PDA

View Full Version : Окосмяване...



kickbg
12-17-2012, 13:38
Здравейте,пиша по една доста дискутирана тема,а именно за окосмяването.Вижте аз съм момче,не чакайте аз съм мъж и имам косми и то доста,не съм като горила,но имам.Окосмяването ми е по ръцете,по гърдите,по краката и това до скоро ама изобщо не ме притесняваше,но(винаги има едно но) всичките ми познати са обезкосмени или по точно всичките ми мъже приятели са обезкосмени.Приятелките им просто ги карат(да знам,че звучи тъпо,но е факт).Моята приятелка нямаше проблем с това до като наскоро нещо и влезна в главата.Почна да ми казва,че това било признак на цивилизованост и чистоплътност.Аз принципно съм добре сложен,потдържан човек,но обезкосмяването ми идва малко в повече, обаче и аз почнах да се замисям...Може би трябва да се обезкосмя...може би това е като с брадата както едно време хората са носили брада,но с времето това е отпаднало.Може би съм се запънал и действително окосмяването вече не е символ на мъжественност а тъкмо обратното на нещо първобитно и отминало.Двуомя се (знам, че е смешно)и в главата ми все по често изниква образа на Петър Велики дърпащ брадите на закостенелите боляри.Какво ако аз просто съм задръстен, нежелаещ да приеме изискванията на времето.Гордеех се със страхотното ми окосмяване,но сега просто не е същото.Вие как мислите, напишете мнението си и се аргументирайте подобаващо и моля...моля не ми се смейте много...:)

stambelan
12-17-2012, 13:42
Ако беше мъж, нямаше да питаш.

DragonLady
12-17-2012, 13:43
Бръсненето при мъжете трябва да е отдолу, брада и подмишници, другото за мене е гейски истории.
Ти ако си мъж на 100% и искаш да си оставиш космите по ръцете и краката, ще и тропнеш с крак и ще кажеш няма да се бръсна където не искам. А и от много бръснене, накрая ставаш баш горила. Растът все по гъсти и дебели.
Това, че приятелите ти ги командорят жените им, не значи, че и ти трябва всеки път безропотно да правиш каквото ти каже гаджето.

sofityoy
12-17-2012, 13:47
98% от момчетата,които познавам се обезкосмяват и илично на мен това много ми харесва.Както и на момичетата с които съм говорила по темата. Можеш да почнеш да ги нахаш : добре ще бъде. Не казвам,че е лошо да си по-окосмен от другите,но е нямам по- добре (поне за мен) да си обезкосмен. Винаги ме е било гнус от космати момчета [НЕ ТЕ ТРОЛВАМ!!!].Тва е мнението ми. :)

granger
12-17-2012, 13:47
Хич не ми дреме ,честно казано дали ще има ,или не. Негова си работа. Стига отдолу,да е поддържан,не казвам дори бебешко гладко - няма дерт.
Щом не искаш да го правиш - недей. Не е нужно,глупаво е да го правиш,щото някоя така и се приискало. В смисъл,тва си е моя гледна точка и нямам проблеми с тва.

stambelan
12-17-2012, 13:51
98% от момчетата,които познавам се обезкосмяват и илично на мен това много ми харесва.Както и на момичетата с които съм говорила по темата. Можеш да почнеш да ги нахаш : добре ще бъде. Не казвам,че е лошо да си по-окосмен от другите,но е нямам по- добре (поне за мен) да си обезкосмен. Винаги ме е било гнус от космати момчета [НЕ ТЕ ТРОЛВАМ!!!].Тва е мнението ми. :)

Помоли Дядо Коледа да ти донесе правописен речник. По- скоро кажи на някой да му прати писмо от твое име, че ще вземе да ти донесе нещо друго иначе.

mlakniwe
12-17-2012, 13:53
Имаше 1000000 страници тема за тъпите косми-кво ви пречат не мога да разбера-не вярвам до сега да са ти казали-"Ей виж го тоя ходи космат" нали? Това е съвсем нормално нещо не ми пука, че 80 процента от момченцата са метросексуални и се скубят навсякъде-това си е твое решение, щом искаш бъди като тях и се бръсни, много добре знаеш, че като пишеш във форум ще има 2 мнения по въпроса-за или против, а пък ти вече ако си го решил няя смисъл от тая тема

