PDA

View Full Version : Притежанието на автоматично оръжие в България?



Uzerneim
12-24-2012, 09:42
Здравейте! Четох за един закон приет през 2007г., че се забранява притежанието, складирането и тн. на автоматични оръжия. А има ли начин да се сдобия с някакво разрешително, длъжност, професия и тн, която ще ми позволи да притежавам и стрелям с подобно оръжие? Чудя се, защото много ще се радвам да притежавам такова, да ходя по стрелбищата и да си се забавлявам с него.

Violenza
12-24-2012, 17:42
Опазил ни Господ такива като теб да се сдобиват по каквато и да е причина с оръжие.

3oPuTy
12-24-2012, 21:03
Предвид форума,в който търсиш съвет ще ти кажа,че грам не си готов да стреляш с бойно оръжие ... :?

dimitar_ak
12-27-2012, 10:52
Стани кадрови войник. Ще ти зачислят един Калашников.

PS: Оръжието е средство за убиване и изобщо не е играчка с която да се забавляваш. За забавление има въздушни пушки.

draid
12-29-2012, 17:42
Има няколко начина за това.
1. Да станеш спец полицай.
2. Да станеш войник.
3. Да се сдобиеш незаконно.

Много ми е интересно вие стреляли ли сте някога с бойно оръжие на друго място освен в CS ?

ninjaiscrazy
12-29-2012, 18:10
Не е невъзможно да се сдобиеш с автоматично оръжие...Просто си сбъркал форума,където да питаш. :) Имаше по едно време едно списание Guns не знам дали още е по вестникарите,ако има сайт някакъв там виж,оръжейните магазини също биха те насочили.Успех :)

draid
12-29-2012, 21:46
Няма какво да го насочват, в закона си е ясно записано. Автоматично нрезно оръжие не може да се притежава от граждани. Може да си вземеш някое газово обаче :D

Ukhtar
12-30-2012, 06:20
автоматично иска...

Дали е по-добре идиотите да (се) стрелят с автомати, или хладните оръжия причиняват по-бавна и мъчителна смърт, но в по-малки количества?

noconnection
01-17-2013, 21:00
Все пак не виждам нищо нередно в това да искаш калашник с любителска цел, че чак толкова остри мнение да получава човека, в крайна сметка, ако искам да убия някой и с вилица ще ми е удобно.

Violenza
01-18-2013, 06:47
Все пак не виждам нищо нередно в това да искаш калашник с любителска цел
:lol:

Delvecchio
01-18-2013, 10:59
Все пак не виждам нищо нередно в това да искаш калашник с любителска цел, че чак толкова остри мнение да получава човека, в крайна сметка, ако искам да убия някой и с вилица ще ми е удобно.
Вилицата спокойно мога да я хвана и да ти я завра в...Какво значи любителска цел?Ако си толкова тъп да смяташ оръжието за играчка,не трябва да ти дават да пипаш и макетен нож.Онзи ненормалник в Щатите щеше ли да избие толкова деца,ако имаше вилица?Разрешително трябва да се дава само на хора,които са психически стабилни и наистина имат нужда от него,а никой няма нужда от автоматично оръжие.

noconnection
01-18-2013, 23:15
Вилицата спокойно мога да я хвана и да ти я завра в...Какво значи любителска цел?Ако си толкова тъп да смяташ оръжието за играчка,не трябва да ти дават да пипаш и макетен нож.Онзи ненормалник в Щатите щеше ли да избие толкова деца,ако имаше вилица?Разрешително трябва да се дава само на хора,които са психически стабилни и наистина имат нужда от него,а никой няма нужда от автоматично оръжие.

