PDA

View Full Version : Редно ли е да "превъзпитавам" приятелката си?



Khaleesi
12-18-2012, 09:18
Здравейте, пиша ви не толкова за да искам съвет, колкото да разбера мнението ви по следната ситуация:
Уча в гимназия, няма значение кой клас (само ще уточня, че не съм заек :D) и още от 8 клас се сприятелихме аз и още две момичета от класа ми. С едната постепенно отношенията ни се влошаваха. Не че тя беше лош човек, но не спираше да ни лъже, разиграва и да се държи странно, дори стигна до това да ме набеди пред родителите си и тогавашната ни класна, че й налагам психически и (виж ти!) физически тормоз. Което, разбира се, няма нужда да уточнявам е пълна лъжа. Както и да е, останахме само аз и третото момиче. Въпроса е, че аз не я харесвах особено и другото момиче, с което прекратихме отношения беше де факто скрепяващата връзка в отношенията ни, защото така не се налагаше да я търпя с пълните й минуси, освен това тогава още не седяхме заедно (предполагам разбирате - просто когато прекарваш толкова време с едни и същи неприятни хора, дори и в часовете доста повече те изнервят от обикновено).
Ето как стоят нещата сега: В края на заешката година се сближих с друго момиче от класа, да я наречем Елица например.
Елица е прекрасен човек, изслушва те, дава страхотни съвети, въпреки че не е толкова уверена по отношение на себе си (без причина, защото е страшно красива, наистина), талантлива е в много аспекти и като цяло е най-доброто, което може да се очаква от моята пръскаща се до шевовете гимназия, пълна с фалшиви кучки и ограничени селяндури. (Не придобивайте грешната идея, гимназията ми е елитна, което е най-лошото, като се замислиш)
Та аз и Елица се сближихме много и сега с кеф мога да кажа, че ми е най-близкото момиче от класа и дори спечели една голяма част от доверието ми.
Да се върнем на другата обаче. Нея ще кръстим Виктория. Нека ви я опиша. Виктория е едно обикновено момиче. Просто обикновено. Слаба, нормално изглеждаща, нищо особено. Добрите й черти са че с нея доста често се смеем, т.е. забавна е, понякога е мила, умна е, навива се на доста често лудите ми идеи, знае как да се забавлява.
И до тук. Слушайте сега лошите. Нахална е, и то много. Дори помня първия път, в който дойде в нас - още не беше се събула и започна да отваря стаите една по една, да види какво има, представяте ли си що за нахалство? После когато вечеряхме и майка ми я попита дали искаме да сложи нещо си там в соса за спегетите, Виктория едва ли не й изкрещя: "Ареееее БЕЗ, А?" Също е супер мрънкало, все от нещо е недоволна, постоянно псува и злобее над някой, има отвратителния навик да обсъжда хората шумно, понякога даже пред тях, адски нагла е и доста често се самопоканва навсякъде, едва ли не мисли, че хората са й длъжни с нещо; Винаги тя е правата, никога не греши, когато я хванат да преписва (което е доста често) всеячески се опитва да се оневини и да се направи на малка шибана светица, каквато не е, дори се е разревавала с тази цел. И това не е всичко, но не смятам допълнително да удължавам този и без това дълъг текст.
Така беше в осми клас и аз търпях, търпях, но до едно време. Причиних й нещо ''ужасно'', което не извинявам по никакъв начин, но честно казано си го заслужаваше. Знаех че се комплексира от мен доста, винаги се опитваше да ме имитира всеячески (и още го прави) в каквото се сетите (дрехи, козметика, начин на поведение - въпреки че в последното не успяваше, защото и до днес коренно се различаваме по това) и на един купон (даже стана съвсем случайно) гаджето й се овъртя около мен след като я видя пред него да се натиска на десет различни момчета и двамата се измъкнахме навън. Нищо не сме правили, честна дума, само седнах в него и си говорихме, въпреки това някои от балкона ни е видял и е разтръбил на всички, че едва ли не секс сме правили под прозорчето. :D Той ясно си искаше да се забие с мен, но все пак аз не го направих. Въпреки това, до нея стигна точно тази новина. Аз не й я отрекох и досега не знам защо, мисля, че ми харесваше да видя болката в очите й, нещо като вендета за всичките главоболия, които ми е нанасяла. :D И познайте какво - тя веднага ми прости. Разбира се. Защото без мен си нямаше нито един приятел, с когото да се мотае в училище, казвам ви, почти никой не я харесва. Използвах и този факт в моя полза, като я изолирах за периоди от време (аз пък имах много приятели в класа и можех да се мотая със всеки) и я карах едва ли не да ми се моли да й проговоря, разбирате ли? Харесваше ми да я мъча, признавам си :D
Както и да е, отклоних се малко. Някъде към края на заешката година, когато вече затоплях отношенията си с Елица и се отвращавах от Виктория, реших, че не е правилно това което правя и човек не може да нарича някой като Виктория свой приятел. Седнахме и поговорихме, като големи хора и се разбрахме тя да опита да промени поведението си, в началото спрямо мен и постепенно и към другите, защото иначе просто щях да се откажа от нея.
И тя се промени, вече е друг човек. Да, ама не съвсем. Наскоро започна да се проявява пак по същия начин, говорих отново с нея, за малко утихна и сега пак. Усещам как постепенно се отдръпвам от нея и започва да спира да ми пука каква е, виждам, че разговорите вече не помагат и се опитвам да й намекна, че поведението й не е правилно. Говоря си все по-малко с нея, при удобни моменти не седя с нея, но вече не е както преди - преди ми пукаше как се държи, исках да й помогна да се стегне малко, вече въобще не ми. Имам си прекрасни отношения с Елица (които впрочем адски дразнят Виктория хаха :D) и въобще, ама въобще не ми пука за Виктория, въпреки, че тя ме числи като своя ''добра приятелка''. Не искам да й развалям илюзиите и правилно ли е? След като завършим вече няма да се виждаме, убедена съм. Времето и разстоянието ще ни разделят. Но трябва ли човек да превъзпитава приятелите си? По-удобно ли е да кимам и да я оставя да живее в илюзията си, че сме ''приятелки'', отколкото да се занимавам с това да я отбягвам и да се правим на непознати след това?
Съжалявам за това дълго.. нещо :D

