко това ще го правиш на ум..

ми не сме се разбрали.. аз говорих за калории + храни като цяло,а не основно за калории.. а и само за калории да е за мен всичко се оправя със спорт,а не с пресмятане на калории така че вместо да смятам пак бих отишла да тичам/фитнес/упражнения у нас и етц.

Blq-blq
12-18-2012, 17:42
Здравейте аз лично тренирам и понеже трябва да сваля около 2-3 килограма защото ми тежат докато тичам.. та искам да кажа, че не пазя диети по точно гледам да отбягвам някой храни като например хляба (белия) вафли, мазни и пържени храни.Но ми е много трудно да свикна със закуската в къщи сутрин ям мюсли с ниско маслено мляко след това в училище пия Данон с Белвита и си нося някакъв плод от вкъщи и пак се прибирам леко гладна.Моля кажете Данона изобщо трябва ли да фигурира и с какво да го заместя. Ако може пратете таблицата за калориите. =]]

DownloadVirus
12-18-2012, 18:01
ми не сме се разбрали.. аз говорих за калории + храни като цяло,а не основно за калории.. а и само за калории да е за мен всичко се оправя със спорт,а не с пресмятане на калории така че вместо да смятам пак бих отишла да тичам/фитнес/упражнения у нас и етц.

не стигат упражненията,защото има хора,които ако не пресметят и не знаят в кое какво има стават свинчета

FuCKkK13
12-18-2012, 18:07
не стигат упражненията,защото има хора,които ако не пресметят и не знаят в кое какво има стават свинчета

точно такива хора са рядко - говорим за такива,които наистина им се лепят килограми,камо ли за някакви болести свързани с това.. а повечето изобщо нямат нужда от чак такова ограничение.. просто има хора,които не предполагат колко по-зле могат да са нещата и си мислят че 6-7 кг са като 26-27

FuckingFreak
12-18-2012, 18:21
Ха, а да кажа ли аз, че съм убедена, че никога не си яла овес? 5 лъжици се надуват и стават двойно повече. Да не говорим пък за това как засища. Въпросното нещо + сирене, извара (всеки според режим и цели) - има вкус на попарата от детството ми, само дето чая го няма, или на макарони със сирене. :)
Какво трябва да представлява една "нормална" закуска според теб? Половин хляб с маргарин и салам ли?

FuCKkK13
12-18-2012, 18:47
Ха, а да кажа ли аз, че съм убедена, че никога не си яла овес? 5 лъжици се надуват и стават двойно повече. Да не говорим пък за това как засища. Въпросното нещо + сирене, извара (всеки според режим и цели) - има вкус на попарата от детството ми, само дето чая го няма, или на макарони със сирене. :)
Какво трябва да представлява една "нормална" закуска според теб? Половин хляб с маргарин и салам ли?

е не бъди толкова убедена.. имах месец,когато бях на антибиотик и ядях това + препечени филии + солети.... за мен една нормална закуска включва поне една принцеса/сандвич

DownloadVirus
12-18-2012, 18:55
и кво точно ти помага принцесата или сандвича? Нормална е ,защото е стереотип,нещо както културистите ядат овесени ядки на закуска така и бебешоците да ядат принцеси и сандвичи с чайче за закуска.

tonssy
12-18-2012, 19:45
Ама тия овесени ядки спор ли докараха ?
Да, възможно е и съществуват такива храни като тях, които засищат колкото една принцеса, ако не и повече (тук вече зависи от количеството). А ако става въпрос за калории- те нямат малко калории, напротив, просто са здравословни и имат благоприятно влияние върху организма. Ии да вметна, че ако изядеш купа с мляко и овесени ядки няма да чувстваш глад по- дълго време, защото те се разграждат по- бавно, а същевременно съдържат разни минерали и витамини. Повечето видове пълнозърнесто брашно също съдържат овес.. така че принцесата, ако е от пълнозърнест хляб (но истински, а не разни бъкани с оцветители и т.н.) - то е почти същото

ross
12-19-2012, 12:55
Нямам навика да закусвам. Знам, че това не е добре, веднага след като стана пия кафе. Първото ми хранене за деня е към обяд.

FuCKkK13
12-19-2012, 13:01
и кво точно ти помага принцесата или сандвича? Нормална е ,защото е стереотип,нещо както културистите ядат овесени ядки на закуска така и бебешоците да ядат принцеси и сандвичи с чайче за закуска.

помага ми с това да не ми стърже корема до 10 часа и да не съм отпаднала щото ако не се наям както трябва все едно съм болна

DownloadVirus
12-19-2012, 14:20
Питах как помага на тялото ти,а не на психиката ти..