Не бързай със завирането, да не се изпуснеш на улицата с тоя лаф и някой друг да ти завре нещо.
Чиста играчка си е, ако се използва любителски, на стреблище и тн. Оръжие е много широк термин, и кухненски нож мога да го превърна в оръжие.
Не прибързвай с изводите, има неща, които не можеш да разбреш, отката, чуството, което ти създава когато прехвърчи гилза покрай лицето ти. Миризмата на барут.Нагара по рацетете ти от всичките патрони изтреляни. Напрежението докато сменяш пълнител крещейки ти инструктора давай, по-бързо докато хвърля пясък по тебе и те блъска и прави всичко възможно да те разконцентрира. Неща, които никога няма да ги разбереш и не се и очаква.
Обаче не всеки може да го изпита това, войниците могат за пример, някой може да не иска да убива, обаче въпреки това да иска да изпита част от удоволствието, именно за това казвам любителски, аре са къш от тука с невежите си коментари, ходи коментирай форумите за голф.

jumpers
01-19-2013, 04:29
Здравейте! Четох за един закон приет през 2007г., че се забранява притежанието, складирането и тн. на автоматични оръжия. А има ли начин да се сдобия с някакво разрешително, длъжност, професия и тн, която ще ми позволи да притежавам и стрелям с подобно оръжие? Чудя се, защото много ще се радвам да притежавам такова, да ходя по стрелбищата и да си се забавлявам с него.

Можеш, ако си военен или някой кадрови войник. Другото е, че по стрелбища не е задължително да имаш собствено (което няма как да стане) така, че не е нужно да имаш за да стреляш по стрелбища тъй като ти си избираш там оръжието. Друг метод е на черния пазар.
И аз искам да имам за да изчистя повечето черни и червени отрепки ама няма : ).

Delvecchio
01-19-2013, 09:50
Първо,ако някой тръгне да ми ,,завира'' каквото и да е,това ще е последното му съзнателно действие.Предназначението на кухненския нож е да реже хранителни продукти,а това на автоматичното оръжие е да убива.За това са създадени оръжията.За игра са тези с пластмасови съчми и точно такова ти подхожда,съдейки по начина по който разсъждаваш.Разбирам много добре страстта на някои хора към оръжията,но за целта има специални места и няма човек,който действително да има нужда да ПРИТЕЖАВА автомат.
Не знам колко са невежи коментарите ми,но твоите са пълни с правописни грешки и въпреки,че мразя най-много от всичко да се бия извън ринга,ако ми беше казал в лицето къш,вече щеше да си събираш зъбите.

noconnection
01-19-2013, 12:23
Не знам вече какво точно да ти отговоря, жалка работа... много си силен във форумите наистина, ама колкото и да се премяташ с жалките си коментари за величие пак си оставаш тъжна гледка. Между другото от патроните няма да те спаси "ринга", а бронежилетка.Колкото и да се мислиш за велик си оставаш смъртен и на всеки, който съвестта му е в друга посока ще ти разкаже как стоят нещата.
Не си мисли, че говоря за себе си. Далеч съм премахнат от всякакви мисли да ти правя каквото и да било, както казах гледката е жалка, не си заслужава усилията.

Delvecchio
01-19-2013, 13:27
Обясни ми какво имаш предвид с това ,,коментари за величие''.С кое показах,че се мисля за велик?Като ми отговаряш така. очакваш да си мълча ли?И един съвет.Преди да напишеш каквото и да било си събери хубаво мислите и тогава действай,защото последния ти пост изобилства от безсмислици и изрази,които не съществуват в Българския език.

noconnection
01-19-2013, 19:24
Все тая, не мога да се разправям, мнението ми остава, стига да се използва оръжието за удоволствие на СТРЕБЛИЩЕ по МИШЕНИ.
Тези, които искат по хора да ходят в казармата или да заповядат в парламента, може и във пресконференцията на ДПС (rofl)

Uzerneim
01-23-2013, 20:02
Хмм, да стрелял съм с няколко вида бойни оръжия от пистолет до пушка и карабина. Стрелял съм и с въздушни и газови. Не мисля, че ще си струва времето да стана кадрови войник за да притежавам калашник. Просто ще ходя редовно до Америка да си стрелям или ще чакам да се променят законите тук :D Иначе - да. Изцяло с любителска цел. Обичам отката, обичам да наблюдавам възможностите на едно бойно оръжие. Не бих го използвал срещу хора дори и да ме нападат 50 човека да кажем. Има си лютив спрей, тейзър, не бих могъл да отнема човешки живот освен ако не се бия за родината си. И да, това Е играчка и моля ви господине Delvecchio не ми давайте примери за станало в Америка. Сякаш ми казвате, че не трябва да ям пържола понеже Пешо не може да я сдъвче. По тази логика да забраним и колите, понеже много хора не могат да карат и стават потенциални убийци. Аз съм навит.

