PDA

View Full Version : Клякания



Kenny7
12-19-2012, 12:55
Искам да попитам могат ли кляканията да са вредни. Нямам предвид с някаква тежест, а просто клякания. Правя от 2 месеца и за сега съм увеличил 3 пъти първоначалната бройка. Напоследък, обаче ме наболяват колената когато съм леко приклекнал. (когато си връзвам обувките и т.н.) Болката не е остра, а съвсем лека. Та, затова искам да попитам. :)

firstdiesel
12-19-2012, 13:05
клякаш неправилно ... когато клякаш колената трябва да се свъват към пристите на краката ти и трябва да си малко по разкрачен от широчината на рамената ти
някой трябва да ти го покаже

Kenny7
12-19-2012, 13:19
Нещо такова ли http://www.youtube.com/watch?v=Hbn_AvrH988 ?

snazzy
12-19-2012, 15:34
Когато не ги правиш с тежести няма голяма опасност да се контузиш. Относно болките, естествено е, че след ежедневни тренировки ще те наболяват и още повече, ако правиш повечко повторения. Прави си почивка през два-три дни.

redbul2
12-19-2012, 17:21
Без да използваш допълнителна тежест е напълно безсмислено да клякаш и съвсем излишно си товариш колената.

rusinow
12-29-2012, 14:29
Не мисля, това което каза "snazzy" за правилно... колкото и серии, колкото повторения да правиш стига да ги правиш правилно, няма да имаш болки. Може да имаш мускулна треска, което е напълно нормално.. напълно подкрепям мнението на "firstdiesel"
, но искам да допълня нещо когато клякаш не трябва колената да ти влизат навътре, защото поставят на голям стрес част от коленните връзки.