FuCKkK13
12-19-2012, 15:31
Питах как помага на тялото ти,а не на психиката ти..

не е отпаднало,доста добре 8-) откъм килограми хич не мога да се оплача,но естествено спортувам... всяко нещо,което ям ли трябва да помага на тялото ми ? не мисля... а това да се ограничавате как помага на телата ви ? дали успявате да си набавите всичко нужно ? като някой ми ядат активия дали не е едното нишесте ?

tonssy
12-19-2012, 16:14
като някой ми ядат активия дали не е едното нишесте ?

Има разлика между Активия и кисело и прясно мляко (дори и те да не са много истински). Ям здравословно от 2 години- всъщност да- при мен всичко започна заради здравословен проблем, който така си остана с неустановена причина (без бързи закуски, газирано, вафли- единственото, което продължавам да консумирам от сладките неща, които се продават са разни бисквити, като гледам да са пълнозърнести поне + шоколад) И да, смятам, че си набявам всичко нужно за организма- витамини, минерали, мазнини, протеини, въглехидрати. Откакто водя здравословен начин на живот (не само хранене, а и тренировки) въобще не съм боледувала (да чукам на дърво)- най- много носа да ми се запуши за 2-3 дни. Така че това, че се ограничавам от някои групи храни, определено ми помага.

FuCKkK13
12-19-2012, 17:58
^ а аз от нищо не се ограничавам,спортувам и също ми е супер на организма .. вярно едното тичане е,но все пак...

tonssy
12-19-2012, 19:00
Е да, то зависи от имунната система, цялостното състояние на организма.. Абе, всеки си е индивидуален (:

DownloadVirus
12-19-2012, 20:03
Добре като не помага на тялото ти и може да го замениш с друго,което да върши работата да засища,да ти харесва на вкус и да не е калорично [е вероятно това искаш като масата болничави тийнове] Постави само въпросът колко пъти си целяла да наддадеш на килограми ,успявала ли си и как .

FuCKkK13
12-20-2012, 08:21
Добре като не помага на тялото ти и може да го замениш с друго,което да върши работата да засища,да ти харесва на вкус и да не е калорично [е вероятно това искаш като масата болничави тийнове] Постави само въпросът колко пъти си целяла да наддадеш на килограми ,успявала ли си и как .

след като това ми харесва не виждам смисъл да го заменям с друго... одеве казах че никога не гледам калоричността и ти пак ми казваш че това искам 8-) ... и дам... след лични проблеми бях отслабнала с няколко килограма.. да,бяха 3-4 килограма,но аз така или иначе съм слаба,та доста си личеше и бях точно като болна... и да .. успях за около 2 месеца си върнах килограмите... как успях - ядох насила.. ама в пълния смисъл на думата .. колкото по принцип ям + още 2 пъти в деня си бях сложила задължително да ям.. и така,мина стреса,ядох повече и така...

FuCKkK13
12-20-2012, 08:22
все тая.. мисля,че тоя спор е излишен... всеки да се храни както иска,но определено 13-17 не е хубаво да се ограничаваш толкова много,а да не говорим за пълно гладуване...

stelit0
12-22-2012, 20:50
FuCKkK13, не искам да се заяждам,но това,че на теб не ти се лепи като ядеш принцеси не значи,че и на други хора не им се лепи. И не всичко е до спорта. Не може някой да нагъва чипсове,снаксове,вафли и принцеси и с едното бягане да чака да свали килограми. А и какво лошо има да се храниш здравословно?! Искаш да кажеш,че е по-добре да изядеш някакав сандвич с бял хляб и салам в който няма нищо полезно пред кофичка кисело мляко с овесени ядки? Не мисля :) И все пак всеки избира как да се храни.


П.С Ако аз ядях всеки ден принцеси и чаках да си потдържам фигурата само с бягане до сега щях да съм 100кг.! :D

FuckingFreak
12-22-2012, 21:06
Хората по дефолт са свикнали, че голямото количество храна е равно на здрав, сит и добре поддържан организъм. А всъщност имаме нужда от много по-малко, отколкото си мислим. И точно затова има изказвания от сорта на "аз ако не закусвам еди-какво-си, ще стане нам-си-кво, или няма да съм аз", разбираш ли. Въпросът не е в принцесата, нито в овесените ядки, а в количествата, които са свикнали да ядат повечето хора и едва ли не една купичка за закуска ще ги остави гладни.