Je7
01-25-2013, 14:03
Оръжието НЕ Е играчка. Всеки, който мисли обратното е идиот и никога не трябва да му се дава оръжие. Предназначението на оръжието е да убива. Единствената причина да си купиш огнестрелно оръжие е за защита. Ако не си готов да използваш оръжието срещу някого, когато ти се наложи, значи не трябва да го купуваш. Никой цивилен, като такъв, не се нуждае от огнестрелно оръжие.
Харесва ти да гърмиш - отиваш на стрелбището и гърмиш. За какво ти е да го притежаваш? За да го размахваш наляво-надясно?

Примера ти с пържолите и колите нямат никаква логика. Функцията им не е да убиват.

Violenza
01-25-2013, 14:08
По тази логика да забраним и колите, понеже много хора не могат да карат и стават потенциални убийци.
Това е най-задръстено-умрялата логика. Предназначението на колата е да стигнеш от точка А до точка Б. Предназначението на оръжието не е "да усетя отката", а да убива.

Delvecchio
01-25-2013, 14:28
И да, това Е играчка и моля ви господине Delvecchio не ми давайте примери за станало в Америка. Сякаш ми казвате, че не трябва да ям пържола понеже Пешо не може да я сдъвче. По тази логика да забраним и колите, понеже много хора не могат да карат и стават потенциални убийци. Аз съм навит.
Направо чупите тъпомера...Няма смисъл,да се спори с някой,в чиято глава има по-малко мозъчни клетки,отколкото в консерва котешка храна.Мисля че мястото ти е точно в 'merica
http://3.cdn.tapcdn.com/images/thumbs/taps/2012/07/meanwhile-in-america-meme-31-48c56ae2-sz500x367-animate.jpg

simeon40
02-06-2013, 21:06
Мислех да пиша как може да се сдобие човек с автоматично оръжие съвсем легално, но последния цитат ме отказа тотално. Никое оръжие не е играчка. КНО с автоматична стрелба в България е забранено да се притежават от гражданите.

noconnection
02-07-2013, 18:33
Това е най-задръстено-умрялата логика. Предназначението на колата е да стигнеш от точка А до точка Б. Предназначението на оръжието не е "да усетя отката", а да убива.
Задръстена логика друг път! Факт е, че много некадърници са отнели живота на хора с кола.
Факт е , че има и IPSC, оръжието може да се употребява и за СПОРТ.
Хората, които не одобряват оръжия за мен са много наивни, мислят си, че, ако няма оръжия няма да има и насилие.
Просто много елементарни личности се изказаха, логиката ми е, че е въпрос на гледна точка, аз, че имам нещо към оръжията не ме прави повече понетциален убиец от някой вързан в ръцете и краката качен на кола!

simeon40
02-08-2013, 17:03
За оръжията трябва култура!!! Ти нямаш дори елементарна оръжейна култура даже! Но добре си се ориентирал, ако се запишеш на спортна стрелба би могъл да стреляш с пистолет. Елементарната личност си ти, защото следваш своята логика без да можеш да погледнеш нещата от страни. Но знай нещо - КНО с автоматична стрелба в България е забранено да се притежава изобщо, освен ако не си войник и ти е служебно или някоя барета.

Слънцеее
02-08-2013, 18:51
Здравейте! Четох за един закон приет през 2007г., че се забранява притежанието, складирането и тн. на автоматични оръжия. А има ли начин да се сдобия с някакво разрешително, длъжност, професия и тн, която ще ми позволи да притежавам и стрелям с подобно оръжие? Чудя се, защото много ще се радвам да притежавам такова, да ходя по стрелбищата и да си се забавлявам с него.

