PDA

View Full Version : Някой от вас кофаджии да е наясно с притежанието на автоматично оръжие в България?



Uzerneim
12-24-2012, 09:38
Четох за един закон приет през 2007г., че се забранява притежанието, складирането и тн. на автоматични оръжия. А има ли начин да се сдобия с някаква разрешително, което ще ми позволи да притежавам и стрелям подобно оръжие? Чудя се, защото много ще се радвам да притежавам такова, да ходя по стрелбищата и да си се забавлявам с него.

ledenakrasota
12-24-2012, 10:07
Забавляваш... Това не ти е играчка. Да, първо ти трябва разрешително. Във всеки оръжеен магазин могат да ти обяснят как да си издействаш такова.
Аз те съветвам първо да се научиш да стреляш добре и едва когато си изградиш добра представа за какво иде реч да закупиш собствено оръжие, защото ей така за "забавление" едно дете се застреля с газов пистолет, а един тъпанар уцели с въздушна пушка дете, и то на открито.
Първо добий представа за отговорността, а след това прави каквото желаеш.

Uzerneim
12-24-2012, 10:16
Това ми е абсолютно ясно. Не смятам да си купувам дори и пистолет в следващите няколко години, просто съм любопитен. Все пак, не говоря за полу-автоматичено оръжние, а за автоматично. Картечна стрелба. М-16, Kalashnikov etc. Твърдиш, че е възможно да се вземе разрешително за подобни огнестрелни оръжия? Ако не си наясно с темата и доиде само да ми обясниш колко е важно да съм отговорен - оценявам го :D А ако си на ясно се аргументирай в следващия си отговор, защото всички които съм питал до сега все ми казват, че е невъзможно човек в България се сдобие с подобно оръжие. Но хората които съм питал според мен не са били достатъчно наясно с темата, в гугал не намерих нищо освен забраната за всякакви автоматични оръжия от 2007-ма година и за това се обръщам към вас.

Lewskarche
12-24-2012, 11:44
dqdo mi ima poluawtomatichen kalashnik , ima prawo na 40 patrona i dawa otchet za kakwo gi e izpolzwal i wryshta gilzite .. ama e lowec , za awtomatichno nqmam predstawa dali e wyzmojno

Dyany10000
12-24-2012, 11:52
Aз си имам автоматец, прави 7 изстрела откос, ама бавно зарежда...

Goebbels
12-24-2012, 11:59
Забавляваш... Това не ти е играчка. Да, първо ти трябва разрешително. Във всеки оръжеен магазин могат да ти обяснят как да си издействаш такова.
Аз те съветвам първо да се научиш да стреляш добре и едва когато си изградиш добра представа за какво иде реч да закупиш собствено оръжие, защото ей така за "забавление" едно дете се застреля с газов пистолет, а един тъпанар уцели с въздушна пушка дете, и то на открито.
Първо добий представа за отговорността, а след това прави каквото желаеш.
+1
Има и различни норми и правни изисквания. Трябва да минеш през психо тест, да имаш чисто съдебно досие и още куп други формалности.
Ако не ти се занимава, може просто да преработиш газов пистолет, но сгащтат ли те ще го отнесеш.

Uzerneim
12-24-2012, 12:32
+1
Има и различни норми и правни изисквания. Трябва да минеш през психо тест, да имаш чисто съдебно досие и още куп други формалности.
Ако не ти се занимава, може просто да преработиш газов пистолет, но сгащтат ли те ще го отнесеш.

Аа глупости. Не искам да се занимавам с нелегални работи.
Lewskarche интересно, че държат дядо ти толкова изкъсо за нещо полу-автоматично. Странно е даже.

ledenakrasota
12-24-2012, 13:19
Това ми е абсолютно ясно. Не смятам да си купувам дори и пистолет в следващите няколко години, просто съм любопитен. Все пак, не говоря за полу-автоматичено оръжние, а за автоматично. Картечна стрелба. М-16, Kalashnikov etc. Твърдиш, че е възможно да се вземе разрешително за подобни огнестрелни оръжия? Ако не си наясно с темата и доиде само да ми обясниш колко е важно да съм отговорен - оценявам го :D А ако си на ясно се аргументирай в следващия си отговор, защото всички които съм питал до сега все ми казват, че е невъзможно човек в България се сдобие с подобно оръжие. Но хората които съм питал според мен не са били достатъчно наясно с темата, в гугал не намерих нищо освен забраната за всякакви автоматични оръжия от 2007-ма година и за това се обръщам към вас.

Говоря за разрешително за лично оръжие без значение какво е. Със стрелба се занимавам от малка колкото и несериозно да е било. Имам въздушна пушка, която ръждясва вече. :D Но да ми говориш за Калашников и да питаш във форум за тийнове, е несериозно. Без да се заяждам. И да, нямаш представа за какво иде реч, щом не знаеш къде да попиташ. :lol: Най-лесното е да попиташ на стрелбището.

Защо се обръщаш към нас? Гуугъл повече знае. Ако имаш някакъв късмет някой от тежката артилерия да пише тук, ще е хубаво. Успех!

yakuza_
12-24-2012, 13:49
За какъв кур ти е ? Естествено, че ще има големи изискавния, да не ти продават запалки. В Америка през седмица има разстрели, какво остава ако всеки може така лесно да си изкара оръжие.

Uzerneim
12-24-2012, 13:51
Говоря за разрешително за лично оръжие без значение какво е. Със стрелба се занимавам от малка колкото и несериозно да е било. Имам въздушна пушка, която ръждясва вече. :D Но да ми говориш за Калашников и да питаш във форум за тийнове, е несериозно. Без да се заяждам. И да, нямаш представа за какво иде реч, щом не знаеш къде да попиташ. :lol: Най-лесното е да попиташ на стрелбището.

Защо се обръщаш към нас? Гуугъл повече знае. Ако имаш някакъв късмет някой от тежката артилерия да пише тук, ще е хубаво. Успех!

Добър съвет :D Но имаше накакъв шанс да има човек който примерно притежава подобно оръжие. Може би в друг раздел. Все пак, кофата е доста умряла. И аз имам въздушна пушка, но отката липсва и чувството след него :D

Uzerneim
12-24-2012, 13:53
За какъв кур ти е ? Естествено, че ще има големи изискавния, да не ти продават запалки. В Америка през седмица има разстрели, какво остава ако всеки може така лесно да си изкара оръжие.

Да де, питам дали е възможно въобще легално да се сдобие човек с подобно оръжие. За какво ми е питаш? Ами за да си го нося по стрелбища и да си стрелям с него, за кеф. Иначе дори и за самозащита срещу нападател също с автоматично оръжие не бих го използвал.

haritov
12-24-2012, 15:15
може ама трябва да мине през оръжейник! пробива отвор в долната част на цефта и се слага щифт който да не позволява да се сложи боен патрон
само не съм сигурен дали минава балистичен специалист но общо взето ще ти направят автомата газов

а направят ли го газов ще ти служи само за украса тъй като най-опасната му част става приклада