FuCKkK13
12-23-2012, 06:51
FuCKkK13, не искам да се заяждам,но това,че на теб не ти се лепи като ядеш принцеси не значи,че и на други хора не им се лепи. И не всичко е до спорта. Не може някой да нагъва чипсове,снаксове,вафли и принцеси и с едното бягане да чака да свали килограми. А и какво лошо има да се храниш здравословно?! Искаш да кажеш,че е по-добре да изядеш някакав сандвич с бял хляб и салам в който няма нищо полезно пред кофичка кисело мляко с овесени ядки? Не мисля :) И все пак всеки избира как да се храни.


П.С Ако аз ядях всеки ден принцеси и чаках да си потдържам фигурата само с бягане до сега щях да съм 100кг.! :D

аз съм ЗА здравословното хранене,но не и за ГЛАДУВАНЕТО.. половината не правят разликата.. за това спорих за тия неща... едно е да се храниш здравословно,правилно и нормално,съвсем друго е да не ядеш почти нищо и да си мислиш.че водиш здравословен живот... така че май не си разбрала какво имам предвид

tonssy
12-23-2012, 08:41
Ама овесените ядки не са "почти нищо", те са достатъчно. Да не говорим като към тях се добавят и пресни или сушени плодове + млякото.. За нищо и за гладуване на закуска може да се възприеме изяждането на една ябълка например.

FuCKkK13
12-23-2012, 08:47
Ама овесените ядки не са "почти нищо", те са достатъчно. Да не говорим като към тях се добавят и пресни или сушени плодове + млякото.. За нищо и за гладуване на закуска може да се възприеме изяждането на една ябълка например.

а смяташ ли че точно закуската ти трябва да е най много,а после гладувай колкото искаш ?

tonssy
12-23-2012, 08:49
Не, аз лично не съм съгласна с твърденията за преяждане на закуска и след това намаляване на порциите. За мен храненето трябва да е разпределено равномерно през целия ден.

FuCKkK13
12-23-2012, 08:52
Не, аз лично не съм съгласна с твърденията за преяждане на закуска и след това намаляване на порциите. За мен храненето трябва да е разпределено равномерно през целия ден.
не преяждане.. преяждане и наяждане - разлика огромна... и това твърдение не е просто твърдение,а е свързано с организма за това няма как да се отрече... най-голямата глупост е сутрин да се яде малко и после да се увеличава

FuckingFreak
12-23-2012, 08:53
И защо закуската трябва да е най-много? Според кого? Според националната здравна организация, космополитан, или според теб?
Може би аз съм с малко изкривени представи или традиции, но и според английската култура т.нар. supper или вечеря в нашия случай е основното ядене и е най-богато, защото тогава е прието да се събира цялото семейство, да се готвят разни работи, докато през деня кой където го свари времето яде.
Хайде всеки да се храни както му е удобно, и му харесва, и го прави щастлив. Организмът бил устроен така, било свързано с нам-си-кво, било глупост, айде да се спрем с бош лафовете за малко. Чули-недочули веднага дъните някакви твърдения наляво-надясно, които в последно време май се обърнаха на 180 градуса.
И ако ми намериш някаква разлика м/у 50 г овесени ядки с мляко и там вече по твое желание добавени сушени плодове, ядки, други екстри и 2 филии със съмнителен салам/кайма/кашкавал, ще те поздравя. Количеството на въглехидратите и в двата случая е приблизително едно и също, протеините и те така (и в двата случая са минимално като количество)... Но пак си потвърждавам теорията, че хората са свикнали да мислят, че много ядене е правилно и най-вече ще ги засити повече.

FuCKkK13
12-23-2012, 09:07
^ говорим за как се отразява на организма,а не щото се събирате всички на вечеря.. щото вечер храната не се смила толкова бързо,нямаш толкова движение,не изразходваш изяденото и т.н. .. докато сутрин ако ядеш повече през деня ще го изразходиш.. и на обяд по-малко,а вечер най-малко,за да ти е леко... щото рядко има хора,които като вечерят отиват на разходка да им слегне храната

FuCKkK13
12-23-2012, 09:10
^ кой ти е казал,че трябва да е салам примерно ? какво ? не може да е изпечена филия със сирене ли ? и кое му е вредното ? или филии с мед ?

tonssy
12-23-2012, 10:04
най-голямата глупост е сутрин да се яде малко и после да се увеличава

Къде казах това ?

FuCKkK13
12-23-2012, 10:05
Къде казах това ?

къде казах,че се отнася точно към теб ?

