PDA

View Full Version : Само мен ли не ме пускат ?



PRECARIOUS
12-23-2012, 19:36
Здравейте! Имам следния проблем.. Родителите ми не са консервативни хора,но когато се отнася до това дали ще ме пуснат някъде, всичко се променя. Най-скорошният пример, който мога да дам, е от днес. Излязохме с приятели на кафе в 5 вечерта, където ходят САМО деца на нашата възраст (14). В 5 и 30 ме извикаха да се прибирам , защото било тъмно. Всеки ден свършвам училище в 7 и докато се прибера става 7 и 30, но ето , че когато съм във ваканция ме карат да се прибирам рано. Не ме пускат да спа в приятелки, освен ако не е за рожден ден и така нататък. Моля ви ако някой знае как мога да ги убедя да ми имат малко повече доверие и да ги накарам да мислят,че не се умира ако се разхождаш по средата на центъра сред много хора , когато е ТЪМНО, да каже !!!!

Alisha28
12-23-2012, 19:52
Моите са същите, само че не ме прибират точно в 5 и 30, но към 7 максимум да речем; дори лятото вечерният ми час е 8 и 30, защото "си имам къща" и така нататък. В приятелки също не ме пускат да спя, по купони също не ми дават, мда. Според мен това си е до родителите и дори да се опитваш да ги убеждаваш, малко са тези, които наистина биха се вслушали в думите ти - родителите като моите, напр живеят в техен си свят и смятат, че когато кажат нещо, не бива да се оспорва ... xD

EternalDream
12-23-2012, 19:53
Трябва просто да поговориш с тях. Естествено, за да те пускат, трябва да си им доказала, че могат да ти имат доверие. Пък и центъра на Бургас е достатъчно светъл след 17 часа :D

xoxi
12-23-2012, 20:02
Доверието им към теб, няма нищо общо с това, че не те пускат вечер да излизаш.
По телевизията дават такива случаи, че е нормално родителите да се притесняват за децата си и да ограничават малко свободата им. Никой не е застрахован обаче и това, което може да се случи в полунощ, е възможно да се случи и няколко часа по-рано.
Поговори с тях, като за начало поискай да ти отпуснат поне половин час повече. След време поискай още половин час... и т.н.

teenems
12-23-2012, 22:08
Според мен се притесняват покрай всички тези убийства наскоро.Едва ли ти имат голямо доверие както и на приятелите ти,може би?!Опитай да поговориш с тях на нормален език,а ако отново те оставят с този режим просто се примири и се моли да изминат бързо тези 4г. :D

PRECARIOUS
12-26-2012, 19:36
Моите са същите, само че не ме прибират точно в 5 и 30, но към 7 максимум да речем; дори лятото вечерният ми час е 8 и 30, защото "си имам къща" и така нататък. В приятелки също не ме пускат да спя, по купони също не ми дават, мда. Според мен това си е до родителите и дори да се опитваш да ги убеждаваш, малко са тези, които наистина биха се вслушали в думите ти - родителите като моите, напр живеят в техен си свят и смятат, че когато кажат нещо, не бива да се оспорва ... xD
все едно сме сестри ;д

PRECARIOUS
12-26-2012, 19:37
Трябва просто да поговориш с тях. Естествено, за да те пускат, трябва да си им доказала, че могат да ти имат доверие. Пък и центъра на Бургас е достатъчно светъл след 17 часа :D
не е За центъра а за това ,че като се прибирам и навсякъде е тъмно и кварталът ни е пълен с педофили и пияни .....

Alisha28
12-26-2012, 19:57
Нормално е да се страхуват, разбирам ги, но въпросът е да не се стига до параноя и да превръщат контрола си (а несъмнено трябва да има такъв) в затвор. Може би все пак трябва да направиш опит да поговориш с тях, да им обясниш как се чувстваш спокойно, без да действаш нападателно или обвинително; трябва да стигнете до някакво алтернативно решение - да речем, че ще те пуснат до по-късно, но ти трябва да им звъниш през 40 мин да ги уверяваш, че всичко е наред + преди това да си им казала къде си и с кого си. Така постепенно може да се изгради доверие помежду ви, ако им покажеш, че можеш да бъдеш сериозна и отговорна, а съгласието им за повечето неща да започне да надделява пред забраните.

granger
12-26-2012, 19:57
И мен не са ме пускали докъсно и зиме и лете.
Не съм им давала никакви поводи и винаги съм била примерно дете,не че се хваля,ама са вечеряли с Господа, в сравнение с повечето ми набори. Нямам сериозни провинения, че да ми нямат вяра,просто...не ме пускаха и тва си беше. Дразнех се,ама тва е положението.
Сега съм на 18 и пак ми правят проблеми,ама вече не им се връзвам толкова.

