PDA

View Full Version : Подута срамна устна, с болка. Помощ!



rawrXD
12-25-2012, 10:40
Здравейте,

малко ми е неудобно да ви пиша баш по празницити (впрочем, весела Коледа!), но няма как да отида на гинеколог тези дни по обясними причини, а някои от отговорите в интернета много ме изплашиха... Да не говорим, че нямаме женско лице в къщата, а ми е малко неудобно да разговарям по тази тема с баща ми.


На 16 години съм и преди три-четири дена ме хвана грипа. Не съм сигурна дали има нещо общо с проблема ми, но все пак да го спомена, в случай че се окаже важно... Имам влажна кашлица и много висока температура от порядъка на 38.8.
На втория ден от грипа забелязах, че когато ходя ме боли там долу. Сутринта отидох до тоалетната, при което много ме щипеше, а след самото уриниране, като се опитах да се избърша, усетих болка и напипах лека подутина в лявата срамна устна, откъм страната на влагалището.

И ето тук вече се паникьосах.

Преди време имах инфекция, и след упорито мазане с йодасепт с месеци и даже приемане на антибиотици, мислихме, че се махна. Възможно ли е да има нещо общо, макар че повреме на самата инфекция това никога не ми се е случвало?

Както и да е, веднага след като напипах подутината, започнах на всеки 3-4 часа след уриниране да се мажа с йодасепт. Не съм погледнала дали има някакви ранички, и честно казано ме е малко страх. Пробелмът е, че не усещам никакво подобрение. Нито е спаднало, нито е спряло да ме боли. Няколко пъти през нощта будих заради грипа, но в един момент не можех да заспа заради болката! Болеше ме чак самото докосване между материята на бельото ми и срамните ми устни.


И може би тук е момента да спомена, че се очертава и менструацията ми да започне след около три-четири дена... страх ме е да не направи нещата по-зле.


Това е общо взето. Нямам идея какво да правя - едва ходя, едва сядам, а и даже да седна или легна - трябва да се намествам много пъти, докато намеря положение, в което не ме дразни. Възможно ли е да е някакъв страничен ефект на грипа? Нещо от миналата инфекция? Някакво ново възпаление? Можете ли да ми препоръчате някакъв временен лек, защото след два дни ми се очертава 5-дневно пътуване в чужбина, и не съм сигурна дали даже ще ми остане време да отида на гинеколог?

В интернет четох много сериозно неща, от гъбички, чак до възпаление на бартолиновата жлеза! Толкова съм се притеснила, че чак ми се иска да не бях търсила информация въобще.

Моля ви да отговорите възможно най-бързо.

vassy
12-25-2012, 19:28
Ужас... говори с някай възрастен и намери начин да отидеш на лекар... наистина е сериозно!

ImmortalSportFreak
12-26-2012, 10:44
Здравей!
Весела Коледа!
Намери начин да отидеш на лекар и то най-добре възможно най-скоро,преди пътуването ти в чужбина! Кажи на баща си,не се срамувай,той ти е родител. Сподели му че имаш проблем и той ще ти помогне да потърсите лекар.
Спри да търсиш инфо в нета и забрави тези неща които си чела. Няма смисъл само допълнително да се шашкаш.

Весели празници,приятно пътуване,много здраве и да ти мине! :)

magi_dark
12-27-2012, 10:48
Здрасти и Весела Коледа,преди 7/8 години ми се случи подобно нещо от прашки,точно до влагалището подутина с рана,на мен лично ми помогна смо крем Здраве,пробвай...... Има и друг вариянт,това подуване да е гнойник,за което обаче задълже на чичко доктор да го махне и изчисти докрай............ Успех и дано ти мине по-бързо!!!!!!!!!!!!!! Весела Нова Година