FuckingFreak
12-23-2012, 10:52
А какво ще кажеш за мен, дето тренирам предимно към 5-6 вечерта? Сигурно да вечерям една салатка, понеже нали да ми е леко, щото нали така трябвало...
Аз не се интересувам какво е правилно и какво не. Ям и гледам как ми се отразява даденото нещо на мен и си правя съответните изводи, а не се ръководя по зададени правила. Дори вечер, час и нещо преди да легна ям ядки - супер трудносмилаема и мазна храна, но се чувствам идеално и не бих спряла.
Да се говорят тия неща на хора без елементарна двигателна култура, които по цял ден седят на едно място - абсолютно подкрепям, при тях определено важи това нещо. Но предпочитам да се ръководя по своето усещане, а то е именно такова - сутрин не ми се яде, в резултат не ям толкова, а обяда и вечерята ми определено компенсират...
Всеки има индивидуален подход, не бива да слагаме всички под общия знаменател...

FuCKkK13
12-23-2012, 11:00
^ а кога вечеряш ? след или преди тренировка ?

FuckingFreak
12-23-2012, 12:09
Естествено, че след тренировка. Аз да не съм луда да тренирам на пълен стомах...

FuCKkK13
12-23-2012, 12:24
Естествено, че след тренировка. Аз да не съм луда да тренирам на пълен стомах...

тогава не казвай,че няма значение че вечерята ти е в по-голямо количество отколкото обяда/закуската

DownloadVirus
12-23-2012, 12:36
То като не обядваш и не закусваш за какво значение говорим .. Пълниш нужните макронутриенти в по-тесен прозорец просто..

FuCKkK13
12-23-2012, 12:53
То като не обядваш и не закусваш за какво значение говорим .. Пълниш нужните макронутриенти в по-тесен прозорец просто..

е да ама в случая говорехме точно за вечерята...

DownloadVirus
12-23-2012, 12:57
Да то и вие не знаете за какво говорите :))

FuCKkK13
12-23-2012, 12:58
Да то и вие не знаете за какво говорите :))

нее знаем.. от една тема на друга,после на трета и накрая решаваме,че всеки яде както иска

DownloadVirus
12-23-2012, 13:06
Е що,можеш ли да наложиш на някого как да яде и то през интернет лол.

FuCKkK13
12-23-2012, 13:14
Е що,можеш ли да наложиш на някого как да яде и то през интернет лол.

е нали и аз това казвам.. спорим за спорта 8-)

tonssy
12-23-2012, 15:17
Всеки има индивидуален подход, не бива да слагаме всички под общия знаменател...

Именно.

DownloadVirus
12-23-2012, 18:58
А някой просто няма подход и си няма никаква идея за какво иде реч :lol:

stelit0
12-23-2012, 20:38
аз съм ЗА здравословното хранене,но не и за ГЛАДУВАНЕТО.. половината не правят разликата.. за това спорих за тия неща... едно е да се храниш здравословно,правилно и нормално,съвсем друго е да не ядеш почти нищо и да си мислиш.че водиш здравословен живот... така че май не си разбрала какво имам предвид Това,че за теб киселото мляко с овесени ядки и плодове е гладуване,понеже организма ти е свикнал да нагъваш мазни принцеси и сандвичи не значи,че и за други хора е така. Овесените ядки са доста хранителни ..поне за мен. :) И като изключим факта,че пълнея от подобни неща е доста по-полезно от колкото да нагъваш мазнотии понеже смяташ,че няма да се наядеш с нещо далеч по-добро за организма ти. Напротив..просто това,че не напълняваш от тези неща те кара да смяташ,че са много полезни и не можеш без тях .

FuCKkK13
12-24-2012, 09:44
Това,че за теб киселото мляко с овесени ядки и плодове е гладуване,понеже организма ти е свикнал да нагъваш мазни принцеси и сандвичи не значи,че и за други хора е така. Овесените ядки са доста хранителни ..поне за мен. :) И като изключим факта,че пълнея от подобни неща е доста по-полезно от колкото да нагъваш мазнотии понеже смяташ,че няма да се наядеш с нещо далеч по-добро за организма ти. Напротив..просто това,че не напълняваш от тези неща те кара да смяташ,че са много полезни и не можеш без тях .
и на препечена филия със сирене кое и е мазното бе ? или филия с домат и сирене примерно ? никъде не съм казала че не мога без тях :? не си измисляй поне

DownloadVirus
12-24-2012, 09:57
че то сиренето е мазно,защото има мазнини!! SO?

FuCKkK13
12-24-2012, 10:09
че то сиренето е мазно,защото има мазнини!! SO?

