PDA

View Full Version : Към момичетата, които живеят в Англия - бални рокли



MaLkaTa_LaDy
12-22-2012, 08:55
Тази година съм абитуриентка и след щателно разглеждане на интернет магазините в България, установих, че българските рокли въобще ама въобще не ми харесват. Април месец ще ходя в Англия и мисля да си купя рокля от там евентуално. Та ако можете да ми кажете магазини за бални рокли в Лондон ще ми е от голяма полза. За цени определено не мога да кажа, кое ми е скъпо. Не съм наясно как вървят роклите... Благодаря предварително :)

mimsssssss
12-22-2012, 12:29
И аз така не си харесвах нищо, а имах идея що годе за модела на роклята и цвета. Ходих при една позната, нарисува ми модела и след това отидох в Хасково в едно студио, което знам че правя бални рокли по поръчка. Показах им рисунката, казаха че става и след това само се разбрахме за платовете, органзата и дантелата. Всичко ми излезе под 500лв. Според мен ако си наясно какво искаш, отивай в студио да ти я направят.

JoLLiE92
12-22-2012, 12:43
Има хубави рокли и в България, права си, че повечето са ужасни. :) Не знам защо си решила да е от Лондон точно. Ако живееш там, да си купиш оттам, ама .. това да ходиш до там за една рокля ми се вижда излишно. :) Освен това ти от Лондон можеш да си я купиш, но хиляди пъти по-добре е да я поръчаш по твоите размери. Ако си от Бургас, вероятно няма да ти излезе много евтино. Аз съм от Варна и тук хубава рокля под 500 лв нямаше. Моята беше 590 с чантата подарък и съм супер доволна от професионализма им, от всичко, нямаше никакви проблеми. От обикновените шивашки ателиета доста са ми се оплаквали, а и моделите им на мен лично не ми харесват.
От друга страна моя приятелка от по-малък град си е намерила перфектната рокля невероятно красива за 100 и нещо лева. Вариант е и до Асеновград да отидеш. На мен пак ми се струва далечно за една рокля :D Моята си я харесах просто ей така, в началото на октомври-ноември минах покрай магазина и я видях. Майка ми държеше да разгледам други след това, ходихме, но нищо не ми хареса. :)
Успех! :)

MaLkaTa_LaDy
12-23-2012, 06:57
Ще ходя там по друг повод, не за да си купувам рокля и реших, че там е възможно да намеря нещо доста по-хубаво. Но не знам какви магазини да гледам. Евентуално ако от там не си харесам, мисля да си поръчам онлайн с риск да не ми хареса като пристигне... и при шивачка е възможно.

JoLLiE92
12-23-2012, 07:18
Възможно е. :) Но според мен би било по-добре да я ушият за теб, не да я купиш от магазина или да я поръчаш от сайт. Това не са дънки или тениска.
Аз съм супер доволна от моя бутик и ако имаш някакви въпроси пиши ми на ЛС, че тук ще излезе реклама :D И трябва да имаш предвид, че ако е поръчана, я шият минимум месец :) Обикновено повече. Трябва и да си намериш обувки и чанта за нея, така че не може да ти я изпляскат на 23ти май ..
За тея бални рокли никой не е на мнение, че струват толкова, за колкото се продават. Просто шивашките ателиета имат как да те изнудват за пари всячески и го правят. Ако всички рокли са 500 лв, теб не те бърка, че себестойността е 100. Искат ти 500, ще платиш 500. Кофти е, но факт.

cherrygloss
12-23-2012, 20:37
Аз живея в Англия, но не съм много запозната.. Може да провериш в Lipsy London, има го почти навсякъде и не са много скъпи (от рода на 100 паунда) , а ако имаш повече предвидени пари има много маркови магазини по Оксфорд/Риджънт стриит като Шери Хил и тнт. :)

marilyn
12-24-2012, 16:04
Една колежка разказваше, че била в Лондон миналата година по някакъв повод, харесала си рокля, която била 14 лири и си я купила. Отишла на бала с нея. :D
Иначе, авторке, наистина защо не си поръчаш от България, все пак наистина освен ужасяващия кич по магазините, се намират и някакви хубави модели. Аз ходих до Асеновград, защото в София нищо не ми хареса, а и бяха много скъпи. Там имаше голям избор и съм много доволна от обслужването, качеството и всичко.