Направо като видя някой набол като кактус и направо...кво му харесвате не знам

Foxa^
12-17-2012, 13:56
За последен път - окосмението няма общо с хигиената . Наличието на телесна миризма има дори и при гладко избръснати момИчета . Това че някой го намират за неестетично и отблъскващо е метросексуален тренд наложен от Бекъм и футбола като цяло . Зависи от гледната точка
Брадата се маха с ел. самобръсначка или обикновен бръснач . Такива мързеливи работи с машинката за коса се прават само като имаш рехава гейска брадичка или искаш бързо да си я скъсиш , а си претиснат от времето ( но се предполага ,че време за себе си винаги трябва да намериш ) . Другите косми които трябва да се махат по желание са мишници (пак европейски тренд) и дядовия (той е задълже) - те се махат с тример за тяло или бръснач . Точка по въпроса благодаря за вниманието

mlakniwe
12-17-2012, 14:02
Къде пише, че мишниците и хуя са задължителни? Само в БГ е така май

Ewok
12-17-2012, 14:20
Всъщност да, доколкото съм чувала, на запад не си ги махат и на пипитата. Както каза един съфорумник - това е османски навик. На мен лично изобщо, ама изобщо не ми харесват обезкосмени крака и ръце. Другото е по желание, но пак не ми пречи, дори на половите органи. Сигурна съм в хигиената на отсрещния и едни косми няма да го направят по-мръсен или по-малко цивилизован.

stambelan
12-17-2012, 14:26
http://sharni.me/wp-content/uploads/2012/11/382137_306155222823629_584711556_n-600x497.jpg

MaLyKoLiU
12-17-2012, 14:30
Мъж да си бръсне краката, а какво остава и за ръцете, за мен е гейщина... Лятото като отида на плаж 90% от момченцата са с по-гладки крака от момичетата... :/
Аз никога не съм си бръснал краката и дори момиче да ми каже, да го направя, няма да го направя. :)

mimsssssss
12-17-2012, 15:47
Всъщност да, доколкото съм чувала, на запад не си ги махат и на пипитата. Както каза един съфорумник - това е османски навик. На мен лично изобщо, ама изобщо не ми харесват обезкосмени крака и ръце. Другото е по желание, но пак не ми пречи, дори на половите органи. Сигурна съм в хигиената на отсрещния и едни косми няма да го направят по-мръсен или по-малко цивилизован.

Напълно съгласна. И в крайна сметка прави това, което ти искаш и както ти е удобно, а не каквото ти кажат.

marilyn
12-17-2012, 18:08
Окосмяванто не е повод за гордост или повод за срам. Идеята е как се чувстваш ок. Аз не харесвам космати мъже... просто не ми е ок. И всичките ми гаджета не са били особено окосмени по тялото. Ама ако приличаш на горила не е много ок. Виж сега, приятелката ти ако не се чувства добре да е с теб ако си много космат.. еми махни си ги. Не е гейско, ако това те притеснява... Все пак гаджето ти сигурно се епилира, защо ти да не го направиш също?!

Ewok
12-17-2012, 18:21
Да, но ако го прави от префърцуненост и каприз не е нужно да и' угажда на глупавите хрумки и моди. И мисля че е по-важно какво иска той, а не приятелката му.

Azoria
12-17-2012, 20:18
Харесва ми долу да е гладък. Подмишниците също, просто ми се вижда нехигиенично да не се бръснеш там.

За останалото - недей, моля те. Толкова е противно да видя момче с едва ли не по-гладки крака от моите :lol:

Mladenoff
12-17-2012, 20:31
От както си обезкосмих краката и гърдите/корема съм нов човек. Много по-комфортно ми е и се чувствам по-добре в кожата си. Не ги слушай тия капацитети тука, дори и да идеш на кола маска, няма да имаш косми най-много 4-5 дни, след това отново си окосмен, обаче космите са много по-бледи и редки.

Muaythaifighter
12-17-2012, 20:45
ммм от естетическа гледна точка ги махам навсякъде , виж ся немой да тренирам сериозно тука да спазвам диети и лятото някфи космати крака не върви лек , също принципно треньора ни задължава да ги махаме , ма тва е отделно.

