PDA

View Full Version : Неприятен проблем със себе си...



iwwo_
12-19-2012, 17:43
Първо искам да ви помоля, ако смятате да ми се подигравате,лигавите или да покажете своя прост манталитет по-добре си спестите четенето...
От известно време имам голям проблем, които си създавам сам; Мислите ми ме блокирват отвсякъде и усещам как само времето минава покрай мен а аз си седя потънал в мислите. А мислите какви са ми ? Едни за мен много странно неприятни.. Постоянно си мисля, че каквото и да правя е грешно, че всяко действие е грешно, че начина по които мисля е грешен, че не съм достатъчно добър какъвто искам да бъда, че нищо не ми се получава и няма да се получи, звуча като голям песимист и ме е страх да не се превърна в такъв. Може би е, защото искам да пробия много в този живот, като казвам много имам предвид искам да стигна световна известност, слава и признание. Та проблема е, че само още не мога да реша с какво да се занимавам, страх ме е да взимам решения, за да не се окажат грешни и да си пропилея живота. Имам нужда да бъда перфектен във всяко едно нещо което правя, е да то перфектни хора няма както се казва, така че аз съм с мерак да бъда първия. Може да звучи наистина кофти понеже от като почнах да ви пиша вече се заплетох във второто изречение още. Това е за сега имам да пиша още много, но ще го направя ако видя че някой ми отг. и ми помага..

ninjaiscrazy
12-19-2012, 17:52
Първо:самоувереност.Второ-замисли се за избора ти-има ли човек,който е направил "правилния" и "перфектния" избор,без да прави грешки?Даже Стив Джобс е бил уволнен от компанията,която той самия създал!Относно нуждата ти за перфектност-повярвай в себе си и възможностите ти,тогава си перфектен,това работи за мен,аз бях подобен случай!Понякога мислите объркват,но прояви мъдрост и отпрати тези,които не са твои.и се замисли,че всичко е наред в края и ако не е наред-не е края.Плюс това хайде-всички свършваме на едно и също място все някога,нали така?

iwwo_
12-19-2012, 18:06
Така е братле, но е важно как ще го изживееш този живот, защото не са малкото хора, които познавам на по 50-60 и съжаляват за много неща и че не са постигнали нищо като цяло. А аз винаги искам да бъда някой, когато правя нещо си мисля винаги как ли изглеждам от страни, правилно ли е, какво ще си помсилят другите...

ninjaiscrazy
12-19-2012, 18:31
Не живей за другите-всички уважават хората,които живеят за себе си и постигат мечтите си,затова че са живели за себе си.От личен опит ти казвам и аз имам едни леки наклонности към перфекционизъм-малко хора го уважават това,много го виждат,още повече го коментират.Повярвай ми не съм света вода,но затова че живея за себе си мога да кажа,че тая 2012 година,която сега е към края си е единствената,в която съм се чувствал истински жив.Въпреки,че съм живял само 18 години,и то пълнолетието ми нямаше почти нищо общо с факта,че се чувствам жив.

iwwo_
12-19-2012, 18:36
Разбирам те, не знам защо, но постоянно мисля че никой няма да оцени това което правя, че колкото и да уча, да тренирам, да поддържам тялото си, колкото да се мъча да се развивам, все ще се намери нещо в мен, което да може да каже някой
" виж го колко е зле в това отношение " . Също мисля, че постоянно не мисля за нещ, че постоянно изпускам нещо за което по-късно ще се сетя, абе пълна леща ми е главата...... пс. на 17 съм

ninjaiscrazy
12-19-2012, 18:39
Ученето,тренирането,развит ието ти е само и единствено за теб,в теб се крие силата на подкрепата и на оценяването.Само се замисли-ставаш такъв,какъвто искаш(не професия,а човек) и правиш всичко като професионалист.Хората постепенно ще те забележат,ще ти се възхищават и така.Самото развитие започва от самия теб.И аз преди се чудех има ли смисъл да правя това,което правя сега и не открих отговора,но продължих все пак.I regret nothing!Определено си струваше.

iwwo_
12-19-2012, 18:50
Разкажи за себе си ако е удобно

ninjaiscrazy
12-19-2012, 18:51
Дай на лично,да не флодим форума