the-little-pain
12-26-2012, 20:05
и аз преди бях така , но не знам те сами се промениха без да съм казвала нищо и вече ме пускат дооо 22;00 , иии да :Д

druzilla
12-26-2012, 20:19
При мен не е така,но при много мои приятелки е,така че мисля,че е нормално.Притесняват се за теб,трябва да оцениш загрижеността им.Обаче 5:30 си е наистина рано.Поговорете си,обясни им,че връстниците ти излизат до много по-късно.Покажи им,че си достатъчно отговорна,за да те пускат. ;)

Gret1ty
12-26-2012, 20:20
лятото се прибирам към 23:00 23:30 (но пък ние си говорим на улицата или сме някъде наблизо) сега наистина е мн гадно защото се стъмва рано и просто.. днес се прибрах 6:30 нищо не са ми казали но ако се бях забавила щяха да започнат. Просто им кажи че ще им се обаждаш и няма да се туткаш, но искаш поне още малко да те оставят навън.. А и колкото по-голяма ставаш толкова повече ще ти имат доверие (стига да не се издънваш) .. така че споко не се впрягай те са родители просто се притесняват ^^

haritov
12-26-2012, 20:30
на 14г де си тръгнала?

strawberry88
12-26-2012, 20:55
кварталът ни е пълен с педофили и пияни .....

Еми затова не ти дават до по-къcно да седиш.Притесняват се за теб.Мислят ти доброто.

vesinceto
12-26-2012, 23:05
аз нямям проблем прибирам се зимата кам 21:45 или 22:00 а лятото към 23:00 но съм на 3 минутки от центъра и към 21 зимата се обаждам или те ми се обаждат и питът къде съм но ние излизаме групичка от около 7-10 човека дори и повече и винаге има някой който да ме изпрати до нас

mi6e.to
12-26-2012, 23:17
Нашите дори не ме пускат да излизам а вие се оплаквате, че рано ви прибират :D има и по-зле от вас. :)))

Obermaier
12-27-2012, 00:29
На 14 и мен не са ме пускали до кой знае колко късно. Тогава и аз се противях и негодувах, ама сега съм им безкрайно благодарна и честно казано на тяхно място бих постъпвала по същия начин. За всяко нещо си има време, не знам за къде си се разбързала. Съгласна съм обаче, е 5:30 е малко рано, поговори с тях, дано успееш да си издействаш вечерен час към 7-8 (на мен ми се вижда напълно нормално). Ама наистина хлапета (извинявам се, ако ти звучи обидно) на по 14 години нямат какво да търсят по улиците в 10 вечерта

sexa_na_kompleksa
12-27-2012, 10:42
Когато бях на твоите години, и мен не му пускаха. Даже и на 17г. не ме пускаха на дискотека. След това се изнесох от нас и съм ходила 2-3 пъти на дискотека, и изобщо не ми беше толкова интересно, колкото преди (макар че не ме пускаха, успявах да намеря начини да отида ;д).
Когато разговаряш с родителите си за часа, в който да се прибираш, не се карай с тях, не мрънкай, не реви - това само ще покаже, че не си достатъчно зряла, и ще влоши нещата. Винаги говори с тях спокойно. Казвай им с кой и къде ще излизаш. Намери си някой, с когото да се прибираш, или да те изпраща. Ако нямаш такава възможност, уговаряй се с някой от вашите или с по-голям брат/сестра да те чака на дадено място (например там, където свършва центъра, и не е толкова оживено и осветено) или си говорете по телефона докато се прибираш. Ако закъсняваш, задължително им се обаждай да им казваш къде си и кога ще се прибереш.
Освен това и поведението ти трябва да бъде примерно - вкъщи да помагаш с някаква домакинска работа, да речем, в училище да имаш добри оценки, а като излизаш навън с приятели да не правиш глупости. С времето родителите ти ще свикнат и ще започнат да те пускат до по-дълго. Друга тактика е всеки път да се прибираш с 5-10 минути по-късно и така вечерния ти час ще се премести от само себе си. ;д Например по едно време моят вечерен час беше 22:00. Но баща ми всеки път ме питаше кога ще се прибера, все едно не ми е казал в колко да се прибирам. ;д И аз от начало казвах в 22, и се прибирах в толкова. После закъснявах с 5-10 минути и видях, че той не ми прави проблем, и като ме питаш към колко ще се прибера, казвах 22-22 и нещо, 22:15 и така си преместих вечерния час до 22:30. : ) Но ако видиш, че родителите ти правят проблем, прекрати "тактитката".

