PDA

View Full Version : Подходяща първа кола?



Difteen16
12-18-2012, 11:47
Здравейте,
скоро ми предстои избор на първи автомобил и съм ужасно притеснен и объркан! Знам какво искам от даден автомобил но не винаги съм напълно сигурен и т.н. много ми е трудно да избера, а и не съм толкова компетентен, а същевременно искам качествен автомобил. Ориентирал съм се към Ауди А3 , БМВ 318и / 320и (с газ) или алфа ромео 147. Това са моделите и марките, които най-ми допадат но не съм най-сигурен, кое е най-добро. Искам колата да е: Подходяща за начинаещ, да не е "умрял кон" 60-70 коня, да не гори някакви нереални цифри от сорта на 14-15 градско, да е по издръжлив за нашите пътища ( казвам го заради алфата ) и БМВ то ме блазни защото е много подходящо за "пързаляне" заради задното предаване, а и не много здрав автомобил, но не знам :D не съм сигурен за нищо.Моля ви давайте съвети,предложение, било то и други марки и модели, това което вие карате или смятате за най-добро и подходящо за изискванията ми и т.н. Всичко ще е от помощ! :)

granger
12-18-2012, 12:23
Хем подходяща за начинаещ,хем да не е умрял кон. Ти искаш бмв 318 да ти харчи 6 извънградско ли?Баща ми кара в момента 320 и тва 14-15 градско хич не е нереално,тва е кола бегачка. Не е за теб, аз съм начинаещ шофьор и карам сега голф 3ка. 95 коня. Перфектно си е на газ. харчи 8 извънградско максимум.
Тия бмв-та дето си си ги наумил бива да си ги избиеш от главата. Колата е тежка и в тия зимни условия трудно се кара,пробвала съм,не е за начинаещ шофьор.
На мен баща ми възнамерява да ми вземе нещо Поло или друга 3ка щото тая в момента ,освен мен и дядо ми я кара.

Difteen16
12-18-2012, 13:48
Доста си прав, но гледам и точка, че тази кола ще се смени най-рано след 5-6 години кат завърша :) и затова търся нещо средно..

aks13v
12-18-2012, 15:10
Много ми е интересно как така избираш първа кола и как ще я караш като си на 16. Съмнявам се да живееш в Америка. Той не знае да кара още, обаче не искам да е "умрял кон" 70 коня, да е със задно да се дрифти ахахахахахаа. Абе лапе, първо почни сам да си изкарваш парите за гориво, тогава ще имаш притенции. Ти можеш ли да дрифтиш освен на NFS, еми и аз не мога, за тва не го правя, не ми и трябва. Аз имам Пежо 206 XS 1.4 75 коня и въобще не е умрял кон, даже е с газов инжекцион, както и с оптичен тунинг. Сигурен съм, че на пътя ще съм 100 пъти по-гъзар от тебе с тея дърти бмв-та и А3-та.
Единствено Алфата го докарва като дизайн и класа, но все пак Алфа, не особено надеждна. Пежата са малко нежни от към електроника, но 206 за първа кола е екстра.

Difteen16
12-18-2012, 17:38
Абе мистър интелигенция .. не ми казвай мога ли не мога ли да карам не съм питал за кретенски коментари и т.н. имам рег от няколко години! ако пишеше дифтийн2 сигурно щях да съм на 2 години или ?? Баси простака .. и не се изказвай не на място ;) карал съм пежо 206 .. когато можеш да си по-гъзар и от някой даже и с ауди 80 ми се обади .. с тия френски чикии да ми се прайш на мъж пред немската техника .. ай сиктир ;)

granger
12-18-2012, 17:55
Комплексиии,комплескиии...
Не виждам какво му е кретенското на коментара му. Аз също харесвам немските возила много повече от френските,ама за първа кола, която не харчи много и върви пежо 206 е перфектно.
Като почнете на 18 да се изхвърляте, че не карате "френски чекии" ,ами немски бегачки , които ви горят една средна заплата и ми се иска да се гръмна , в главата , с гранатомет.
Хем така , хем иначе. Карай нещо по-обрано. И аз искам x6 да карам,ама кур. Карам си голфарата и хич ми не е в ушото. Даже си е пълен айляк.

ForzaFelipe
12-18-2012, 18:29
Ако изключим факта че често са в сервиза,пежата са много добри коли.Карам Пежо 306 2.0 HDi 138 hp от година и нещо,гори ми около 6-8 в града,извън градско пада до към 5,зависи как карам.Не се развалят сериозни работи иначе,ама пак за някоя тъпа част трябва да стой 1-2 дена в сервиз..И да,с моята "чикия" се чувствам по газар от някой охо-бохо с БМВ от 1990,който си мисли че щото е с бмв за 1000 лева е газар...

aks13v
12-18-2012, 18:38
Difteen16 големия мъж се изкара с на тати парите. Форумен плъх недоклатен.

Карал си ти, ама такова не си, нали ?

http://www.prikachi.com/images/228/5625228z.jpg

xXxAngerfisTxXx
12-18-2012, 19:44
Opel Astra GSi C20XE 2.0 16v 150hp или C20LET 204hp... другото - Vektra A GT, Calibra LET 4x4, (топа на LET-ките е +-280) Astra G 1.6 16v (минава 200 без проблем знам от личен опит) и така... ти кво искаш дрисливо 6 цилиндрово бмв 150 коня което върви 3 пъти по-малко 3 пъти по дървено и 3 пъти повече гори от GSi щото е великото BMW ?

ForzaFelipe
12-18-2012, 20:45
Да взима Ауди А3,от изброените му то е най-добро.

Nakadah
12-19-2012, 08:08
Хахаха! Хем пита за чуждо мнение и съвети хем се дуе когато човек му каже това което той е преценил, че не иска да чуе. Ем хуу, и аз ще си трая...


Баща ми кара в момента 320 и тва е кола бегачка.

Ще ме прощаваш, ама това не е "кола бегачка". Само защото има дадена емблема, не означава, че е "бегачка"

Whyniser
12-19-2012, 10:24
Взимаш си колата, която ти харчи най-малко. Щом си начинаещ няма практичен смисъл да взимаш по-бърза кола , защото един по-кофти завой на заледен участък и после не можеш да укротиш колата.Плюс това ще плащаш много пари за повечето коне. С 1 дума колата ще ти изяде парите за да можеш да се гъзариш. От доста време карам аз и съм свикнал на по-бърза кола. Имам BMW 330i за момента и просто, защото мога да си я позволя и я карам. Не мога да отричам,че ми харесва да карам по-бърза кола , но това си идва и със стажа зад волана. Аудито , ако е 1.8 или 1.8 турбо не е лош избор. Но за начало някой Голф,Поло , Нисан Микра и кола , която е с по-малки габарити е доволна за теб :)

granger
12-19-2012, 14:05
Хахаха! Хем пита за чуждо мнение и съвети хем се дуе когато човек му каже това което той е преценил, че не иска да чуе. Ем хуу, и аз ще си трая...



Ще ме прощаваш, ама това не е "кола бегачка". Само защото има дадена емблема, не означава, че е "бегачка"

Добре,щом си рекъл. Ще се съглася. не съм толкова разбираща.

Все пак за това,което той е изписал, и при все ,че е начинаещ шофьор предполагам,без особено много стаж и с не големи финансови възможности, тия над 150 коня ще му дадат малко нанагорнище. Да не говорим данъци и части. Отделно на БМВ-тата не са им хич евтини частите.


