PDA

View Full Version : Виновна ли съм?!



krisii1997
12-18-2012, 18:47
Става въпрос за една моя приятелка, с която се познавам от 10 години и за нейното гадже. Те са заедно от една година и много се обичат и с нея като излизаме тя постоянно ми разказва за него. Ние с него бяхме приятели във фб и нищо повече. Един ден тя ми каза, че те са се разделили, но не ми каза защо, при което той ми пише "...Криси моля те кажи ми какво си писахте последно с нея...". Аз му казах, че само ми е казала, само че са се разделили и оттам се оказа, че тя му е изневерила...Писахме си за нея цяла вечер. На другия ден той ми писа "Здрасти, какво става..." и от тогава не спира да ми пише. Въпреки, че си пишем само общи работи "...как си...какво правиш...", тя много ревнува. Постоянно ми прави проблеми, ако сме си публикували песни на стените във фб, крещи ми...и след 5 минути "...извинявай....обичам те..." и ми казва: "Пишете си...няма проблем. Аз знам, че нищо няма да направиш, защото си ми приятелка." Аз 10000 пъти и казвах: "Ако искаш няма да си пиша с него....ти си ми по-важна", а тя: "Не.не...пишете си. Няма проблеми". Той сега иска да излезем и аз искам много. :D Всички ми казват, че било подло от моя страна, но ЗАЩООООО?! Защо да е подло като тя ми казва: "Пишете си няма проблеми..." , а и сега не са заедно. Той ми казва: "Не и се връзвай". КАКВО ДА ПРАВЯ?!

fenkaaa
12-18-2012, 19:06
Важното е,че в началото не приема добре това ваше контактуване,нормално след това да ти каже,пишете си,но ти я познаваш най-добре и не смяташ ли,че и е гадно? Каквото и да е направила,изчакай да мине малко време.

krisii1997
12-18-2012, 19:16
Е да, разбирам първия път да ми каже ок пишете си ама тя вече станах месеци откакто си пишем 1 път не ми е казала РЕВНУВАМ ОСТАВИ ГО НАМИРА или каквото и да е....Крещи ми караме се и после ама пишете си няма проблем не искам да се караме...

Kaena Smith
12-18-2012, 19:22
Сериозно ли си момиче ? :D

Не ти ли е хрумвало,че зад всяко "Пишете си...няма проблем",стои "Моля се да престанат да си пишат!".Твърдиш,че я познаваш от 10 години",но не си личи.Тоест,поне на мен ми изглежда,че чувствата и към него не са изстинали.Сама ти е казала : "Аз знам, че нищо няма да направиш, защото си ми приятелка.",това говори ли ти нещо?!Наистина,на мнение съм,че ако излезеш с него,постъпката ти ще бъде сметната за подла,а ти за "предателка".А и въпросния "пич" ми е много съмнителен,както и историята около скъсването им.На единия ден се интересува от нея,на другия от теб.
Като цяло,да излезеш с него ми се струва наивно и глупаво!
И още повече,нима си готова да загубиш приятелката си,която познаваш от толкова време,заради някакво си момче ?!

Искрено се надявам да си трол. :D

krisii1997
12-18-2012, 19:26
не е така...... но всеки си има мнение ;)

Зайче..
12-18-2012, 19:29
очеизвадно е че има проблем, просто тя не иска да ти каже, като се надява ти сама да се досетиш.
и да, аз също бих ти казала, че това е подло, защото те са били заедно една година - представяш ли си на нея какво и е? една година не се забравя лесно.
моето мнение по въпроса е че трябва да спрете да си пишете или ако продължите да спреш връзка с приятелката ти, защото в тази ситуация просто няма как да запазиш отношенията си и с двамата.

tonssy
12-18-2012, 19:30
Е, щом си имаш мнение какъв е смисъла да питаш тук? Аз съм абсолютно съгласна с Kaena Smith ии мисля, че ако излезеш с него и след това тръгнете не само, че има вариант да загубиш приятелката си, а и той да те използва.
А нейните думи си личи, че имат противоположно значение и това всяко момиче би го усетило.

