PDA

View Full Version : флууд



embraceme
12-24-2012, 09:00
Привет на всички.Значи имам проблем с един пич,говорих със един мой приятел и ми каза че е възможно само от скайп името да ти намерят ИП-то.Та една вечер ми спря нета чрез флууд(по ИП) за минута и нещо,един друг ,с който не се познавам лично,но ако го намеря ще се запознаем.Въпросът ми е има ли някакво спасение от такива лекенца ,дето се кефят да ти спират нета без реална причина?Поразрових се в интернет и май май няма как да го спра т'ва леке.Видях че пише нещо за ВПЛ ,но било супер скъпо и дори не било сигурно. За сега само един път ми е спирал нета,но може и да продължи да го прави,когато си поиска.Ако някои може да ми помогне да разбера има ли някаква защита или нещо,или ако мога да се науча и аз как да го флуудвам.Той го правел чрез някъв ботнет/боотър не съм сигурен точно и ти изпращал толкова информация по ИП-то ,докато мрежата не откаже.След 2 минути всичко си е ОК,обаче ти ако цъкаш примерно нещо,вече си загубил.Ако някои може да ми помогне пишете тук,благодаря.

npp
12-24-2012, 11:29
взимаш си един добър рутер + nis 2012 или по-нова версия, настройваш рутера на максимална защита, а също и софтуерната защита(nis), и няма да имаш вече такива проблеми

Anonys
12-25-2012, 07:37
То е vpn, а иначе включи защитите от firewall-a и направи това, което ти каза npp.

programings
12-25-2012, 12:53
През скайп IP адресът ти може да бъде разбран чрез проследяване на incoming трафика с инструмент, подобен на netstat.
При изпращане на дадено чат съобщение, скайп отваря нова връзка, която принадлежи на твоят IP адрес. Така този с който си пишеш може да научи IP-то ти.
Един от вариантите да се защитиш от това е да си сложиш прокси на скайпа. Има такава опция в настройките.
Трябва ти обаче надежден прокси сървър, който да не ти бави връзката, и да е винаги на разполжение. Такива безплатни трудно се намират, но има.
Другият конвенционален вариант е да се използва подобна на VPN алтернатива. Не е задължително да е платена. Потърси за AdvOR в Гугъл - безплатен Tor базиран VPN, гарантиращ анонимност. Сменя IP адресите ти през интервал, и има точки от целият свят.
Поддържа излъчване на локалният ти хост, и така може да го сложиш на всичко, което има опция за прокси връзка, а има и опция за задаване на прокси директно на системни процеси, които в момента вървят на машината ти.

Какво правим обаче, ако вече злосторника знае IP адреса ни?
Най-голяма вреда може да бъде нанесена, когато IP адресът ти е реален, тоест машината ти се вижда директно в мрежата (или пък те флуди някой от локалната ти мрежа, ако ISP-то няма защита). Така всички изпратени пакети пристигат директно до твоят компютър, а операционната ти система не може да понесе толкова голям входящ трафик, и ако е Windows, то просто тихичко си крашва.
Когато IP адреса ти не е реален, флууд пакетите ще ударят сървърът на доставчикът ти, а не теб.
Това обаче също може да причини бавна връзка на твоят компютър (и на всички клиенти, които обслужва дадената машина), особено ако ISP - то ти не си е подсигурило достатъчно сървърите.

Има доста софтуерни решения за защита от флууд атаки, като например да се сложи надеждна защитна стена (Comodo Firewall е добър вариант).
Така ще можеш да филтрираш трафика на флуудещото IP, ако го локализираш, и то не само на един протокол.