Но за начало някой Голф,Поло , Нисан Микра и кола , която е с по-малки габарити е доволна за теб
Аз сега съм на тоя хал и не се оплаквам :D

draid
12-19-2012, 15:31
И от кога Немците правят коли "бегачки" (ебати и термина, ама хайде). Каква кола искаш пък ти за първа - над 90 коня да се даде на начинаещ е престъпление, даже това е много. Не съм сигурен, но се говореше и да се приеме закон за кубатурата на колите при начинаещите. Да не говорим че данъците над 105 коня стават едни хубави... . Ама на теб явно тате ще ти плаща данък, винетка, преглед, гражданска и бензин.

draid
12-19-2012, 15:32
Double

granger
12-19-2012, 15:33
Мда.Съгласна,ама биеш двоен пост :D

Difteen16
12-19-2012, 18:25
Взимаш си колата, която ти харчи най-малко. Щом си начинаещ няма практичен смисъл да взимаш по-бърза кола , защото един по-кофти завой на заледен участък и после не можеш да укротиш колата.Плюс това ще плащаш много пари за повечето коне. С 1 дума колата ще ти изяде парите за да можеш да се гъзариш. От доста време карам аз и съм свикнал на по-бърза кола. Имам BMW 330i за момента и просто, защото мога да си я позволя и я карам. Не мога да отричам,че ми харесва да карам по-бърза кола , но това си идва и със стажа зад волана. Аудито , ако е 1.8 или 1.8 турбо не е лош избор. Но за начало някой Голф,Поло , Нисан Микра и кола , която е с по-малки габарити е доволна за теб :)
Мерси .. не съм обръщал много внимание на тези марки, но ще попрегледам какво предлагат :)

xXxAngerfisTxXx
12-19-2012, 19:27
И от кога Немците правят коли "бегачки" (ебати и термина, ама хайде). Каква кола искаш пък ти за първа - над 90 коня да се даде на начинаещ е престъпление, даже това е много. Не съм сигурен, но се говореше и да се приеме закон за кубатурата на колите при начинаещите. Да не говорим че данъците над 105 коня стават едни хубави... . Ама на теб явно тате ще ти плаща данък, винетка, преглед, гражданска и бензин.

откакто BMW имат рекорд за най-бърза кола на газ, на дизел, най-бързо комби и бивши рекордьори за най бърз седан... ???

draid
12-20-2012, 11:30
откакто BMW имат рекорд за най-бърза кола на газ, на дизел, най-бързо комби и бивши рекордьори за най бърз седан... ???

BMW са много далеч от това да правят бързи коли. Парадоксално е че М сериите стават за смях пред коли с цена на половината на тяхната.

Je7
12-20-2012, 15:25
BMW са много далеч от това да правят бързи коли. Парадоксално е че М сериите стават за смях пред коли с цена на половината на тяхната.

хахаха
ти вицове ли си дошъл да разправяш :D

Irti
12-20-2012, 18:02
За мен BMW-то е една голяма кочина и това е, а че явно е гъзарлък да се кара такова в днешно време е ясно. Не ми харесва нито на вид, нито нищо. Джиповете са им пълна скръб, ако може да се нарече джип. При 10 санта сняг и заминава.. много пъти съм виждал какви ли не шитни с тези лъскави коли + това ДЖИП-а е за в гората. Ако е джип ще е Господин Паджеро, който гази навсякъде и сере на всичките нови трошливи боклуци. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Mitsubishi_Pajero_in_off-roading.jpg Ох, много се извинявам. Другата година живи и здрави и аз ще съм с такова джипче. И другата планинска коза е леля Витара - http://bgphoto.net/photos/7344/o633376792486790000.JPG .

Не мога да разбера манията за бързи коли и скорости и как повечето хора наричат коли на по 20 г примерно - бегачки.

Винаги съм обичал нормалните коли. До 101 коня, за да не се гърбя с данък и всякакви глупости.

Аз съм много доволен от фолксваген пасат и мерцедес спринтер (страхотни бусове). В момента съм с тези две превозни средства.

Аз се учих като малък на кола със скорости на волана, а вие искате някакви измислени машини..

ForzaFelipe
12-20-2012, 20:40
хахаха
ти вицове ли си дошъл да разправяш :D

Гледай Топ Гиър,те там ги разказват много добре вицовете :)

Je7
12-20-2012, 22:05
Гледай Топ Гиър,те там ги разказват много добре вицовете :)

ко речи?

Nakadah
12-20-2012, 23:36
BMW... BMW го славам в класа на Honda, Toyota, Starbucks, Apple и тн...

granger
12-21-2012, 06:07
Оф, световен спор стана.
Един голф ,поло ,пасат или некво такова перфекциозно го устройват.

pifiella
12-21-2012, 12:11
АХА!^
Аз карам Корса и съм си ок,не съм умряла от тежкарлък,но всеки сам си избира!

granger
12-21-2012, 12:19
Именно. Честно казано на всичко съм доволна, стига да мога да му сипвам и да се карам без проблеми от точка а до точка б.

draid
12-21-2012, 12:29
хахаха
ти вицове ли си дошъл да разправяш :D

Да ще ти кажа един виц M6 vs GTR - да не ти сравнявам цените на колите, че ще стане още по-голям вица.

Whyniser
12-21-2012, 15:26
^^

Тука няма спор , но двете коли не са съпоставими реално.При положение, че от страна на Нисана имаш спортен GT модел, 4х4 , 2 турбини и всичко останали неща свързани с този модел. А М6 си е стандартен базов модел с малко по-спортна насоченост от обикновения стандарт. В случая GT-R отвява. Но да не се забравя и задкормилното устройство, защото тогава теста може да се промени.

draid
12-21-2012, 15:53
^^

Тука няма спор , но двете коли не са съпоставими реално.При положение, че от страна на Нисана имаш спортен GT модел, 4х4 , 2 турбини и всичко останали неща свързани с този модел. А М6 си е стандартен базов модел с малко по-спортна насоченост от обикновения стандарт. В случая GT-R отвява. Но да не се забравя и задкормилното устройство, защото тогава теста може да се промени.

Идеята беше, че BMW правят луксозни автомобили със спортна насоченост, но са далеч от спортните автомобили.

Whyniser
12-21-2012, 15:58
Определено е така.И е глупаво да се спори така несъстоятелно. Спора нещо наподобява на голф 2ка с реактивен двигател и самата ракета.

Je7
12-21-2012, 17:15
Идеята беше, че BMW правят луксозни автомобили със спортна насоченост, но са далеч от спортните автомобили.

комбинират спортно с луксозно.
Определено М6 не е конкурент на ГТР и не е замислен като такъв.
GTR e страхотна кола, тва обаче не прави БМВ М-дивизия "спортно-насочени". Не знам от къде си го измисли.
Не съм фанатик на тема БМВ, но да кажеш, че не правят спортни коли е глупост, огромна. Принципно нормалните БМВ-та са по-спортно ориентирани, а М-сериите са си баш спортни. Вярно е че им слагат луди цени ама си имат пазар и то доста стабилен. Всеки според вкуса и възможностите си. Аз също бих избрал R35.
А немците правят и винаги са правели "бегачки". Примери много...
най-бързата серийна кола в света например.

Въобще не подкрепям рацерите с 20-годишни опели, бмв-та и голф-ове, дето си мислят че карат болид и пътя е техен.
Та към автора на темата, по-добре си вземи кола, която да е здрава, икономична и не мн мощна. Пък като се научиш да караш и ти стане бавна, ще я смениш.

