PDA

View Full Version : Как да започна с фитнеса?



SunBa
12-18-2012, 11:42
Искам да започна с фитнес,но тъй като до сега не съм стъпвал в зала искам да знам какво трябва да нося(вода/енергийна напитка или някаква храна?) и какви хранителни добавки трябва да взимам(и дали изобщо трябва да взимам?!?),и ако трябва след колко време от първоначалната тренировка,колко пъти е полезно да ходя на зала при положение,че съм едва на 14 години.

Momicheto:)
12-18-2012, 13:01
Препоръчително е да си носиш вода и кърпа. Кви хранителни добавки бе, човек? Не ти трябва това. Можеш да започнеш да ходиш 3 пъти седмично, като оставяш 1 ден на мускулите ти да се възстановят (тоест ходиш през ден). Като се има предвид факта, че за пръв път отиваш на фитнес, очаквай да имаш мускулна треска след първото ходене, но спокойно, това е нормално. Не е толкова страшно, има си инструктури, които ще ти помагат в случай, че не разбираш нещо. Можеш да се съветваш с тях. Айде, успех!

П.С - Какво цели си си поставил?

firstdiesel
12-18-2012, 13:06
вземи си спортен екип, ако няма да ходиш облечен с него, хавлия и е добре да земеш един чифт чисти и удобни обувки.

вода се продава по всички зали.

за сега не ти трябват добавки, научи правилно да изпълняваш упражненията и си уточни целите, които искаш да постигнеш. Но за по-добро възстановяване, можеш да пиеш по един суроватъчен протеин след тренировка :) (WHEY протеин)

няма да ти навреди по никакъв начин тренировката, даже напровтив, стига да правиш упражненията правилно и да не товариш излишни железа.

SunBa
12-18-2012, 13:25
Като за начало искам да се изчистя от мазнините,това ми е целта за сега,по нататък и мускулна маса.Благодаря ви за бързите отговори :)

firstdiesel
12-18-2012, 13:32
още нещо, в храната е истината ... но това ще го учиш в движение :D

наблягай на храни богати на белтъчини (протеини) - червно месо, бяло месо, кис. мляко (промишлени к-ва), сирена, кашкавали, морски животинки, ядки ...

maistorluk
12-27-2012, 21:09
Аз сега правя това - http://www.bb-team.org/workout/4372_konditsiya-i-otslabvane-za-mazhe-v-dva-do-pet-dni-sedmichno . Уж за отслабване се води, много не съм отслабнал :Д. Сега към 25 Януари ще почвам една програма Insanity(провери я в интернет), много е добра, ще ти помогне, но трябва да се ограничаваш от към храна и да ядеш здравословно. Тя програмата е главно кардио така че ти си виж какви храни не са препоръчителни(ако се решиш и почнеш разбира се). Добавки не ти трябват-нямаш опит, пък и не вярвам да имаш добра хранителна култура така че няма смисъл за сега.

D*Rose
01-09-2013, 22:58
Трябва да се научиш да изпълняваш упражненията правилно. Движението е най-важното, след това чак идва тежестта.

Kazeone
01-13-2013, 13:11
Според мен ще е най-добре да започнеш с кръгова тренировка ( По 1 упражнение за всяка мускулна група ) :
1. http://www.bb-team.org/workout/1465_parvi-stapki-vav-fitnesa
2. http://www.bb-team.org/workout/4011_3-mesechna-kragova-trenirovka-za-nachinaeshti
Повече ми харесва 2рата, но не бих я правил 3 месеца, а по-скоро към 1-1,5.
Не започвай с големи килограми, с времето ще намериш точните за теб - нито да ти е прекалено лесно, нито да не можеш да направиш повече от 1-2 серии. Препоръчително е да качваш килограмите след всяка серия обаче ( не с много.)
Пий вода, за да може метаболизма ти постоянно да работи ( по няколко глътки на 10 минути, например )
За сега добавки не ти трябват, но гледай веднага след тренировката да ядеш нещо или да изпиеш 1 суроватъчен протеин ( в повечето фитнеси продават единични разфасовки )