ти и сирене ли не ядеш ? има,но не колкото един салам примерно... а и аз ям хубаво сирене,не палмово масло

DownloadVirus
12-24-2012, 11:26
Това е МАЗНА храна,НЕ Е нужно да го сравняваш с нещо ! Нямаш си напредстава за какво иде реч и стреляш на посоки

FuCKkK13
12-24-2012, 14:10
Това е МАЗНА храна,НЕ Е нужно да го сравняваш с нещо ! Нямаш си напредстава за какво иде реч и стреляш на посоки

само един въпрос... овесените ядки дали не съдържат мазнини ?

FuckingFreak
12-24-2012, 14:47
Дали сиренето е с палмово масло, или не, то пак си е мазна храна. Затова ако търсиш отслабване, просто го намаляш, щото не е като да е без калории..
А овеса съдържа пренебрежително количество мазнини - сигурно не повече от 5 грама. Той е храна, богата на въглехидрати, а не мазна, лол...

FuCKkK13
12-24-2012, 14:56
Дали сиренето е с палмово масло, или не, то пак си е мазна храна. Затова ако търсиш отслабване, просто го намаляш, щото не е като да е без калории..
А овеса съдържа пренебрежително количество мазнини - сигурно не повече от 5 грама. Той е храна, богата на въглехидрати, а не мазна, лол...

питах за съдържанието,защото той каза,че съдържа мазнини ..а да не говорим,че сиренето съдържа и съставки,които горят мазнините примерно... смесвате овесените ядки с кисело мляко примерно.. то не съдържа ли мазнини ?

DownloadVirus
12-24-2012, 15:19
Сиренето НЯМА съставки,които горят мазнини.Проучване 'гов',за да ме опровергаеш..
Овесът има около 7 грама мазнини по далечни спомени ,от много време не съм ял овес,не виждам и голям смисъл да ям..

FuCKkK13
12-24-2012, 18:39
^ нали каза да не сравняваме кое колко мазнини има и колко не.... спорите за полезно хранене,а отхвърляте сиренето,в същото време ядете овесени ядки забележи с мляко...никой не опровергавам - айде не

FuckingFreak
12-24-2012, 18:43
Кой отхвърля сиренето и как разбра, че ям овесени ядки забележи с мляко? ;)

FuCKkK13
12-24-2012, 18:50
Кой отхвърля сиренето и как разбра, че ям овесени ядки забележи с мляко? ;)

някой казаха че ядат с мляко ... а иначе не помня.. някой каза че било мазно и нз какво...

DownloadVirus
12-24-2012, 20:16
Че то си Е мазно.Къде намираш сирене без мазнини,колкото обезмаслено да е минимум 15% ще има .

stelit0
12-25-2012, 08:31
и на препечена филия със сирене кое и е мазното бе ? или филия с домат и сирене примерно ? никъде не съм казала че не мога без тях :? не си измисляй поне
"за мен една нормална закуска включва поне една принцеса/сандвич" ...дали си измислям?! Да не би докато съм спала принцесите да са станали Номер 1 в списъка с полезни храни?!
Колкото до филиите със сирене...ако хляба е бял то той е доста вреден,защото води до повишаване на кръвната захар в организма и има риск при жените от поява на рак на гърдата.

FuCKkK13
12-25-2012, 12:42
"за мен една нормална закуска включва поне една принцеса/сандвич" ...дали си измислям?! Да не би докато съм спала принцесите да са станали Номер 1 в списъка с полезни храни?!
Колкото до филиите със сирене...ако хляба е бял то той е доста вреден,защото води до повишаване на кръвната захар в организма и има риск при жените от поява на рак на гърдата.

казах,че за мен това е НОРМАЛНА закуска,а не че не мога без нея... как успя от това да си измислиш не знам... за хляба - какъвто и да е

stelit0
12-25-2012, 13:10
Това,че според теб нормалната закуска включва куп вредни неща не значи,че другите не искат да се хранят здравословно.Разбрахме ,че не ти се лепи и нямаш нужда да се съобразяваш какво ядеш,но има хора,който не могат да си позволят да се хранят с боклуци :) Относно хляба..има значение какъв е! В белият хляб няма абсолютно нищо полезно,а в ръженото брашно например има цинк,желязо,магнезий и други полезни съставки. В пълнозърнестите хлябове мазнините са по-малко от 3 %. Вредата от алкохола,цигарите и тн. е неуспорима,но защо като можем да заменим вредните храни с далеч по-полезни и също толкова вкусни да не го направим? Аз лично се чувствам много добре от както спрях да ям тестяно,пържено,газирано и тн. :)

~sweeettt~
12-25-2012, 17:11
кисело мляко