Nakadah
12-21-2012, 19:28
BMW не са луксозни коли! В 21 век електрически стъкла и кожени седалки(нищо, че аз ги мразя) идват стандартно на много коли! Да не говориме, че модели като 3-ките са си направо спартански. И не М BMW също не са спортни коли.

BMW има толкова добър пазар точно защото е в класа на Honda, Toyota, Starbucks, Apple и тн...

Je7
12-21-2012, 20:47
BMW не са луксозни коли! В 21 век електрически стъкла и кожени седалки(нищо, че аз ги мразя) идват стандартно на много коли! Да не говориме, че модели като 3-ките са си направо спартански. И не М BMW също не са спортни коли.

BMW има толкова добър пазар точно защото е в класа на Honda, Toyota, Starbucks, Apple и тн...

Какви са М БМВ?
Ти си като развален грамофон. Подкарай го тоя старбъкс, като си толкова отворен!
Разбрахме, че бачкаш извънземна работа в щатите и че караше по едно време РС4. И кво? РС4 ли е най-великата кола на света. Аудито е по-различно от старбъкс и епъл? Дрън че пляс. Евала, че си се реализирал добре(ако тва дето си твърдял в тоя форум е истина), ама недей да ръсиш глупости.

Разбирам някой от тия, с които споря да караше Ферари, Астън Мартин... нещо екзотично и да ми говори, че коли, които си попадат в клас спортни са някви постни бавни каручки дето производителите се прецакват да произвеждат едва ли не. Пък хората се прецакват да ги купуват.

Nakadah
12-22-2012, 01:44
Какви са М БМВ?
Ти си като развален грамофон. Подкарай го тоя старбъкс, като си толкова отворен!
Разбрахме, че бачкаш извънземна работа в щатите и че караше по едно време РС4. И кво? РС4 ли е най-великата кола на света. Аудито е по-различно от старбъкс и епъл? Дрън че пляс. Евала, че си се реализирал добре(ако тва дето си твърдял в тоя форум е истина), ама недей да ръсиш глупости.

Разбирам някой от тия, с които споря да караше Ферари, Астън Мартин... нещо екзотично и да ми говори, че коли, които си попадат в клас спортни са някви постни бавни каручки дето производителите се прецакват да произвеждат едва ли не. Пък хората се прецакват да ги купуват.

Много нерва има в тебе бе момче... Да не би някой да ти е накърнил егото което се състой от собственост на BMW?

Никъде в темата не съм говорил за Audi, RS4, моето материално положение, къде съм и що съм. Твоята намеса на такива неща е напълно не на място! Но след като спомена какво съм карал по 1 време ще ти кажа, че и BMW съм карал.

Моля те, прочети ето този ред отново и много внимателно! Ако трябва и повече от веднъж го направи.

не М BMW също не са спортни коли
Или казано по друг начин BMW-та които не са M ака 320/323/325/530/760 и тн не са спортни коли! Те не са в спортен клас! И да коли като 320/323 и тн са бавни!

Никъде не съм казал, че M са бавни или, че не са спортни! Никъде не съм говорил против M колите в тази тема!


BMW е в класа на Honda, Toyota, Starbucks, Apple и тн...
С този си пост не казвам, че Starbucks(което до колкото знам, вече го имате в България и е много модерно) или пък Apple(без който в България си никой) са коли. В това мое изречение казвам нещо съвсем различно което докато си фенче никога няма да можеш да разбереш... И да, Audi няма място в този списък!

ЕДИТ: Преди да се заядете с мене се научете да четете и да се аргументирате. Много обичате да вкарвате информация някъде от въздуха която нито е в темата нито е важна в дадена тема...

Je7
12-22-2012, 10:30
Не ми е накърнено егото и не карам БМВ.

да, онова не го разбрах. Помислих, че си пропуснал запетаята след "не".
Моя грешка е, сори.
Прав си, че обикновените БМВ-та не са спортни коли.

Имаш предвид, че да караш БМВ, да имаш Мак и да пиеш кафе в Старбъкс е върховна гъзария за някои хора?
Ако е това, съгласен съм.

Difteen16
12-22-2012, 19:37
Защо коментарите са насочени срещу БМВ ? някакво мнение за Ауди А3 примеро или за фиат пунто ?

Lav40
12-22-2012, 23:22
Ако имаш наистина мерак да пързаляш и да се учиш на контрол то "дъртото,гадно,закъсващо" БМВ е за теб.Има някакъв странен мит,че тези коли не вървят зимата и съм доказвал на доста хора,че грешат пък и доста коси съм изправил докато се забавлявам.Но наистина трябва да имаш желание да се учиш,защото е малко по-трудно за свикване от предняка.След като се научиш ще разбереш предимствата на задното пред предното,а именно контрола над предницата(волана) и над задницата(педала за газта)...освен ако не си огромен ентусиаст по-добре се насочи към нещо различно(с грешното предаване :D )...Вектра Б,Пасат,А4...И това ти го казва заклет RWD фен.Пo-добрия избор е задното,но просто не е за всеки.(не всеки иска да става по-бърз,да пързаля и т.н,а просто иска да кара без много усилия).

xXxAngerfisTxXx
12-24-2012, 16:17
така... като човек дето преди 8 месеца продадохме старото Е34 525i 192 коня M50 93-та (за тия дет не знаят туй е BMW :lol: )мога да кажа че е супер здрава машина, лесно можеш да се убиеш с нея, въпроса е че разхода градско рядко падаше под 16. Всеки БМВ фен знае че БМВ спряха да съществуват след 2000 година. (бях фен, сега карам нещо по-икономично и по евтино за поддръжка) И не го казвам щото сме имали такова, ами чета по форуми, питали сме в сервизи... Имам познат с E60 530d 2007-ма пълен М пакет туй унуй ама през 2 седмици в сервиза... Та да кажа. Старите БМВ-та са доста по-корави от новите, а новите вървят предоволно. Стават да ги караш на писта 1 път в седмицата... казвам писта щото ако я настъпиш по наще пътища кекавите им окачвания направени за господарите на немските аутобани ще станат на сол за 1 ден... ако разчиташ за ежедневка да караш някое M3 E92 или M5 E60... по хуу я продай и си земи голф 2 дизел :lol:

Xitap
12-30-2012, 15:58
А немците правят и винаги са правели "бегачки". Примери много...
най-бързата серийна кола в света например.

Колега, в грешка си. Сериен автомобил на конвейерно производство казваме, най-бързия казваш е БМВ? Не е БМВ, Dodge Viper е, както и новия Крайслер Viper. Аз лично съм шофирал тази 10-цилиндрова машина и видях за какво чудо става дума. И не са немците със най-бързата кола. Дори и Бугати не е най-бързата вече, Saleen Mustang GT прототипен модел 2012 е най-бързата.

Je7
12-31-2012, 09:11
Колега, в грешка си. Сериен автомобил на конвейерно производство казваме, най-бързия казваш е БМВ? Не е БМВ, Dodge Viper е, както и новия Крайслер Viper. Аз лично съм шофирал тази 10-цилиндрова машина и видях за какво чудо става дума. И не са немците със най-бързата кола. Дори и Бугати не е най-бързата вече, Saleen Mustang GT прототипен модел 2012 е най-бързата.
Никъде не съм казал, че БМВ е най-бързата кола в серийно производство. Бугати ВЕйрон Супер спорт е. SAleen Mustang GT прототипен модел е прототипен модел, а не кола в производство. ВАйпъра не знам къде го слагаш.

