PDA

View Full Version : Мнения за Samsung Galaxy Note и Samsung Galaxy S3



Blessed_
12-23-2012, 10:43
Писах в друга тема, за да не правя нова, но никой не обърна внимание, извинявам се, че направих горе-долу същата. Искам мнения за Samsung Galaxy Note и Samsung Galaxy S3. Клоня към Note-а, заради по-големия екран, а точно това ми харесва, защото е един вид и таблет, но понеже S3 е по-нов модел и е от тази година, следва че технологията е по-напред, а и е с четириядрен процесор и би трябвало да е по-бърз, но е по-скъп. Ще бъда много благодарна, ако чуя отзиви, още по-добре и ако сте ги ползвали. Благодаря предварително! :)

Nam3less3
12-23-2012, 11:01
Разбира се, че Galaxy S3, Note е по-стар и екрана му не е толкова много по-голям(на галакси с3 е почти пет инча).
Иначе защо не питаш за Note 2, който е от ранга на галакси с3, ами за стария.

Blessed_
12-23-2012, 11:27
Разликата е близо 1 инч, не знам ... Хареса ми идеята за телефон и таблет в едно, но се насочих към първия Note, понеже е по-евтин от Note 2. Интересуваше ме с какво по-точно е по-добър S3 от първия Note, дали си заслужава да дам повече пари. Защото не са никак евтини, и така де, питах за първия, защото се съобразявам с цената, но наистина вторият Note съчетава и големия екран, и по-нова технология. Доста съм раздвоена, бих казала вече, че се чудя и за 3те телефона. :D

Nam3less3
12-23-2012, 12:12
Galaxy S3 е 4.8 инча, а note е 5.3 инча, не е кой знае ква разлика

TheManTheLegend
12-23-2012, 13:21
Ако размера на Ноут ти харесва повече, бих ти го препоръчал. Тези ядра са само за мерене на пишките. За какво са ти 4х1.4 гигахерца? Ракети ли ще изтрелваш. Моя телефон е с 2х1 гхз и до сега не съм имал проблеми с процесорната обработка (само с рам паметта, но при мене е 512).

Blessed_
12-23-2012, 13:37
Най-много ще използвам интернетa (facebook, youtube, google), skypе и камерата. И искам да е достатъчно бърз, че да не забива и да не зарежда страниците по 5 часа. И мисълта ми беше дали първият Note ще ми върши работа основно за тези неща. То попринцип почти всеки телефон си цепи донякъде и няма как да липсват и тези недостатъци, защото все пак тва си е телефон. Дали ще има някаква голяма разлика между Note и S3, че да дам още пари, за да си го взема, защото, ако Note-a става няма смисъл. Колко се задълбочавам не е истина ... :D

Nam3less3
12-23-2012, 13:37
Определено са много важни, и процесора, и рам паметта, и камерата и всичко е по-добро, не си заслужава заради половин инч да взимаш по-стар телефон.
Сега ако е Note 2 може, ама Note 1 срещу Галакси С3 няма смисъл.

TheManTheLegend
12-23-2012, 13:50
Ноут ще ти върши работа за изброените неща, даже като е по-голям дисплея ще е по-удобно, но пък носенето в джоб е малко трудно а и като говориш по телефона изглежда смешно, все едно държиш плочка :D

Blessed_
12-23-2012, 14:00
Ноут ще ти върши работа за изброените неща, даже като е по-голям дисплея ще е по-удобно, но пък носенето в джоб е малко трудно а и като говориш по телефона изглежда смешно, все едно държиш плочка :D

Не се бях замисляла за това, че ще изглежда като плочка хаха :D

Blessed_
12-23-2012, 14:01
Ще видим какво ще реша и дали въобще ще си взема някой. :D Благодаря за мненията. :)

perry_the_platypus
12-23-2012, 21:15
Забелязах следното "да не ми зарежда страниците по 5 часа", колко часа ще ти зарежда страниците зависи от интернет-а, а не от самия телефон. Иначе -> http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core-vs-Samsung-GALAXY-Note.
Моето мнение - S3-ката си заслужава повече, тъй като е най-нов и съответно щом ще си взимаш такъв телефон, най-вероятно до 1-2 години няма да го сменяш, Note-а е като тухла (http://2.bp.blogspot.com/-0C6il4H4miU/T0-i3qqKX_I/AAAAAAAAH5k/zvG2RTVUc6k/s1600/DiGi+Android+%25284%2529.jpg), въобще не е удобен, все пак S3-ката има вид на нормален GSM. ( : УСПЕХ!

Blessed_
12-23-2012, 21:42
Забелязах следното "да не ми зарежда страниците по 5 часа", колко часа ще ти зарежда страниците зависи от интернет-а, а не от самия телефон. Иначе -> http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core-vs-Samsung-GALAXY-Note.
Моето мнение - S3-ката си заслужава повече, тъй като е най-нов и съответно щом ще си взимаш такъв телефон, най-вероятно до 1-2 години няма да го сменяш, Note-а е като тухла (http://2.bp.blogspot.com/-0C6il4H4miU/T0-i3qqKX_I/AAAAAAAAH5k/zvG2RTVUc6k/s1600/DiGi+Android+%25284%2529.jpg), въобще не е удобен, все пак S3-ката има вид на нормален GSM. ( : УСПЕХ!

Благодаря, но не зависи само от интернета. Изгледах доста ревюта, където сравняват двата телефона и един от тестовете беше точно за сърфирането в интернет. Използват един и същ Wi-Fi, но има разлика в скоростта. :)

perry_the_platypus
12-23-2012, 21:49
Благодаря, но не зависи само от интернета. Изгледах доста ревюта, където сравняват двата телефона и един от тестовете беше точно за сърфирането в интернет. Използват един и същ Wi-Fi, но има разлика в скоростта. :)

Да, това вече зависи от процесора на телефона.

Cybershot
12-24-2012, 17:29
Защо стария Note, като разликата между Note 2 и S3 като пари не е голяма? Аз имам Note 2 и съм много доволен. Че е голям телефона, голям е, но е феноменално бърз, идеален е да гледаш филми и т.н. Отговаря на описанието ти и е няколко пъти по-бърз от стария Note. Но ако трябва да сравняваш Note и S3, по-добрият избор ще е S3.

Blessed_
12-24-2012, 18:29
Защо стария Note, като разликата между Note 2 и S3 като пари не е голяма? Аз имам Note 2 и съм много доволен. Че е голям телефона, голям е, но е феноменално бърз, идеален е да гледаш филми и т.н. Отговаря на описанието ти и е няколко пъти по-бърз от стария Note. Но ако трябва да сравняваш Note и S3, по-добрият избор ще е S3.

Не знам дали ме разбрахте, но ще се опитам да обясня по-добре. :D Въпросът ми беше дали разликата между Note и S3 е голяма в отношение на нещата, които изброих по-нагоре, защото попринцип не разбирам от процесори и т.н., за да дам повече пари, ако не ми върши работа първият Note. Дали наистина си заслужава да взема евентуално Note 2, защото както каза ти разликата в неговата цена и тази на S3 не е толкова голяма. Но ако на мен ми върши работа Note, не си заслужава да си взимам Note 2. Дано този път стана по-ясно. :D :)

Nam3less3
12-24-2012, 18:39
То и галакси с1 ше ти свърши работа, но определено S3 е за предпочитане пред първия Note и то не малко, а вече между Note 2 и S3 и двата са от хубави по-хубави.

Blessed_
12-24-2012, 19:36
Ще видим какво ще реша и дали въобще ще си взема някой. :D Благодаря за мненията. :)

101010