Не. Забранено е притежанието на оръжие. А и оръжието НЕ Е за забавление!!!

noconnection
02-11-2013, 15:46
За оръжията трябва култура!!! Ти нямаш дори елементарна оръжейна култура даже! Но добре си се ориентирал, ако се запишеш на спортна стрелба би могъл да стреляш с пистолет. Елементарната личност си ти, защото следваш своята логика без да можеш да погледнеш нещата от страни. Но знай нещо - КНО с автоматична стрелба в България е забранено да се притежава изобщо, освен ако не си войник и ти е служебно или някоя барета.Къде се запозна с моята оръжейна култура, та знаеш на какво ниво е?
Разглобявал/сглобявал съм няколко вида карабини, включително и калашников. Стрелял съм със p226 също така и със автоматичен glock.
Между другото всеки може да стреля на стрелбище, цените варират между 40-60 лева на човек и има минимална бройк-а за групата.


Не. Забранено е притежанието на оръжие. А и оръжието НЕ Е за забавление!!!
Всъщност не е забранено.Има карабини, които са спортни(виждате ли иронията "СПОРТНИ") и стрелят с по-малък калибър, 5.6?15, 9mm и тн.
А карабините имат голяма разновидност от калашников до Walther m4 и H&K G36.

haritov
02-11-2013, 23:36
Къде се запозна с моята оръжейна култура, та знаеш на какво ниво е?
Разглобявал/сглобявал съм няколко вида карабини, включително и калашников. Стрелял съм със p226 също така и със автоматичен glock.
Между другото всеки може да стреля на стрелбище, цените варират между 40-60 лева на човек и има минимална бройк-а за групата.


Всъщност не е забранено.Има карабини, които са спортни(виждате ли иронията "СПОРТНИ") и стрелят с по-малък калибър, 5.6?15, 9mm и тн.
А карабините имат голяма разновидност от калашников до Walther m4 и H&K G36.

http://alex---1967.narod.ru/waffe/berdan_2_4_modif.jpg

я сега ми кажи кой номер от тези оръжия е карабина и кажи защо мислиш така
да речем че си познал карабината стреляш но не се възпроизвежда изстрел какво правиш в случая?
и да знаеш че който си играе с огъня рано или късно ще се опари

внимавай с какво си играеш ти че оръжията не се за игра

noconnection
02-12-2013, 17:00
http://alex---1967.narod.ru/waffe/berdan_2_4_modif.jpg

я сега ми кажи кой номер от тези оръжия е карабина и кажи защо мислиш така
да речем че си познал карабината стреляш но не се възпроизвежда изстрел какво правиш в случая?
и да знаеш че който си играе с огъня рано или късно ще се опари

внимавай с какво си играеш ти че оръжията не се за игра
Вместо да влизам във малоумните ти игрички предпочитам да ти дефинирам карабина.

Оръжия наподобяващи и тези, които имат формата на пушка с дължина на цевта по-малка от 50 см. се считат за КАРАБИНА.
Следователно много от така наречените АВТОМАТИ, технически са КАРАБИНИ.
Не съм стрелял с bolt-action пушка, нито знам как е българския термин за такова оръжие, нито ме интересува тъй като съм фен на полу-автоматичните и автоматичните оръжия. Следователно не знам какво правиш, ако ти засече щайгата, дърпаш назад затвора?
Въпреки това не знам каква е изперкалата ти локига зад поста, да ми докажеш колко съм в грешка ли, ти си знаеш.
Когато писах КАРАБИНА мислех да напиша АВТОМАТ, защото ми е ясно какво ще стане и как разни типове ще ми се захванат с ДУМИЧКИТЕ в КОМЕНТАРИТЕ.
Съжалявам, ако съм те обидил или съм се държал грубо с коментара си, но просто такива детински закачки със, като знаеш толкова ми кажи това какво е, ме дразнят и не се въздържам да реагирам остро и подобаващо!
Всеки човек, който има нещо към оръжията би ме разбрал.
Обожавам ги, макар никога да не бих размъквал оръжие без да е обезопасено.
Коментари от хора, които си имат работа с оръжия и са от сорта на "Оръжието е много опасно, слушай ме мене, защото аз знам, а ти не знаеш" Ги виждам като повод да избиеш комплекси колко си велик и запознат със ситуациата!!!

haritov
02-13-2013, 16:57
Вместо да влизам във малоумните ти игрички предпочитам да ти дефинирам карабина.