Xitap
12-31-2012, 12:21
Никъде не съм казал, че БМВ е най-бързата кола в серийно производство. Бугати ВЕйрон Супер спорт е. SAleen Mustang GT прототипен модел е прототипен модел, а не кола в производство. ВАйпъра не знам къде го слагаш.
Цитирал съм казаното от теб за немците. А по-бърза серийна шосейна кола (над 500 бр. годишно производство) са Корвет и Вайпер. Там ги слагам... където на реални условия няма кой да им се опре. И не ми излизай с AMG и разни тунинг фирми, дето изменят заводското. Та ако не си шофирал Вайпер, пожелавам ти да се качиш, сам да се увериш коя е най-бързата серийна кола. Няма Тойоти, Мазди, Хонди и М-ки. Всичко остава назад!

DENKAZ
01-03-2013, 14:54
Пълни глупости говориш. Първа кола, искаш да не е нормалните 70-80 коня, през това време да не ти гори, да не забравим задното предаване за да се правиш на гъзар. Не става нещо.

MaGuSs
01-04-2013, 00:34
Мерцедеса му е майката ;)

xXxAngerfisTxXx
01-08-2013, 06:40
Мерцедеса му е майката ;)

:lol: Bugatti Veyron Supersport му е майката :lol:

ForzaFelipe
01-08-2013, 12:04
Едно Камаро или Чалънджър му е майката ;) Може да не са най-бързите,но звука от двигателите е божествен и определено ще съберат повече погледи :)

anonymous708973
01-08-2013, 12:25
Що не спорите в тема, предназначена за това?
Влизам, майна, искам да видя колички, подходящи за начинаещи и тука ми спорят за БВМ-та, Бугати-та и някви подобни, дето не са коли, а бронирани ракети.

Идеалната първа кола гори малко и има евтина поддръжка, не е автоматик и е готина на цвят :д


Като почнете на 18 да се изхвърляте, че не карате "френски чекии" ,ами немски бегачки , които ви горят една средна заплата и ми се иска да се гръмна , в главата , с гранатомет.
Мда. Вчерашен пикльо... кой ще ти купи БМВ-то, бе? Кой ще му плаща сервиза, където, ако влезе, не ти мърдат 300-400 лв? Кой нормален родител ще те остави да караш кола, която е тон и половина - два?
И аз получавам душевен оргазъм при мисълта да си имам голямо мъжкарско немско возило, ама си налягам парцалките и ще съм благодарна, ако изобщо видя кола.

Oldschool
01-08-2013, 12:51
Е, има и такива младежи - често ги пишат из черните хроники - онзи ден четох един на 19 с Х5-ца се е помлял на магистралата...

Според мен голф 3 е перфектна първа кола, както и подобните Рено Клио, Форд Фиеста, Опел Корса - вече всичко е и въпрос на възможности, така че няма да се обясняваме с години и т.н.

granger
01-08-2013, 17:51
Съгласна съм , 3ката е пичовско автомобилче. Стабилничко ми е с него , въпреки,че не е тежко ,колкото БМВ-то на бащата,ама гледам да не карам бързо, че в тая поледица понякога си се чудя на акъла къде съм тръгнала с колата,ама като имам задачи доста...няма как.

draid
01-08-2013, 22:00
Съгласна съм , 3ката е пичовско автомобилче. Стабилничко ми е с него , въпреки,че не е тежко ,колкото БМВ-то на бащата,ама гледам да не карам бързо, че в тая поледица понякога си се чудя на акъла къде съм тръгнала с колата,ама като имам задачи доста...няма как.

Колата не е направена да се кара само през деня или лятото, просто зимно време трябва да се знае как да се кара + чифт хубави гуми и няма ядове.

anonymous708973
01-09-2013, 12:17
Колата не е направена да се кара само през деня или лятото, просто зимно време трябва да се знае как да се кара + чифт хубави гуми и няма ядове.

Мадамата я има книжка от 2 месеца, я не. Разбираемо е да я е страх малко.

dimitar_ak
01-09-2013, 12:26
Зимните гуми е добре да не са чифт, а каре. Опит се натрупва с каране и ако има страх може отначало да е с опитен водач за придружител. Просто не трябва да се спира при първата трудност или лошо време.

draid
01-09-2013, 13:28
Зимните гуми е добре да не са чифт, а каре. Опит се натрупва с каране и ако има страх може отначало да е с опитен водач за придружител. Просто не трябва да се спира при първата трудност или лошо време.

Да де, неправилно се изразих просто ;) Никога не съм купувал по 2 гуми :D

granger
01-09-2013, 14:25
Колата не е направена да се кара само през деня или лятото, просто зимно време трябва да се знае как да се кара + чифт хубави гуми и няма ядове.

Пък после що шофьорчета като мен с няма и 2 месеца стаж се помляли някъде. Правя си сметка кога да излизам с нея,а когато е много заледено и не е почистено , без баща ми съм,който все пак да ме напътства ,предпочитам да не карам на дълъг път в тая поледица, в града си излизам,както и до съседния.

7121
01-09-2013, 16:20
Като за първа кола , погледни някои дизели. фиат стило или алфа ромео 156 jtd . Достъпни като цена и с добър двигател,също приличен разход.

anonymous708973
01-09-2013, 16:44
Що дизели?

granger
01-09-2013, 16:53
Щото има мит ,че печките са по-икономични. Може и така да е ,но по-ясно тва се усеща при по-големи и тежки автомобили. Поне по тва дето съм си говорила с баща ми и инструктора.
5цата,на която ми беше изпита беше дизелче. Не съм напред с материала, но нямаше проблеми с нея. Подръжката на дизелов двигател е малко по-скъпа.
Пък аз си карам на газ/бензинов двигател/пълен инжекцион.

7121
01-09-2013, 17:26
Що дизели?

по-лесни са за каране , дизела подхранва двигатела и като си на 3-та предавка,и си се разсеял ,можеш да вземеш завоя с скорост 15км , докато бензина ще загасне по лесно при ниска скорост - висока предавка.

draid
01-09-2013, 18:48
Щото има мит ,че печките са по-икономични. Може и така да е ,но по-ясно тва се усеща при по-големи и тежки автомобили. Поне по тва дето съм си говорила с баща ми и инструктора.
5цата,на която ми беше изпита беше дизелче. Не съм напред с материала, но нямаше проблеми с нея. Подръжката на дизелов двигател е малко по-скъпа.
Пък аз си карам на газ/бензинов двигател/пълен инжекцион.

Това никакъв мит не е, особено големите 2.5-3.0 Двигатели са в пъти по икономични от бензиновите, имат и доста др предимства, но аз не съм фен поради лошите ни горива и студена зима.

dimitar_ak
01-09-2013, 19:49
Хубав дизел няма никакви ядове през зимата. Тествано до -25 градуса.

draid
01-09-2013, 19:57
Да де, въпроса е да попадаш на такъв. Предполагам като цяло на големите бензиностанции им бива дизела.

dimitar_ak
01-09-2013, 20:01
Премиум дизелите са супер, но цената им е неприлична. За обикновен съм доволен от Петрол.