CoNviCt
12-18-2012, 13:25
Eлица ще постъпи така с теб.

scrooper
12-18-2012, 17:24
Кажи на Виктория, че не я чувстваш като приятелка, защото еди си какво в държанието й не ти харесва. Simple as that.

marin4itu
12-18-2012, 17:37
Мисля, че тя вече е прекалено голяма, че да я възпитаваш. Явно просто си е такава.. невъзпитана, нагла, държи се просташки.. аз такъв човек в обкръжението си не бих търпяла.. Твои избор си е дали ти ще продължаваш.

bloodyF
12-18-2012, 17:46
Кажи на Виктория, че не я чувстваш като приятелка, защото еди си какво в държанието й не ти харесва. Simple as that.

и си бъди приятелка с Елица
имам една такава ''приятелка''; вечно отсъства от училище, но пише молби до директорите и отсъствията й се извиняват; адски нагла е, мирише..странно, абе като цяло картинката е пълна :lol:
иии просто спрях да й споделям, да говоря с нея толкова често и т.н.

strawberry88
12-18-2012, 18:00
Мисля, че тя вече е прекалено голяма, че да я възпитаваш. Явно просто си е такава.. невъзпитана, нагла, държи се просташки.. аз такъв човек в обкръжението си не бих търпяла.. Твои избор си е дали ти ще продължаваш.

Абсолютно.И няма да се промени.Няма смисъл да опитваш да я променяш.Намери си нови приятели.

emona_love
12-18-2012, 18:19
Просто кажи на Виктория, че не ти харесва поведението ти и си движи с Елица.

emona_love
12-18-2012, 18:19
-

Khaleesi
12-18-2012, 18:48
Eлица ще постъпи така с теб.

Позволи ми да познавам Елица повече от теб, благодаря ;) Тя не е способна на нищо такова и отношенията ми към нея са коренно различни, защото знам какъв човек е и горе мисля, че съм го обяснила достатъчно ясно.

Колкото до Виктория, мисля да постъпя като bloodyF - рано или късно ще осъзнае, че очевидно искам ограничено общуване с нея. Впрочем, не мога да се насиля да я зарежа от раз, както казват другите, просто защото е стигнало до там, че ми е жал за нея.

CoNviCt
12-18-2012, 19:37
А ти си способна? Елица знае ли?

Khaleesi
12-18-2012, 20:04
Аз съм способна, когато има причина. И Елица знае за всичко, да.

CoNviCt
12-18-2012, 20:13
По какво се различаваш от Виктория?

