PDA

View Full Version : Трябва ми съвет



Wade Barett
12-17-2012, 14:15
Здравейте на всички от форума. Регистрирах се, едва днес, но често следя темите, пускани тук и мисля, че точно тук е подходящото място да задам въпроса си и да получа съвети. Запознах се с едно момиче преди около половин година, при странни обстоятелства - и двамата бяхме в един сайт и пишехме статии. Постепенно започнахме да си пишем често, а няколко седмици по късно започнахме и да излизаме. Водех я на кино, планина, футболни мачове, мма боеве, ресторанти и всичко което харесвах и на нея и харесваше. Разбира се, съобразявах се с мнението и, понякога и тя избираше къде да ходим. Важното беше, че имаме общ език, макар да излизахме като много добри приятели, отдалече изглеждаше, че сме нещо повече. Не сме се карали почти изобщо, приличаме си много, но трябва да отбележа, че дори и когато не я познавах и я видях за пръв път, усетих че това момиче е специално. Сега обаче настава времето за действие, не искам да я изгубя и друг да ме изпревари, вече от пет месеца сме почти всяка седмица заедно, тя е на 18, с няколко месеца по голяма от мен. Проблема е, че съм доста нерешителен и не мога да измисля какво да и кажа и как точно да и предложа, а също се притеснявам да не откаже, но знам че трябва да го направя. Неизвестните в уравнението на ситуацията са следните: Тя е братовчедка на мой добър приятел, с който съм говорил по този въпрос и ми даде зелена светлина, но се притеснявам, че въпреки че няма нищо против да съм с братовчедка му, може да разбере криво, ако опита ми не успее и тя ме отреже. Тук е момента да отбележа, че тя си няма приятел, свободна е и шансовете ми са 50 на 50. Не случайно избирам Коледа за да и разкрия сърцето си, понеже това е любимият ни празник. Смятам да я заведа на ресторант, да кажа няколко искрени думи и да и поднеса пръстен. Та искам да ви попитам за съвет как да я спечеля, какво да направя в този решителен момент, тъй като съм аматьор в тази част.

NqkfaNikakva21
12-17-2012, 14:20
Лол, пич, спокойно, намали малко.
Първо-никакви пръстени
Второ-мисля, че си във френдзоната. Не мисля, че момиче би чакало толкова време, ако харесва даденото момче, т.е тя сама би направила нещо за да се задълбочат нещата, но пък всеки е различен, съвсем възможно е просто да я е било страх и затова да си мълчи.

Та, признай й, но БЕЗ пръстени!

shmatarok
12-17-2012, 14:28
О, не, не, молим тА, без пръстени! Не сте тръгнали да се жените и това ми изглежда прекалено много. :?
По-добре я покани на някоя разходка, да се пързаляте с кънки, на боулинг, на кафе или не знам и аз какво (в този студ) и я целувай направо без излишни формалности.

marilyn
12-17-2012, 19:45
Ами целуваш я и й казваш, че държиш много на нея, искаш да опитате, имаш сериозни намерения. Не е нужно да я водиш на ресторант... няма да се жените...

strawberry88
12-17-2012, 19:53
Пръстен? :shock: :D Значи дори не ходите още, а ти ще предлагаш брак? :D

Azoria
12-17-2012, 19:57
Нали не обмисляш да й предлагаш брак? Все пак пръстен не се подарява току така :lol:
Не е много трудно - следващия път когато излезете я целуни. :)

anonymous708973
12-18-2012, 06:15
мма боеве

Ухууу!! Къде?? Пиши на лично, моля.

Никакви пръстени, ти добре ли си?!

DisappointedDreamer
12-18-2012, 06:22
Никакви пръстени, ти добре ли си?!

:lol: и една верига около крака и си я носи вкъщи 8-)

Не, бееее. Човек. Покани я на разходка навънка, докато пада ситен снежец иии гушни я така леко през кръста, или пък и хвани ръката и я целуни. Никакви искрени думи или пръстени.

N1ksun
12-18-2012, 09:10
Второ-мисля, че си във френдзоната. Не мисля, че момиче би чакало толкова време, ако харесва даденото момче, т.е тя сама би направила нещо за да се задълбочат нещата, но пък всеки е различен, съвсем възможно е просто да я е било страх и затова да си мълчи.



Има момичета които я карат по-бавната , не е задължително да е във френд-зоната .
Винаги съм смятал пръстените за лоша идея . Просто не го прави , така ще я стресираш че ефекта ще е пагубен според мен . Успех с момето пич , действай !

Wade Barett
12-18-2012, 10:13
Благодаря на всички, които прочетоха темата и ми отговориха. Ако подарявам пръстен, това не значи брак нали, но ако е неподходящо, все пак не мога на Коледа да отида без подарък за нея, а ръкавици и дрехи ми се струва странно да подарявам. Иначе момичето е стеснително доста, не знам как ще реагира да го целувам без предупреждение. Може би първо ще поговорим и ще и се обясня, обаче... този въпрос: Ще ми станеш ли гадже и подобните му не ми харесват, понеже звучат детски, ще трябва да измисля нещо друго вероятно. А за френд зоната истината е, че тя няма много приятели в София, наскоро се премести от друг град.

Azoria
12-18-2012, 11:08
^^ Пръстенът е неподходящ. Подари й цвете когато излезете. Хем е мил жест, хем ще я предразположи, че имаш едно на ум за вечерта. Освен това "не знам как ще реагира, ако я целуна без предупреждение" - еми това е риск. Ако го направиш в подходящия момент и те харесва - ще ти отвърне. :-)

sexa_na_kompleksa
12-18-2012, 11:36
Изобщо не чакай до Коледа, за да я питаш. Пет месеца са достатъчно чакане. Кажи нещо от нещата, които marilyn нахвърли. В никакъв случай не взимай пръстен. Избери друг подарък за Коледа.

N1ksun
12-19-2012, 08:24
Кажи кво е станало после ;p

anonymous708973
12-19-2012, 08:38
Благодаря на всички, които прочетоха темата и ми отговориха. Ако подарявам пръстен, това не значи брак нали, но ако е неподходящо, все пак не мога на Коледа да отида без подарък за нея, а ръкавици и дрехи ми се струва странно да подарявам. Иначе момичето е стеснително доста, не знам как ще реагира да го целувам без предупреждение. Може би първо ще поговорим и ще и се обясня, обаче... този въпрос: Ще ми станеш ли гадже и подобните му не ми харесват, понеже звучат детски, ще трябва да измисля нещо друго вероятно. А за френд зоната истината е, че тя няма много приятели в София, наскоро се премести от друг град.

Подаръците за Коледа не се делят на пръстени и дрехи о.О
Ако държиш да е бижу, има много висулки от сребро - хем не струват майка си и баща си, хем са готини :)

umri
12-19-2012, 13:16
Ухууу!! Къде?? Пиши на лично, моля.

Никакви пръстени, ти добре ли си?!

Бахти интересът. Не си казала.

Кво сърце ше разкриваш, бе, тип. 5 месеца си твърдо във friendzone. 5 месеца нищо и като и ги наговориш тия неща, ще те сметне за най-странното копеле и ще избяга много надалече. Вместо всичките простотии, я изведи на ресторант и в един момент я целуни. И недей чака идеалния момент, защото такъв няма. Колкото по-бързо, толкова по-добре, щото в състоянието, в което си не можеш да си напътстваш емоциите и да ги изразяваш по начин, по който няма да изглеждаш мега жалък. Целуни я, без обяснения. Много филми си гледал.