Проблемът с дизел на старо е там, че заради ниския разход колата е съсипана от каране. Коли на по 5-6 години в Германия вече са чукнали 300 000км (почти със сигурност заминала турбина).

granger
01-09-2013, 20:11
Така се изразих. Казах,че е мит ,щото не съм напълно запозната, а само съм слушала. Явно просто кофти подбор на думи :D

s40t4
01-10-2013, 21:20
пернишки голф двойка... с тунинг джанти от десната страна ;)

DevilWish
01-11-2013, 09:41
Аз лично искам първата ми кола да е Голф, хем е лесна за каране, хем не е много скъпа, хем (за мен) е супер кола.

granger
01-11-2013, 10:58
^ Аз на Голф съм се учила и сега голф карам,симпатични колички като за млади шофьори, не са с най-скъпата поддръжка, не са много едри ,доволно.

s40t4
01-11-2013, 17:31
Един приятел има голф.. всеки месец нещо му прави.... аз карам волво... освен нужните консулмативи като масло,ремаци друго не ми се налага да му правя... веднъж на 3-4 години плаче за лек ремонт :)

granger
01-11-2013, 17:37
То и волвото може нещо да ти прави,зависи как се кара,на колко е години и поддръжката.
Моята няма никакви проблеми,последно преди 6 месеца с баща ми сменихме ремъци ,защото вече си им беше време. Засега не ми е правила проблеми.

Irti
01-13-2013, 07:24
Хубав дизел няма никакви ядове през зимата. Тествано до -25 градуса.

Абсолютно. Преди карах кола дърта на 20 години, ръждива и счупена, ама палеше без проблем и то с нафта на черно за 2 лв. Само врътвам ключа (даже не влизам в колата) и почвам да си я чистя. Съвсем евтина е за оправяне, а ако си я оправяш сам.. още по-евтина. Нищо, че по-тромава, ама сипвам една туба от 10 кила и забравям.. отделно по-едно време като беше врътката с олиото ми беше супер. Аз лично си обичам дизелите и ги предпочитам.

s40t4
01-14-2013, 00:01
То и волвото може нещо да ти прави,зависи как се кара,на колко е години и поддръжката.
Моята няма никакви проблеми,последно преди 6 месеца с баща ми сменихме ремъци ,защото вече си им беше време. Засега не ми е правила проблеми.
Каране ли.. еми ръчкане и кво ли не. До преди няколко месеца беше тип топ жица, но сега плаче за ремонт, а и се замислям да я махна и да си взема нещо друго :) иначе е 90та год.. 1,7 пълна инжекция.. 13,5 градско с ръчкане ми удря, иначе кротко и спокойно на 12-12,5 газ ;)

georgi12
02-01-2013, 16:26
Полото е подходящо за начинаещи , а най-подходяща е Жигулата . Научиш ли се да караш този руски туч - после ще караш всякакви коли . И за Москвич важи също.

SurfSky
02-02-2013, 16:10
В момента карам курсовете на golf 4 , хубава кола ...
Става ли за 1ва кола примерно Opel Astra ? Чувал съм че й частите им са евтини , има много по моргите ( не дай боже нещо да се повреди :D ). Иначе и за Golf 3 мисля ...
ПС:От коя до коя година са golf 3?

xXxAngerfisTxXx
02-02-2013, 16:12
Ква астра ? F-ка?

s40t4
02-03-2013, 21:40
Вземи си кола,която да не те е яд, ако блъснеш или стане нещо...

SurfSky
02-04-2013, 07:55
По нагоре някой беше предложил Fiat Stilo .... Гледам не са много скъпи ( 2-ра ръка ) и са след 2000 година .

Revenge_
02-16-2013, 21:07
Аз взех скоро книжка и тате ми подари ауди а3 1.9 тди перфектна кола много удобна , икономична и има доста добра форма . Препоръчвам ти я !

holdema
02-17-2013, 18:04
За първа кола голф 3 е прфектен.Изглежда прилично евтина подръжка, много издръжлива кола и най-важното като я ударите няма да ви е скъпа поправката.Аз не познавам начинаещ шофьор без катастрофа.

error92
02-18-2013, 10:41
За първа кола голф 3 е прфектен.Изглежда прилично евтина подръжка, много издръжлива кола и най-важното като я ударите няма да ви е скъпа поправката.Аз не познавам начинаещ шофьор без катастрофа.

Ами аз съм без катастрофа..за няма 2 години имам 110 000+ (г/д 50/50 - градско/извънградско) километра зад гърба си заради работата и не само...по темата - голф 3 наистина е добра кола, само че по издръжливост голф 2-ката я бие...има и много, много други коли, които са подходящи...всяка кола си има предимства и недостатъци...има обаче някои неща, които са много по-важни от това каква кола караш...първо трябва хубаво да си набиеш в главата, че шофирането е ОТГОВОРНОСТ преди всичко останало...като седнеш зад волана трябва да си сигурен в себе си (което ще рече да си вътрешно спокоен и да знаеш какво правиш (което НЯМА да рече да караш със 100 км/ч в града...това не те прави готин...нито пък да си сложиш тръба от комин за ауспух)) Та..щях да кажа, че пътя не е опасно място, просто адски многото олигофрени го правят опасно, но се сетих, че сме в България и има и едни вдлъбнати неща в земята, дето се размножават като ромско семейство и също спадат към опасностите на пътя, така че ако чувстваш, че нещо не е както трябва - с придружител на полигон или на някое място с по-малко трафик, докато не свикнеш...И ЗАПОМНЕТЕ - Ш*БАНАТА КНИЖКА НЕ КАРА КОЛАТА !

xXxAngerfisTxXx
02-19-2013, 19:16
За първа кола голф 3 е прфектен.Изглежда прилично евтина подръжка, много издръжлива кола и най-важното като я ударите няма да ви е скъпа поправката.Аз не познавам начинаещ шофьор без катастрофа.

Точно... зимайте голфове и ги блъскайте ! Или пишете в фолЦФАген (пернишкия) клуб - гоуфо гасне... запушена дюза на моното ? препоръчайте близка морга да си я сменя... :lol:
Вчера съседа дето доста мрази опеларския ми, се мъчи да запали 3-ката, горката не пали :lol: аз гледам през терасата и рева от смях :lol::razz:

AlexKush
03-14-2013, 18:54
зазка

s40t4
03-17-2013, 12:33
Зимай те жигули бре... :D

dimitar_ak
03-17-2013, 21:07
Може да се ебавате, но моите родители чакаха 11 години за лада 5-ца.

anonymous708973
03-19-2013, 18:38
Точно... зимайте голфове и ги блъскайте ! Или пишете в фолЦФАген (пернишкия) клуб - гоуфо гасне... запушена дюза на моното ? препоръчайте близка морга да си я сменя... :lol:
Вчера съседа дето доста мрази опеларския ми, се мъчи да запали 3-ката, горката не пали :lol: аз гледам през терасата и рева от смях :lol::razz:

Мале, колко сме вървежни.
Фолксваген е суперстабилна марка. Най-малкото е немска, целта, заложена при създаването на колата, е постигната. Много знаете, бе...

granger
03-19-2013, 18:40
То и Опел е немска кола...
Ама аз си предпочитам голфецът :lol: явно съм му привикнала вече. Има си и име моя - Галфонсо.
Карала съм и пасат 2002/3 (5-6 пъти), по-стабилна ми беше , по-тежка е естЕ , ама моя пич ми е по-удобен в градско!

xXxAngerfisTxXx
03-20-2013, 10:37
Мале, колко сме вървежни.
Фолксваген е суперстабилна марка. Най-малкото е немска, целта, заложена при създаването на колата, е постигната. Много знаете, бе...