Оръжия наподобяващи и тези, които имат формата на пушка с дължина на цевта по-малка от 50 см. се считат за КАРАБИНА.
Следователно много от така наречените АВТОМАТИ, технически са КАРАБИНИ.
Не съм стрелял с bolt-action пушка, нито знам как е българския термин за такова оръжие, нито ме интересува тъй като съм фен на полу-автоматичните и автоматичните оръжия. Следователно не знам какво правиш, ако ти засече щайгата, дърпаш назад затвора?
Въпреки това не знам каква е изперкалата ти локига зад поста, да ми докажеш колко съм в грешка ли, ти си знаеш.
Когато писах КАРАБИНА мислех да напиша АВТОМАТ, защото ми е ясно какво ще стане и как разни типове ще ми се захванат с ДУМИЧКИТЕ в КОМЕНТАРИТЕ.
Съжалявам, ако съм те обидил или съм се държал грубо с коментара си, но просто такива детински закачки със, като знаеш толкова ми кажи това какво е, ме дразнят и не се въздържам да реагирам остро и подобаващо!
Всеки човек, който има нещо към оръжията би ме разбрал.
Обожавам ги, макар никога да не бих размъквал оръжие без да е обезопасено.
Коментари от хора, които си имат работа с оръжия и са от сорта на "Оръжието е много опасно, слушай ме мене, защото аз знам, а ти не знаеш" Ги виждам като повод да избиеш комплекси колко си велик и запознат със ситуациата!!!
ако издърпаш назад затвора се моли да не е калпав патрона защото ще останеш без пръсти дори да умреш

като не знаеш да боравиш с оръжие даже не го докосвай ставаш опасен за себе си и околните

и почти позна с определението за карабина

noconnection
02-13-2013, 17:41
ако издърпаш назад затвора се моли да не е калпав патрона защото ще останеш без пръсти дори да умреш

като не знаеш да боравиш с оръжие даже не го докосвай ставаш опасен за себе си и околните

и почти позна с определението за карабина
Какво почти съм познал бе.
Още с предишния коментар ти дадох отговор на следващия, казах ли ти, че не съм стрелял с пушка и не знам?
Много добре знаех на къде биеш, и ти казах, че нищо не доказваш, ако бях ползвал щях да се поинтересувам преди да действам и нямаше да има как да си продължиж изкукуригалите коментари към мене.
Давай продължавай да се заяждаш, интересно ми е.

haritov
02-14-2013, 07:20
Какво почти съм познал бе.
Още с предишния коментар ти дадох отговор на следващия, казах ли ти, че не съм стрелял с пушка и не знам?
Много добре знаех на къде биеш, и ти казах, че нищо не доказваш, ако бях ползвал щях да се поинтересувам преди да действам и нямаше да има как да си продължиж изкукуригалите коментари към мене.
Давай продължавай да се заяждаш, интересно ми е.
аз не се заяждам просто ти казвам че не си дорасъл за такова нещо

noconnection
02-14-2013, 17:56
Какво ще рече, дорасъл?

haritov
02-15-2013, 06:47
Какво ще рече, дорасъл?

