PDA

View Full Version : Книга на Стивън Кинг



ThePainter
12-24-2012, 19:54
Здравейте! Скоро съм на рожден ден и момиче, това, на което ще съм на рд, е голяма фенка на Кинг. Каза ми да й купя книга на него. Дайте някакви предложения, кои са му най - добрите и интересни? Благодаря много!

DisappointedDreamer
12-24-2012, 19:57
То
Гробище за домашни любимци
Пълен мрак, угаснали звезди
Проклятието
Insomnia
The Green Mile

Препоръчвам Проклятието и Пълен мрак, угаснали звезди.

pifiella
12-24-2012, 19:59
Тя кои негови книги има или не знаеш?
Всичко на Кинг в върховно...Аз харесвам "Безсъние","То", "Кери","Гробище за домашни любимци"...Много са.

DisappointedDreamer
12-24-2012, 20:02
А може и да я изненадаш, купувайки и книга на също толкова добър автор.

ThePainter
12-24-2012, 21:56
Благодаря много! Каза ми, че е чела само "То". И иска още. Май ще е "Пълен мрак" - заглавието най ме заинтересува :)

DisappointedDreamer
12-24-2012, 22:24
^Пълен мрак, угаснали звезди. Това е пълното заглавие. И са разкази. Но страхотни.

DisappointedDreamer
12-24-2012, 23:04
Извинявай, книгата се казва Зъл мрак, угаснали звезди. Блях, объркала съм се с буквалния превод от английски. -.-

sexa_na_kompleksa
12-25-2012, 18:43
Живата факла (известна още като Подпалвачката).

Kaena Smith
12-25-2012, 18:47
Някой би ли изказал мнение за "Дългата разходка" ?
Мерси предварително. :)

DisappointedDreamer
12-25-2012, 18:53
Някой би ли изказал мнение за "Дългата разходка" ?
Мерси предварително. :)

Би могла да ти е скучна. Има хубав завършек и интересни истории. Препоръчвам.

xoxi
12-25-2012, 22:59
Зъл мрак, угаснали звезди.

Тъкмо щях да те поправя, когато прочетох "пълен".
Аз в момента я чета, преди няколко дни тъкмо прочетох първия разказ. Определено ми харесва!

"То" се продава на две части, не го препоръчвам за подарък, освен ако не са подготвени повече парички. Едната част е около 15 лева, доколкото помня.


Някой би ли изказал мнение за "Дългата разходка" ?
Мерси предварително. :)

Хубава, интересна и запомняща се книга. Една от любимите ми.
На мен само края не ми хареса при първия прочит, може би, защото очаквах и си представях други неща.

DisappointedDreamer
12-26-2012, 07:59
^Да, бе. Щот аз от английски буквално превеждам, после пък видях че на БГ е различно. Тц.

calinca
12-26-2012, 17:25
Някой би ли изказал мнение за "Дългата разходка" ?
Мерси предварително. :)

6+
Това е една от любимите ми книги на Стивън Кинг, заедно с "Гняв" и "Пътна мрежа". Много психология = me like.
Друга, много различна и отново много любима - "Очите на дракона". Тя си е приказка, ама стивънкинговска приказка.

DisappointedDreamer
12-26-2012, 18:03
^Очите на дракона беше разочароваща. Беше предсказуема приказка.

calinca
12-26-2012, 19:31
Всяка приказка е предсказуема, доброто печели накрая (изключение прави Оскар Уайлд, например, но такива са малко).
Аз изобщо вече не чета Стивън Кинг, защото го познавам твърде добре и ми идва твърде предсказуем, за да ми е достатъчно интересно. Това не го прави по-малко интересен по принцип, ако човек си пада по такъв тип неща.

DisappointedDreamer
12-26-2012, 19:34
^Противоречиш си. Стивън Кинг има определен стил, който, ако си му фен, скоро ти става ясен, любим и предсказуем. Но историите му никога не са предсказуеми.

И аз не чета чичо ми Кинг вече. Това не означава, че не ми е също толкова интересен, нито че е по-малко велик. Просто съм в търсене на нещо различно.

calinca
12-26-2012, 20:21
^Противоречиш си. Стивън Кинг има определен стил, който, ако си му фен, скоро ти става ясен, любим и предсказуем. Но историите му никога не са предсказуеми.

И аз не чета чичо ми Кинг вече. Това не означава, че не ми е също толкова интересен, нито че е по-малко велик. Просто съм в търсене на нещо различно.

Не мисля, че си противореча. Мен не ме интересува предсказуемостта на историята, а на героите. Неговите вече ги познавам и не ми е интересно да видя какво различно нещо могат да направят - то така или иначе им е присъщо.

DisappointedDreamer
12-26-2012, 20:24
Това не го прави по-малко интересен по принцип


ми идва твърде предсказуем, за да ми е достатъчно интересно.

Противоречиш си. Колко негови книги си прочела? Впрочем, то не е до прочитане. Една моя любима потребителка беше казала, цитирам: "С.К. не се чете. Той се изживява".

Както и да е.

calinca
12-26-2012, 20:44
Противоречиш си. Колко негови книги си прочела? Впрочем, то не е до прочитане. Една моя любима потребителка беше казала, цитирам: "С.К. не се чете. Той се изживява".

Както и да е.

Тази твоя любима потребителка не я познавам. Трябва ли да знам къде да ида да и се кланям?

Стивън Кинг, след някакво количество прочетени творби, става скучен, ако търсиш нещо ново - защото той не предлага нищо ново, всичко вече го е написал.

Това не променя факта, че все пак някои лично на мен са ми ценни и интересни (а това по-горе е лично мое мнение, за в случай, че не си е проличало от това, че го пише конкретен човек с конкретен ник и т.н.)

Така че, лично според мен, "Очите на дракона" е една много хубава приказка, която си струва да бъде прочетена. За разлика от много други книги на същия там.

DisappointedDreamer
12-26-2012, 20:56
Ох. Ще е правилно да и се кланяш. Тя е Богиня на хубавите книги :)

calinca
12-26-2012, 21:04
Ох. Ще е правилно да и се кланяш. Тя е Богиня на хубавите книги :)

Така ли станало? Кажи коя е, тогава. Щом ще трябва да и се кланям, то няма как, ако не знам кое е божеството.

mi6e.to
12-26-2012, 21:27
Трябва да прочетете "Невидимото братство" (Курт Ауст) не е като на Кинг но е в този стил. ;)

xoxi
12-26-2012, 23:09
Стивън Кинг, след някакво количество прочетени творби, става скучен, ако търсиш нещо ново - защото той не предлага нищо ново, всичко вече го е написал.

Леле, замълчи. :D
Това, че на ТЕБ ти става скучен, съвсем не означава, че наистина е така.
Колкото и да са елементарни и леки за четене творбите му, не можеш да кажеш, че не предлага нищо ново или че е предсказуем. От тоновете автори, които съм чела, Кинг е един от най-оригиналните, идейни и непредсказуеми. Едно е човек да свикне с неговия стил на писане и да влезе в духа на неговите фантазии, съвсем друго е да каже, че е предсказуем.

calinca
12-27-2012, 09:03
Това, че на ТЕБ ти става скучен, съвсем не означава, че наистина е така.

Ти не четеш ли?

(а това по-горе е лично мое мнение, за в случай, че не си е проличало от това, че го пише конкретен човек с конкретен ник и т.н.)

Замълчавам с удоволствие.