то хубаво че са ауди да ги поддържат като марка че... новите файтони 1 към 1 с а8

granger
03-20-2013, 11:50
Малееееееееееееее тва Файтона като го видях за първи път и ми окапаха оченцата...много добро!лудница е.

xXxAngerfisTxXx
03-20-2013, 20:25
Като за VW си е топ модел. Обаче 90% От файтона е ауди, 10% VW... Двигател ауди, дизайн ауди, вътре интериора всичко като на ауди... файтоните мисля че имаха 6.0 V12 версия (пак ауди двигател) които са меко казано изроди... но все пак не може да се сравнява с Audi S8, Benz S65 AMG, BMW 760Li... но за сметка на това са по-надеждни

s40t4
03-21-2013, 08:46
Малееееееееееееее тва Файтона като го видях за първи път и ми окапаха оченцата...много добро!лудница е.
Беги с тоя ковчег...

http://www.autohansa.ru/upload/iblock/73a/3.jpg
http://market.autoua.net/data/catalog/3/5/audi-a8-2003-p3935b.jpg Открий те разликите......

s40t4
03-21-2013, 08:49
Като за VW си е топ модел. Обаче 90% От файтона е ауди, 10% VW... Двигател ауди, дизайн ауди, вътре интериора всичко като на ауди... файтоните мисля че имаха 6.0 V12 версия (пак ауди двигател) които са меко казано изроди... но все пак не може да се сравнява с Audi S8, Benz S65 AMG, BMW 760Li... но за сметка на това са по-надеждни
Файтоните,ако не ме лъже паметта са 5.0 в10 или в12 конете са около 300 и 450 коня, но мисля,че бяха 315-350. Алдито се с 6.0 в12.. поне новите а8-ци. Алди а8 и фолксваген файтон са си копи/пейст....

minchorna
03-21-2013, 08:51
Защо сравняваш колите по външен вид само ? Фаетона споделя обща платформа с Бентли,не с А8 ;)

dimitar_ak
03-21-2013, 09:00
Downsizing вече има и при Audi A8. W12 се предлага само в топ версията, а другите са си V8T мотори.

Oldschool
03-21-2013, 09:36
ха-ха-ха на опелистчето.. да си кюта там осмата ръка бангия и да се мисли за готин...

xXxAngerfisTxXx
03-31-2013, 19:20
аз поне имам кола на МОЕ ИМЕ... ти ко имаш ве дрисня :D снимки на бугати феерон и си мечтаеш как като вземеш книжка след 5 години ще караш на татьо ти гоуфо :lol::lol:
лапенца мръсни не разбрахте ли че има ли Kadett E GSi / Astra F GSi/ OPC ще ви насере 80% от "бегачките ви във форума" :lol::lol:

s40t4
04-01-2013, 00:17
Аз пък бях свидетел как Пежо 106 рали дет е 1.6 116коня наака Ауди 90 куатро 2.0 160коня. Вървят горе долу колкото астра жси си ай 150-тка, но пежоте след 150км/ч еее като сувалка.. тъй де като самолет... ще литне още малко :D

Oldschool
04-01-2013, 08:53
льек,

спри да мислиш с анцуга си на адидас, ами осъзнай, че има хора, които можем да си позволим нови коли и не ни интересува да се надбягваме с някакви тънкопишковци, дето се чудят как да се направят на мъже. Сега можеш да загънеш цирка и да се върнеш в Меден рудник, където да се правиш на интересен пред другите примати...

Pug_306
04-01-2013, 09:07
xXxAngerfisTxXx - дриснята си ти и вземи се спри малко с тея счупени опели вече, и ти си мечтаеш да караш кола ама караш .... Опел. Като е на твое име кво герой ли си къв си, аз като имам 4 кво да идвам да те замярам с тях ли? Стига се прави на паляк и че много разбираш от коли защото изобщо те няма никъде, че тръгнал и хората да оприличава на дрисня и тем подобни - видях те колко си в час с тема двигатели с вътрешно горене и развитие на автомобилния спорт, стига толкова се излага. До автора на темата - с това пързаляне къде си тръгнал като нямаш никакъв опит, искаш да се пързаляш към някое дърво ли ? Вземи купи си някоя кола до 100 коня, покарай я, свикни малко на това как реагира колата ти и тогава почвай да мислиш за пързаляне, освен и ти ако не искаш да се разписваш в хрониките с ПТП. Що не разберете, че да караш бързо не означава че може да караш. Всеки тъпанар може да кара с 150-160, важното е как може да си овладееш колата и как преценяваш ситуациите, а не аййй караме с 150 ухааа голямата работа сме ;) И гледам тука все разбирачи и шофъори - я като знаете толкова и БМВто много вървяло - колко процента има загуби по кардана съпоставено със загубите по предното предаване, да си поговорим малко в числа, че сте ми много интересни :)

granger
04-01-2013, 10:15
още ли я дъвчете темата?
За първа кола, на млад шофьор, нещо до 100 коня макс, което да не гори супер много. пежаците, Голфче 3 или някой друг дребосък на VW са идеални.

s40t4
04-01-2013, 16:43
още ли я дъвчете темата?
За първа кола, на млад шофьор, нещо до 100 коня макс, което да не гори супер много. пежаците, Голфче 3 или някой друг дребосък на VW са идеални.
Опел Корса, Рено Клио...

draid
04-01-2013, 18:00
Няма смисъл да скачате срещу определени марки. Истината е че за всяка кола си има любители и тачещи марката. Много от хората които са слепи фенове, обикновено не са карали много коли за да преценяват адекватно. Карах и опел, доволен бях. Двигател без грешка, окачване също. Както всички знаем на опела проблем голям му е ламарината. При италианските коли проблема често е в окачването, при други коли пък поддръжката. Това е положението, да не говорим че много малко хора са се докосвали до 3-4 различни НОВИ автомобили, за да могат да съдят за качество, защото кола 2-3-4 ръка дето не си знае годините е изцяло късмет каква ще се падне.

Всички сме били начинаещи, аз започнах да карам 2.0 115 коня и сега знам, че такава кола не е за начинаещи. Всеки си мисли, че ще е внимателен че иска да кара голяма кола и т.н. обаче истината е че това са пълни глупости. Ще карате внимателно 1-2-3 месеца и тогава идва най-лошото, защото младият дришльо най-вече става въпрос за мъжки пол, започва да си мисли, че владее колата перфектно, че всичко знае, а истината е че даже не знае какво е феродо. Та не се мятайте на големите бегачки, на големите двигатели. Не се правете на големи разбирачи, като едва имате 18-20 години. Едно момче специално, а и не само трябва да започне да се учи да кара на по-стара кола, да се научи кое какво и къде е на тая кола, да смени едни накладки, едни дискове, да пооправи това онова за да има някакви познания за тая кола. Колата не е само газ и спирачка в ламаринена кутия.