виж в тълковния речник

minchorna
02-15-2013, 06:48
Какво ще рече, дорасъл?

xaxaxaxaa

noconnection
02-15-2013, 18:49
Беше риторичен въпрос!
Искаш да поясни с какво съм недорасъл, че не му разбирам от жалките средновековни пушки ли?

haritov
02-15-2013, 20:15
Беше риторичен въпрос!
Искаш да поясни с какво съм недорасъл, че не му разбирам от жалките средновековни пушки ли?
през средновековието не е имало пушки

simeon40
02-16-2013, 13:43
хахахахаха

noconnection
02-16-2013, 16:37
ХАХАХА, ходи на война с камък

simeon40
02-20-2013, 15:21
Ахаааа разглобявал си пушка и си стрелял и оттам ти е оръжейната култура, то и аз малък съм въртял волана на ладата на баща ми ама това нищо не значи :D

noconnection
02-20-2013, 21:24
Знаеш ли колко му дреме на някой за тая лада, ако искаш на бойко онова нещо да си му въртял.

MB1992
02-26-2013, 01:15
Започни с лов. Стани ловец, но внимавай! Това си е сериозно нещо брат! Аз съм ловец вече 2-ра година и ходя на лов. Готино си е да стреляш, но трябва много внимание. Но пък за въздушна пушка не трябва разрешително. Има Browning пушки за по 1000-2000 лв. Супер точни и достатъчно мощни да свалят патица от 50м.

SoMuchWin
02-26-2013, 07:26
Знаеш ли колко му дреме на някой за тая лада, ако искаш на бойко онова нещо да си му въртял.
След като изчетох всички коментари те определям като "раздразнителен". Аз също съм се интересувал за оръжие (пистолет, не автоматично) и реакцията на хората по този въпрос е нормална. Това не е Америка... В полицията ще те питат:

1. Живота ти застрашен ли е от някакъв фактор?
2. Фирма имаш ли, ако да с какъв доход?
3. Работата ти ли го изисква, какво работиш?

Не мисля, че ако отговорите не им харесат ще ти дадат разрешително за притежание.

haritov
02-26-2013, 09:39
След като изчетох всички коментари те определям като "раздразнителен". Аз също съм се интересувал за оръжие (пистолет, не автоматично) и реакцията на хората по този въпрос е нормална. Това не е Америка... В полицията ще те питат:

1. Живота ти застрашен ли е от някакъв фактор?
2. Фирма имаш ли, ако да с какъв доход?
3. Работата ти ли го изисква, какво работиш?

Не мисля, че ако отговорите не им харесат ще ти дадат разрешително за притежание.
на него и водно пистолетче му е много

noconnection
02-26-2013, 16:46
След като изчетох всички коментари те определям като "раздразнителен". Аз също съм се интересувал за оръжие (пистолет, не автоматично) и реакцията на хората по този въпрос е нормална. Това не е Америка... В полицията ще те питат:

1. Живота ти застрашен ли е от някакъв фактор?
2. Фирма имаш ли, ако да с какъв доход?
3. Работата ти ли го изисква, какво работиш?

Не мисля, че ако отговорите не им харесат ще ти дадат разрешително за притежание.

Стигна ли до такава нужда, няма да чакам дългите процедури за издаване на разрешително да минат!!!
Това е основния проблем, който 99% от слабоумниците не могат да си набият в главата, ако искам да убия някой няма да си вадя разрешително. АКО ЖИВОТА ми е застрашен НЯМА ДА ИМАМ ВРЕМЕ за РАЗРЕШИТЕЛНО.
Всичко е толкова елемнтарно, че няма на къде.
Захващате се с легитимния начин да се здобиеш с оръжия, когато основния проблем е, че 90% от извършителите не им пука с какво ще те убият и ще им излезне много по евтино да го купят на черно от колкото законно в магазин.

haritov, нешо май те е яд а? Търсиш внимание като някоя к*чка, казах ти, личи си колко са ти знанията в тая насока, да не говориме за опит.

haritov
02-26-2013, 18:15
Стигна ли до такава нужда, няма да чакам дългите процедури за издаване на разрешително да минат!!!
Това е основния проблем, който 99% от слабоумниците не могат да си набият в главата, ако искам да убия някой няма да си вадя разрешително. АКО ЖИВОТА ми е застрашен НЯМА ДА ИМАМ ВРЕМЕ за РАЗРЕШИТЕЛНО.
Всичко е толкова елемнтарно, че няма на къде.
Захващате се с легитимния начин да се здобиеш с оръжия, когато основния проблем е, че 90% от извършителите не им пука с какво ще те убият и ще им излезне много по евтино да го купят на черно от колкото законно в магазин.