Не ги слушай тея дет викат , че било гейско .... Не космите , а поведението те определят къв си
Аз лично ги махам навсякъде за да ми личат и татусите по-добре

stambelan
12-17-2012, 22:24
И комплексите си личат много по-добре.

Foxa^
12-18-2012, 07:07
ммм от естетическа гледна точка ги махам навсякъде , виж ся немой да тренирам сериозно тука да спазвам диети и лятото някфи космати крака не върви лек , също принципно треньора ни задължава да ги махаме , ма тва е отделно.

Не ги слушай тея дет викат , че било гейско .... Не космите , а поведението те определят къв си
Аз лично ги махам навсякъде за да ми личат и татусите по-добре

Къде тренираш , лек ?

MsMiracle
12-18-2012, 21:39
Както вече казаха - отдолу и на подмишниците е добре да са махнати, но оттам нататък - крака, ръце, гърди, да не говорим за вежди, стои ужасно, а и гейско, за мен.
Ти си решаваш все пак.

Foreverbg
12-19-2012, 01:37
Все пак гаджето ти сигурно се епилира, защо ти да не го направиш също?!
Тя сигурно и грим си слага... това означава ли, че и той трябва да го прави? Аз също съм против бръсненето на крака, ръце, гърди... докато примерно брада, подмишници и отдолу ( поне малко от малко да е обръснато ), ако не се бръснеш става грозно. Всичко друго, което бръснеш е от женственост и избиване на комплекси и гъзария.

ForzaFelipe
12-19-2012, 05:30
Бръсненето при мъжете трябва да е отдолу, брада и подмишници, другото за мене е гейски истории.
Ти ако си мъж на 100% и искаш да си оставиш космите по ръцете и краката, ще и тропнеш с крак и ще кажеш няма да се бръсна където не искам. А и от много бръснене, накрая ставаш баш горила. Растът все по гъсти и дебели.
Това, че приятелите ти ги командорят жените им, не значи, че и ти трябва всеки път безропотно да правиш каквото ти каже гаджето.

+++
И аз съм водил такъв спор с приятелката ми,просто казваш не ! Тя не ти е майка че да става нейното само,ти имаш право да избираш къде ще се бръснеш и къде не..

marilyn
12-19-2012, 11:01
Тя сигурно и грим си слага... това означава ли, че и той трябва да го прави? Аз също съм против бръсненето на крака, ръце, гърди... докато примерно брада, подмишници и отдолу ( поне малко от малко да е обръснато ), ако не се бръснеш става грозно. Всичко друго, което бръснеш е от женственост и избиване на комплекси и гъзария.

Ами имаш ограничено мислене. Не е гейско да си махаш космите по тялото. Гъстата козина по гърба не те прави повече мъж.

mimsssssss
12-19-2012, 20:02
ForzaFelipe, ти пък и ти се изказа. Сега значи ако на някой майка му му каже да си бръсне краката и той трябва да го прави, така ли :D
marilyn, не мисля че имаш някакво право да си налагаш мнението. Ок, изкажи го, но тва че за теб е "нормално" мъжа да е обезкосмен, за други не е. За това, който иска да го прави, който иска не - за всеки влак си има пътници.

п.п. Не, не е гейско да си махаш космите. Има си и космати гейове, има си и обезкосмени хетеросексуални мъже. Просто е грозно мъж с обръснати крака/ръце, оскубани вежди, изправени бретончета и т.н.

marilyn
12-19-2012, 20:06
^^Не си го налагам. Ама няма сила на света, която да ме убеди, че епилиран мъж е равно на гей.

anonymous708973
12-19-2012, 20:25
+++
И аз съм водил такъв спор с приятелката ми,просто казваш не ! Тя не ти е майка че да става нейното само,ти имаш право да избираш къде ще се бръснеш и къде не..

Доста зле.
Точно пък за това би следвало да вземеш предвид мнението на приятелката си и да направиш някакъв компромис.
Не си бръсни краката, ако това е в огромен разрез с твоите предпочитания, обаче ако ти харесва гърдите гладки, какъв е проблемът?
Мое мнение си е, разбира се.

cweeet
12-19-2012, 20:29
Я се стегнете,бе.

stambelan
12-20-2012, 08:57
Я се стегнете,бе.

Искаш да гледаш мускули ?

Foxa^
12-20-2012, 09:02
Я се стегнете,бе.

