PDA

View Full Version : Много суха кожа и пъпки



nikeadidaspuma
12-25-2012, 10:19
Кожата ми е супер суха, но въпреки това ми излизат пъпки които също са сухи, не са некви пукащи се те са сухи и не можеш дори да ги изстискаш, ама са некви червени и гадни. Мажа със салицилов спирт, но той не помага, самата кожа почва да се бели, но пъпките стоят. Помагайте, има ли някой проблем като моя защото където питам всички са с мазна кожа и пъпки и тва моето е феномен?

Alisha28
12-25-2012, 13:17
Ако не се лъжа, салициловият спирт прави кожата още по-суха ...
Спокойно, аз също съм със суха кожа и пъпки (вече не, слава богу, останаха ми само петна, които ще изчезнат, надявам се ...) и ходих на дерматолог. Тя ми каза да не ползвам никакви гелове, спиртове и т.н. и ми направи програма с продукти на Авен + витами за подхранване на кожата и ми каза, че пъпките ми основно са се образували от това, че лицето ми не е почиствано и ме прати при козметик. И ето, минал е месец и половина някъде, аз нямам пъпки (само останали петна от пъпките, както казах) и съм много доволна, така че мнението ми е това: отиваш на дерматолог и не действаш по собствена преценка, защото положението може да се влоши повече. Аз от година и половина се мъчех да се "самоизлекувам", а колко просто е било. (:

strawberry88
12-25-2012, 13:36
Ако не се лъжа, салициловият спирт прави кожата още по-суха ...

Не се лъжеш. :D

dream1707
12-25-2012, 15:59
Щом ти е суха кожата недей да ползваш спирт... той изсушава още повече.
Купи си някакъв хубав крем за пъпките (тук не мога да ти дам много точни съвети .. мисля, че имаше един Акне аут, но нека не те лъжа)
И хубав хидратиращ крем, щом кожата ти е суха .. Аз ползвам един на Avene, който много обичам, защото хидратира много добре и не омазнява кожата, попива много хубаво и я прави мекичка - Avene Hydrance optimale

nikeadidaspuma
12-25-2012, 16:24
Avene Hydrance optimale, но кой гледам че има light, rich и др.?

А акне аут не изсушава ли също кожата?

AmericanAssholes
12-25-2012, 16:30
такива кремчета бол,или най-добре иди при личната и ако тя не може да ти предпише нещо, направо да ти дава направление за кожен лекар.

dream1707
12-25-2012, 16:31
Еми аз ползвам Лайт, обаче не ми е чак толкова суха кожата, по-скоро е към смесена.
Иначе за Акне аута, не мога да ти помогна. Просто обикновено винаги това се препоръчва за пъпки, но не съм запозната с него

Alisha28
12-25-2012, 16:34
Да, Акне Аут изсушава ..
Защо не питаш в аптеката за някой продукт против акне, подходящ за суха кожа?