haritov, нешо май те е яд а? Търсиш внимание като някоя к*чка, казах ти, личи си колко са ти знанията в тая насока, да не говориме за опит.
направо сън не спя от теб вече даже получавам тикове така ме е яд

и още нещо ако живота ти е в опасност няма да разбереш навреме

пък за опита имаш поздрави от 46ти пехотен полк

SoMuchWin
02-27-2013, 11:22
Цените са скъпи (над 1000лв), а на черно още повече...

simeon40
03-07-2013, 13:56
В зависимост какво търсиш има и доста по-евтини. Иначе изискванията за издаване на разрешително са точно такива хора като noconnection да не могат да си вземат легално. И няма да го питат само 3 въпроса. Даже и до психо теста няма да стигне.

ragnarr
03-28-2013, 18:02
Лошото е, че на такива комплексари като вас биха дали разрешително.
Как 46-ти пехотен полк дава поздрави след като е бил активен (1912 — 1945)?

darkPaladin
03-30-2013, 08:06
Лошото е, че на такива комплексари като вас биха дали разрешително.
Как 46-ти пехотен полк дава поздрави след като е бил активен (1912 — 1945)?

мда добруджански полк съставен от 90% население на Велико Търново

знам знам е тва си остава добър въпрос

ама си е активен че и на паради си ходи

nosferatu23
04-20-2013, 11:37
Здравейте! Четох за един закон приет през 2007г., че се забранява притежанието, складирането и тн. на автоматични оръжия. А има ли начин да се сдобия с някакво разрешително, длъжност, професия и тн, която ще ми позволи да притежавам и стрелям с подобно оръжие? Чудя се, защото много ще се радвам да притежавам такова, да ходя по стрелбищата и да си се забавлявам с него.
разбирам ти болката....легално - не! дори в щатите не можеш, там карабините са семи ауто


като цяло съм либерално и позитивно настроен относно тези работи и това е много много дълга тема

по другия начин - може да се намери стига да имаш това което ти нямаш
и по точно ти трябват доста кинти, връзки които да не те изпържат , ще стане точно като по филмите, както и нужда и мотивация да го използваш и съхраняваш
за съхранение само няколко години ще получиш, ако съседа ти те види и се обади на полицията

защо никой от правителството не иска да имаш автоматично оръжие, защото много по лесно се организира бунт и се прави преврат. сталин хитлер мао първото нещо което са направили е да отнемат оръжията, под претекст че убиват. послед започват законите и забраните, иди ги спри. на евреите са им отнели оръжието, след това в аусшвиц. ако имаха оръжия щяха да сае бият. вярвай ми аз мога да направя масово клане с 3 инча фолдър , няма да ме спре късата дистанция, още повече че няма да вдигам шум

в швейцария са разрешени оръжията всеки след наборната служба си взема карабината у тях и си прави квото си иска с нея. при инвазия ще се срещат с въоръжено население , не с козе. в сърбия също имат много оръжия и са либерални. но разбираемо е предвид военната им история и географското им положение. тук ако стане въоръжен конфликт циганите ще ни изселят ;) за жалост обидно е дори да сравнявам швейцарците с нашия тъп овчи народ изобщо. дори сърбите са по напред както виждаме

п.с. както се видя след катуница че доста мангисари наизлизаха с ак-47 и други неща. така че след няколко години когато те са мнозинство и са още по нагли (дано да не съм прав) ще питам останалите консерванти които са оплювали оръжията как ще защитават имуществото си и най важното, живота си, собствения , на семейството и на приятелите ;)

и не знам защо сипвате на момчето при положение че иска легално оръжие , аз с легално не бих извършил престъпление тъй като има взета балистика бе, о боже помогни