Khaleesi
12-19-2012, 12:01
Извинявай, психо анализ ли ми правиш? Различавам се коренно от Виктория, с това, че винаги съм любезна и мила, не крещя и не викам, говоря спокойно и се държа на ниво, ето с какво съм различна. Сега ако нямаш какво друго да казваш, просто не казвай нищо по-добре :)

FuCKkK13
12-19-2012, 12:56
Извинявай, психо анализ ли ми правиш? Различавам се коренно от Виктория, с това, че винаги съм любезна и мила, не крещя и не викам, говоря спокойно и се държа на ниво, ето с какво съм различна. Сега ако нямаш какво друго да казваш, просто не казвай нищо по-добре :)

държиш се на ниво,а вече си паднала до нейното ?! ;) спираш да говориш,страниш и толкова

Khaleesi
12-19-2012, 18:30
Прави сте, няма какво да се занимавам. :) Все пак понякога просто ми пада пердето.

SHPAIdURmeN
12-20-2012, 08:46
Съветче авторке, когато ти падне пердето е добре да не си вдигаш много, много самочувствието. ;)

Изиграва лоша шега.

~The Smile~
12-20-2012, 16:04
Просто не бъди с Виктория и толкова. Бъди с Елица,намери си и други приятелки.

SuNsEt
12-20-2012, 20:42
Хора като Виктория могат да те повлекат страшно много надолу и да те променят в отрицателна насока без да се усетиш. Хубаво е , че си разбрала как ти влияе приятелството ви . Щом си опитала няколко пъти и то без успех да и помогнеш относно държанието и тн ,то просто няма смисъл да продължаваш да си създаваш излишни главоболия. Наистина не е нужно да я режеш от раз , но си ограничи контактите с нея и внимавай какво и казваш. Колкото до Елица-бъди си приятелка с нея,но недей да и говориш против Виктория. Кажи и какво мислиш да направиш и толкоз. Ако искаш хубаво приятелство с Елица,то гледай да започнете начисто и без интриги и тн .
И нещо много важно,щях да забравя: внимавай да не си чуеш думите от някой друг. Сиреч, за отмъщение Виктория да не разкаже наляво и надясно нещата,които си и споделяла.Отнеси се внимателно с нея и въобще не си позволявай да ти проличи,че мнението ти за нея се е променило коренно.

DoubleDMG1
12-21-2012, 05:04
що се помисли за нещо повече от другите? Фейл.

Khaleesi
12-21-2012, 12:19
що се помисли за нещо повече от другите? Фейл.

Хаха, моля те, не си прави изводи от нищото :) Не съм се помислила за нещо повече от "ДРУГИТЕ", просто казах къде греши момчето, което ме попита по какво съм по-различна от нея (а именно изброих разликите)

И сте ми супер смешни всичките тук, като теб, чиито първа реакция е да съдят и/или да порицаят. Ако нямате нещо хубаво или полезно за казване, по-добре замълчете, а ? ;)

Колкото до Sunset - това се опитвам да правя от известно време насам, ограничавам си контактите с нея и не говоря лошо за нея пред другите, не съм такъв човек (: впрочем, тя ме попита "Отбягваш ли ме?"..

Me.Myself.and.I
12-21-2012, 16:39
Гледай с това самочувствие да не се пукнеш някой ден. Как разбра, че се държиш на ниво, че си мила и добра? Може да изглеждаш по друг начин в очите на хората... Каква си ти, че да "превъзпитаваш" хората. Всеки си има глава на раменете и решава как да се държи, не мисля, че е нужно да тровиш живота на "Виктория" с игричките ти. Нали знаеш-всичко се връща. Да не стане така един ден някой да си играе така с теб...

DoubleDMG1
12-22-2012, 10:59
Хаха, моля те, не си прави изводи от нищото :) Не съм се помислила за нещо повече от "ДРУГИТЕ", просто казах къде греши момчето, което ме попита по какво съм по-различна от нея (а именно изброих разликите)

И сте ми супер смешни всичките тук, като теб, чиито първа реакция е да съдят и/или да порицаят. Ако нямате нещо хубаво или полезно за казване, по-добре замълчете, а ? ;)

Колкото до Sunset - това се опитвам да правя от известно време насам, ограничавам си контактите с нея и не говоря лошо за нея пред другите, не съм такъв човек (: впрочем, тя ме попита "Отбягваш ли ме?"..
Виж ся киддо, аз тея раоти съм ги надживял и въобще не ми пука за тва как се чувстваш при положение че има толкова много злоба в теб :) И ти го казах заради първия пост не за т'ва ко си писала после, не съм ти връстник или приятел че да ми лафиш по тоя начин и да ти кажа честно,надали на някой от форума му пука за тебе при положение че си постнала тема и искаш мнение, всеки го изказва пък ти си знаеш своето, в цикъл ли си?