granger
04-01-2013, 18:31
Човек , няколко пъти се качвах в колата на баща ми БМВ, тежко возило ,доста...вярно по-стабилна ми е , но не е кола за мен. Карала съм и новичък пасат 5 ,6 пъти. Но засега по-малки и не толкова мощни коли, по-малки кубици.
Баща ми ме бъзика ,че ще ми взима смарт, че да мога да се паркирам навсякъде ,където си пожелая,ама с колелото щял да ме мине :lol:

xXxAngerfisTxXx
04-01-2013, 18:34
аз си я карам щото МЕ КЕФИ, не я карам само за да я настъпвам и да си хабя бензина... добре щом казвате че пежо е повече кола от опел добре :D
Oldschool ти май говориш за себе си ? щото не съм от меден рудник и не се правя на състезател... ти май не разбра че опела ми не е бърз, просто е перфектен технически и външно ме радва... външно си го правя сам с вкус, вътрешно няма кво да се пипа. или вие дадена кола ви радва като я настъпвате само :lol: затва стига сте ми говорили глупости и да ми се надъхвате с тия пежаци... щото една калибра заводска лет-ка awd 204 коня 6-speed ще ви насере повечето коли във форума... ама нали калибрата е селското ферари, затва е боклук. Маняци обичам си колата и въобще не ме ебе за мнението ви, камо ли от пежацаджии :lol::lol:
Нали знаеш че от GSi до GSi има разлика... 115, 150 и 204 коня. Ако е XE (не че разбирате от двигатели на опел) си иска грижите. То не е по цял ден да я държиш на 5000 оборота и да ти върви нормално. Иии поздрав...
http://vbox7.com/play:68841a50d4 бахти гадната астра...
447 коня са нищо... тоя 2.0 16v turbo опелски е помпан до 800... за 2.0-ка май не е зле ? Пежака кво ще напрай, ? 300 коня и пръска блока. :lol:
ай че не ми се занимава с професионални състезатели :lol: ние простите опелджии сме по-ниско

draid
04-01-2013, 19:49
Човек , няколко пъти се качвах в колата на баща ми БМВ, тежко возило ,доста...вярно по-стабилна ми е , но не е кола за мен. Карала съм и новичък пасат 5 ,6 пъти. Но засега по-малки и не толкова мощни коли, по-малки кубици.
Баща ми ме бъзика ,че ще ми взима смарт, че да мога да се паркирам навсякъде ,където си пожелая,ама с колелото щял да ме мине :lol:

Аз мога да изредя много предимства на големите коли над 130-150 коня и знам перфектно, защо ги предпочитам, но тук иде реч за кола за начинаещ, а тогава съвета ми е ясен.



аз си я карам щото МЕ КЕФИ, не я карам само за да я настъпвам и да си хабя бензина... добре щом казвате че пежо е повече кола от опел добре :D
Oldschool ти май говориш за себе си ? щото не съм от меден рудник и не се правя на състезател... ти май не разбра че опела ми не е бърз, просто е перфектен технически и външно ме радва... външно си го правя сам с вкус, вътрешно няма кво да се пипа. или вие дадена кола ви радва като я настъпвате само :lol: затва стига сте ми говорили глупости и да ми се надъхвате с тия пежаци... щото една калибра заводска лет-ка awd 204 коня 6-speed ще ви насере повечето коли във форума... ама нали калибрата е селското ферари, затва е боклук. Маняци обичам си колата и въобще не ме ебе за мнението ви, камо ли от пежацаджии :lol::lol:
Нали знаеш че от GSi до GSi има разлика... 115, 150 и 204 коня. Ако е XE (не че разбирате от двигатели на опел) си иска грижите. То не е по цял ден да я държиш на 5000 оборота и да ти върви нормално. Иии поздрав...
http://vbox7.com/play:68841a50d4 бахти гадната астра...
447 коня са нищо... тоя 2.0 16v turbo опелски е помпан до 800... за 2.0-ка май не е зле ? Пежака кво ще напрай, ? 300 коня и пръска блока. :lol:
ай че не ми се занимава с професионални състезатели :lol: ние простите опелджии сме по-ниско

Както ти си харесваш опела, не се ли замисли че някой хора харесват така пежо ? Супер детско мислене имаш. Недей ми се изхвърля тука с двигатели на опели и да ми сравняваш ябълки с круши, достатъчно съм карал опели за да имам не бегла представа. Няма какво тука да ми сравняваш като някое лапе коя кола коя ще бие. Аз мога да ти кажа друго, аз ако се ударя в стена с Volvo може да оживея, а теб от ламарината на опела ще те изтъргват, това сравнение ли е ? Еднозначно или ? Има Хонди vti-ки за японския пазар който ще им дишаш прахта нищо, че са заводски и са с 1.6 двигатели. Стига сте се изхвърляли като палета пред майка си. Давайте мнения, но уважавайте и избора на другите. Ти колко Пежа, BMW, Honda си карал че да правиш такива заключения ? И то нови, не някви 5-та ръка.

granger
04-01-2013, 19:57
Еми аз нямам и година зад волана официално. Затова бавно и славно се такъркам. Като придобия малко повечко стаж тогава ще си купя (ебаси , размечтах се) някое по-мощно возило,което все пак да ми е по Жоба. :lol: Не съм маркопоклонник , бих карала всичко, което ми е по дохода.

ПП: Случи ми се веднъж да карам Витара, десен волан , по черен път, някакъв ад беше. :lol:

Didoroki
04-01-2013, 20:22
Аз за първа кола ще имам или Puntо 75коня или някакъв Golf II или III. Мисля, че не са лош избор. Само да взема книжката. :D

xXxAngerfisTxXx
04-01-2013, 20:58
Аз мога да изредя много предимства на големите коли над 130-150 коня и знам перфектно, защо ги предпочитам, но тук иде реч за кола за начинаещ, а тогава съвета ми е ясен.




Както ти си харесваш опела, не се ли замисли че някой хора харесват така пежо ? Супер детско мислене имаш. Недей ми се изхвърля тука с двигатели на опели и да ми сравняваш ябълки с круши, достатъчно съм карал опели за да имам не бегла представа. Няма какво тука да ми сравняваш като някое лапе коя кола коя ще бие. Аз мога да ти кажа друго, аз ако се ударя в стена с Volvo може да оживея, а теб от ламарината на опела ще те изтъргват, това сравнение ли е ? Еднозначно или ? Има Хонди vti-ки за японския пазар който ще им дишаш прахта нищо, че са заводски и са с 1.6 двигатели. Стига сте се изхвърляли като палета пред майка си. Давайте мнения, но уважавайте и избора на другите. Ти колко Пежа, BMW, Honda си карал че да правиш такива заключения ? И то нови, не някви 5-та ръка.

преди имахме E34 525i m50b25, карал съм го точто 4 пъти, понеже нямах книжка тогава. Замина си при един колега на баща ми, щото разхода под 15 не падаше. Аз уважавам, просто чашата преля като един от форума вика че течностите се проверявали всеки ден, аз викам че няма нужда, той почва да нарежда... добре ве. Аз първо не съм се заяждал, те почват - карай си гнилоча... добре ве пежо маняк карай си фреската тоалетна и нмз... Има фенове на всички марки... Аз коли уважавам стига и те да уважават.

Oldschool
04-02-2013, 09:31
бургадидасчето пак се изложи - хем не е състезател и пак ми говори за тоя опел с колко коня бил, оня опел щял да издуха някое пежо и т.н.
Първо се изясни със себе си, а после идвай да пръскаш слюнка по форумите

xXxAngerfisTxXx
04-02-2013, 18:36
бургадидасчето пак се изложи - хем не е състезател и пак ми говори за тоя опел с колко коня бил, оня опел щял да издуха някое пежо и т.н.
Първо се изясни със себе си, а после идвай да пръскаш слюнка по форумите

аз за моя ли говоря ? :lol:

Oldschool
04-04-2013, 08:12
Много ясно, че твоята кошница не е в уравнението, ама темата е за подходяща първа кола, а ти се пънеш да покажеш, че опелите стават за бегачки или там каквато е обърканата ти и неструктурирана теза..

xXxAngerfisTxXx
04-06-2013, 20:53
Много ясно, че твоята кошница не е в уравнението, ама темата е за подходяща първа кола, а ти се пънеш да покажеш, че опелите стават за бегачки или там каквато е обърканата ти и неструктурирана теза..
добре мистър богат карай си бугатито и остави бедняците които си обичат колите...
мислите ли че ми пука за мнението ви? :lol: ?