Kaena Smith
12-18-2012, 19:31
не е така...... но всеки си има мнение ;)


Ти поиска чуждо и аз ти дадох моето . :)

Но сериозно ли ?!Защо просто не погледнеш ситуацията от страни или от позицията на приятелката си,тогава сама ще си отговориш на предварително зададения въпрос.

marilyn
12-18-2012, 22:28
А ти от къв зор си пишеш с него?! Някак си гадно е да се занимаваш с бившия на най-добрата ти приятелка...

Goddess
12-18-2012, 22:55
Естествено, че е подло. Има си неписано правило при жените приятелки, че бившите гаджета са забранена зона. За някои може и да са глупости, но за мен е така. Това, че ти е казвала няколко пъти, че няма проблем, след като ти е крещяла (ъъ??), не значи, че ти трябва да приемаш само това което ти изнася - т.е. само частта, в която се казва "няма проблем". Ясно е, че има.

HollyGolightly
12-19-2012, 01:17
Не познавам приятелката ти, но се иска само малко мисловна дейност, за да се сетиш, че явно не и е приятно. Да, тя ревнува, независимо какво мение имаш ти по въпроса. Ако не беше така нямаше да ти крещи, но просто си и прекалено скъпа приятелка ( честно казано не виждам защо) и иска да замаже положението. Не е нужно да ти го казва това, действията крещят по-солно от думите и.
И да, виновна си, че тя се държи по този начин.

beach.ch
12-19-2012, 02:13
Според мен тъпото е, че сте стояли цяла вечер ли колкото там да си говорите за нея. Супер двулично е, и показва, че ти се интересуваш от него още по начало ;) и сега моментът се е оказал подходяш и ти аййййде!
Според мен трябва да си направиш сметката, че губиш единия от двамата и да си избереш кой ти е по- скъп. Аз те разбирам, защото го харесваш и мислиш, че ще е специално...
Изчакай малко и виж дали ще разбереш повече за раздялата им, а също и приятелката ти да си хване друг приятел или да го преодолее напълно.. пък ако чувствата си са толкова силни, барем ще почака момъкът и ще разбере каква е ситуацията ;)

Dark_Angel_
12-19-2012, 04:00
пича те е харесвал, още докато са ходили с твоята приятелка. много е е вероятно и това да е била истинската причина те да скъсат. той може да ти каже една камара глупости, само и само да те метне на черешата. от тук вече можеш да си вадиш заключения за какъв човек говорим и струва ли си да си развалиш приятелството с това момиче, само заради няккъф бухал, който най-вероятно ще се отнесе по същия начин с теб, както се е отнесъл с нея, когато ти му омръзнеш и той си намери нова цел ..... ти си на ход

nymphadora
12-19-2012, 06:49
Нека ти разясня неписаните правила при жените :
1.Бившите гаджета на приятелките ти са забранени за теб.
2.Когато твоя приятелка скъса с някой,той автоматично става непознат и за двете (има и изключения)
3.Не бъди прекалено приятелски настроена с момчето,към което дружката ти има симпатии-marked territory.
4.Когато приятелката ти мрази някой,желателно е и ти да не го харесваш.Все пак нищо не заздравява женското приятелство повече от омразата към трети/а.

ии още подобни.

gabi_94
12-19-2012, 07:52
Хаха, виждам себе си на 13 :) Същата история... Е, аз не спрях да си пиша с него, последствията бяха, че много почнах да го харесвам...и така и досега, т.е. 5г. Всичко обаче е много относително. Може момчето да си заслужава, приятелката - не! Може и обратното... Пренареди си приоритетите и виж кого цениш повече. И един съвет: не се влюбвай!

bitchwolf
12-19-2012, 08:09
Значи те не са заедно, първо и второ..чакай сега вие двамата нейна собственост ли сте? И аз мога да се сърдя за много работи, ама нямам право да се сърдя на хората за това как си живеят живота. Защо? Защото не е мой! Айде.

