PDA

View Full Version : Имам киста, която се намира във венеца около постоянния ми кучешки зъб .-.



Boyana99
12-19-2012, 08:30
Помогнете! На 13 съм..Вчера ходих да ми правят рентгенова снимка на зъбите и се оказа, че имам някаква киста на постоянният ми горен кучешки зъб, който всъщност е разположен на небцето ми и бута корена на един друг постоянен зъб-вече излязъл.Много е объркано и ми записаха час през януари да ми извадят млечния кучешки на място и да решат какво да правят-дали да ми го издърпат или нещо друго.Много се паникьосах и ме е страх, притеснена съм..Някакви съвети от някой, който е имал подобен случай...? Благодаря предварително!

Boyana99
12-19-2012, 08:35
т.е. имам два проблема този с кистата и кучешкият зъб, който е изкривил предният и не може да излезе..

rubby179
12-19-2012, 11:04
Ако се притесняваш от болката при самата манипулация, няма нищо страшно... всичко ще стане под упойка и няма нищо да усетиш.

nikoleta98
12-27-2012, 10:37
и аз имах киста на 1 зъб и с местна упойка ми го извадиха (постоянен кътник) неболеше операцията ама след това доста.. с обезпокоителни ще ти мине за 3 дни се оправих имах и конци след като ги махнаха всичко беше на ред! И аз бях на 13 когато ме оперираха!Известно време трябва да се храниш на другата страна, защотот ако попадне храна на изваделия зъб ще стане инфекция...това Е непрятното!