trabi_bs
04-10-2013, 19:33
Opel Team RuuUllLzz ee ко плюете опела е с тез френски въшки на маже ли ще са праете еее :D:D:D:D що куките карат Опели ?????? щото са истински мъже е а не кат французите меки киткии

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 19:35
Opel Team RuuUllLzz ee ко плюете опела е с тез френски въшки на маже ли ще са праете еее :D:D:D:D що куките карат Опели ?????? щото са истински мъже е а не кат французите меки киткии

Братаа :) неделя 21:00 на OMV-то... нали знайш :)

trabi_bs
04-10-2013, 19:37
Братаа :) неделя 21:00 на OMV-то... нали знайш :)

знамм е братчее:)ония с 306цата гея дали ще е там го ева и жената

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 19:45
знамм е братчее:)ония с 306цата гея дали ще е там го ева и жената
там само опел влиза ;)

trabi_bs
04-10-2013, 19:52
Опела да остане вички други ВЪН

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 19:57
ко прай кадетта

trabi_bs
04-10-2013, 20:00
лети бесно и хвърля искри

trabi_bs
04-10-2013, 20:00
https://www.youtube.com/watch?v=BpbotVIapig

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 20:05
стъпковото моторче оправи ли се

trabi_bs
04-10-2013, 20:07
да е, само тряя опрая тууурбото до събота и играча е на линия

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 20:10
C18XE ли беше ?

trabi_bs
04-10-2013, 20:12
за новия да, стария бе гси

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 20:14
ми то и c18xe е gsi ве :D

trabi_bs
04-10-2013, 20:15
ма нема тАбила

xXxAngerfisTxXx
04-10-2013, 20:29
нали е двувалка е зако ти е табела :D

trabi_bs
04-10-2013, 20:38
PK 500 horsesss :D :D :D

draid
04-10-2013, 22:07
Алооо, тва да не ви е скайп тука.

iikmetala
06-05-2013, 21:00
Здравейте,
скоро ми предстои избор на първи автомобил и съм ужасно притеснен и объркан! Знам какво искам от даден автомобил но не винаги съм напълно сигурен и т.н. много ми е трудно да избера, а и не съм толкова компетентен, а същевременно искам качествен автомобил. Ориентирал съм се към Ауди А3 , БМВ 318и / 320и (с газ) или алфа ромео 147. Това са моделите и марките, които най-ми допадат но не съм най-сигурен, кое е най-добро. Искам колата да е: Подходяща за начинаещ, да не е "умрял кон" 60-70 коня, да не гори някакви нереални цифри от сорта на 14-15 градско, да е по издръжлив за нашите пътища ( казвам го заради алфата ) и БМВ то ме блазни защото е много подходящо за "пързаляне" заради задното предаване, а и не много здрав автомобил, но не знам :D не съм сигурен за нищо.Моля ви давайте съвети,предложение, било то и други марки и модели, това което вие карате или смятате за най-добро и подходящо за изискванията ми и т.н. Всичко ще е от помощ! :)
Брато глей са как стоят нещата от човек дето ти е с 1 дума наборче. Преди 6-7 месеца тва е декември месец 2012 започнахме с братока да си търсим кола за нас (ние да си я купим с наши спестени пари ,а не да караме на майката пежото 206 1.9 дизел.) В началото разполагахме с скромната сума от 2500 лева за кола (всичко е трошляк - нормална кола под 3500 няма да намериш ) и като всички дупенца на пътя ,и ние искахме да вземем някво бмв.316 ;318;320 ;325 или ауди А3, всичко гледахме и търсихме.Само дето нямамхме толко кинти ,защото като я вземеш за 2-3000 и на бмв-то тря му платиш 40% от цената за консумативи (въздушен,маслен ,горивен филтър ,филтър купе, масло ,ангренажен ремък и т.н.)Друг е въпроса ,че майка ни не даваше да взимаме кола със задно и да е над 90 коня (нещо ,което е пълно противоположност на БМВ ;) )Почнахме да гледаме всичко друго ,супер отчаяни.Механика на майка ни голям пичага и неговия колега също негов набор караха БВМ-та ,обаче ни съветваха да вземем нещо по изгодно за млад шофьор.Искахме да сме гъзари ! Знам ,че е гадно да те видят с някоя стара кочина пред мацките или кварталните авери .За това ни предложиха да вземе Астра GSi (малко повечко коне ),Голф 3 илиГолф4 Дизели (1.9 ТДИ най -добре ),Хонда Civic ,Поло, VW Lupo или нещо в тоя ред на мисли.ТЪРСИХМЕ 2 МЕСЕЦА ВСЕКИ ДЕН ДО 3 -4 ЧАСА НОЩЕМ ,НО УВИ НИЩО НЕ ИЗЛИЗА.Тръгнахме да гледаме и след 2-3 седмици се спряхме на Голф 4.Решихме да е голфа ,защото не е грозна кола,има екстри (необходимост),частите са евтини и ест след време ,държи на тунинг хахаах (тая част я спестихме на майката ).Търсихме доста по автокъщи и сайтове и накаря в Дупница попаднахме на нашия голф 4 1.9 ТДИ 116 кс 2002 от Италия.В началото не бяхме сигурни,защото трябваше да я гледаме добре и да видим как е отдоло,но едно нещо ни направи огромно впечатление.Голфа ни беше с 6 степенна скоростна кутия ,15ки алуминиеви джанти ,прагове и кожен салон (фабричен - бяхме с Limited Edition Голф 4-ка ) за 5500 лева.Проблема е ,че беше с повечко коне от нужното и ест данъка е огромен на всяка кола с над 100 коня.Нашия е 155 лв (вервай ми не е малко ,като си на студент на 20 години).Но имаше другите плюсове - Гори малко на извънградско 4.2/100 , 4.5/100 и градското беше 6.8/100 комбинирано 5.5/100 и всичко това заради 6та предавка и конските сили.ИМАХМЕ ОГРОМЕН КЪСМЕТ!!!
Като за финал ,тва което искам да ти кажа е ,че ти трябва кола ,която да е икономична и да са и евтини частите,защото винаги ще бъде ударена ,удраскана (дори и не от теб ,а от някой селянин с ключ).Наш съученик си взе ауди а4 1.8 Т 150кс quattro за 5 бона и даде още толкова да я оправи и да и сложи газова,защото гореше 14/100 градско.Удари я на същия ден ,когато си я взе! Книжката не те прави шофьор ,нито бързата кола.Иска да се дърпаме през 2 мин ,само дето колата още му гасне по светофарите .Не мисли ,че с по-бърза кола можеш повече да караш!!!Вземи си нещо изгодно за джоба,среден клас кола.БМВ-то е гот ,ама е скъпо брато ВЕРВАЙ МИ -70% от приятелите ми са с баварци.Като излизаме вечер и всеки пита дали може да дойдеш да го забереш с твойта кола,щот неговата няма гориво или е на ремонт. ГОЛФА до сега не е видел ремонт и аз нямам нито 1 птп ( да чукна на дърво) .Ти си решавай от тук на сетне -всичко което ти казвам е 10000% истина!
Само да допълня - А3 е с части на голф .Всичко е на голф 4 ,без значение...ходова част и не знам си кво.ТО е по-скъпия вариант на голф 4 (питал съм сиг 30 човека всеки тва ми казва)Цената на а3 върви с 1000 лева нагоре защото е ауди и марката прави колата!