Uzerneim
05-09-2013, 11:32
разбирам ти болката....легално - не! дори в щатите не можеш, там карабините са семи ауто


като цяло съм либерално и позитивно настроен относно тези работи и това е много много дълга тема

по другия начин - може да се намери стига да имаш това което ти нямаш
и по точно ти трябват доста кинти, връзки които да не те изпържат , ще стане точно като по филмите, както и нужда и мотивация да го използваш и съхраняваш
за съхранение само няколко години ще получиш, ако съседа ти те види и се обади на полицията

защо никой от правителството не иска да имаш автоматично оръжие, защото много по лесно се организира бунт и се прави преврат. сталин хитлер мао първото нещо което са направили е да отнемат оръжията, под претекст че убиват. послед започват законите и забраните, иди ги спри. на евреите са им отнели оръжието, след това в аусшвиц. ако имаха оръжия щяха да сае бият. вярвай ми аз мога да направя масово клане с 3 инча фолдър , няма да ме спре късата дистанция, още повече че няма да вдигам шум

в швейцария са разрешени оръжията всеки след наборната служба си взема карабината у тях и си прави квото си иска с нея. при инвазия ще се срещат с въоръжено население , не с козе. в сърбия също имат много оръжия и са либерални. но разбираемо е предвид военната им история и географското им положение. тук ако стане въоръжен конфликт циганите ще ни изселят ;) за жалост обидно е дори да сравнявам швейцарците с нашия тъп овчи народ изобщо. дори сърбите са по напред както виждаме

п.с. както се видя след катуница че доста мангисари наизлизаха с ак-47 и други неща. така че след няколко години когато те са мнозинство и са още по нагли (дано да не съм прав) ще питам останалите консерванти които са оплювали оръжията как ще защитават имуществото си и най важното, живота си, собствения , на семейството и на приятелите ;)

и не знам защо сипвате на момчето при положение че иска легално оръжие , аз с легално не бих извършил престъпление тъй като има взета балистика бе, о боже помогни

Цъ, с корупция, черни пазари и връзки не се занимавам. А и аз се отказах вече. Всички смятат, че трябва да бъде забранено, че е супер опасно и било само и единствено за убиване, че който има оръжие трябва да бъде в затвора и е супер опасен. Не знам на комплекси ли се държи това поведение, някаквъв прекомерен страх за собствения си живот, на убеждението, че някой друг ще ги пази ако стане нещо, но... такива са нещата за сега, за това ще се примиря с нещо което не е за "масово убийство".

А този, който каза, че колата е за стигне от т.А до т.Б, то може и да стигнеш където си и поискаш, че и да пометеш няколко майки с деца по пътя си. Това не го ли прави оръжие за "масово убийство" или понеже не се води такова то не може и да бъде такова? Трябва ли твоя говедар да го обяви за подобно за да го приемеш и ти? Ами факта, че освен машини за убийство, те замърсяват околната среда и изчерпват ценни ресурси, само за да може вие да не си помръднете дебелите задници? Лесно е така да си защитавате вашето и да сте против всякакви промени, защото ви е удобно, но всичко се променя рано или късно.

Но все едно. Аз винаги ще съм на мнение, че не трябва абсолютно нищо да е забранено за народа, стига съответния индивид да се е доказал, че е умен, нормален, без зли намерения, физически и психически здрав. Като това доказване да се правят на всеки 5 години и ако някой не го издържи да му бъдат отнемани оръжията и правото на такива.

nosferatu23
05-17-2013, 23:01
Не знам на комплекси ли се държи това поведение, някаквъв прекомерен страх за собствения си живот, на убеждението, че някой друг ще ги пази ако стане нещо, но... такива са нещата за сега, за това ще се примиря с нещо което не е за "масово убийство".

всичко което изброи по малко е , комплекс че няма всички да са равни с тях демек невъоръжени и невежи :smt023 На убеждението че няма да им се случи точно на тях и ако стане по няква невероятна случайност ще викат за помощ или полиция :smt023 не се опитвай да разбереш такива хора , понеже те няма да разберат тебе :smt023