PDA

View Full Version : Ученето на език от интернет:)



Allex
12-18-2012, 17:02
от вчера съм се регистрирал в един сайт, където да науча малко хърватски език.. и ми хрумна да създам тази тема за тези като мен, които също учат някакъв език от интернет.. не искам да казвам, че като го уча от интернет ще го науча толкова добре, че до говоря без грешки и да пиша най-вече.. но просто за забавление през свободното време.. вие какво мислите, какъв език учите.. и всичко свързано за това.. надявам се темата да интересна и да не се трие:))

ninjaiscrazy
12-18-2012, 21:40
По принцип уча 3ти език френски(не че знам нещо повече от това да кажа как се казвам или какво правя),но за 2ри ми бе английски и да си призная ученето в училище и специализирани училища не е и половината от езика-истината е във филмите,клипчетата и по принцип даже някои игри,така че аз съм за ученето на език от интернет(стига да не си превеждаш всичко с гугъл :D)

TheBeliever
12-19-2012, 06:31
Хубаво е някой да ти обясни основната граматика като за начало. От там нататък интернет е добро средство за обогатяване на речника, но не трябва да се разчита само на него.

1n5ub0rd1na73
12-19-2012, 07:38
Не съм съгласен с TheBeliever. В интернет има всичко необходимо за изучаването на език.

На теб за какво ти е хърватски, Allex?

vladislavcheto
12-19-2012, 12:30
100% съгласен..Научих английски не толкова заради деветте години частни уроци,а заради интернет ;)

Allex
12-19-2012, 17:57
честно казано не знам защо точно хърватски.. :))

DisappointedDreamer
12-19-2012, 18:03
честно казано не знам защо точно хърватски.. :))

Губене на време. Разбирам да си някой богат пенсионер с много свободно време, но като ученик поне гледай да избереш език, който може да ти бъде от полза за в бъдеще.

Allex
12-19-2012, 18:53
да, губене на време е.. обаче е интересно.. е и аз не го правя когато имам да чета или да върша някаква работа.. а когато седна пред компютъра..

vladislavcheto
12-20-2012, 11:16
Хърватски наистина е тъпо.Ако искаш по-малко разпространен език,учи шведски,датски/някакъв друг северен език ;)

DisappointedDreamer
12-20-2012, 11:16
С шведския мога да помагам :Д

vladislavcheto
12-20-2012, 11:36
С шведския мога да помагам :Д
Може да се възползван,като имам повечко време :Д Само едно .. Прилича и на немския ? Или са същите митове като м/у немски и английски ?

Brook
12-20-2012, 11:57
Да и аз много искам да науча дурги езичи интересно ми е просто.Ако има хора тук които знаят японски,испански и шведски или друг северен език да ми пише на лс.

DisappointedDreamer
12-21-2012, 12:24
Може да се възползван,като имам повечко време :Д Само едно .. Прилича и на немския ? Или са същите митове като м/у немски и английски ?

приличат си, да. Общо взето, шведския е много лесен, просто произношението е гадно.

anonymous708973
12-22-2012, 08:37
Може да се възползван,като имам повечко време :Д Само едно .. Прилича и на немския ? Или са същите митове като м/у немски и английски ?

Не са митове въобще. Немският и английският доста си приличат.

perry_the_platypus
12-22-2012, 09:39
Хубаво е някой да ти обясни основната граматика като за начало. От там нататък интернет е добро средство за обогатяване на речника, но не трябва да се разчита само на него.

СЪГЛАСЕН! Наистина, при по-трудните езици (като френски и немски) трябва да се обяснява граматиката от къде идва това, защо е така и т.н. Само с интернет не става. (:

vladislavcheto
12-22-2012, 12:14
Не са митове въобще. Немският и английският доста си приличат.

Така ли?Ако може да ми припомниш в кое лице на английски се променят окончанията?Ако не бъркам,само в трето,единствено число..

I have
You have
She,He,It haS
we have
you have
they have

haben

Ich habE
Du haST
es,sie,es haT
wir habEN
ihr haT
sie,Sie habEN

Също така,в немския няма толкова времена,рекцията на глаголите е сложна,словоредът също и тн .. Вярно има думи,които имат общ корен ( die Mappe - map;die Maus - maus;der Fisch - fish;das Uhr - hour ... ) ама все пак не откривам прилика в Erdkunde и Geography или Kunst и Art ....

DisappointedDreamer
12-22-2012, 13:33
Мисля, че Пантерата е напълно наясно с това, тъй като тя самата изучава немски и планира да учи в немски университет.

За сметка на това, kusnt и konst (изкуство на шведски) са близки.

vladislavcheto
12-22-2012, 13:47
Мисля, че Пантерата е напълно наясно с това, тъй като тя самата изучава немски и планира да учи в немски университет.

За сметка на това, kusnt и konst (изкуство на шведски) са близки.
Съжалявам,my bad .. Спирам,че се отклонихме от темата ..

irrationalDecision
12-22-2012, 21:55
Така ли?Ако може да ми припомниш в кое лице на английски се променят окончанията?Ако не бъркам,само в трето,единствено число..

I have
You have
She,He,It haS
we have
you have
they have

haben

Ich habE
Du haST
es,sie,es haT
wir habEN
ihr haT
sie,Sie habEN

Също така,в немския няма толкова времена,рекцията на глаголите е сложна,словоредът също и тн .. Вярно има думи,които имат общ корен ( die Mappe - map;die Maus - maus;der Fisch - fish;das Uhr - hour ... ) ама все пак не откривам прилика в Erdkunde и Geography или Kunst и Art ....


Ihr haBt. :)

Разбира се, че има разлики между двата езика, но има и прилики, които доста помагат на училите преди това английски при усвояването на немския. И далеч не става дума за едната лексика, а за подобие в граматиката, не в цялата, разбира се. Но нима не намираш сходното в образуването на Perfekt и Plusquamperfekt в немския с образуването на формите на Present Perfect и Past Perfect в английския? Ами съгласуването на времената?Не става дума за някакво буквално припокриване, няма как да стане това предвид различните словореди в немския, както и заради падежната система в него, но прилика си има и който е учил английски, има на какво да се облегне и да си направи аналогия.

*diamond*
01-05-2013, 16:37
от вчера съм се регистрирал в един сайт, където да науча малко хърватски език.. и ми хрумна да създам тази тема за тези като мен, които също учат някакъв език от интернет.. не искам да казвам, че като го уча от интернет ще го науча толкова добре, че до говоря без грешки и да пиша най-вече.. но просто за забавление през свободното време.. вие какво мислите, какъв език учите.. и всичко свързано за това.. надявам се темата да интересна и да не се трие:))

малко късно .... ама кой е тоя сайт :)