thebigsmile
12-28-2012, 16:56
Поговори с тях. Покажи им, че могат да ти имат доверие. Притесняват се за теб все пак в днешно време какви ли не хора има.

rihanna_shakira
12-29-2012, 13:12
Аз пък съм на 17 години и също имам вечерен час даже зимата въобще като се стъмни не пускат да излизам такаче незнам какво се оплакват . Лятото вечерният ми час е до 20 часа а зимата до 17 часа а съм на 17 години и не съм умряла . За сметка на това винаги са ме пускали на дискотека или на купони просто явно съм спечелила доверието им . Разговарях с баща ми понеже догодина ставам на 18 се изяснихме че няма да имам вечерен час но винаги ще подържам връзка с тях когато реша да не се приблирам . Опитаи да поговориш с тях спокойно и да спечелиш доверието им ,помогай вкъщи и бъди стартелна . Те са ти родители мислят ти доброто не те пускат не защото не искат да се забавляваш а защото се притесняват за теб . Напоследък станаха много убийства и изнасилвания на деца и може би това ги е подтикнало . Убедена съм че когато станеш на 18 нещата ще седят по съвсем друг начин защото ще видят че си зраля и отговорна по отношение на прибрирането си . Помоли ги щом имаш подобен вечерен час винаги когато някой има рд да те пускат с уговорката ако закъсняваш да идват да те взимат . Без да се сърдиш но деца по на 14 години нямат работа из града в 22 часа .

complicated_
12-29-2012, 13:21
И мен не са ме пускали докъсно и зиме и лете.
Не съм им давала никакви поводи и винаги съм била примерно дете,не че се хваля,ама са вечеряли с Господа, в сравнение с повечето ми набори. Нямам сериозни провинения, че да ми нямат вяра,просто...не ме пускаха и тва си беше. Дразнех се,ама тва е положението.
Сега съм на 18 и пак ми правят проблеми,ама вече не им се връзвам толкова.

И при мен беше така - доста рано са ме прибирали,когато бях по-малка /за което донякъде съм им благодарна сега/
В момента съм на 18 /даже може да се каже и 19 след има-няма месец ;д / лятото съм си навъкна до към 12,освен ако не ходя на дискотека..но почни нямям проблеми с наще за излизането :)


Колкото до авторката - Замисли се защо не те пускат..ти сама каза к'ви хора има в твоя квартал,нормално е да се притесняват :) когато станеш родител ще разбереш .. А за момента може да поговориш с тях,но не прекалявай.. зимата мисля че 7-8 е напълно достатъчно за вашата възраст :) .. все пак сте на по 13-14 къде сте тръгнали ?

sweetycherry33
12-30-2012, 12:08
Само на 14 си, спокойно.Те просто ти мислят доброто.Изчакай още няколко години и ще видиш, че ще има промяна.Тогава вече ще те пускат повече.

muhtesemfan
01-02-2013, 20:16
На 13 съм и ме не ме пускат.През зимата в 17:00 трябва да се прибера,и да излазя след като си науча.И мен не ме пускат да спя у приятелки.През лятото трябва да се прибера преди да се стъмни,зависи кой месец е: 8,8:30,9 и така ;д не ми е приятно,но като се замисля колко опасни типове има...разбирам ги.

explosion_
01-03-2013, 08:57
Добре бе вие на 14 кво искате? Нормално е да не ви пускат. По-добре да си стоите вкъщи и да гледате Ледена епоха, вместо да ви набара някой загорял 40 годишен чичак и да ви развали детството. Не знам кво не ви харесва.. пък и според мен момичетата на 13,14 години си мислят, че са надраснали възрастта си, а всъщност не е така. В училище се закачате с момчетата, сваляте им се.. пък като се приберете и видите че дават Хари Потър се спирате на канала да го гледате, така че щом родителите са преценили и да ревеш и да мрънкаш няма да те пуснат! ;)

DieselBlood
01-06-2013, 21:04
Искам да те питам едно нещо-къв ще го дириш навън до късно? Ти сама казваш, че квартала, в който живееш, е пълен с пияници и педофили. Как очакваш един нормален родител да ти каже нещо по-различно?

draid
01-06-2013, 22:03
Явно съм със разбирания от късна креда, ама не разбирам защо деца на по 15-16 очакват, че могат да вилнеят по дискотеки и барове ....

Emma123
01-07-2013, 12:44
Говори с тях. Мама я навих. И съм по отпусната сега. Доверието е майката.