PDA

View Full Version : Проблем с ноктите



qgodkaaa123
12-22-2012, 20:42
Искам да си пусна дълги нокти, но проблема е, че растат адски бавно и несъразмерно. Нокътя на безименния ми пръст расте най-бързо, като стига до едно положение и оттам нататък...нищо. Ноктите на палеца и показалеца растат най-бавно, особено на показалеца...Има ли място за притеснение? Би трябвало ноктите да растат еднакво, според мен. Това е все едно, от едната страна косата ти да расте по-бързо от другата.
Преди няколко месеца си купих маслото на Икаров за нокти, но не ми растат по-бързо. Единствената промяна е, че ноктите ми най-после спряха да се чупят. Много често се белят, обаче... Е, кажете нещо, което ще подсили растежа на ноктите ми. А това, че не растат еднакво нормално ли е?

ralinka17
12-23-2012, 07:05
Здраве разбирам проблема ти и се надявам да успея да ти помогна. Аз лично срещнах началото на 2012 същия проблем . През август си сложих ноктопластика и ми израстнаха малко и си я махнах . Ноктите ми бяха ужасяващи , аз се стреснах , притесних се и упорито се разрових в сайтовете за полезна информация как да се грижа за ноктите си . Изчетох хиляди статии и коментари и накрая до какво стигнах .. Първо си взех синия заздравител на Пърфект 5 в 1 , на една приятелка от него ѝ се оправиха ноктите , но на мен сякаш мисля , че не помогна толкова . След това си взех калциевия гел отново на Пърфект и сега го ползвам , но за препоръка казвам на Римел nail rescue - save me с червен кръст на него е ето снимка - http://prikachi.com/images.php?images/942/5642942L.jpg . 7-8 лева е , но уж има ефект . Отделно си кисна ноктите по 20 минути в морска сол и в зехтин примесен с лимон по 10-15 , първите 2 седмици всеки ден след това по по-малко . По този начин моите нокти взеха да се оправят и също ги мажа с маслото за нокти на Икаров също . Съветвам те да се поразровиш из интернет блоговете и ще намериш още полезна информация . Надявам се поне с това малко да ти помогна все пак по Коледа стават чудеса :) :) :) :D ето прочети и тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64791

qgodkaaa123
12-23-2012, 10:52
Благодаря ти ralinka17 :). Надявам се и още хора да се включат в темата ми...

titinkaa
12-23-2012, 11:41
Маска с червен пипер.
Има я в нета,ще я намериш в търсачката.

p0ps
12-23-2012, 12:21
http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=13617 Чух много добри отзиви за този гел, даже съм си го поръчала :)

http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=18937 Това също разбрах, че е добро - него вече го имам :)

FuCKkK13
12-23-2012, 12:37
малко гадно,но ефективно и трябва да има по 1 час минимум време... купуваш си ръкавици от тия в аптеката няколко броя ( за еднократна дето са) и правиш това в една купичка - сваряваш едно яйце,взимаш само ЖЪЛТЪКА и го натрошаваш... стапяш восък - истински восък,а не свещи,защото повечето вече са парафин - не знам как ще го намериш,но може да поразпиташ баби/дядовци ако някой се занимава с пчели или техен познат и да си купиш.. трябват ти 15гр. което изобщо не е много + бадемово масло или зехтин... та,натрошаваш жълтъка,прибавяш вече разтопения восък към него и почваш да добавяш капки бадемово масло или зехтин (каквото имаш или си избереш) и слагаш,бъ ркаш ,слагаш,бъркаш .. и така докато не стане като кремче г/д. .. тази смес от 1 жълтък,15 гр. восък и 10-15-20 капки бадемово масло/зехтин трябва да ти стигнат за 1 МЕСЕЦ ! .. което означава,че трябва да слагаш по много малко - само колкото да намажеш ноктите и леко кожата около тях... слагаш ръкавици и стоиш МИНИМУМ 1 час... прави се един месец всеки ден,а после може от време на време..примерно 1-2 пъти в седмицата... правила съм 4 курса и винаги ноктите ми стават здрави и дълги... но трябва време.. като учиш например може да стоиш с маската и ръкавиците,докато гл филм и т.н... другото е йод ! или по целия нокът или само в началото т.е. там от където расте нокътя ( аз лично само там слагам) .. и за да не са ти жълти ноктите аз установих това.. слагам йод,изчаквам 5-6 мин. да попие,мажа се с маската,която ти казах,слагам ръкавиците и готово... после махаш,миеш ръцете и нито са ти жълти ноктите от йод-а нито нищо... а да.. можеш да се мажеш преди да легнеш и ба сутринта да махаш - не пречи.. когато ти пораснат ноктите от маската отпред израсналото ще става леко прозрачно,но не се притеснявай.. след 1-2 часа нокътя се оправя ( като подиша малко) и си става пак това бяло.... успех.. дано съм ти помогнала,а иначе маслото на Икаров също ползвам.. доволна съм,но трябва поне месец да го ползваш,за да видиш ефект.. може и по повече мин. да масажираш



п.с. дълго стана,извинявам се