PDA

View Full Version : Windows 7 (2-ри), няколко въпроса ?



Ivan4o0o0
12-22-2012, 11:01
1. При инсталация на 2-ри Windows 7, трият ли са файловете на локалния диск (т.е. без да искам да форматирам диска)?
2. След инсталацията програмите, игрите и т.н. ще се държат ли объркано?
3. След инсталацията на десктопа и лентата долу за закачане програмите и преките пътища запазват ли се?
4. След инсталацията мога ли да ползвам програмите, които са инсталирани чрез 1-вия Windows нормално или трябва да се логвам като ще ги ползвам?
5. След инсталацията и инсталирането чрез 2-рия Windows на програми и игри, инсталираните файлове стоят ли като едно в "Програми и компоненти" (там където се деинсталират програми и игри)?
6. Ако се сетите за нещо друго важно, което трябва да се знае го кажете :)

ninjaiscrazy
12-22-2012, 12:14
1-Не,ако го инсталираш на друг локален диск;ако инсталкаш 2ри Windows на същия локален диск просто ще ти премести файловете от стария windows в папка на името "windows.old",от която ще можеш да си видиш старите файлове на уиндоуса,но не и да ги използваш
2-Възможно е,но само ако проргамите са несъвместими с уиндоуса,който си сложил
3-Не,защото един вид си сложил нов уиндоус с нови настройки.
4-Можеш.
5-Доколкото знам не се "смесват".
6-http://www.youtube.com/watch?v=zM_ePgOR4wo - източник на това,което ти казах(повечето)

Ivan4o0o0
12-22-2012, 12:31
Мерси. А това което прави човека на клипа е все едно само сменя Windows с всичко както си било преди ?

RadioMan
12-22-2012, 12:32
http://zamunda.net/details.php?id=254435&hit=1 теглиш , записваш на диск и преинстал тази версия е перманетно активирана аз с нея на настолния и на лаптопа и до сега не ми е правил проблеми стабилен е и бърз

Ivan4o0o0
12-22-2012, 12:35
http://zamunda.net/details.php?id=333704&hit=1 аз тази версия ползвам и не ми е правила проблеми, просто след преинсталация я пачвам с пача на Daz :)

Ivan4o0o0
12-22-2012, 13:09
А по принцип ако инсталирам Windows-а в същата папка на стария и копирам файловете от стария освен windows папката, ще ми се запазят ли пароли, сейфове и разни др. настройки от програми и игри?

dangerlol
12-22-2012, 14:06
А по принцип ако инсталирам Windows-а в същата папка на стария и копирам файловете от стария освен windows папката, ще ми се запазят ли пароли, сейфове и разни др. настройки от програми и игри?
Това което се опитваш да направиш е невъзможно.Ще се окажеш с 2 Windowsa и полвината ти програми няма да тръгват,игрите почти винаги работят.За да ти се запазят настройките на мозила/хром,сеифове на игри и др. подобни просто копираш папката C:\Users\"Потребителското ти име" .Слагаш я някъде където няма да се изтрие и след инсталацията на новия Windows я връщаш.След като инсталираш програмите и другите неща няма да има разлика от преди инсталацията на Windows-а.
Ако си хард диска не ти е разделен на дял за операционната система и друг,и не желаеш да си губиш информацията,по-добре дори не преинсталирай Windows.
Да караш с 2 Windows-а инсталирани на едно и също място най-глупавото нещо.Така ще скапеш всичко.

Ivan4o0o0
12-22-2012, 14:10
Мерси за информацията :)