Искаш да гледаш пениси ?

horacio
12-20-2012, 11:31
Не ги махай, създаваш си излишни грижи + тва ще стане по-зле. :)
Достатъчно е да си махаш космИте под мишниците, по лицето и долу ;д . Не, че е гейско или нещо подобно, просто няма за к'во. Може да й угодиш на приятелката ти за махането на косми, не щото някой й е пуснал мухата, ами ако наистина й пречат и примерно така я възбуждаш по-малко и т.н.

granger
12-20-2012, 15:40
Абе все тая, смисъл. Който квото иска да прави,стига да се чувства добре. Лепенето на етикети "гейско,мейско" е безумно тъпо в ситуацията.

Tbmk
12-20-2012, 15:49
Коментари различни....Направи това,което няма да е в разрез с твоите принципи,по този начин хорското мнение няма сила над твоето решение.Бъди себе си,не прави нещо заради "модата".

SweetZombie
12-20-2012, 17:52
Приятеля ми също има косми по тялото и това ни най- малко не ми пречи, според мен е ГЕЙСКО да се махат на краката гърдите гърба а какво да говорим за ръцете за бога аз съм момиче и не си ги махам на ръцете, баси и момчетата дет са тея дет си махат и на ръцете......... Ако имаш повечко по тялото нищо не ти пречи една лазерна епилация или нещо то сорта.....

piffacota
12-20-2012, 20:46
Според мене никъде не си ги махаш ама айде

cweeet
12-21-2012, 08:47
Искаш да гледаш мускули ?

да.

stambelan
12-21-2012, 09:00
ето ти въпреки, че на тази снимка не си личат, но поне космите си личат.http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/76753_304810559637349_2072714201_n.jpg

cweeet
12-21-2012, 09:11
мн яко бебззззззззззззззз :P:P:P{}{}{}{}{}

stambelan
12-21-2012, 09:16
Да си я ползваш със здраве:)

piffacota
12-21-2012, 10:54
буаххаххаах

DENKAZ
12-26-2012, 21:25
Да не ти пука кой к'во мисли, както се харесваш така стой.

Foxa^
12-27-2012, 11:01
ето ти въпреки, че на тази снимка не си личат, но поне космите си личат.http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/76753_304810559637349_2072714201_n.jpg

Тва пистолет ли е на врата ? +10 gangsta as fuck yo

stambelan
12-27-2012, 11:26
Камък бе, за кво ми е тоя пистолет

Incadeptus
12-27-2012, 11:33
Тъкмо забърках отвара,която ще ти махне не само космите,а и епидирмиса на кожата

Incadeptus
12-27-2012, 11:35
Гейовете вие нямате никакво право да обиждате,защото не са по-малко хора от вас,камоли по-глупави,тва гейско-онова гейско,само се вижте какви ги пишете

stambelan
12-27-2012, 11:45
Много вода ще започна да поемам, моля те пожали ме.

Mia ^.^
12-27-2012, 21:51
Аз не разбирам какво намират момичетата в това приятелят им да е гладък като бебешко дупе НАВСЯКЪДЕ?! Ако искам да го правя с момиче, ще го правя с момиче, но да измъча приятеля си да се оскубе целия, заради моя фетиш...

Добре, сериозно... всеки си има вкусове, желания, разбирания. Не можем и да разбираме всички странности на хората, дори да са от нашия пол. Но има основни неща - когато си с някой, ти си с него, заради него самия, не заради някакъв илюзорен образ (духовно и тяло) на някой, в който да се опитваш да го превърнеш. Често не харесваме нещо у партньорите си, но това не означава, че трябва да ги принуждаваме да правят нещо или да бъдат някой, който не искат те самите.
Така, че ако желанията ви съвпадат по този въпрос - супер, ако не - тялото си е твое и това е по-важното в случая. Все едно ти да й кажеш, че харесваш момичета с рунтави вежди, че даже една (примерно) и тя да престане да си ги скубе, заради това. Е все пак си е нейното лице...
Освен това не знаеш какво ще си причиниш, ако се бръснеш.. аз съм момиче и се обескосмявам редовно, но бръснене и ръце и крака, особено като се има предвид, че сигурно си доста по-космат... това ще е жестоко. Ще ти отнема към 5 часа и ефекта ще е за 1 ден.