PDA

View Full Version : Светослав Минков



bulgarian_soldier
12-20-2012, 06:58
Здравейте, имам да напиша според две твърдения на автора какви са неговите творчески възгледи. Малко съм зле с тези неща, като цяло с литературата и затова искам помощ. :) "Аз отмъщавам на злото, защото обичам човека" е първото негово твърдение; "От пепелта на отрицателния герой, изгорял в пламъка на сатирата, умният човек сам ще си създаде образа на положителния герой..." е второто негово твърдение. От тези две негови твърдения трябва да определя творческите възгледи на Светослав Минков. Благодаря ви предварително. :)

Kaena Smith
12-20-2012, 09:27
"Аз отмъщавам на злото, защото обичам човека"
"От пепелта на отрицателния герой, изгорял в пламъка на сатирата, умният човек сам ще си създаде образа на положителния герой..."

Първия цитат ме накара да си спомня,че е представител на диаболизма.Повлиян от творчеството на Густав Майринк.Оттам може да свържеш произведенията му с "парадоксът, иронията и гротеската."
И тъй като цитатът е свързан с отмъщението,Светослав Минков си служи с него,разобличавайки героите си - разкривайки техните недостатъци,желания,...
Осмива ги чрез собствените им недъзи.
Чрез всичко това цели да покаже целия обществен фалш - лицемерието,преструвките,
измамата,алчността и т.н.
Вторият цитат : тук отново изпъкват негови литературни похвати.Сатирата,(
литературен похват, който осмива определени хора или явления и критикува и разобличава социални и човешки пороци) му служи,както вече казах,да разобличи героите си(да ги "изпепели").Какво се случва после,авторът вече е "съблякъл" героите си,разкрил ни е истинското им "аз".Защо точно "положителен герой" тогава?!Може би,защото с течение на произведението,се оказва,че те не са лоши("отрицателни") или просто са станали такива с течение на обстоятелствата,заради заобикалящата ги среда(/общество).
В малко по-различен смисъл,от умният човек зависи да открие положителното у въпросните герои(/или да ги създаде).
Сега ти си на ход да определиш творческите му възгледи.

Съжалявам,не знам дали съм ти помогнала,сама се оплетох в разсъжденията си. :D
Все пак,успех с писането! :)

П.С. : Може да си помогнеш с анализа в учебника.

bulgarian_soldier
12-20-2012, 18:31
Все пак ти благодаря много! :)