Azoria
12-19-2012, 08:19
Естествено, че й е проблем, но иска да е добра приятелка и да не ти казва с кого да си пишеш, било това и бившето й гадже,с когото наскоро са скъсали. Бъди и ти добра приятелка без да ти казва и не се занимавай. Или излез с момчето и загуби доверието й.

shmatarok
12-19-2012, 08:22
Авторке, уж приятелката ти е близка, пък като са скъсали двамата от какъв зор си я обсъждала с бившия ѝ?
И според мен разсъждаваш неправилно, но изборът какво да направиш си е твой.
Приятелката ти очевидно има все още чувства към него, а ти просто не искаш да го приемеш, защото на свой ред не си безразлична. Помисли дали си струва да зачеркнеш десетгодишно приятелство заради някакъв, който от всичко, казано от теб, личи, че не е особено стока.

umri
12-19-2012, 13:26
Нека ти разясня неписаните правила при жените :
1.Бившите гаджета на приятелките ти са забранени за теб.
2.Когато твоя приятелка скъса с някой,той автоматично става непознат и за двете (има и изключения)
3.Не бъди прекалено приятелски настроена с момчето,към което дружката ти има симпатии-marked territory.
4.Когато приятелката ти мрази някой,желателно е и ти да не го харесваш.Все пак нищо не заздравява женското приятелство повече от омразата към трети/а.

ии още подобни.

Не мога да повярвам колко е истина /4/

dianna1997
12-19-2012, 16:01
Ти какво чувстваш към него...имаш ли някакви чувства към него...и били тръгнала с него....???!!! Ако наистина го харесваш и искаш да има някаква химия между вас...Но тя на първа гледна точка ревнува и въпреки че вече не са заедно...според мен тя все още има чувства към него...а и една толкова дълга връзка не се забравя ей така...А и това, че са си приятелки от 10 години не означава нищо...защото има много видове приятели...а вие явно не сте най-добри....ПРАВИ КАКВОТО ИСКАШ, ЗАЩОТО ЖИВОТА СИ Е САМО ТВОЙ И САМА ОПРЕДЕЛЯШ ПРАВИЛАТА ;) Но ако питаш мен, ако не си заслужава до толкова това момче, се огледай за някое друго, което те гледа със същите очи, с които ти гледаш този. моят съвет е:ОПИЧАЙ СИ АКЪЛА, ЧЕ ПОСЛЕ ДА НЕ СЪЖАЛЯВАШ!!!

tonssy
12-19-2012, 16:24
^ 10 години са си дълъг период, така че независимо до каква степен се свеждат отношенията им, пак ще постъпи леко грешно, ако тръгне с момчето. Не си заслужава да загърбиш дългогодишни отношения, които може да не успееш да си върнеш, за да започнеш връзка, която има шанс да продължи няколко дни/седмици..

strawberry88
12-21-2012, 09:46
А ти от къв зор си пишеш с него?! Някак си гадно е да се занимаваш с бившия на най-добрата ти приятелка...

Да.А и е очевидно, че ревнува и иска да спреш да си пишеш с него.Колко трябва да си тъп да не го разбереш. ;x :D

~The Smile~
12-21-2012, 19:51
Е,не ти ли се струва малко нагло да си пишеш с бившия на БФФ-то ти! По този начин я нараняваш! Това,че тя ти е казала "пишете си", не означава да си пишеш с него,а намек да спреш! Защото не може момичето да ти забрани да пишеш с него.
На всичкото отгоре той ти е предложил да излезете и ти искаш! Ами представи си вие двамата се разхождате из парка и най-добрата ти приятелка те вижда с него! И какво ще правиш тогава?! Ще й се оправдаваш,че той не е спирал да ти пише и най-накрая ти е предложил да излезете?! Отказвай се от него.

EternalDream
12-21-2012, 20:00
Постави се на нейно място. Дали ще ти е хубаво? Няма лошо да имате приятелски отношения, но не трябва да прерастват в нещо повече. Ще я нараниш, а приятелствата винаги са по-важно, не мислиш ли?